Nedaří se mi otěhotnět, jste na tom někdo stejně?

itworks
6. srp 2013

Ahojky, najde se někdo, kdo je na tom stejně? Snažíme se už rok a půl a pořád nic. Zkoušela jsem kontryhel, listovku, lubrikační gel pro podporu početí, manžel fertilman, teď jsem začala brát gynex. Přístí týden jdu znovu k doktorce a asi si nechám napsat žádanku na spermiogram pro manžela, ten už má z něj nervy teď 😕 a já mám taky trochu obavy z výsledků. Potřebovala bych asi nějaké nové rady a nápady. Jo na dovolené jsme už byli a nemysleli na nic, ale nezabralo to 🙄

luca77
28. srp 2013

Ahoj, tak jsem dnes začala užívat kapky jeřáb ptačí v pupenech a na malinovou směs ještě čekám 😉

luca77
31. srp 2013

tak a dnes už jsem začala i s malinovou směsí, píšou před jídlem nebo mimo jídla, tak nevím, jestli jsem to vypila dobře...hodinu po jídle, nechce se mi to užívat na lačný žaludek. Nejdřív jsem si nakapala jeřáb a pak jsem si udělala toto hned po sobě, tak to snad nevadí 😉

danfal
31. srp 2013

ahoj holky, nepatřím sem, ale moje kamarádka taky nemohla otěhotnět a začala chodit na akupunkturu. pan doktor jí řekl, že měla v sobě tolik stresu, že se nediví, že to moc nešlo a ted u mají 3 měsíční holčičku.

silvik77
31. srp 2013

Ahoj holky...my jsme se s manželem snažili skoro 4 roky...spermiogram dobrý, průchodnost vejcovodů dobrá, na imunologii mi našli malinko zvýšenou imunitu proti spermiím, tak jsem začala v únoru brát Prednison a říkala jsem, když se to nepovede do června, půjdu do IVF....nepovedlo, tak jsem jela na první konzultaci a čekala na MS kvůli hormonálnímu profilu, ale nepřišla! Na testu dvě čárky, bylo to naprosto neuvěřitelné. Bohužel radost netrvala dlouho....včera jsem byla na revizi, zamlklý potrat v 9.týdnu..ještě teď tomu nevěřím...sestřička na příjmu mi říkala, ať nevěším hlavu, když už se to konečně povedlo, že se to povede zas, že mám brát listovku a po první MS to hned zkoušet...kamarádce zase po třech zamlklých potratem poradili červenou řepu, červené víno-každý večer 2 deci na prokrvení a ona to čtvrté donosila! Jiná kamarádka zase po devíti letech otěhotněla prý po olejové kúře, každý den ráno lžíci oleje převalovala v puse, prý to nabaluje toxiny z těla a tělo se tak čistí. Takže já teď budu brát listovku, pít červené víno a zkusím asi i ten olej. Za měsíc mi bude 36 tak doufám, že se zadaří co nejdřív, i když teď opravdu nemám jakoukoliv sílu do snažení ☹ sice vím, že to jde, když se konečně zadařilo, ale zase mě srazil na zem ten potrat..tak uvidíme ☹

luca77
31. srp 2013

@silvik77 Ahoj, nevěš hlavu, ikdyž vím, že to je těžké! Příroda je mocná a stále si s námi hraje. Musíme tomu věřit, že jednou přijde řada i na nás 😉 Jinak já beru kyselinu listovou určitě tak 2 roky a teď jsem začala s kapkama Jeřáb ptačí ( v pupenech) a dnes jsem k tomu přidala Malinovou směs. Mě bude v říjnu 36let a s bývalým přítelem jsme se snažili přes 4roky. Drž se!

silvik77
31. srp 2013

@luca77 Mě bude v říjnu taky 36, kolikátého jsi? A už jsi byla někdy těhotná a nevyšlo to, nebo ještě vůbec? Chci říct doktorce, jestli nás pošle na genetiku, pokud by se brzy zase zadařilo, nerada bych aby se to zase opakovalo...

pupickova
31. srp 2013

6 let a prd...

luca77
31. srp 2013

@silvik77 Já jsem 2.října 😉 Ne ne, ještě jsem těhotná nebyla nikdy! A prozatím IVF neřeším, protože mám 4měsíce nového přítele. Já mám diagnózu sterilita - neplodnost, ale člověk musí pořád doufat, že se zadaří. S bývalým přítelem jsme lítali po doktorech, měli jsme dárkyni vajíček, byla jsem na dvou pokusech a nezadařilo se. Ještě mám zmrazené na dva pokusy, ale to už mi je teď k ničemu, ale o tom jsem tady psala nedávno.

