Nemáme povolení od doktorky ke snažení o mimi

terrik
13. zář 2011

Ahoj holky, najde se tu někdo, kdo už by se chtěl začít snažit o mimi ,ale zatím nemá "povolení" od doktorky? V srpnu jsem byla na vyvolání porodu/potratu kůli VVV a až do února musíme čekat.. A mě to čekání asi přijde nekonečný. 🙂
Tak tu tak brouzdám po těchto stránkách a koukám, co tu kdo píše a nakonec jsem překonala ostych a taky napsala.
I když se snažím být v pohodě,tak uvnitř pořád cítím bolest nad ztraceným miminkem a když si tu tak čtu, tak si nepřipadám tolik sama..
Je tu taky někdo, kdo se nemůže dočkat snažení?

kixi
14. zář 2011

@terrik Ahojky, myslim ze je nas tu hodne...bohuzel. Ja jsem 10 dni od revize po zamlklem tehu a par tydnu budu take cekat, nez se uzdravim a vrhneme se znovu na snazeni. Takze te vitam, moc me mrzi co te potkalo a verim, ze spolecne se dockame 🙂

terrik
autor
14. zář 2011

@kixi Je děkuji Kixi 🙂 právě tu tak pročítám a taky si říkám kolik je tu smutných příběhů. No, doktorka mi říkala, že ještě předtím než se začneme snažit, nás pošle na genetiku, tak jen doufám, že to dobře dopadne a hlavně že nás tam pošle co nejdřív, aby se to čekání z února nakonec neprotáhlo třeba až na duben 🙂
Jo ale ta představa, že jednou se zas začnem snažit je krásná, už aby to bylo a hlavně se brzy zadařilo 🙂

kixi
14. zář 2011

@terrik tomu rozumim...ted chceme vsechny aby cas letel trochu rychleji...ja budu mit vysledky z histologie v pondeli tak jsem take docela zvedava a zaroven se bojim, aby to nebylo neco spatneho...uz toho bylo dost...drzim moc pesti...a jestli se muzu zeptat, v kolikatem jsi byla?

pajdulka
14. zář 2011

ahojky holčiny,když je mi smutno vlezu sem na Koníka 😉 Je mi líto co se Vám stalo,ale nejste na to sami je nás tu dost na to naše trápení a je to fajn že si mužem svěřit své bolístky. Zrovna u nás nastala ta doba na snažení a já mám tak velkej stach aby to nedopadlo stejně jako 2x před tím.Nám život moc nepřeje ,ale hlavní je že máme s partnerem genetiku vpořádku,teď by to chtělo ještě tu sílu a víru ,že se brzo zadaří a vše dopadne na výbornou,ale to asi předbíhám 😒

terrik
autor
14. zář 2011

@kixxi Tak to Ti držím pěstičky,ať je vše v pořádku, určitě bude! No moje dr právě ještě ani nemá ty výsledky a to jsem byla na ukončení 5.sprna, brali mi i plodovou vodu,tak z tý by se mělo taky případně něco zjistit. Byla jsem v 18tt, nejhorší bylo, že jsem cítila už i pohyby prcka ☹ Zjistili nám rozsáhlý rozštěp páteře a už i mozek nebyl úplě v pořádku, takže se snažím uvěřit, že jsme udělai to nejlepší co jsme mohli.
Ty máš za sebou už druhou revizi?

terrik
autor
14. zář 2011

@pajdulka Je tak to držím pěsti, ať se Vám mimčo brzy podaří! A hlavně ať je všechno v pořádku! Chápu, že máš strach, to budu mít na 100 procen taky.Už i teď jsem ho měla. Jak dlouho jste museli čekat, než jste se mohli začít snažit? A na tu genetiku Vás poslali hned nebo až před snažením?

lenka5731
14. zář 2011

@terrik Ahoj, to mě mrzí, co se vám přihodilo. Já jsem stihla naštěstí revizi v 12+3, taky mnohočetné VVV.

Můžu se zeptat, proč máte čekat půl roku? Jak to doktor zdůvodnil?

pajdulka
14. zář 2011

@terrik Tu genetiku nám oběma udělali ještě v šestinedělí takže než jsem nastoupila do práce už jsme měli výsledky.A výsleky hystologie miminka ,přišli o týden později.S tím snažením je to asi tak že ti každý dr. řekne něco jiného. Mě při propouštění řekli že po šetinedělí můžem,moje dr. mi řekla počkat tak 2ms a třetí dr. řekla 6 měsíců tak si vyber 🙂 Asi spíš záleží aby jsi byla psychicky i fyzicky v pohodě,tělo si to stejně zařídí jak chce.

lenka5731
14. zář 2011

@pajdulka přesně tak, můj dr. říkal 6 měsíců (protože se "to tak dělá"), doktorka v gennetu říkala tuším 3 měsíce po revizi neotěhotnět (byla jsem při tom rozhovoru mimo, tak si nejsem jistá) a doktorka v nemocnici po revizi říkala "neotěhotnět v šestinedělí".

