Na co si dát pozor během snažení o otěhotnění? 🙂

babyna
30. srp 2006

ahoj holky, snazilky,

napadlo me na co si dat tak pozor v dobe snazilkovani. napr. mam se vyvarovat noseni tezsich veci atd i kdyz jeste nemam jistotu ze jsem tehotna ?

diky moc

pucik
23. říj 2006

ahoj Marci, taky by mě to zajímalo, zrovna jsem řešila podobný problém, ale pro jistotu jsme se snažením hned přestali a na nějakou dobu používali kondom. Anitbiotika už neberu, ale manžel je bude brát ještě skoro měsíc, tak nevím, jestli se máme v této době snažit nebo počkat, nerada bych něco riskovala, díky za vaše názory 🙂

mobina
23. říj 2006

Marci už jsem ti odpovídala ve snažilkách. Osobně bych se okamžitě přestala snažit a doléčila se. Bezpečné není ani otěhotnět uprostřed chřipky.
Pucik asi bych počkala, až se doléčí i manžel. Jistota je jistota 😉

pucik
24. říj 2006

Díky mobi, počkáme, je to přeci jenom jistota, máš pravdu 🙂 😉

marci
24. říj 2006

Asi máte pravdu holky, nemá cenu riskovat....... Jak dlouho trvá než se tělo po dobrání antibiotik zbaví všech škodlivin?

maree
8. pro 2006

Holky, mám dotaz, jak s posilovnou? Já chodím strašně ráda, nejdřív je tam rozcvička, pak půl hodka na strojích- nepřeháním to, beru nejmenší zátěž, pak protahování. Myslíte, že by to během snažení, teda po ovu mohlo být nebezpečný?

janinininka
8. pro 2006

snad s menší zátěží ne,ale možná bych to pro jistotu oželila a začala bych s něčím,co není tak namáhavé,třeba joga,to by podle mě možná bylo lepší,jaký na to máte názor vy?

majenka
8. pro 2006

Maree...já myslím, že by posilovna neměla vadit (pokud to nepřeháníš).Někde tady psala holka, která je cvičitelkou spinningu a jezdila až skoro do porodu 😉

len
8. pro 2006

Jen bych ve fázi po ovu trochu omezila posilování břicha a různé natahování, které by mohlo "cvičit" i se zahnízďujícím vajíčkem, každopádně bych se zkusila předem informovat, které cviky jsou a nejsou vhodné 🙂

xctij01
8. pro 2006

Len, myslíš, že tahání těžkých věcí může po ovu zahnizďování vajíčka ohrozit?

len
8. pro 2006

Grej, nevím, netuším, ale neriskovala bych to... Ty první dny a týdny jsou nejcitlivější a tělo dokáže reagovat na všecko 😉

xctij01
8. pro 2006

Díky, tak to se nedivím, že nám to opět nevyšlo. Při úklidu pořád něco tahám, dokonce mě pak večer vždycky pobolívalo břicho. Ale co se dá dělat, nikdo to za mě neudělá... 🙂

michina
8. pro 2006

Já si myslím, že záleží, jak k tomu přistupuješ. Jestli se šíleně hlídáš, jsi úzkostlivá a moc to prožíváš, pak to může být nebezpečné. Ale jinak?? Vždyt deti se rodí a plodi už dlouho a většinou stějne nevíš, že si těhu. Pokud tedy nejsi nastudovaná a chytrá MK, měříš BT a tak. hihi. 😅

len
8. pro 2006

No jasně, ale pokud třeba víš, že máš problém vajíčko udržet (nízkou sliznici nebo tak), tak je to ideální příležitost říct manželovi - lásko, radši to nebudu pokoušet - můžeš to udělat za mě? 😀

michina
8. pro 2006

No to jasně, já to beru, pokud je člověk v pořádku a nemá žádné potíže. omlouvám si tak vínečko z minulého týdne, tzn. po ovu.. 😀 😀

len
8. pro 2006

Ono stejně než se to vajíčko uhnízdí, trvá to aspoň týden, takže to vínečko ani nepostřehne 😉 Pokud ho teda nebyl litr 😀

xctij01
8. pro 2006

Nemyslím si, že se nějak hlídám, ale je fakt, že když jsem tahala ty těžký lodny, tak mě u toho dost bolelo břicho. Jen bych si pak vyčítala, kdybych zjistila, že jsem neotěhotněla kvůli tomu...