silvik77
31. srp 2013

@luca77 Já jsem 6.října 🙂 Taky jsem měla diagnozu sterilita-neplodnost, byla jsem loni měsíc s touhle diagnozou i ve Františkových lázních...vždyť já jsem nechtěla věřit vlastním očím, když jsem uviděla ty dvě // na testu...škoda že to takhle dopadlo, pozitivní na tom je, že teď vím, že umím otěhotnět a snad to vyjde brzy znovu.......jen se pak už nebudu tolik radovat, a raději to budu brát s rezervou..no držím ti palečky, ať se Vám brzy zadaří...jak se říká, že to příjde když to člověk nejmíň čeká, tak u nás se to potvrdilo!

luca77
1. zář 2013

@silvik77 Hmm, tak super, jen o 4 dny to máme 😉 I já jsem byla ve Františkových lázních přelom únor-březen 2012. A co je u tebe za problém? Já mám poslední 2 roky problémy normálně dostat menstruaci, takže Agolutin nebo Utrogestan to jistí. Zrovna v pátek mi máma píchala Agolutin. Mám anovulační cykly, jen zřídka u mě někdy proběhne ovulace. Nikdy jsem neměla problémy s MS, vždy to chodilo přesně, jak hodinky a teď - děs! Ale je velké pozitivum, že i přes diagnózu sterilita jsi dokázala otěhotnět 😉 Tak pořád ta naděje na otěhotnění bude! Musíme tomu věřit.

dezyre
1. zář 2013

Ahoj holky, nemám sice zaručenou radu na nějaké přípravky, anebo tak, ale někde jsem četla, že je pro otěhotnění dobré, aby žena měla orgasmus až po partnerovi, protože ty stahy pochvy pomůžou ty spermijky pořádně nahnat kam potřebujeme. Takže žádné nohy nahoru, ale pořádnej orgasmus 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smima
1. zář 2013

@silvik77 to mě moc mrzí, že si musíš projít zklamáním a smutkem. Neboj, přejde to, jen se s tím musí člověk vyrovnat. Píšu Ti, abych Ti dodala spoustu síly a chuti do dalšího snažení. Měla jsem 2 potraty, vždy na začátku těhotenství, jednou v 6. a 9. týdnu. Něco bylo špatně a prostě se mimi neudrželo. Příroda si s tím umí poradit. Bohužel potratem. Ale potřetí se nám to povedlo a máme krásnou a zdravou holčičku. Neztrácej naději, posílám Ti hodně síly a optimismu.

silvik77
1. zář 2013

@smima Ahoj, díky, já vím, že něco bylo špatně a je lepší, když to takhle odešlo samo....ale i tak je z toho člověk smutný...teď přemýšlím, kde může být problém...dr. mi při poslední kontrole nabrala krev na všechno možné tak třeba se objeví něco tam, nějaká možná příčina...

silvik77
1. zář 2013

@luca77 Já jsem byla ve FL přelom květen-červen 2012. Moc ráda na to vzpomínám, bylo tam suprově. Já jsem právě žádný problém neměla, tak jsme loni v prosinci s manželem jeli na imunologii a tam mi zjistili ty zvýšené protilátky proti spermiím. Brala jsem a vlastně pořád na to beru Prednison. Jinak MS mám pravidelnou, akorát po lázních se mi zkrátila z 28-29 dní na 24-25 dní. Teď jsem zvědavá jakou ji budu mít, až mi příjde, jestli v pohodě. No ono prý jak je ženská starší, tak ovulace probíhá třeba jen jednou za 3 měsíce, takže je těžší se to ní trefit...

verisek91
9. zář 2013

ahojky,snažili jsme se rok a půl,a vyšlo nám to teď🙂 asi tě naštvu,ale ne nadarmo se říká,že to přichází nečekaně,tehdy,kdy se o to nesnažíš...

