Na co si dát pozor během snažení o otěhotnění? 🙂

babyna
30. srp 2006

ahoj holky, snazilky,

napadlo me na co si dat tak pozor v dobe snazilkovani. napr. mam se vyvarovat noseni tezsich veci atd i kdyz jeste nemam jistotu ze jsem tehotna ?

diky moc

len
30. srp 2006

Babyno, já mám život rozdělený na dvě fáze - v té první, při MS a do ovu, si dělám, co chci, v té druhé, mezi ovu a MS, když bych mohla být potenciálně těhu, ale ještě o tom nevím, se trošku hlídám, nepiju moc alkoholu a tak... 😉 Ale asi to moc dramatizuju 😀

1kaculka
30. srp 2006

😀 , koukám další "postižená" snažílkováním 😀 . Já jsem si taky začala na sebe dávat víc pozor, pořádně se oblíkám (hlavně teplý ponožky). Když mě hrozně bolela hlava tak jsem se rvala brufenama a teďka to se zaťatými zuby přežívám i bez brufenů. Občas jsem si doma večer dala skleničku vínečka, to už jsem taky odbourala 😀

len
30. srp 2006

Některé látky zůstávají v těle dost dlouho, takže bych asi poradila snažilkám-kuřačkám, aby s tím hned přestaly, ty špatné látky z cigaret se v těle drží i několik měsíců...
Ale jinak bych to fakt moc nepřeháněla, nejdůležitější je zůstat duševně OK 😀

1kaculka
30. srp 2006

Len: ono se to lehce řekne, ale kolikrát se přistihnu, že po milování myslim na to jestli se tam ty mršky usídlili. 😀
člověk si řekne, že o nic nejde, ale stejně mi to nedá na to nemyslet.

babyna
autor
30. srp 2006

1 kaculko presne tak....asi jsem se nakazila konikem a zaclo mi to taky vrtat a kdyz vidim ty fotecky mimisku 😵

bredmax
30. srp 2006

tak já jsem omezila kouření, ale jakmile budu těhu končím úplně. Moc dobře vím, že bych nejlíp měla přestat už teď,ale nějak mi to nejde. Teda je to už lepší, svoje cíga nemám, přes den vůbec nekouřím, spíš si dám tak jednu večer u kávy, ale nejhorší je to když jsme na nějaký akci a tam se kouří, to je prostě k nevydržení. Těhulky s cigárem nemám ráda, tak ani já nebudu, ale zatím mi to úplně utnout nejde. 😀

bredmax
30. srp 2006

oprava smajlíka 😠 zlobím se na sebe

jusnina
30. srp 2006

bredmax to jsme dvě. Já v práci už nekouřím vůbec (pokud nepřijde někdo známý a nevytáhne mi ven na jednu), odpo a večer si dáme s manželem pár, ale jak se jde někam posedět, tak se vytáhnekrabička raz dva 🙄 Ale snažím se to fakt omezovat i když je to těžký. I vzhledem k ceně....

len.tilka
30. srp 2006

Mojí kamarádce doktor řekl, že během snažení není dobré darovat krev. ☹ I když máš jistotu, že těhu nejsi, tak že to to tělo moc vyčerpává... 😉

len.tilka
30. srp 2006

Jinak já se neomezuju vůbec. Když mám chuť, tak si dám vínko i po ovu. 😀

len
30. srp 2006

Ale jo, dám si ho, ale 2-3 deci a nikoli celou lahev 😉
Jenomže já jsem stejně nikdy moc nepila, takže pro mě to není žádné velké omezování...
A krev bohužel dávat nemůžu ani normálně, jsem nekuřačka, takže se vlastně nijak moc nehlídám 🙂

gedren
30. srp 2006

Ja myslim, ze behem snazilkovani je treba dat pozor hlavne na to, abyste nebraly antikoncepci 🙂))

Ne vazne - ono to chce tak primerene. Ja jsem zcela umyslne behem snazeni sla obcas na pivo (teda ne ze bych na nej sla *jen* kvuli snazeni, ale ze jsem ho rozhodne neodmitla, kdyz se naskytlo 🙂) prave proto, ze jsem si rikala "hm, ted budu treba rok nebrat prasky, nepit, jist vitaminy, budu na nervy a co z toho? jedno pivo mimcu neublizi a mne to pomuze, abych si pripadala normalne, misto abych to prozivala".

Proste snazila jsem se nechovat jako potencialne tehotna, ale zaroven toho vyuzit k tomu, abych zavedla trochu zdravejsi zivotni styl - pivo (jedno) ano, tvrde ne, rozmyslet si poradne, jestli ten lek opravdu potrebuju, nebo staci vitamin C, caj a poradne se vyspat, o potencialnim koureni nebo drogach samozrejme ani nemluvim. A taky necpat se za kazdou cenu prekoncepcnima vitaminama (listovka apod.), ale radsi si dat nejakou tu zeleninu.