řídit se budu především svými pocity (a že se nebudu řídit názorem mého dr. je celkem nasnadě, kvůli "protože se to dělá" nebudu půl roku čekat ani omylem)

pajdulka
14. zář 2011

@lenka5731 🙂 🙂 🙂 přesně tak pokud jsi tam dole 😉 ok tak na co čekat,že 🙂 🙂 🙂 přeji ať je to co nejdřív

terrik
autor
14. zář 2011

@lenka5731 No doktorka to teda ani nijak nezdůvodňovala, jen řekla, že u pozdnějších potratů se to doporučuje.Ten genetik, co nám doporučil přerušení, říkal taky že za půl roku můžu být těhotná.Koukala jsem tady, že spousta začala dřív a i dr to doporučili,tak jsem zklamaná, že musím čekat tak dlouho. Prý tak aspon 3 měsíce předem mám brát velkou dávku kyseliny listový, co je jen na předpis, a to mi doktorka zatím nepředepsala, takže i tak musím čekat, protože nechci nic riskovat. Zatím beru alespoň vitamíny, co jsou běžně k dostání 🙂

terrik
autor
14. zář 2011

@pajdulka Jinak samozdřejmě bych tak dlouho taky čekat nechtěla a začla klidně hned 🙂 i když to je teda ještě fakt brzy. No mám v plánu, že až půjdu k doktorce, že jí poprosim, ať mě na tu genetiku pošle dřív a ty vitamíny ať už mi taky napíše. Pajdulko jak jsi zvládala návrat do práce? Já jsem ještě doma a trošku se toho děsím, ale vím že jednou musím

pajdulka
14. zář 2011

@terrik tu kyselinu listovou si můžeš koupit ,je dostupná na volný prodej třeba Femibion 800 je jeden z těch nejlepších,nejsou to léky ale vitamíny takže tím nic nezkazíš....

lenka5731
14. zář 2011

@pajdulka jo, ještě jsem zapomněla napsat, že ta dr. v gennetu sice říkala, že ty cca 2-3 měsíce neotěhotnět, ale prý když otěhotním dřív, tak se nic nestane 😕 to je teda informace 😀

@terrik nad tou větší dávkou kys. listové jsem taky přemýšlela, mému dr. si o ten recept říkat nebudu a pochybuju, že mi to teď napíše sám (když nemám půl roku otěhotenět), tak beru aspoň femibion a k tomu bio-folic (dohromady 800 mcg kys. listové)

já jsem o té pauze po revizi/potratu četla na netu hodně a přijde mi, že snad většina holek se začne snažit po jedné/dvou MS 😕

lenka5731
14. zář 2011

@pajdulka to jo, ale ta kys listová na předpis je v tabletě tuším 10 mg, což je 25 tablet femibionu 400 (toho jak se doporučuje při snažení), pokud se v něčem pletu, tak mě prosím opravte. tak vysoká dávka je právě jako prevence těch rozštěpů a vad nervové trubice.

terrik
autor
14. zář 2011

@lenka5731 Leni a vy už se snažíte, nebo taky zatím čekáš?

lenka5731
14. zář 2011

@terrik nene, já byla na revizi 1.9., počkáme do první MS a věřím, že tou dobou budou i výsledky genetiky.

terrik
autor
14. zář 2011

@lenka5731 Jo je to tak, těch 10mg je na předpis, ve vitamínech pro těhotné je 400 mikrogramů = 0,4 miligramu. Já mám brát 5 miligramů. Ten genetik mi napsal do zprávy pro doktroku, že doporučuje dávku 5miligramů minimálně 3 měsíce před otěhotněním.

pajdulka
14. zář 2011

@terrik jj ty ještě počkej po šestinedělí co ti dr. řekne,ale tu kys. listovou klidně bašti ta ti neublíží.S tou genetikou neváhej ať máš něco v ruce než se začnete snažit.Do práce se mi teda moc dobře nevracelo,byla jsem doma 2 měsíce po porodu,ale to spíš kvůli tomu že jsem to nezvládala psychicky,no a taky kvůli tomu že pracuju v nemocnici.Ty všechny otázky těch nééé moc chytrých 😒 a netaktních lidí mě vyloženě posílali k zemi ,ale všechno chce čas a hlavně myšlenky nasměrovat úplně jinam...třeba na práci,takže vlastně mi v tom práce docela pomohla.

