Nedaří se mi otěhotnět, jste na tom někdo stejně?

itworks
6. srp 2013

Ahojky, najde se někdo, kdo je na tom stejně? Snažíme se už rok a půl a pořád nic. Zkoušela jsem kontryhel, listovku, lubrikační gel pro podporu početí, manžel fertilman, teď jsem začala brát gynex. Přístí týden jdu znovu k doktorce a asi si nechám napsat žádanku na spermiogram pro manžela, ten už má z něj nervy teď 😕 a já mám taky trochu obavy z výsledků. Potřebovala bych asi nějaké nové rady a nápady. Jo na dovolené jsme už byli a nemysleli na nic, ale nezabralo to 🙄

brussali
2. únor 2017

@kristyn.g
@kokoska321
Holky, díky za reakce. Chápu vás obě. U nás okolí není až tak úplně nevkusne rypave, ale často to spousta lidí bere jako konverzační tema.. v té chvíli se tomu snažím postavit stejně, tedy řeknu něco neurciteho o jiných plánech a že do budoucna je asi dite v plánu. Většinou do toho známí dál nerypou. V rodině máme rypalky, takže to je kolikrát víc na tělo, ale uz se chystám ze když přitvrdí, budu se bránit. Přeci jen proto, že jsme uz svoji, nemusíme nutně plnit tabulkové plány, jak si to představují oni🙄

brussali
2. únor 2017

Nicméně větší problém začínám mít vlastně sama se sebou 😅
Do roka jsem se těšila, ale dávala volný prubeh.. Pokud ještě nemáte rok za sebou, myslím ze máte velkou šanci, že to brzy možná vyjde. Nějak statisticky prý do roka u párů bez problémů to ještě pořád může být.. my už máme rok a pul nechraneneho sexu za sebou, sice nehonim ovulaci, ale..😔 uz si prostě říkám, že se zvětšila šance, že je něco špatně.. možná ani neovuluju, nebo mám srusty po slepaku mozna, nebo možná ty spermijky.. proste mi to ted mysl okupuje fakt dost casto😖

vajdelinka
2. únor 2017

Ahoj holky,já už se snažím přes dva roky před 4 měsíci jsem vyměnila partnera a stále nic.Nevím jestli je to tím že jsem měla nitrodelozni tělísko nebo co ale je to šílený.Mám připravený celý dětský pokoj a všechno.Mám problém jít k doktorovi myslím že to půjde přirozeně jen to čekání je strašný.

kristyn.g
3. únor 2017

@brussali to máš pravdy, když my jsme spolu už deset let a pět let po svatbě... táhne mi na třicet, když někomu řekneme něco neurčitého, protože je to pro mě citlivé téma a nechci vysvětlovat že to nejde tak slyším že bychom si taky měli už založit rodinu atd... je mi to hrozně nepříjemné, moje kámošky to vědí, když je vidím radši rovnou hlásím že nic, ale i manželovi kamarádi co mají už větší děti se ptají a těm to říkat nechci... mámě říkám že to nechám na přírodě a ostatním že uvidíme

kristyn.g
3. únor 2017

@brussali my se snažíme 8 měsíců, tedy ted jsem se na to vykašlala a začneme zase najaře... ale vzhledem k manželovým potížím se obávám že bude problém tam. Zkoušeli jste ten test sperm ok? Doporučila ho doktorka kamarádce, nám se nepoved...
@vajdelinka no zkoušejte s novým dál, třeba to vyjde, chápu že se k lékaři bojíš, dneska je ale všechno snad možné. Já se nebojím komplikací u sebe, ale spíš se bojím aby partner byl v pořádku, protože na darované spermie atd nepřistoupí :-/ kdyby něco...

veronicka89
3. únor 2017

Necetla jsem xo ti tu kdo psal. Ja otehotnela po 2 letwch v dobe kdy jsem dala vypoved v praci co me nebavila prestala jist vselijake preparaty a mela v planu ae objednat na laparoskopii... 😉 ono je to o tom si uvedomit ze to te miminko treba nepřichází ma svuj duvod. . . Otehotnet bohuzel nejde vsem hned .. a kdyz se clovek uz mic snazi stava se tak z toho hon na dite ... clovek si rika ze vsichni dookola jsou v tom a ze je to v prdeli.. ale zkus se nad tim povznest.. cestujte uzivejte si jeden druheho a uvidis minco prijde ♡ drzim palce a nedelej z cekani na miminko stredovod vesmiru. Je to tezke ale fakt to pomaha 😉

veronicka89
3. únor 2017

A okoli bych sobecky rikala ze zatim nechces. Na tom nic neni 😉

leymea
3. únor 2017

@veronicka89 prave, ze bych okoli rekla, ze to nejde. Oni pak budou mlcet a daj pokoj, uz se nebudou ptat, protoze jim to bude blby 🙂 ja to rikala na hulvata, proste chceme, nejde to. Jasne, sousedce jsem to treba nerekla, ale znamym a rodine jo 🙂