No a myslim, ze tenhle zdravy pristup je nejlepsi 🙂))

chaluska
31. srp 2006

Já myslím, že jsou hodně nebezpečné léky jako jsou antibiotika. Takže se opravdu chránit před bacilama a nachlazením. A co je nejdůležitejší? Myslim, že psychická pohoda a nešílet. 🙂

rady
31. srp 2006

Je fakt, že člověk na sebe dává víc pozor a říká si co kdyby to teď vyšlo. Takže jsem přestala konzumovat můj oblíbený ibalgin na bolest hlavy 😀 , cigarety se snažím omezit na minimum. Ale je fakt, že v hospodě při alkoholu mám fakt velký problém a někdy se neudržím. A to normálně vůbec nekouřím. Jen v té proklaté hospodě 😠

alusa
31. srp 2006

Ahojky holky, taky se snažíme a pořád nic ☹ Zkoušíme to třetí měsíc, tak doufám, že už se to povede?! Teď mám trochu obavy, protože jsem chytla nějakou chřipku 😢 Myslíte, že by bylo chyba teď otěhotnět, když jsem nastydlá? Nemáte někdo zkušenosti nebo rady... No ptám se jako blbec, ale přeci jen nemám zkušenosti a chtěla bych mít jistotu 🙂 Žádné léky do sebe necpu, snažím se to léčit radši jen čajíkama, kdyby náhodou 😉

gedren
31. srp 2006

aluso, kdyz mas pocit, ze mas chripku, mozna uz tehotna jsi 🙂. Pry se to tak casto stava, ze telo je hodne unaveny, potrebuje odpocinek a spanek a tak si najde nejakou zaminku, jak Te dostat do postele 🙂 - u me to bylo to same. Kazdopadne uprostred chripky rozhodne nedoporucuju se snazit, mohlo by to mit na mimco spatny nasledky :( a zbytecne by sis to pak vycitala. Ale kdyz ji prodelas a uz tehotna jsi, tak se tim zbytecne nestresuj, to se proste stava.

rady
31. srp 2006

Aluso,kamarádka měla na začátku těhu-asi ke konci 1. měsíce nějakou virózu a doktorka jí řekla, že to má pořádně vyležet a nenamáhat se. Kdyby měla opravud vysokou horečku, tak si má vzít jeden paralen(přitom na letáku píší, že v těhu se brát nemá). No ona to zvládla bez prášků, teď už je na konci těhu a všechno je o.k.

alusa
31. srp 2006

Děkuji za rady 😉 Doufám, že už se té chřipky zbavím 😠 Těhu bych být podle všeho /MS/ neměla 😔

ladunka
31. srp 2006

Aluso, klid, brzy se určitě povede! Já přišla do jiného stavu uprostřed virozy. Strašně mě bolelo v krku, kašel a zvýšená teplota. Pro jistotu jsem jen ležela, jedla med a pila bylinkové čaje ( v lékárně jsem se styděla, když se ptali, jak dlouho jsem těhotná 😀 ) No a tehdy jsem kupodivu zároveň otěhotněla, za dva měsíce by se mimi mělo vyklubat.

alusa
31. srp 2006

Ladunko,to je jako já /kromě toho těhu/ nechci do sebe cpát prášky, tak piju bylinkové čaje s medem a jak přijdu z práce, tak okamžitě pod peřinu a potit 😝 Můžu se zeptat, jak dlouho jste to zkoušeli než si byla těhu?

ladunka
31. srp 2006

Aluso, nám se povedlo během druhého měsíce, ale to není vůbec typické, kamarádi nám říkali, že jsme z okruhu jejich známých jediní takhle "rychlí". Je to podle mne dost o náhodě.
Na tu Tvoji virózu bych ještě rozhodně doporučila nechodit do práce 😉

selu
31. srp 2006

ahoj holky, tak jsem rada, ze sama neprozivam to, jak se hlidat jeste pred otehotnenim (jeste se ani nesnazime, ale brzo budeme 😉 ) Taky do sebe neladuju ibalginy jako driv, ale snazim se to rozehnat cajem a postylkou, v koureni jsem se taky polepsila, uz vykourim jen tak 1-2 denne a to vecer doma, v praci vubec, ale hodlam s tim prestat uplne, taky si ted cistim telo psylliem a snazim se byt hodne na cerstvem vzduchu - prochazky a tak 🙂

alusa
31. srp 2006

Ahojky selu, s tím kouřením, taky jsem kouřila, ale jak jsme začali mluvit o mimču, tak jsem ze dne na den přestala, prostě jsem dokouřila poslední z krabičky a další už jsem si nekoupila. Když máš důvod a ještě k tomu takový veliký, tak to určitě zvládneš 😉

selu
31. srp 2006

alusa, ja verim, ze se mi to taky takhle povede, jaxem psala zatim se jeste nesnazilkujeme, doresim nejake zdravotni problemy, vysadim HA a s tim vykourim i posledni cigaretu, aspon takovy je plan 🙂

alusa
31. srp 2006

Selu, držím palečky jak s tím kouřením tak i ty zdravotní problémy, ať Ti to vyjde 🙂

selu
31. srp 2006

diky Alusa, snad nam to vyjde co nejdriv i vam vsem ostatnim 😵 😉

alusa
1. zář 2006

Ahojky holky 😉

babyna
autor
1. zář 2006

ahoj vsem,
mate se ??? ja uvazuju ze si koupim test ale asi to nema jeste cenu, jsem tyden pred zac ms.

selu
1. zář 2006

babyna: asi budu stejne nedockava az se zacneme snazit, naprosto te chapu 😉 🙂

babyna
autor
1. zář 2006

selu, asi budu muset menit lekarny 🙂