suzief
9. zář 2013

já už na to asi tak nějak rezignuji, sice se snažíme jen 4 měsíce. Od té doby se víc pozoruji občas si udělám ovu test, beru listovku a to mi bohatě stačilo, a byla z toho akorát vynervovaná. Mám chvilky, kdy chci zkusit všechny možné podpůrné prostředky apod. ale pak si řeknu, je to jen vyhazování peněz, tak nic nekoupím. Naštěstí zkoušíme krátce a pořád věřím každý měsíc, že to výjde ale když náhodou ne, rozhodně se nehroutím, nebrečím. Nevím..třeba se do této fáze ještě dostanu a třeba ne. Dokonce jsem četla, že některé ženy jsou těhu i přes MS a je fakt, že já si akorát dělala ovu, tak asi tak. Navíc mám endometriozu, takže pokud se dlouhodobě nebude dařit, vím, kvůli čemu a vím, že i tak s tím nic moc nesvedu...

petra123
15. zář 2013

@sarkad2856 my jsme na tom stejně zdraví ale stejnak nic

ewerette
6. říj 2013

Ahoj, jsem na tom podobně - snažíme se už 2 a půl roku. Takhle jsem to měla já, třeba to někomu pomůže. Nejdřív jsem zkoušela bylinky - čaj báby kamenické, kontryhel, kopřivový čaj, listovku, ovulační testy. Potom jsme i s manželem zkoušeli Femigard. Po něm byl manžel na spermio - celkem v pořádku. Dr. mi napsal clostilbegyt - zkoušela jsem 6 měsíců. Potom jsem byla na laparoskopii - taky vše v pořádku. Takže znovu na 3 měsíce clostil. Teď zkoušim Inofolic - 2 měsíce 1x denně a teď 2x denně + listovku po celou dobu. Když se nezadaří do ledna, tak půjdeme do CARu. Teď ještě uvažuju o tom jeřábu v pupenech co tu píšete, ještě jsem nezkoušela. Nemáte ještě některá zkušenosti s nějakým preparátem?

janiconek
29. říj 2013

Ahoj holky, je mi už skoro 31 a my se s přítelem snažíme o miminko bez jednoho měsíce už taky rok a půl, od začátku našeho snažení už otěhotněly všechny mé kamarádky a známé, které se postupně přidávaly a já pořád nic, už si o tom nemám s kým povídat a bylo mi vždycky hrozně líto, že my pořád nic, ale strašně jsem jim to přála a těšila se až nám to taky někdy vyjde. Moje doktorka mi udělala jednou hormonální profil a bylo to v pořádku, pak se mi dívala jeden měsíc ultrazvukem na folikuly a to bylo taky v pořádku, přítel byl před půl rokem na spermiogramu a taky dopadl dobře. Zkoušela jsem ovulační testy, zhruba půl roku jsem nikdy neměla tu testovací čárku silnější jak tu kontrolní, tak jsem si říkala, že to tak asi má být, až asi před půl rokem byla ta testovací silnější, tak jak je to na testu nakreslené, ale stejně se nezadařilo, tak jsem se naštvala a přestala jsem si je kupovat a řídila se radou kamarádky, zbytečně se nestresovat ovu testy a snažit se obden a neřešit to, ale úplně nemyslet na to nejde, to asi každá víte. Chtěla jsem se zeptat, možná blbá otázka, ale většinou před menstruací 1 až 3 dny mám takový hnědý výtok, který postupně zesiluje až přijde menstruace, je to normální? Vždycky jsem tomu říkala špinění a za 1. menstruační den počítala až silné krvácení spojené s bolestí břicha, ale včera mi sestřenka řekla, že už ten hnědý výtok, mám počítat jako první den MS? Chci totiž zkusit začít měřit bazální teplotu a zapisovat to do MS kalendáře.

ewerette
31. říj 2013

janiconek - mám stejný problém jako ty - hnědý výtok... Měla jsem ho ještě než jsme se začali snažit, někdy i 14 dní před MS. Doktor mi řekl že to je z prášků. Tak jsem je přestala brát a začali jsme se snažit o prcka. Teď už je to trochu lepší - ne 14 dní před, ale okolo těch 4 dnů to mam. Bylo mi řečeno, že je to normální. Mě to teda nepřijde :(((. Taky počítám MS až od krvácení, špinění se myslím nepočítá do MS

janiconek
1. lis 2013

Ewerete já jsem ráda, že ti bylo řečeno, že je to normální, třeba nás je takových ještě víc. Řekl ti to doktor? Jak dlouho se snažíte? Moc přeji ať se zadaří přírodní cestou a nemusíte chodit po nějakých vyšetřeních, my si dáváme čas do března.

