Nedarí se nám otěhotnět. Dočkáme se taky?

pajulinkka
27. říj 2009

Toto téma je věnované všem těm komu se nedaří otěhotnět...jak už půl roku rok nebo po umělém oplodnění...Budu ráda když se přidáte

sedmitecka
6. led 2010

misanda: tak to jsem zvědavá, co objeví mě...já mám autoimunitní zánět štítné žlázy, štítku tedy už rok nemám, ale protilátky se budou tvořit už pořád a na endo mě právě straší, že s tím může být spojený i jiný autoimunitní problém - protilátky proti spermiím např....ty protilátky na spermíky ty zjistili z krve nebo ze stěrů? a trofoblast je co?

misanda
6. led 2010

sedmitecka : no vidíš, na to jsem zapoměla 🙂 vytvářím protilátky proti štítné žláze 😉 takže beru půlku prášku každý den, štítka je ok...uvidíme jak to půjde dál. koncem ledna jdu zase na kontrolu...

jinak imuno vyšetření mi dělali z krve a manželovi z krve a spermošů 😉

a trofoblast je vrchní vrstva blastocysty...prostě toho, co je připravený na uhnízdění a já to likviduju, takže se mi nikdy nemůže uhnízdit vajco..budeme to muset stahovat kortikoidama 😒

sedmitecka
6. led 2010

misanda: aha, tak to se u mě možná objeví taky něco takového....jakmile je porucha imunity, může se tělo zbláznit a tvořit protilátky proti ledasčemu 😠

misanda
6. led 2010

sedmitecka : ještě neházej flintu do žita 😉 třeba bude problém úplně jinde!!!

já teda jsem na jednu stranu na tu imunitu fakt naštvaná, na stranu druhou jsem ráda, že se na problém přišlo a že jdeme na IVF.

chrobacek
6. led 2010

ahoj misando koukám, že máš taky protilátky ... uáá já taky ... jaké máš hodnoty? léčíš se???

chrobacek
6. led 2010

jsem to předtím nepotřehla, že by jsi to tu psala

misanda
6. led 2010

antiTPO-Immulite 162 IU/ml (ref.meze menší než 35)
anti TG-Immulite 48,3 IU/ml (ref.meze menší než 40)

misanda
6. led 2010

tak nevím jestli je to tak hrozný...asi ne, když beru jenom půlku tablety ráno 🙂

sedmitecka
6. led 2010

já měla před operací podobné hodnoty, teď když už štítku nemám to sice kleslo ale už se jich nikdy nezbavím...tělo si totiž vytváří ty protilátky proti štítce dál, i když už v těle není...divné ale je to tak 😀
misanda: bereš půlku 50?

misanda
6. led 2010

co??? jaká 50? 😀 beru něco od E myslim...jako název...fakt si to nepamatuju...

a ty jsi měla před operací špatnou i štítku ne? když ti to dávali do kšá...já mám štítku zatím úplně ok...koncem ledna jdu na další kontrolu, tak jsem zvědavá...doufám, že se nám to IVF opět protáhne a už mi fakt švihne...

strouzek
6. led 2010

ahoj holky sorry že vám sem lezu ale náhodou jsem mrkla co dělá chrobík a čtu si o seditečce. sedmi ty máš po operaci štítky? to je divný že jí nemáš a máš protilátky, nenechali ti tam něco??? ono totiž ty příštitné tělíska jsou tak drobný, vypadá to jako malá čočka a musí se to vytahovat po jednom speciální pinzetou a brýlema tahat mezi hlasivkama a někdy se stane že tam něco zůstane a proto dál tělo reaguje na ty pozůstatky štítky.

