Nemůžu otěhotnět, ale podle doktorů jsme oba zdraví

lucikbx
28. říj 2009

Ahojky snazilky tak sem tu dneska poprve a koukam ze na tento problem nejsem sama..

v prosinci mi bude 28 a od svych 17 let neberu zadnou antikoncepci... nikdy sem neotehotnela nic takoveho.. v 16 slepak... ale lazne tim nenasledovali. nevim proc proste pani doktorka se tak necitila...
v 18 prvni laparo - pry srusty... ve 20 dalsi laparo opet srusty. ve 22 dalsi.. udelali pruchodnost a pry spatny..tyto operace se deli v Cr v kvetnu tohoto roku sem podstoupila dalsi laparo ale v anglii kde ziji a to dopadlo dobre nevideli zadnou chybu... predtim nasledovali ruzne vysetreni jako ovulace.. pry vyborne... delali rentgent vejcovodu coz bylo tak bolestive ze kdybyc na to musela jit jeste nekdy priste tak si to budu must hoooodne rozmyslet.. ale pry taky vyborne.. tak nevim... jeste me ted ceka krevni test na hladinu prolaktinu a tu sem si sama vyzadala doktorka si mysli ze bude taky ok.. pritel je taky v norme... pry se asi malo snazime.. tak sem ji rekla ze nevim ze vlastne tam se mnou musi neco byt kdyz se furt nic nedeje.. tak pry az se rok budeme snazit na tvrdo jakoze min 4x tydne spolu spat a do roka nic tak me pak nasadi na hormony.. nebo pak hned IVF.... no takze ted cekame co se bude dit
sice planujeme na cervenec svatbu a je fakt ze kdyz je svatba na ceste ze s briskem by se mi tam tahat nechtelo ale bylo by to super prekvapenicko..

bambi79
28. říj 2009

Aoj Luciku 🙂chápu tě.Já jsem na tom podobně, i když u mě mallý problém existuje. Snažíme se s manželem skoro dva roky. Po roce jsme to začali řešit, a protože žádný objektivní problém nebyl, šla jsem na laparo. Tam mi zjistili jeden podle lékaře zanedbatelný problém, který vyřešil rovnou. To, co podle něho brání otěhotnění je nějak hodně zakřivená děloha. Takže já mám pravidelný cyklus, ovulaci naprosto v pořádku, ale nikdo nedovede odhadnout, jestli můžu nebo nemůžu přirozeně otěhotnět, možná i ano, ale trvat by to mohlo nevím jak dlouho. Takže od srpna chodím na inseminace, stimulovaná jsem clostilbegytem, ale ani jedna nebyla úspěšná. Teď už jsme podali žádost o IVF a čekáme na schválení. Takže byť jsem já v podstatě zdravá a manžel je naprosto v pořádku, asi nás to nemine ☹ V jakém stadiu jsi teď ty?

lucikbx
autor
28. říj 2009

No praveze me taky nasli tu delohu zahnutou na druhou stranu nez by mela byt coz mi rekli ze take neusnadnuje usazeni vajicka... takze nevim... pritel ted nechce o nicem slyset rika az po svatbe tak se zacnem snazit a ze to pujde .. no nevim co budem delat jinak nez delame do ted... ve stadiu sem takovem ze ted cekam na periodu a v 7 dni jdu na krev na hladinu prolaktinu ta pry kdyz je vysoka tak nezraji vajicka.. tak uvidime no.. .a hlavne uz 3 roky mi tece tekutina z bradavek neco jako mleko a doktor mi jen rekl ze to jsou hormony.. tak nevim no... tak v cervenci mame svatbu a hned po svatebce asi povalim k doktorovi pro hormony a uvidime jak to pujde no... nevim jestli si pritel mysli ze kdyz mi bude drzet nohy nahore ze to hned pujde nebo jak... no ale uz hooodne noci sem probrecela.. ale po doktorovych slovech ze jsem zdrava a nevidi duvod proc bych nemela otehotnet sem se zklidnila pac se hrozne tesim na svatbu a bavi me vse zarizovat ale dnes uz citim brisko ze budu mit sve dny tak sem zase smutna... ach jo ☹ ☹