raffaelo
4. únor 2017

Holky doma mi zbyl gel na podporu poceti,kotvičník od naděje a kotvičník s macou. Kdybyste některá chtěla . 🙂

nita1984
4. únor 2017

Vlastní zkušenost, doporučuji říct upřímně, že to nejde... přestanou se ptát a otravovcat... u násd po třech letech marné snahy, dvou neúsopěšných IUI právě začínáme první IVF

brussali
4. únor 2017

Mně se právě nechce jim vysvětlovat vůbec nic. Beru tohle jako intimní věc, nás soukromý plán a tak si detaily aspoň prozatím chci nechávat pro sebe. Možná i proto, že zatím sami nevíme, zda máme reálne nějaký problém, nebo je to opravdu spíš věc načasování a musíme si zkrátka počkat. Ale to je spíš na každém, jak to ma. Mně víc klidu dodává ten stav, že je to naše "tajemstvi", než kdybych o tom otevřeně měla vypovídat s kdekym z rodiny nebo známých.

Jinak my si právě po nějakých menších starostech s prací a jinými věcmi teď dost užíváme svůj klid a plánujeme dovolené, takže to určitě není tak, že by se vše točilo kolem snah o dítě. Jen ten pocit plánovat dovolenou na období, kdy už si člověk myslel, že by původně měl roční dítě (kdyby vše šlo idealne), je prostě někdy trochu.. odzbrojujici a melancholicky.
@kristyn.g myslíš jako spermiogram? Ten ještě nemáme. Ale pro vlastní klid na něj asi půjdeme.. asi je to jedna z prvních věcí, co se zjišťuje, když to nejde, ne?

brussali
4. únor 2017

@kristyn.g
Aha, teď vidím, že asi myslíš neco jineho. Co je to ten sperm Ok?

leymea
4. únor 2017

@brussali jasny, zalezi na Vas. Ja treba nemela problem o tom mluvit. V dnesni dobe to neni nic divnyho 🙂 jasny, ty co otehotni hned po jednom sexu to nepochopi, ale tuty lidi musis ignorovat, neni prijemny kdyz Ti to vykladaj, nedej boze na Tebe machrujou. 🙂

kristyn.g
5. únor 2017

@brussali je to název testu pro muže, zkusila bych nejdřív to, je to za cca 500 koupila jsem to v online lékarně pilulka cz zadáš si do vyhledávače sperm ok. Myslím že je to první no, v pondělí jdu na gyndu a řeknu si o žádanku.

brussali
5. únor 2017

@leymea jj, mozna i to je dalsi duvod - kdyz uz by se nasel nejaky chytracek, co by to pak chtel rozvadet a radit, asi by mi to nebylo prijemne... jako nemam problem byt asertivni a rict nekomu "o tom se dal nechci bavit", ale konkretne s timhle tematem to aspon ted proste citim dost intimne a ani nechci pravdepodobnost rozvadeneho tematu zvysovat 🙂
... a kdyz to tak po sobe ctu, jsem asi vetsi citlivka, nez jsem puvodne myslela 😨😅

brussali
5. únor 2017

@kristyn.g Aha, diky za tip. A vam se "nepoved", to znamena, ze vam to vyhodnotilo spatny vysledek? A budete ted jeste delat i spermiogram pres lekarku? Jestli je ten domaci test z lekarny tedy stejne vypovidajici a spolehlivy, by me zajimalo... My mame moznost jit pres lekarku, tusim, ze rikala cca za 250 Kc. Doma by to samozrejme bylo lepsi v soukromi. Ale zas pokud by ten domaci mel byt mene spolehlivy, tak nevim.

brussali
5. únor 2017

@leymea mimochodem moc gratuluji k tehotenstvi 🙂 at vse probiha v poradku...

leymea
5. únor 2017

@brussali moc dekuji. Tobe preji aby se co nejdriv zadarilo 🙂

kristyn.g
5. únor 2017

@brussali určitě je to lepší přes lékařku toto je jen orientační. Nepovedlo se nám to protože sperma nezkapalnělo (mělo by nic) tak test se pokazil tím ☹ no zítra jdu na gyndu uvidím co mi řekna

brussali
5. únor 2017

@kristyn.g jo, tak to jo. To pak radeji taky pujdeme cestou pres mou gyndarku. Zitra preji hodne zdaru a alespon nejake informace...

kokoska321
6. únor 2017

Holky, tak se zdá, že se nám snad zadařilo. Asi to chce opravdu jen čas and keep calm.
Přes rok jsme tomu dávali volný průběh, teď se manžel objednal na spermiogram, já se chtěla jít poradit na gyndu s doktorem - slíbil mi, že po roce to zkusíme popohnat vitamíny... a ejhle, dvě čárky. Manžel na spermigram půjde, bo mu jej zajišťovala mamka -zdravotní sestra - a ta se bude samozřejmě zajímat o výsledek a my si to malé tajemství ještě budeme chtít nechat pro sebe.🙂
Jinak Vám řeknu, že jsem během těch posledních pár týdnů bojovala se silným nachlazením, byla jsem ve sklípku, na dvou plesech a včera jsme byli na Lysé hoře. Ale asi měsíc beru Gynex. Že by to mělo opravdu něco do sebe?