sedmitecka
6. led 2010

mis: jo, bereš Euthyrox, ale je na něm číslo, on je v různých dávkách, je euthyrox 25,50,100 a 150 😉
já teď beru 3x týdně 100 a 4x 150, říkám tomu, že mám štítnou žlázu v instantní podobě 😀 .....štítku jsem měla celkem ok, fungovala, jen byla poničená tím autoimunitním zánětem, protože se na něj přišlo pozdě a už byl dlouho neléčený, měla jsme na ní uzly a cysty -a v jedné jako dáreček navíc i mikrokarcinom ☹ , tak šla pryyyč.....a jsemešťastná, že je venku, od operace je mi 100x lépe, ta potvora někdy dokáže pěkně potrápit a rozhodí celé tělíčko.....prostě se to musí hlídat a mít pod kontrolou 😉

strouzek: příštitná tělíska mi zůstala, naštěstí, jinak bych měla problém ještě se vstřebáváním vitaminů, takový bonus nemusím 😀 ..ale to je normální, pokud probíhá v těle autoimunitní reakce, prostě je většinou trvalého charakteru, takže ty tvorba protilátek neustane nikdy....a nestraš, nenechali mi tam nic, už dva roky chodím furt na kontroly,...kdyby nechali, bylo by to v mém případě průs.... protože jsme tam měla mikrokarcinom v jedné z těch cyst....

strouzek
6. led 2010

aha sedmi no já právě že jsem o tom slyšela vždycky jen v tom případě že tam něco zůstalo ale kdoví jak to je. hlavně ať to brzo dořešíš a povede se mimiš 😉 já jsem měla taky autoimunitu a dost silnou ale operací okažitě zmizela

sedmitecka
6. led 2010

strouzek: to jo, ale jak jsem se dočetla v tvém albumku, měla jsi hyperfunkci, já opak - hypo a tzv Hashimotovu strumu, tam je to trošku jinak...vyšší protilátky proti štítce už budu mít stále, ale ničemu to nebrání, od operace je to už skoro 2 roky a jsme úplně v pohodě, hormona krásně srovnaný a je mi skvěle - lituju, že mi tu potvoru nevyndali už o pár let dřív 😉

misanda
7. led 2010

sedmitecka : vidíš, a já nevěděla, proč mě těma práškama na štítku cpou, když jí mám v pořádku...prostě jako prevence aby mi ta autoimunita neudělala to, co tobě, viď?

sedmitecka
7. led 2010

mis\. přesně, aby ji udržovali relativně v klidu a nezačala blbnout 😉

planis
20. kvě 2013

ahojky....
My se snažíme téměř 4roky a druhé mimi ☹ první jse nám povedlo hned po vysazení anti.a pěkně sme si plánovali jak hned započneme co nejdřív aby si dětičky vyhrály a ono nic.Malé bude 6let,mám za sebou jedno mimoděložní těhu a od té doby to je jenom lítání po doktorech.Při odstranění toho mimo my vzaly i vejcovod ale prý šance je...jenže je to skoro 3 roky menstruace je nepravidelná téměř bez vyvolání žádná.ted mě čeká další laparka aby jukli na ten druhý vejcovod a uvidíme.Ale stále si říkáme že se prostě dočkáme,ty dny zoufalství a pláče už máme za sebou zase si říkám máme už jedno dítko,věnuju se jí maximálně ale když pak i ta naše malá přijde a řekne mami chtěla bych ségru nemám doma nikoho líto my to je ☹ a to si manžel plánuje ještě dcery dvě 🙂 prý mu mám věřit a říkat si že se dočkám.Nesmím se na to upínat jak my každý říká ale občas to nejde.Holky mějte se a všem vám drřím palečky at se toho vytouženého miminka dočkáte