ewerette
1. lis 2013

Janiconek - jo doktor. I jsem ho kvůli tomu měnila, že to neřešil. No a ten druhý to vyřešil tím, že už mi nenapsal prášky... Trochu se to zlepšilo, ale stejně nic moc. Snažíme se už přes 2 a půl roku, na různých vyšetřeních už jsme taky byli, ale prý vše v pořádku... (viz příspěvek 6.10.) Čekáme do ledna a pak už CAR. Ještě jsem si teď nechala zjistit krevní skupinu a zjistila jsem, že mám na otěhotnění tu nejhorší 0- (tvoří se nejmíň vajíček, tudíž nejmíň plodná krevní skupina) a manžel má samozřejmě A+, což je hodně blbá kombinace - a +. Nevíte někdo jestli tahle kombinace má vliv i na otěhotnění? Co s tím v těhotenství toho je všude spousta, ale jestli to má vliv na otěhotnění, to nikde :((

dzejn001
22. lis 2016

Ja se taky rozhodla napsat svuj pribeh.minuly rok v lete jsem vysadila prasky ale otěhotnět se mi podarilo az na podzim...asi po 4měsících.bohuzel to bylo zamlkle těhotenství v 9tt ale hned po 4 měsících se mi podařilo otěhotnět znovu,ted jsem ve 30tt a zatim vse vypada ok.a prala jsem si to moc! Rozhodně neverim na to ze se na to nesmi myslet a nesmis to mit v hlavě.ja nemela v hlavě nic jineho nez miminko a povedlo se to vzdy celkem rychle...

kristyn.g
9. pro 2016

Ahoj, také se nám to zatím nedaří, je to 6 měsíc a dnes termín ms a začala jsem špinit ☹ zase se nepovedlo a skutečně už neveřím tomu že by se to někdy povést mohlo. Chce se mi brečet. Několik měsíců jsem to vypustila, mám jiné starosti a myšlenky ale pokaždé když přijde menstruace tak to zabolí. Věřila jsem, když jsme na jaře začali, že na vánoce budu těhotná.. Nebudu... už mě nebaví koukat na dětské věci v obchodě, protože mě to akorát tak mrzí, ani už neprolézám stránky a nečtu si o látkových plenách jako jsem ráda dělala dřív. Chtěla jsem se s někým o to podělit, třeba to má někdo podobně. Bojím se i že pokud bude problém v manželovi (má jen jedno varle) tak že si budu muset vybrat jestli žít v bezdětném manželství v novém bytě s prázdným dětským pokojem nebo všechno opustit, manžel na nějaké darování spermií ani adopci atd nikdy nepřistoupí ☹

jge
9. pro 2016

@ewerette My mate stejnou kombinaci krevnich skupin, ja o- a manzel a+ a otehotneni jsme 3x bez problemu, takze hlavu vzhuru!

verunka_korunka
9. pro 2016

@kristyn.g chápu tě, taky jsem byla zoufalá... Po půl roce snažení (s kontryhelovym cajem, ovulační testy, měřením bazální teploty) se stále nic nepovedlo, šel manžel na spermiogram. Dopadl dobře. Mě žádné testy doktor dělat nechtěl, prý až po roce snažení (bylo mi 29). To mě ještě víc naštvalo. Naštěstí další měsíc se povedlo, i když cyklus byl extrémně dlouhý... Bohužel v 11tt se plod přestal vyvíjet a na kontrole už byl bez srdeční akce, takže zamlklé těhotenství ☹ po revizi jsem na tom byla ještě hůř. To už jsem nesnesla pohled na kočárky, děti, těhotné... A když jsem kvůli potížím musela na další revizi po měsíci a řekli mi ze další snažení nejdříve po 3 MS od konce šestinedělí, to jsem teprve myslela že zešilim... Mezi tím tolik oznámení těhotenství od příbuzných a kamarádek, rodina se vyptávat a tlačila... Strašné... Další těhotenství se povedlo na 3 cyklus snažení, což už bylo rok a 3 měsíce od začátku snažení... No a aby toho nebylo málo, tak se dcera narodila o 3 měsíce a týden dřív... Naštěstí je v pořádku. Cesta je někdy hodně trnitá, ale výsledek a čekání za to stojí. Určitě požádejte svého lékaře o žádanku na spermiogram pro manžela, že už se snažíte dlouho a ze má nějaký problém... Ať se to začne trochu hýbat. Budeš mít pak z toho lepší pocit a budeš klidnější, když budeš vědět že otěhotnět je možné. A pokud k tomu bude nakonec třeba cizí pomoci, no a co. Tolik děti je z umělého oplodnění 😉 věřím, že vám to vyjde i normální cestou 😉 držím palce.

