Nedarí se nám otěhotnět. Dočkáme se taky?

pajulinkka
27. říj 2009

Toto téma je věnované všem těm komu se nedaří otěhotnět...jak už půl roku rok nebo po umělém oplodnění...Budu ráda když se přidáte

vejirka
29. říj 2009

Leni, nám v podstatě na nic nepřišli vážnějšího nepřišli. Já mám jen jeden vejcovod, manžel o malilinko pomalejší spermie a jinak je prý všechno ok, tak nevím. Mám sice taky nějakou mutaci, ale jak na genetice, tak na hematologii mi řekli, že to nemá s neplodností nic moc společného. Imunita nám vyšla dobře.
My jsme měli jít na inseminaci, ale než se to stihlo zorganizovat, tak mi zjistili změny na čípku a minulý týden jsem byla na konizaci 😢 . Teď nesmíme 3 měsíce otěhotnět, tak by byla sranda, kdyby to najednou vyšlo 😀 . Ale asi by to taky nebylo dobré s donošením a tak.

Tak jsem z toho celá smutná, už když se mělo začít něco dít po všech těch vyšetřeních, tak se to zase zkomplikovalo s tím čípkem a musí se čekat do ledna, než nám budou v CARu ochotni nějak pomoct. 😔

pajulinkka
autor
29. říj 2009

ty jo holky vy jste se rozkecali 🙂

tlap.ka ja ho kupovala taky http://www.bobshop.cz/?p=productsList&iCategory... ale moc mi nepomohl teda vubec ☹

misanda: mno jako muzu ti rict ze muj pritel mi sam od sebe navrhl ze pujde na spermio ale zatim nas tam dr neposlala takze uvidim jak dopadnu do prosince 😉

misanda
29. říj 2009

vejirka: je mi to líto, ale takhle já si teď ořvala tři dny ☹ v pondělí jsem totiž měla rozjet dlouhý protokol k IVF, jenomže mi mudra zjistila endometrickou tekutinu ve vaječnících, taže musim na laparo ☹

misanda
29. říj 2009

pajulinka, tak doufám, že už to nebudete muset řešit a že se do tý doby povede 😉

janana
29. říj 2009

tlap.ka - já ho objednávám z Plzně z lékárny Herbio a ten čaj se jmenuje V2.

Jinak já jdu dneska na gyndu, čeká mě poslední UTZ s Clostilbegitem a pak nevím, co se mnou bude Dr. zamýšlet, chci se jí na to zeptat. Ale předpokládám, že laparka nebo IVF. Je mi jedno co podstoupím, hlavně když mi to pomůže otěhotnět. Sice už jedno dítko mám, ale jak píše misanda - když chce ženská další dítě, i když už nějaký má, ta touha po dalším je stjená jako po prvním.

misanda
29. říj 2009

janana : a jak dlouho se snažíte o druhý? laparo je tak nějak celkem v poho..já teda měla bolesti pač mi to tam vevnitř vypalovali, nebo co to tam dělali, ale jinak holky, co nemaj problém říkají pohoda 🙂. stejně se mi tam na tu druhou laparku nechce...dobrý je, že tentorkát budu po laparce tři týdny doma a to je hodně fajn 😎

lenkakubickova
29. říj 2009

Misando: nooo,podle výsledků je zvláštní (i Dr. to překvapilo), že nic nenašli...jiný by se z dobrých výsledků radoval,já byla zklamaná...někde jsem četla,že existuje něco, že dokážou "vyšetřit" embryjka, jestli není nějaký problém v nich...ale víc jsem se o to zatím nezajímala. Poprvé to byl samovolný potrat ve 12tt a podle utz bylo pak vše O.K. a tak mě na revizi neposílali a o samé teď po IVF, to mi vyvolali potrat,když na utz nebylo vidět srdíčko, že jsem vysadila Utrogestan a začala jsem krvácet a pak taky vše O.K. Ale jednou jsem byla na revizi a ani při tom nic zvláštního v děloze neobjevili ☹

Vejirka: tak to já mám taky jeden vejcovod a manža měl línější (jednu chvíli vlastně žádné) spermijky,ale pomohli mu vitamíny a před IVF měl spermiogram super 🙂 ...to vám holka vyjde, půjdete na IVF a bude to v pohodě a nebo otěhotníš během čekání na schválení IVF 😉 😀 😀 Hlavně,ať je to s čípkem v pořádku!!! To je důležitý, tu chviličku čekání už vydržíš 😉

misanda
29. říj 2009

Leni, tak s těma embryjkama by to měli zjistit právě při IVF pokud si připlatíš prodlouženou kultivaci, ne?