vejirka
29. říj 2009

Ahoj holky,

my jsme taky oba víceméně v pořádku. Pokud se ovšem dá brát jako víceméně v pořádku to, že nemám jeden vejcovod...Přišla jsem o něj při mimoděložním těhotenství před 3 roky a od té doby ne a ne otěhotnět.
Testy už máme za sebou, myslím, všechny a všechno dopadlo prakticky ok. Sice tu a tam našli nějakou drobnost, ale ta prý sama o sobě nemůžu způsobit neplodnost, tak nevím.
Možná když se dají ty drobnosti dohromady, tak proto to nejde? Čert ví.

Každopádně mi je divné, že u toho prvního těhotenství to bylo na první pokus a teď už to tak dlouho nejde. Nějak vnitřně si myslím, jestli mi při té operaci nepoškodili nějak dělohu, byť to hysteroskopie neprokázala...
Taky mám astma, které jsem předtím neměla, takže jsem zkusila teď vysadit léky, šílené, já vím 🙂 , a místo toho zkouším homeopatika. Taky jsem dost na štíru se zdravou stravou a pohybem, tak jsem se rozhodla, že budu jíst zdravě (už se mi to jakžtakž týden daří 🙂 ) a ten pohyb ještě budu muset nějak vypilovat. Na začátek asi zkusím mojžíšku.

Zítra jdu k nějaké astroložce, co se zabývá i čínskou medicínou, čtu nějakou knížku o síle pozitivního myšlení, a snažím se sama sobě vsugerovat, že už to vyjde 😵

bambi79
29. říj 2009

Plánování svatba je super, skoro bych se znovu vdávala 🙂 Já sice se zdravou stravou problém nemám, ale zato mám problém skouřením. Ale teď jsem se napevno rozhodla, že od 1. listopadu přestávám. Protože to prý výrazně snižuje šanci uspět při IVF. Tak si ještě pár dnů pokouřim a pak šlus 🙂 Mojžíšku už cvičím, ale sama doma, nechce se mi někde cvičit hromadně... U mě je prý problém jen ta křivá děloha, ale víte co je vtioný? Když sem prvně přišla do caru, tak tamní doktor mi řekl, že podle něho to problém není. Tak nevím. Taky přemýšlím, jak myslet pozitivně, ale nějak mi to v posledních týdnech nejde.

vejirka
29. říj 2009

S tím pozitivním myšlením to je fakt těžké, když se pořád nedaří a nedaří 😒 . Ještě navíc, když je někdo tak šílený pesimista jako já 😎 ...Na druhou stranu si myslím, že jenom v tomhle to být nemůže, určitě jsou i holky optimistky, které taky nemůžou otěhotnět.

Ale tak už zkouším všechno, co se dá. Jsem zvědavá, co mi zítra řekne ta astroložka 😀 . Manžel se sice chytá za hlavu, je hrozný pragmatik, ale chcu to zkusit. I kdyby si vymýšlela, ale řekla mi, že třeba do konce roku otěhotním, tak bych odcházela spokojená a třeba by to pak fakt vyšlo 😵

bambi79
29. říj 2009

Hele já jsem taky pragmatik a na takové věci nevěřím. Ale přesně jak říkáš, pokud to může mít pozitivní vliv na psychiku, tak bych do toho šla...

strouzek
29. říj 2009

ahoj no já znám 3 páry ve svém okolí co měli a vlastně mají stejný problém. oba zdravý ale spolu jim to nejde. tomu prvnímu páru na tom ztroskotalo manželství, zkusili i umělko několikrát a nic, no a pak se rozešli a do roka čekali oba mimčo s novýma partnerama a teď ta ženská má 3 děti a všechny měla rychle po sobě takže prostě se k sobě nehodili. další pár co znám ten to řeší už mnoho let asi 10 nebo tak, taky dle všeho jsou oba v pořádku ale nejde jim to, zkusili adoptovat že třeba se podaří když nebudou na to myslet ale stále nic.