v1ola
10. led 2014

Zdravím všechny.
Chtěla bych poprosit nejspíš o názor. Je mi 23 let a před rokem jsme se s přítelem rozhodli, že začneme pracovat na miminku. V lednu minulého roku jsem přestala brát HA (kterou jsem brala nepřetržitě od 15let). Po půl roce jsem šla na kontrolu ke své gynekoložce na preventivní prohlídku a tam jsem ji oznámil,a že chceme miminko. Pozvala mne cca za další 3 měsíce na kontrolní UZV a po té mi řekla, že nemám ještě natolik aktivní vaječníky, abych mohla otěhotnět. Takže mam přijít na další kontrolu za 3 měsíce a pokud se to nespraví tak to budeme řešit dál. ( jak to už jsem se nedozvěděla) , prozatím jsem si měla koupit kontryhelový čaj a popíjet, a to mi teda na naději moc nepřidalo. Navíc pořád jen slýchám že mám čas, že se nemám stresovat( a na tyto věty jsem už úplně alergická. A tak přemyslím jestli nemám zkusit nějakou jinou gynekoložku abych zjistila jiný nebo stejný názor?
Děkuji Vám za reakce. 😢
Ještě k tomu všemu se léčím celý život s celiakií, takže teď mám obavy jestli to bude u mne vůbec možné. :(

verulix
15. led 2014

Ahoj v1ola, jak to ta tvoje doktorka myslela, že nemáš připravené vaječníky? To jako po té antikoncepci? Mě to přijde jako blbost. Já bych určitě zkusila jinou doktorku, protože roky budou ubývat rychleji než si myslíš a překážkou k mimi může být i úplná drobnost. A co partner, je
v pořádku? Plno lidí s celiakií má děti.

macik
15. led 2014

@v1ola pokud jsi brala antikoncepci tolik let, tak to opravdu může nějakou dobu trvat než se tělo nastartuje, obzvlášť pokud jsi začínala tak mladá, to je na dívčím těle víceméně zločin.......mně osobně se postup tvé lékařky líbí, bylinky občas dělají zázraky a cpát do tebe hned nějaké hormony, to ti může zadělat na nějaké jiné budoucí problémy.....osobně mám velmi dobré výsledky se svým cyklem po užívání zeleného ječmene od greenways, piju ho teda dost velké dávky, dvakrát denně, ale spravil se mi cyklus, jak už léta nebyl.......asi bych se snažila tomu sama pomoct, stimulovat tělo zdravou stravou, pohybem, bylinkama.......ono to není tak, že přijdeš k lékaři "a tady mě máte, opravte mě", je dobrý tomu vědomě pomáhat....mně se to daří střídavě, ale dělám, co můžu...

verulix
16. led 2014

macik - já taky nejsem pro cpaní se hormonama, ale taky nemám ráda zbytečné odklady zjišťování příčin proč to nejde- my jsme čekali zbytečně 2 roky, protože doktorka říkala to samé, brala jsem antikoncepci 10 let- pak jsem dokopala manžela na spermiogram a problém se našel. Kdyby tam nešel, tak můžem čekat až se "pročistím" z antikoncepce nekonečně dlouho. 😒

venakab
21. led 2014

Ahoj holky,

ráda bych se s vámi poradila.
Moje starší sestra se už pět let (od 26ti) neúspěšně pokouší o miminko, oba jsou z pohledu doktorů zdraví, nevidí se překážka, zázemí mají více než dobré, mají se rádi, žádné extra stresy, jediné negativum je, že je sestra hubená, ale ne extrémně. Už byla na zprůchodnění vejcovodů, inseminaci i umělém oplodnění, nikdy se v ní vajíčka neudržely. Poslední dva roky už o tom nechce s nikým pořádně mluvit, poslední, co jsem z ní dostala byl stesk, že si připadá jako ženský zmetek, který nedokáže zvládnout tu základní a prioritní ženskou roli.

Už jsme z toho všichni v rodině nešťastní. A především se situace zamotala tím, že mě, mladší sestře, se podařilo otěhotnět po roce zkoušení a s menšími pravděpodobnostmi na úspěch, než má sestra s manželem.
Přijde mi, že o to více se v sobě sestra uzavřela a odmítá jakkoli jejich bezdětnost s kýmkoli z nás řešit. Maminka je z její situace frustrovaná, pokaždé, když na to přijde řeč, tajně brečí.

Jsem z toho hrozně nešťastná, nevím, jak sestře pomoct, jak s ní mluvit, zda s ní rozebírat vlastní miminko, ptát se jí na její stav, už se všichni v rodině bojíme jakkoli to téma nakousnout.
Dokázaly by jste mi poradit, jak by jste se v takové situaci cítily vy a co by jste z pohledu rodiny uvítali?

verulix
22. led 2014

Ahoj venakab- těžko se radí když tvou sestru neznám,ale mě vždycky pomohlo když jsem si tady na diskusi přečetla,jak se to ostatním povedlo třeba i po 10-ti letech. Chodí tvá sestra na koníka? Možná by jí pomohlo vypovídat se a probrat to s lidmi kteří mají stejné zkušenosti a zároveň je to anonymní. Řekla bych jí,že držet to v sobě je to nejhorší. A hubená jsem taky a dost a přibrat se mi nedaří ,ale doktoři mi řekli,že pokud u mě normálně probíhá MS cyklus a nemám potíže se štítnou žlázou tak v tom problém nevidí.

v1ola
23. led 2014

Děkuji ji vám moc za reakce a názory.
Mě spíše vadí to že vlastně se nic neděje že nevím jestli děti muzu mit nebo nemužu , prakticky me to ani nepotvrdila ani nevyvrátila... a mám zase takové to období kdy se moc pozoruju a porad na to myslim a tak. Už me z toho hrabe. Přemyslela jsem ze bych si koupila i nejaky ten podpurny pripravek pro planované tehotenstvi, ale nevim.

v1ola
23. led 2014

verulix : jinak partner to nevime ještě jsme tak dalece nevysetrovali. Doktorka to porad nechává nejak samovolne tak nevim

verulix
24. led 2014

No právě, to je podle mě chyba, já si myslím,že chlapy by měli posílat k urologovi nebo na sermio tak jako my chodíme na gyndu. Protože jak zjišťuju tak je čím dál častěji chyba na jejich straně. - tím tě nechci nijak strašit a moc ti přeju ať jste oba v pořádku- jen vím z vlastní zkušnosti jak mě štvalo, že jsme se snažili 2 roky zbytečně a navíc jsem 3 roky předtím než jsme se začali snažit jedla antikoncepci úplně zbytečně.

pink84
25. led 2014

@venakab
Ahoj.Ja uz se s manzelem snazim taky 5 let jsme oba v poradku a porad nic mame za sebou jen inseminace ale nikdy se nam nepodarilo otehotnet.MA sestra otehotnila za cca 2 roky snazeni🙂) Kdyz mi to oznamila brecela jsem nevim jestli zadosti nebo zklamanim tim ze ja porad nic ☹ Ale ona me vsim tak zahrnovala,nevolnostma fotkama z utz porad mi volala a davala mi nadeji....a ted? Sestricka je v 8 mesici cekaji chlapecka a ja se na neho tesim jak na vlastni🙂))) A verim ze az ho budu drzet vruce a nastevovat je nahodime tim ve me hormony a ja otehotnim urcite prirozene🙂))
Kup sestricce vitaminky Nosifol a bud jeji nejlepsi kamaradka klidne si poplac i s ni....Hlavne se ji nevzdaluj jen proto ze mas miminko a ona ne....

v1ola
14. únor 2014

Zdravím všechny.
Včera byla moje sestra u kartářky a já ji zaúkolovala aby se zeptala i na nás a to naše snažení a bylo ji řečeno, že oba s partnerem musím očistit tělo. Máme si prý koupit jakýkoliv přípravek u aloe vera.
Tak jsem zvědavá 🙂 Takže vše nakoupím a začínáme s kůrou... 🙂
Třeba to někdo muže zkusit taky 🙂
Dám vědět jestli se dostaví (někdy) nějaký výsledek 🙂

venakab
23. bře 2014

@pink84 Mockrát děkuji za radu a vlastní zkušenost, kéž by se vám to také povedlo 🙂. Jsem ráda, že to bereš tak pozitivně. Tak držím palce. Vitamíny vyzkouším, děkuji za radu.
Hodně štěstí a spoustu radosti ze synovce!

pink84
23. bře 2014

@venakab tak nakonec mi to teseni se na synovce pomohlo otehotnet hsem v 8 tt🙂)) a uplne prirozene,proste zazrak😄