lenkakubickova
29. říj 2009

Misando: to mě mrzí ta laparka,ale to za to stojí, vědět,že ak bude vše v pořádku 😉 🙂 Já byla doma měsíc po laparce a za 2 měsíce už jsme šli na konzultaci na IVF 🙂

lenkakubickova
29. říj 2009

Misando: jenže nám nezbyla embryjka na zamražení ☹ Mně zavedli 2 a třetí bylo slabé a nemělo ho cenu zamrazit, takže mi žádného mrazáčka nemáme ☹

lenkakubickova
29. říj 2009

jo a prodl.kultivaci jsme chtěli,ale díky odpadu embryjek jsem ji nestihla, musela jsem jít na transfer, dokud byla možnost aspoň dvě zavést.

misanda
29. říj 2009

Leni, já byla po první laparce doma týden, ale ten dr mi prostě neprojel ty vaječníky. teď si mě bere na starost moje mudra a bude mi to dělat ona 🙂 a říkala, že pak musim být prostě v klidu. doufám, že teda aspoň dostanu vychajdy???? měla jsi???

Leni, hele, třeba se to povede bez IVF a třeba v pohodě donosíš atd...prostě tělo vyloučí co je špatný...to jediný mi u IVF vadí...musíme jít na metodu ICSI - vpíchnutí spermoše do vajca 🙂 - takže odpadá možnost přirozeného výběru ☹

pajulinkka
autor
29. říj 2009

Mno jako stejně já nevěřím tomu že se nám to do toho prosince povede....i dkyž bych měla být asi optimista ale nějak se ze mě čím dál tím víc stává pesimista 😉 ☹
A pak uvidim co si na mě vymyslí tak moja dr 😀

misanda
29. říj 2009

Paju : na pesimismu máš času dost 😉 ...miminko jednou prostě BUDE!! akorát ta cesta je delší než u ostatních, mno..ale to dáme!!!

lenkakubickova
29. říj 2009

Misando: já měla vycházky 4 hodiny v kuse, nabízel mi 2 + 2,ale mně bylo milejší 4 hoďky v kuse, abych dyžtak i něco oběhla 🙂 Tak to my měli IVF bez ICSI, měli jsme 11 vajuch, z toho 6 emryjek a pak 3, takže jsme si honemmazali pro ty dvě 🙂 ...ale co,já se snad za ten 1/2 rok dám do kupy (psychicky) a třeba se to fakt povede bez IVF 🙂 Však víš sama,že je to přeci jen psychický nápor už od chvíle, kdy tě začnou hlídat před stimulací a pak už se člověk pořád strachuje co a jak půjde dál... není nad přirozené těhu....

lenkakubickova
29. říj 2009

Pavli: neblázni, pod stromečkem dáš příteli zabalený pozitvní těhutest!!! 😉 🙂 Věř tomu holka! 🙂

vejirka
29. říj 2009

No jo, ale s tím, jak je to celé pohnojené v práci, mi leden připadá zoufale daleko 😖 . Mi sice nehrozí, že by mě vyhodili, firma nekrachuje, ale ty vztahy jsou tam naprosto a totálně na houby, aspoň tam, kde pracuju já, tak jsem z toho nešťastná a nejradši už bych tam nikdy ani nešla. Teď jsem po té konizaci doma na nemocenské, ale při představě, že za chvíli musím do práce se mi dělá úplně špatně. Pořád flirtuju s myšlenkou, že dám výpověď, zítra je poslední možnost 🙂, ale fakt nevím, co bych dělala, když bych si nic do konce roku nenašla.