ten třetí pár co znám těm to našli přímo genetici že se jakoby protisobě brání a nejde s ním nic moc udělat, moc tomu nerozumím ale každopádně vám všem přeju aby se brzo podařilo. 😉 jinak k tomu optimismu a negatismu a myšlení na mimi tak v to já nevěřím, já si taky užila svoje s otěhu a těhotenstvím a byla jsem zralá do cvokárny, denně jsem bulela, depky šílený, myšlení na mimi plánovaný sex podle plodných dnů a vše,můj dr. mi vykládal jak jsem v pořádku když už jsem jednou těhu byla no a ale pak jsem se naštvala a šla k nové doktorce a ta mi našla bakterii na čípku které brání otěhu, dostala jsem antibiotika a do týdne jsem při ovuli otěhotněla a to v den otěhotnění jsem seděla na vaně s vodkou a řvala jak tur že na děti kašlu že budu chovat kočky takže o klidu při otěhu to u mě rozhodně nebylo prostě jen přijít na ten problém a přitom stačilo tak málo.

lucikbx
autor
29. říj 2009

Koukam ze sem na tom to u nejak rozjelo... no je to silene... je fakt ze sestrenka byla s partnerem 7 let poslednich 5 let chtela dite a nic... nakonec se rozesli a do 3 mesicu si nasla noveho pritele a stim za 2 mesice tehu.. .takze je to silene... ja taky loni rvala a to sme se chytali s pritelem jen kvuli tomu ze ja chtela a on ze chce pockat a ze az to prijde tak to prijde... no mame za sebou vssechno a furt nic.. sice trosku meskam s menzes ale to je u me normlani nejhorsi je ze vim ze tehu nejsem ... ale muj mozek jako by si rikal.. hmm meskas co kdyby... jakobych si to privolavala apak sem zklamana kdyz menzes dojde.. fakt blazinec... takze to vidim ze to tak dopadne i tento mesic... ja se jeste spoliham ze hormony zaberou nebo IVF no uvidime jak to vse dopadne.. ale dulezite je.. verit si a stale doufat.. nic vic nam nezbyva ze holky...

vejirka
29. říj 2009

strouzek: Tak ta bakterie je fakt dobrá. A jaké antibiotika jsi brala?

Mi minulý týden dělali taky stěry z čípku i na různé bakterie, tak jsem zvědavá, co vyzjistí. Výsledky budou ale až za 3 týdny 😖

bambi79
29. říj 2009

No holky, zítra na mě myslete. Jdu volat do caru, jestli už se vyjádřila pojišťovna. Pokud ano, možná stihneme první pokus ještě letos - ráda bych.

lucikbx
autor
29. říj 2009

no ty blaho.. tak to budem drzet palecky...

bambi79
29. říj 2009

A kdyby to letos neklaplo, udělaj mi ještě dvě inseminace, tak alespoň by se běco dělo. A co, třeba to ještě za ty tři měsíce vyjde přirozenou cestou 🙂

strouzek
29. říj 2009

vejirko no to už si nepamatuju možná zyrax nebo tak nějak už fakt nevím ten měsíc byl šílený, ale ta bakterie se jmenovala echirichia colli či tak nějak, prý to není nebezpečná bakterie jen když je jí moc tak dělá kyselé pH a zabíjí spermoše či tak nějak jsem to pochopila od dr., každopádně ty stěry jsou fakt dobrá věc, jen to moc dr. nedělá a když tak až po delší době snažení, kdyby to dělali hned spolu s HP tak by mohlo plno holek předejít tomu šílenému čekání rok a více a mohli třeba už být díky léčbe dávno těhu.Já když tam přišla a ona mi je vzala ty stěry tak říkala že jestli něco najdou a přeléčíme to že budu hned těhu a já se té dr. smála, no a buch fakt že jo, našli, dali antibiotika a hned jsem byla těhu to samé pár lidí kteří se mi ozvali z koně že měli to samé. mě nejvíc vadilo jak se mnou mluvili všichni dr. jako s magorem a jejich léčba typu už jste těhu byla neplodná nejste tak z toho jsem šílela. možná bych otěhu i tak ale já fakt věřím té doktorce, protože ten cyklus byli samé stresy, skoro žádný sex a i přesto se mimi podařilo jen prostě přijít na příčinu.

kakajkaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz