Neplodnost a psychológ

sonka.77
18. únor 2010

Ahoj všem snažilkám! Chtěla bych založit toto téma, pro všechny, kteří se snaží bojovat s neplodností přes svou psychiku.

My se snažíme o miminko už tři roky a před rokem mi zjistili neprůchodné vejcovody. Podstoupili jsme tedy IVF, ale bez úspěchu. Pak jsem začala naše snažení směrovat trochu jinou cestou. Začala jsem chodit k psychologožce a na reiki. Moc jsem v tyhle věci nevěřila, a brala to jako poslední možnost co zkusit a ejhle, on tam možná bude opravdu zakopaný pes, i když jsem teprve na úplném začátku.

Máte podobnou zkušenost? Podařilo se vám otěhotnět po léčbě duše?

Pojďte si o tom povídat.

sonka.77
autor
24. únor 2010

Larri a vy víte, kde je problém? Nebo ti léčí jen obecné "nemůžu otěhotnět"? Bereš nějaké tabletky z TCM?

zupla
24. únor 2010

Pridavam se k vam devcata, uz skoro pet let se snazime. Prirozene po pul roce od antikoncepce spontani potrat ve 11tt a po dvou letech na zaklade IUI mimodelozni tehu ☹ uz mam jen pravy vejcovod. Tri IVF z toho dve uplna fiaska takze dva pokusy jeste k dobru ale momentalne bez nalady poustet se do dalsiho......Jeste teda s tim ze bude prechod na jine centrum pro asistovanou reprodukci. Uz delsi dobu premyslim ze navstivim pscycho dr. protoze jednu chvili si reknu ze ten zivot neni jen o tech detech a na druhou si reknu ze vlastne vubec nevim co bych delala a to se mi honi v hlavne kazdou chvili a tim spis kdyz kolem me beha spoustu deti kamosek ne-li uz druhy a v praci se jich vetsina vraci z materske a ja tu furt sedim. A jeste lepsi kdyz mi ta kamoska rekne ze to chce na to nemyslet, jak oblibena veta jeste kdyz ma v kocarku novorozence a na kocar skace jeho sourozenec. Nevite o nejake psycho dr. nahodou v okoli Prahy 6 a 7?

sonka.77
autor
25. únor 2010

Zuplo, nejsem z Prahy tak s psychologem neporadím, ale vybírej pečlivě, nejlíp na doporučení, je to fakt důležité. Já mám zatím perfektní zkušenost a při tak dlouhém snažení a neúspěšných pokusech psychologa vřele doporučuju. Nejde jen o to jak se vyrovnat s neplodností, ale i o to najít v sobě možné důvody, proč to vlastně nejde, proč se tělo "brání". Držím palce. 🙂

zupla
25. únor 2010

Dekuju Sonka, stale jsem si myslela ze ho nebudu potrebovat ze se to nejak zvladne ale i kdyz to momentalne vubec neresim, uz to bude 3/4 roku co jsem byla naposledy v GESTU ale neni to proste jen o tom jak pises. Zkusim rozhodit site a uvidime. 😉

sonka.77
autor
1. bře 2010

Posouvám dopředu a doufám, že se přidají další diskutující. 🙂

zupla
1. bře 2010

Dobrej napad, nejak to tu vazne. Tak uvidime, myslim ze se nas najde urcite vice 😉

sonka.77
autor
2. bře 2010

Byla bych ráda, kdyby se někdo připojil.

Dávala jsem dotaz do internetové poradny, zda má paní doktorka spycholožka zkušenost s otěhotněním ženy po léčení psychologem a ona že rozhodně ano. Samozřejmě musí jít o problém zapříčiněný psychicky, což jde dost těžko odhalit, ale pokud se dlouhodobě nedaří, tak je moc dobré psychologa zkusit.

Já jdu dneska na další návštěvu, tak jsem moc zvědavá.

zupla
2. bře 2010

Tak dej vedet jak to probehlo. Ja ted nemam moc casu ale po horach coz je pristi tyden budu asi nejakeho psychologa hledat tak doufam ze najdu 😉

sonka.77
autor
2. bře 2010

Zuplo, tak si užij hory. 🙂 Určitě najdeš, když nebudeš mít přímo na někoho reference, tak zkus i dva tři, abyste si sedli.