Nějak se nedaří, v práci na nic, zdraví na nic, stavíme barák, takže peníze taky žádné a do toho ještě mimi nikde 😕

misanda
29. říj 2009

jj, Leni, já už prošla dvěma stimulacema na IUI ☹ jako to první bylo fakt psycho, u tý druhý už jsem věděla, že z toho stejně nic nebude 😕 ale zatim největší psycho je pro mě druhá laparka mno...jak já byla šťastná, když jsem před dvouma měsícema měla za sebou tu první...a teď znovu ☹ ☹ ☹

takže teď jsem psychouš 🙂

jinak s těma vycházkama super, 4hodky v kuse je fakt lepší. doufám, že budu mít taky 🙂

misanda
29. říj 2009

vejirka : nikdy neni tak špatně, aby nemohlo být hůř, ne? 🙂 jako u nás v práci taky vopruz, ale musim to vydržet. teď se mi nikam nechce - za prvné stejně práce moc není, a za druhé tady ví, že budu absolvovat IVF atd..nevim jak bych se v nové p ráci vymlouvala na absence???

leden je za dveřma, to je chvilička 😉 to máš jenom tři výplaty, ne? 🙂

lenkakubickova
29. říj 2009

Vejirko: tak podobné myšlenky mám v hlavě já, jsem ráda, že tu trochu najdu někoho s chvilkovejma "černejma" myšlenkama...já to mám v práci taky na pytel,nám firmy krachuje a teď do prosince čekáme,jestli se vzchopí a nebo se to zavře, takže můžu být od ledna bez práce a představa, že jako 34 letá,vdaná a bezdětná hledám práci, je šííílenááá ☹ Hned si mě při širším výběru strčí do pryč...a nedej bože,že by mě někde přijali a já bych ve zkušebce začala lítat do Gennetu a to je pak dost časté a hlavně ráno,tak by mě ještě po zjištění kam chodím vyhodili sami ☹ ...máme hypo a tak taky koruny máme kam cpát a jak jsem teď byla měsíc doma, tak i ty prachy jsou na pytel a nemocenksá po měsíci stále nikde 😠 pak se bojím,že půjdu na riziko, že budu marodit a jak to všechno utáhneme....no raději asi na to nemyslet... A teď jsem nějak asi mimo, co máš v lednu? 😅 😀 😀

lenkakubickova
29. říj 2009

Misando: to mě mrzí,že musíš na další laparku,je fakt, že je to pak celkový posun všeho,že člověk není o.k. hned po týdnu...ale neboj,pak to bude stát za to! 😉 🙂

A myslím, že psychoušů nás tu bude víc 😉 😀 😀 😀

pajulinkka
autor
29. říj 2009

Leni,misanda: jasně já vím že mam ještě daleko do pesimismu ale i tak občas si říkám že na mě to štěstí nepřeje 😉
jinak Leni to by byl krásnej dáreček pod stromeček...teda pod kaktus 😀

pajulinkka
autor
29. říj 2009

Mno Leni stima psychoušema máš asi pravdu 😉 doufám že mě teda možná takový věci jako Vás nečekají 😉 ale možná taky jo :D

pajulinkka
autor
29. říj 2009

ale co bych pro mimi neudělala 😉

misanda
29. říj 2009

Paji, vy máte kaktus? 🙂

hele, teď budou vánoce, musíme se hodit do pohody...já myslim, že maximálně do roka tady budeme kecat nad výběrem plen 😉

lenkakubickova
29. říj 2009

Pavli: to víš, to si možná říkáme každá, že nám štěstí nepřeje,ale to je normoš 😉 Ono nám všem určitě to štěstí přeje,ale asi nám dává nějaké zkoušky,jestli so to fakt zasloužíme 😉 😀 Neboooj, mimi pod kaktusem bude! 😀

misanda
29. říj 2009

holky já to beru tak, že se v nebi ještě nenašlo tak krásný miminko určený pro nás 🙂 ale že brzo nějakej ten anděl přiletí 🙂 a když ne, tak si vezmeme kojeňáčka 🙂

pajulinkka
autor
29. říj 2009

misanda: mno mi nekupujem stormek ale máme kaktus sice teď jsem se na něj koukala tak mi asi umírá ale snad ještě do vánoc vydží 😀 ...a korát ho mám ena komodě vždycky a teď je tam králík tak nevim kam ho letos dáme 😀 aby mi pes nechodil na bonbóny 😀

lenkakubickova
29. říj 2009

přesně tak, do roka tu budeme vybírat kočárky a postýlky a ěšit se na miminka 😵 😵 😵

Holky,mažu z ráce,tak se loučím! Nevím,jak se doma dostanu k PC, páč mám pořád co dělat a dřepí u něj hlavně manža 😅 Tak všem přeju krásný den a večer 😵 😵 papaaaa

pajulinkka
autor
29. říj 2009

Ahojky Leni, a do konce týdne ti pošlu ty rozměry tich čepiček ;) už to musím začít konečně řešit 😉