len
8. pro 2006

Grej, nic si nevyčítej, stejně teď už nic nezjistíš, o vajíčko se dá přijít i bez beden a naopak i s bednama se dá otěhotnět 😉 Ale až najdeš //, tak ať se manžel snaží za dva (vlastně za tři 😉 )

slevik
8. pro 2006

Ahojky všem 😉 Můžu s jistotou potvrdit, že tahání těžkých věcí neohrozí uhnízďující se vajíčko 😉 Ještě když jsem teprve tušila, vybírali jsme celý víkend brambory, tahala jsem těžké plné koše...a mimčo to zvládlo 😉

xctij01
8. pro 2006

Děkuji za uklidnění🙂 Teď už bych snad nic extra těžkého tahat neměla, snad jen sníh při odklízení chodníku, ale toho se asi tuhle zimu nedočkáme!! 😀

len
8. pro 2006

No jasně Slevik, je-li dost silné, zvládne všecko 🙂 Ale zase - nač to pokoušet, když už o tom víme, ne? 😉 Čímž v žádném případě nechci říct, že sotva zjistím ovulaci, přestanu pít kafe, odmítnu i decku vína, přestanu cvičit a sednu si s rukama v klíně, ať makají jiní, prostě všeho s mírou 😉

michina
8. pro 2006

přesně tak, souhlasím, len!! 😎

xctij01
8. pro 2006

Tak takhle se teda taky nehlídám Len, protože to bych na to pořád musela myslet. Víno si dám, kafčo moc nepiju, ale když je chuť, tak proč ne... Od tohohle měsíce všechno hážu za hlavu. Jen ještě jeden měsíc budu měřit, abych měla změřeny aspoň tři cykly a pak to nechám na přírodě.

michina
8. pro 2006

To je přístup!! A to říkám já, která si řekla, že když to teď nevýjde, budu aspoň tři cykly měřit, ať vím, jestli ovuluju... 😀

len
8. pro 2006

Tak já mám kafe od ovu skoro denně (jedno, ale ani jinak ho nepiju víc), včera jsem měla trochu šampusu... Těžké věci sice netahám, ale stojím několik hodin nad cukrovím u plotny, až necítím nohy a záda... Ráno mi vynadala paní ve vlaku, že jsem mladá a nemám co sedět (přes uličku bylo místo, ale jí se líbilo zrovna to moje), tak jsem ji upozornila, že byť mladá, stejně jsem utahaná jak pes a nohy mě bolí tak, že bych to až do Prahy nevydržela 😀

xctij01
8. pro 2006

To jsou lidi Len, viď? Oni si ti "starší spoluobčané" asi myslí, že si doma válíme šunky u televize...

michina
8. pro 2006

Přesně tak, taky souhlasím. Já se přiznám, že od té doby, co máme auto, moc mastnou tyčí (tak se prý říká tramvajím v Praze) moc nejezdím. Maximálně o víkendu na Stodolní.. 😅 Ale to jen vyjímečně, moc tam nechodíme..

Len, taky peču, zrovna teď, nemáš nějaký fajn recept, ale jednoduchý??? Peču terpv druhý rok a jen linecké a rohlíčky. Letos zkouším nepečené kokosové kuličky. Tak jsem zvědavá, co z toho yvlezr.. 😒

len
8. pro 2006

Jsem přemýšlela, že jí řeknu, že jsem těhotná a pokud nad ní budu muset stát, možná jí nazvracím za krk 🤐 Ale jsem přeci slušně vychované děvče, ne? 😉

michina
8. pro 2006

Haha, to mi připomíná ten vtip, jak prosí slečna mladíka, ať jí pustí sednout, že je těhotná. On na to, že to ještě není vůbec vidět. A ona: No jsem jen asi hodinu, ale víte jak mě z toho bolí nohy??? 😀 😀 😀 😀

len
8. pro 2006

Jednoduchý... Dělám linecké, rohlíčky, kokosové sušenky, čokoládové dortíčky (dost pracné, ale bezkonkurenční), vosí hnízda a perníčky, nijak to nepřeháním 😉 Jenom peču i pro rodiče, tak je toho strašně moc 😀

michina
8. pro 2006

Hmm, já taky letos peču, protže vánoce trávíme utchýně, loni to bylo super, a tak se chci trochu blýsknout, 😎