Dám vědět, po té minulé návštěvě jsem moc zvědavá, co mi na to vše co se u mě (ve mě) odehrálo řekne. Každopádně zásobu kapesníků beru jako vždy s sebou, ale dneska snad už bulet nebudu, ale to jsem si myslela i minule. 😀

sonka.77
autor
2. bře 2010

Tak jsem zpět od psycholožky a fakt jsem tentokrát vůbec nebulela, taky už nebylo proč. Probíraly jsme ten můj uragánový zážitek po minulém sezení a ona mě pochválila, že jsme to tak pěkně vyřešili. Příště jdu až za měsíc. 🙂

Jinak řekla, že za svou 16 letou pracovní kariéru jsem teprve třetí neplodka, co se u ní léčí a že u tý jedný neví, ale ta druhá se dočkala zdravé holčičky. 🙂

sonka.77
autor
4. bře 2010

Přidá se někdo? 🙂

sonka.77
autor
9. bře 2010

Je tu někdo se zkušeností s psychologem, kineziologem, reiki....... atd. atd.?

wrtulka
9. bře 2010

Ahojky Sonko.. já taky chodím k psycholožce.. už jsem sem psala..a zatím dobrý i když výsledky nejsou.. i když co je výsledek že jo.. těhu nečekám 😀 spíš smíření se situací..

len
9. bře 2010

Sonko, já skončila u té psychoterapeutky. Taky na mě vytáhla kineziologii, ovšem stylem - já znám jednu paní, co taky dlouho nemohla otěhotnět, zkusila kineziologii a zadařilo se.
Na takováto doporučení už jsem značně alergická, protože každej zná někoho, komu se dlouho nedařilo a zkusil - měření BT, ovutesty, ovumikroskop, polštář pod prdel, stojku po styku, prstíčkovou metodu, styk dvakrát denně, styk denně, styk obden, zepředu, zezadu, shora i zespodu, vitamíny Calibrum, Mamavit, Femibion a Elevit, kyselinu listovou, selen, zinek, vitamíny A, B, C, D i E, Sarapis, Femigard, Gynex, Aloe vera, jeřáb ptačí, kontryhel a všemožné bylinné směsi, cvičil jógu, Mojžíšovou, reflexní terapii i akupunkturu, pořídil si psa, kočku, nový dům, odjel na dovolenou k moři, do hor nebo pod stan... nepočítám IVF, ICSI, IUI, AH (ba dokonce i HA), PK, PGD, Clostilbegyt, Tamoxifen, Utrogestan, Duphaston, Proveru, Estrofem... a nakonec otěhotněl. Prostě vždycky se najde nějaká nová a nová zázračná metoda a já se necítím na to zkoušet všecko, taky to leze do peněz, takže si vybírám. O kineziologii jsem si něco načetla, dospěla k názoru, že na to, aby někdo hledal příčinu mé neplodnosti kdesi v minulém životě, jsem příliš racionální, probrala jsem to s psychodr. a shodla se s ní na tom, že tohle opravdu není nic pro mě a nakonec se rozhodla pro metodu zcela revoluční a neprobádanou.
Já totiž budu dělat všecko jako předtím, budu se milovat s manželem a nakonec z toho otěhotním 😉
A pak budu říkat - dlouho nemohla otěhotnět a i když neudělala nic extra zvláštního, tak se jí to nakonec povedlo.

chrobacek
9. bře 2010

😀 😀 😀 😀 😀 LEN

darkwitch
9. bře 2010

len tak preju, aby tahle metoda byla co nejdrive ta vitezna 🙂

jinak reiki myslim, k tehotenstvi nepomaha, ale je to prijemne 😀

wrtulka
9. bře 2010

😀 😀 Len teda tak tohle si dej do zlatýho rámečku!!!! 😵 😵 😵 😵
Absolutní souhlas s tebou!!!

len
9. bře 2010

Darkwitch, uvidíme, určitě se tím nedá nic zkazit 😀
Jinak taky si teď už vybírám hlavně ty příjemný věci (mi z toho nakonec lezou akorát ty dovolený, chov kočky a sex 🤐 ), když už nic, tak aspoň si to užít 😉
Jinak bych nerada, aby to vyznělo, jako že tyhle metody hromadně zavrhuji, pravda, některý možná jo, ale spousta z nich bezesporu přínos má, i když pak taky záleží na konkrétní diagnóze, že...Ale fakt si vybírat, ne každýmu sedne všecko 😉

Zpět k diskuzi - návštěva psychodr. mi asi k otěhotnění nepřispěje, ale pomohla mi uvědomit si spoustu zajímavých věcí a srovnat se sama se sebou. A uvědomit si, co chci a co ne - k nezaplacení 😉