kristyn.g
9. pro 2016

@verunka_korunka děkuji za zprávu, s tím zamlklým těhotenstvím je mi to moc lít, muselo to být fakt strašné, ani si to nedokážu představit... jsem na tom podobně jako ty po tom půlroce, a stát se může všechno no ☹ je mi 29, manželovi 35. Jdu 22. na gynekologii tak se zeptám doktorky zda mě vyšetří, měla bych tou dobou mít ovulaci, třeba něco uvidí. Zkusím říct o tu žádanku na spermiogram, ať mám jistotu že se nesnažíme "naprázdno"... ☹

brussali
2. únor 2017

Ahoj holky,
Pokusím se obnovit téma a třeba se nějaké spřízněné duše pridaji🙂, případně se pochlubí úspěchy přispěvatelky výše..

Zrovna začínám nový cyklus (ten lednový se klasicky nezadarilo, jako ještě nikdy) a přemýšlím, jak se duševně naladit, zklidnit. Nesnazime se tak dlouho, abych si úplně zoufala, ale ani ne tak krátko, abych si říkala, že je vše úplně v pohodě. Problémy jsem nikdy neměla, ms mám pravidelnou, ale nevím kdy a zda probíhá přesně ovulace. Taky uvažujeme o spermiogramu. Každopádně se však kolem mě všechno rodí a všichni těhotni bez větších potíží a ja když mám čas, tak se samozřejmě zaobiram myšlenkou, proč nam to nejde, a na nekdy vtirave dotazy okolí a rodiny musim házet pokerovou tvar, jako ze se nam ještě nechce.. Sverovat se mi moc nechce, tak si to resime s manzelem sami pro sebe, nu ale nechci jej stresovat, takže mu to dávkuji jen sem tam a ve skutečnosti nad tím sama dumam mnohem častěji..
Jak jste na tom vy, nechává vás okolí v klidu? Podařilo se někomu z vás otehotnet po víc jak roce a pul prirozene?
Přeji hezký den.

kokoska321
2. únor 2017

ahoj holky,
taky přidám své k tématu - asi nejhorší pro mě jsou dotazy a reakce okolí. Začali se ptát prakticky už po dvou měsících od svatby. Nebo když vás někdo měsíc nevidí a první je, že si vás jakoby "mimochodem" prohlédne a jeho pohled se samozřejmě zastaví na břichu. Mimochodem, to byla vždy moje "slabší partie".. Jen teď ji začali všichni více registrovat- (k mé nevoli).😎
Jsme 16 měsíců svoji, je fakt, že se nám nedaří být "spolu" vždy v plodných dnech, ale musím říci, že posledních pár měsících se o to aspoň snažíme. Jenže do toho je to jednou " po náročném víkendu, kdy se nepilo jen nealko", jednou "manžel umírá na rýmičku", .. apod. Prostě nechceme to hrotit a sedět doma a čekat na plodné dny. Zatím se řídíme jen radou doktora - ideálně 10, 12 a 14 den po začátku MS. Je fakt, že ovulační test jsem si nikdy nedělala. Asi před měsícem jsem začala užívat kapičky Gynex, tak uvidíme. Manžel je objednaný na spermiograf. Víc pro to zatím dělat nechci, abychom se udrželi v psychické pohodě.
V celku by mě zajímaly příbehy holek, co tu psaly na začátku tohoto tématu - před 3 lety. Jak se vám daří? Poštěstilo se?😉

Pěkný večer

kristyn.g
2. únor 2017

@brussali ahoj, nám se stále nedaří ☹ nesla jsem to dosud špatně, hlavně jak byli ted vánoční slevy na dětské oblečení atd.. když jsem šla okolo, jak jsem vloni si říkala jak se těším jak si nakoupím ve vánočních slevách oblečky atd a prd.. čekala jsem že budu čekat do konce léta vloni a nic ani do vánoc ☹ O snažení ví jen kamarádky a moje máma, která se mě při každé příležitosti ptá jestli už, což není moc přijemné. Párkrát jsem to obrečela. Teď jsem si řekla že si dáme oddech, začala jsem jíst zdravě hubnu protože si říkám že to může taky být příčina že jsem "větší", v květnu plánujeme do termálních lázní a těhotná v horké vodě stejně být nemůžu. Manžel si zajde na spermiogram, nechám se prohlédnout a pokud budeme oba v pořádku budu klydnější, pokud ne začneme to řešit aktivně na jaře. Zatím tomu dáváme volný průběh, zda se povede nebo ne