leymea
6. únor 2017

@kokoska321 gratuluji 🙂 to se divim, ze tam chlap jde, vlastne zbytecne, tak at mu to vyjde dobre 😉 horsi by bylo kdyby mu to vyslo blbe a pak by na Tebe s mamkou koukali a podezrivali jestli to dite je opravdu jeho 😀 to me jen tak napadlo 🙂

lennus
6. únor 2017

Je to možná trochu drsný článek, nejsem odpůrce umělého oplodnění, ale jak se tam píše, měla by to být až poslední možnost.
http://www.moje-pravdy.cz/z-jinych-zdroju/zajim...

Je to asi individuální, ale často tam hrají na city a nedoporučí užitečná vyšetření, která by mohla pomoct. Je to přeci jen hormonální zátěž pro tělo, proto doporučuju nejdřív vyšetření, jsou i alternativní metody - tradiční čínská medicína, homeopatie, bylinky, zaměřit se na jídelníček, je užitečné se nechat i proklepnout od fyzioterapeuta, protože zablokovaná kostrč může být taky problém a příčina, je dobré cvičit např. Mojžíšovou či hormonální jógu. Samozřejmě záleží na věku, když je žena mladá, má čas se věnovat i jiným metodám, není třeba hned spěchat. Pak je možnost nechat si doporučit od lékaře lázně, je toho hodně, jen doporučuju pátrat. A v neposlední řadě se zaměřit na psychiku, existují i celostní lékaři, kteří se snaží léčit komplexně. Kamarádce, která otěhotněla po šesti letech, řekl lékař na klinice, kde se léčili, že ve většině případů jde o psychiku a taky vztahy (např. problematické vztahy s matkou apod.).
Zajímavé jsou i metody RUŠ, kineziologie či rodinné konstelace, prostě brát to komplexně.

Mám užitečné kontakty v Praze, kdyby někdo chěl řešit svoje potíže alternativně, ozvěte se mi.

apollena
6. únor 2017

@kokoska321
moc gratuluji!! Ani netušíš, jak je pro mě optimistické číst podobné zprávy, jak se po roce zadařilo přirozeně, tj. bez hormonů, takže šance je :_) My tedy ještě rok snažení nemáme, až na přelomu jara a léta ale stejně...
A mooc gratuluji!

brussali
6. únor 2017

@kokoska321 tak to je super zpráva! Gratuluji, ať vše klapne. A s malým tajemstvím fandim😀 taky bych to tak udělala..

kokoska321
6. únor 2017

@brussali ; @apollena ; @leymea
holky, děkuji moc ❤. Snad to dobře dopadne. Člověk to po takové době fakt spíš nečekal. Ale i tchýně říkala, že jim se zadařilo a po roce a půl... a přirozeně. Vše má svůj čas, vydžte. Souhlasím s @lennus :IVF je především byznys.
Nevím, jestli to bude pro vás povzbuzení - ale po osmi letech u nás jedna porodila zdravou holčičku. Doslova vymodlené dítě, ale přirozenou cestou má krásné a zdravé děťátko.

martinasip
5. pro 2017

@brussali my se taky snazime uz dluho uz honim i ovulaci..minuly mesic byla ukazkova jak nikdy a vcera zas dosli kamosky...:( spermiogram nebyl ukazkovy, ale dneska ho nema nikdo..u mne vsecko v poradku.

alexkisss
17. pro 2017

Zdravim sice se snazime kratce od cervence 2017 a stale nam to nejde nepoddavame se tomu nemyslime na to a vzdy to zkazi prichod ms uz nevim co s tim nejake rady jak tomu pomoci nez se pujdem k odbornikum ci lekarum

radulka57
17. pro 2017

@alexkisss ají u odborníků by ti teď řekli, že je to krátká doba na to dělat závěry že to nejde.. My se snažili 2,5 let! To už se dá říct, že to fakt nešlo. Pomohlo stimulace ovulace Clostibegytem! Ale zadařilo se až 8mý cyklus po braní prášků. Někdy nezabere vůbec. byli sme už objednaný do CAR, nakonec se na nás štěstí usmálo. Máš ovulaci? Měli by ti to spíš zkontrolovat na gyndě ultrazvukem týden po MS, jestli tam je narostlý nějaký folikul, já bez těch prášků neměla nikdy ovu, nějaký ovu testy nejsou spolehlivý.

alexkisss
17. pro 2017

@radulka57. Na gynde sem 9hlednw ovulace nebyla ted mam ms budu ji mit sest dni obednam se k doktorovy a uvidim co mi rekne mam zacit treba brat nejake vitaminy nebo neco takoveho