Na co si dát pozor během snažení o otěhotnění? 🙂

babyna
30. srp 2006

ahoj holky, snazilky,

napadlo me na co si dat tak pozor v dobe snazilkovani. napr. mam se vyvarovat noseni tezsich veci atd i kdyz jeste nemam jistotu ze jsem tehotna ?

diky moc

kaktus
14. zář 2006

ahoj holky,
a co si myslite o sportovani pri snazeni? 🙂

alusa
14. zář 2006

Pokud sportuješ a není to žádný extrem, tak bych se toho vůbec nevzdávala 😉 Nepřipravuješ se na nemoc, ale krásné těhotenství 😵

kaktus
14. zář 2006

alusa:
dekuju moc 😵 myslim, ze nesportuji extremne - 2x tydne 🙂

iza
14. zář 2006

chala : tak to jsme na tom podobně 😉 (ne že bych nějak drasticky popíjela, ale občas s kamarádkama někam zajdem, dvojku si dám, nebo pivo, ale teď už taky raději nic

chala
14. zář 2006

iza: Přesně tak, jenže nejhorší je, že o našem snažení moc lidí neví a vysvětluj pořád někomu, že tě baví sedět v hospodě o vodě 😀

ivusenka
14. zář 2006

Kaktus , začala jsem chodit na aerobik a druhá polovina cvičení je věnována posilování, nemůže posilování břišních svalů ublížit ??

iza
14. zář 2006

chala : jo jo to znám, hned je to podezřelý...haha

vero
14. zář 2006

Jj, tak to podezírání je asi nejhorší. To už je dobrý jet tam autem a vymluvit se na to, že řídíš. 😉

chala
14. zář 2006

vero: Tak to s tim autem u nás neklapne. Přítel má akorát motorku a na tý já neumim 🙂

kaktus
14. zář 2006

ivusenka:
tak to ja prave nevim. ja delam kolektivni sport, a tam jsou nekdy hodne "ostre lokty", tak taky tapu 😒

ivusenka
14. zář 2006

Kaktus, taky by mě to zajímalo, někde jsem četla že břicho jde posilovat snad až do 3-4 měsíce těhulkovství

kaktus
14. zář 2006

ivusenka:
fakt? tak to jsem netusila. budu se muset po tom popidit 🙂 a co si myslis o kolektivnich sportech?

chechta
15. zář 2006

Holky s tím pítím je to fakt hrozný - mě naštěstí nikdy nepodezírá, protože poslední 3 roky nepiju skoro vůbec takže, když teď nepiju vůbec tak už to nikoho nepřekvapí, ale co je fakt strašný je jak Vás někdo furt do alkoholu nutí - naštěstí né v okruhu mých blízkých přátel, ale když jsme na nějaký akci a nepiju tak je to jak kdybych mezi ně ani nepatřila - jak kdybych byla divná - proto jak říká Vero nejlepší výmluva to pochopí téměř každý, že řídím 😀

vero
15. zář 2006

Chechti, to přemlouvání taky nesnáším. Nikdy se nechci opít, vím, kdy mám dost a když Tě někdo nutí pít, tak je to nepříjemný. ☹

raduza
18. zář 2006

ahoj holky, já ještě nejsem úplná snažilka, až příští rok od dubna, ale vůbec si nebudu dělat hlavu s alkoholem, resp.já piju pouze víno a to cca 4 dcl denně, a údajně víno tvoří v ženě kyselé prostředí, v kterém se daří "holčičím" spermiím a protože chceme s manžou holčičku, tak v tom budeme i pokračovat🙂moje kamarádka pila víno, tvrdé, cokoliv když se snažili, jeden večer dokonce domrtva a za 3 dny zjistila že je v tom, tak okamžitě přestala a dneska mají nádhernou zdravou Alici..

selu
18. zář 2006

je tak to ja si taky zadelam na holcicku 😀 cervene vino je to jedine co piju ikdyz ne nijak pravidelne 😎

wajen
18. zář 2006

Zdravim. Jen mě napadlo, že při "snaženíhodné činnosti" jsou věci, které může člověk ovlivnit, ale pak je i hodně věcí, které se ovlivnit prostě nedají. Kouření je jedna z těch prvních - i když pro mnohé věc popravně hodně těžká, alkohol je tou druhou. A na začátku stejně člověk nějakých pár dní neví a kdyby se měl každý měsíc stresovat se vším, co může potenciálně uškodit drobkovi (kterej má stejně ještě podobu žloutkového váčku a je mu to všechno celkem k nepochopení), tak si taky může hodně rychle vypěstovat nějaký ten prima psychický blok. Myslím si, že je fajn dělat to, co normálně a když se zadaří, tak se podle toho zařídit. Všem přeju hodně štěstí a plodných dnů.

kalci
20. zář 2006

Holky v pátek jdu na oslavu. Jsem po ovu, takže možnost, že už se to povedlo a zároveň ještě týden před MS. Tak si dám jen jeden střik a asi pojedu brzo domů. A cvičení...to posilování bych asi vynechala, ale jinak myslím, že lehčí aerobik, běháhí, nebo jízda na kole sand nemůže uškodit. A kdyby ano, tak asi není něco v pořádku hned od začátku a pak je třeba se tedy hlídat. Ale to musí každá z nás vědět jak je na tom zdravotně.