terrik
autor
14. zář 2011

@lenka5731 můžu se Tě ještě zeptat, na tý genetice jsi byla na krvi? My tam byli ještě v těhotenství,čekáme na výsledky z plodový vody a histologie, ale prý ještě půjdeme na nějaký vyšetření před snažením, to nechápu, proč by nás tam nemohla poslat dřív, aspoň bych měla klid na duši..

pajdulka
14. zář 2011

@terrik jakto že čekáte ještě na plodovku?

terrik
autor
14. zář 2011

@paldulka Taky si říkám, že to nakonec bude v práci dobrý, že konečně nebudu sedět doma a přemýšlet.Ale nejhorší bude těch několik prvních dní.Všichni na mě volali "mamko" a teď to budou smutný výrazy a nevím jak to zvládnu. Minule jsem potkala jednu kolegyni, ta se jen na mě smutně podívala, rptože už zřejmě všechno ví a já měla slzy na krajíčku. A hlavně je to tam strašná drbárna. No ale do Vánoc to nějak překousnu, budu nakupovat dárky a péct cukroví 🙂 a pak už jen leden, ten uteče a pak to třeba brzy vyjde 🙂 a vy už třeba budete dokonce těhotné 🙂

terrik
autor
14. zář 2011

@pajdulka to nevím, minule jsem se ptala doktorky, jestli už jí přišli nějaký výsledky, to bylo 4 týdny po a ona mi říkala, že zatím nic nepřišlo, že to zřejmě pošlou společně s histologii. Kdyžtak prý zavolá. Tak doufám, že až tam půjdu příště, že už budu vědět.

terrik
autor
14. zář 2011

@kixi je teď koukám že jsem ti odpověděla na špatný nick, jsem tu nová a ještě to nemám moc zmáklý 🙂 Psala jsem, že Ti přeji ať v pondělí vše dobře dopadne, držím pěstičky! Určitě to bude vše v pořádku 🙂 Taky čekám na výsledky, byla jsem 18tt a ty?

lenka5731
14. zář 2011

@terrik u nás to bylo tak, že jsme dorazili do gennetu na NT screening s tím, že je vše ok, ale nebylo. dostala jsem doporučení k ukončení těhotenství a vzali mi krev. na žádanku do nemocnice napsali, ať jim pošlou vzorek, že si to odzkoumají sami. partnerovi krev nebrali. takže z gennetu bychom měli dostat výsledek histologie/genetiky. krev mi brali i v nemocnici po revizi.

kixi
14. zář 2011

@terrik diky moc, ja byla v 10tt...koukam ze ty jsi byla mnohem dal, moc me to mrzi, ale opravdu verim, ze se to priste povede. Ja taky slysim ze vsech stran ruzne nazory, nejcasteji ty tri mesice. Ono si telo rekne samo...a tim je podle me nejlepsi se ridit...samozrejme za predpokladu, ze kontroly u lekare a vysledky jsou ok. Ja jdu na UTZ zitra tak jsem zvedava,zda se uzdravuji..byla jsem na revizi 30.8, ale neudelali mi ji poradne a 4.9 jsem byla znova 😠 po treti bych uz fakt jit nechtela 😀

terrik
autor
15. zář 2011

@lenka5731 ty jo, tak to musel být pěkný šok! I když pro nás to byl taky šok, protože NT screening dopadl dobře, tak jsem si říkala, že už bude vše v pořádku. Pak ale triple testy nedopadly dobře, měla jsem vysokou hodnotu AFP, ale pořád jsme věřili že to bude třeba jen těma jejich výpočtama a nakonec se zjistí, že je vše ok. No ale na UZ se to potvrdilo, od ty doby jsem si připadala, že žiju v hororu a pořád jsem čekala, jestli se třeba jen nevzbudím ze zlýho snu.
Krev mi vlastně taky brali v nemocnici,ale předem, několik vzorků. A na zprávě z genet bylo, že doporučují amnio a vyšetření plodu nějakou formou, to už si nepamatuju. Tak teď už jen čekam 🙂

terrik
autor
15. zář 2011

@kixi Ahoj Kixi, tak jak dopadla kontrola? chápu, dvě revize snad stačí co.. No snad bude vše v pořádku, zregeneruješ bříško a brzy jsi v tom 🙂

kixi
15. zář 2011

@terrik Ahojky, jdu az o pul druhe, urcite napisu. Jsem dneska nejaka otravena, doufam, ze mi pani doktorka zlepsi naladu 😀

terrik
autor
15. zář 2011

Ahoj Kixi, no snad Ti jí zlepší dobrými zprávami. Já se mám na další kontrolu objednat po menzes a ta už byla a pořád je ,, tak se objednám někdy příští týden 🙂 Jinak při minulé kontrole už jsem měla dělohu zavinutou,ale prý se zatím nic netvoří, asi myslela sliznici. No ale jinak doufám, že budou všechny ty výsledky a že třeba už ani nebudeme muset jít na žádnou krev do genetu.