iza
20. zář 2006

stejně když nad tím teď tak přemýšlím, tak jsem si na 100% jistá, že není zdravý se stresovat ještě před tím, než otěhotníme.Myslím, že ta přehnaná úzkost a plánování je spíš na škodu. Nemyslíte?

majka12
20. zář 2006

Ahoj všem. Důkladně jsem si pročetla diskuzi a mám také dotaz. O mimi se ještě tak rok snažit s manželem nebudeme, ale trpím migrénami a beru si jak jinak než Ibalgin. Co si vzít místo něho, aby jsete přežili migrénu a nebylo to škodlivé?

kalci
20. zář 2006

To určitě. Když jsem byla těhotná poprvé, tak mi to trvalo víc než rok. Nejdřív jsem si pečlivě zapisovala kdy jsem to zkoušeli tak, abych nevynechla jediný den. Hlídala jsem se, abych moc necvičila, nepila, bála jsem se popoběhnout, co kdybych náhodou už byla těhotná. Když už jsem to skoro vzdala, tak jsem se dozvěděla o měření bazálních teplot a to měření bylo pak jediné co jsem pro otěhotnění dělala, říkala jsem si, že se to stejně nepovede a povedlo se hned druhý měsíc.

luca83
20. zář 2006

Iza: Souhlasim! My se snazime uz 5.mesic a zatim nic... Porad jsem se strachovala, nebrala jsem antibiotika, nepila moc kavy, alkohol, bala jsem se cvicit-i kdyz to mam strach i ted-porad jsem si rikala "co kdyby", ale zacinam s merenim bazalni teploty a predpokladam, ze kdyz se to povede, podle teploty to poznam. Tak si budu davat pozor az potom. Nebudu se na to tak upinat, asi to opravdu neni dobre. ☹

deni
20. zář 2006

majka12: zkus panadol. ten nedrazdi zaludek.
ale stejne pokud byste se potom snazili o mimi, radeji nez prasek bych volila odpocinek - uvarit caj,zavrit oci, pustit si treba mirne nejakou uklidnujici hudbu a odpocivat.
opravdu je nekdy relaxace ucinejsi (a hlavne neni skodliva) nez do sebe dopovat prasky na bolest.

ja to taky tak resim (a to jeste mimi neni). nekdy mne odpocinek zabere, jindy ne a tak to potom resim tabletama.

kalci
20. zář 2006

K těm práškům byla jsem nemocná a protože jsem vysadila HA řekla jsem to i doktorce a ta mi doporučila Paralen. Ten by neměl být škodlivý. Napsala mi 3 prášky denně, tak jsem si vzala 2x půlku. Jinak souhlasím s Majkou je lepší prášky nebrat vůbec, ale když to nejde vydržet je lepší si prášek vzít.

majka12
21. zář 2006

Když nejhorší na tom je, že mě to na 99% chytne v práci, takže o relaxu nemůže být ani řeč. Zkusím ten panadol, jestli mi na migrénu zabere.Také jsem kvůli tomu navštívila neurologa a ten mi říkal, že u mě není příčina zjevná, že mi migrénu vyvolává víc nejasných faktorů a ptal se mě, co vlastně chci řešit, když mi prášky zabírají??!! Moji poznámku o plánovém těhotenství nijak nepokládal za důležitou.

iza
21. zář 2006

luca : ono asi opravdu bude něco na tom, že pokud se člověk na to moc upne a furt se pozoruje, tak se zablokuje...no přeju nám ať vše brzo vyjde amy máme oprávněné pocity se hlídat a pozorovat 😉

ajina29
21. zář 2006

Ahoj holky, mám ekzém a teď když se snažíme o mimino, tak asi není dobrý ekzém mazat takovejma těma silnejma mastičkama s kortikoidy. Nemáte s tím někdo zkušenost?

ivusenka
21. zář 2006

ajino, mám stejný problém jako ty, napsala jsem ti do IP 😉

lenkanemeckova
12. říj 2006

Já myslím že behem snazilkovani si musím dávat hlavně pozor na to abych z toho nezblbla... 😀 ... já si holky nakoupila testy... a teď mám cukaturu měřit se pomalu obden... ale držím se... páč když pak vidím zas jen jeden proužek jsem z toho vždycky rozhozená... jinak se taky víc hlídám... nekouřím už několik let a navíc se to s mou pomocí odnaučil i můj manžílek... takže už jsme cca rok a půl nekuřáci oba... alkohol moc nemusím, takže mi nechybí... no a ¨jíst se snažím taky zdravěji... manžílek před cca 14dny přišel s tím, že bych měla jíst více více vápníku, aby mělo děťátko dobré kosti... tak se cpu jogurtama a pribiňáčkama... hrozně moc doufám, že to vyjde... a co nejdříve... nám všem 😀

marci
23. říj 2006

Ahoj holky, už jste řešili problém, že se snažíte otěhotnět a zároveň vám lékař předepsal antibiotika nebo jiné léky, které se nesmí užívat v těhotenství? Já mám teď nějakou virózu (týden mě zkoušela doktorka léčit bez antibiotik, ale to nezabralo) a dostala jsem antibiotika, v příbalovém letáku je napsáno, že se v těhotenství užívat nesmí. Mohli by nějak ovlivnit mimi, kdybych už byla třeba těhotná nebo otěhotněla v době, kdy je beru?