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len, super příspěvek! 🙂 Ono totiž zázračně zabere na každého něco úplně jiného. 🙂

Já zkoušela za tři roky v podstatě jen nechat to přírodě, pak měření bazální teploty, cvičení dle Mojžíšové a po zjištění zcela neprůchodných vejcovodů IVF. Nic z toho nevyšlo a jelikož mám prachmizernou šanci, že jen milováním s manželem otěhotním tak zkouším dál. Přála bych si otevřít své vejcovody a protože je aspoň malá šance, že jsou uzavřené ze stresu či psychických důvodů, tak to zkouším přes psychiku. Jinak mi zbývá už jen zas to IVF a na to je vždy čas.

Hrozně záleží na důvodu neplodnosti, pokud nemám ovulaci, tak mi nepomůže IUI ani ovutesty, ale třeba bylinky a nebo hormonální léky. Když nemám vejcovody vůbec, tak ani svěcená voda a jen a pouze IVF.

Věřím, že je dost snažilek, které se mohou k otěhotnění dobrat přes léčbu psychiky. Jak víme, hodně žen otěhotní po adopci, po ukončení snažení, po zásadní změně v životě.... atd.

Darkwitch a jaké máš zkušenosti s reiki?

len
9. bře 2010

Nojo, s neprůchodnýma vejcovodama to opravdu na žádnej volnej průběh není 😒
My máme nějakou blbou genetickou příčinu asi, takže u nás je to čekání na to jedno správný vajíčko.

Jinak já osobně vyzkoušela - měření BT (to ještě před otěhotněním jako antikoncepci), pravidelnej sex na x způsobů, xy dovolených, pořídit kočku (i když to pochopitelně ne s představou, že díky tomu otěhotním 😀 ), z "vitamínů" listovku a dlouhodobě mojžíšovskej bylinnej čaj, dva roky poctivýho cvičení Mojžíšový, při druhým IVF akupunkturu, asi půl roku reflexní terapii, z lékařských postupů pak 4xIUI, 2xIVF klasický a 1xIVF+ICSI, měsíc v lázních. Z toho všeho jedno těhotenství po prvním IVF (MA v 8.tt). Teď beru dlouhodobě minimální dávku Tamoxifenu, ale jinak fakt už nic, už mě to nějak nebaví 😒 A k tý psychodr. zajdu tak jednou za měsíc-dva, ujistit se, že jsem ještě normální (protože kromě toho nemůžu dlouhodobě najít práci a TO teprve leze na mozek 😝 )

darkwitch
9. bře 2010

len se divim, ze jeste zijes a neztracis optimismus teda neztracis ho trvale...
ja jsem ve snazeni teprv zacatecnik a stejne uz mi to leze na mozek...
sonka davam reiki - teda ne jako praci, spis rodine a kamaradum a sobe 🙂

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len, tak to jsi vyzkoušela fakt už hodně, úplně chápu ten názor, že to necháš koňovi a budete se prostě milovat a mimi přijde. Když nic z toho nezabralo, tak pokud to má vyjít, tak samo a tím správným vajíčkem.

Co je reflexní terapie?

S tou prací je to fakt na pytel, teď je hrozná doba na schánění práce, přeju ti aby se brzo něco fajn objevilo.

Darkwitch a ty teda děláš sama reiki a myslíš, že k otěhotnění to nepomůže? Třeba u mě, když mám ty vejcovody, nemohla by mi je ta reiki energie nějak otevřít? Nemám žádné srůsty, vlastně ani nevím proč jsou uzavřené.
Co jsi s tím dokázala vyléčit nebo aspoň zlepšit stav?

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len a IVF u vás nepomůže, že by bylo víc vajíček a dalo se vybrat to jedno správný?

darkwitch
9. bře 2010

sonka usuzuju spis podle sebe, protoze kdyby to fungovalo tak uz prece musim byt tehotna 😀 , ale zase ja nevim jaky je problem u nas, protoze se snazim jen rok a pul a jeste jsem nikde nebyla...
na ty vejcovody by to mit vliv mohlo, aspon by to mohlo pomoct 🙂 i kdyz si myslim, ze reiki je docela slaba energie, teda nic proti ni, mam ji rada, ale je mnoho silnejsich energii
ja ji pouzivam spis na drobnejsi problemy, jako natazene svaly, nachlazeni a tak

sonka.77
autor
9. bře 2010

Darkwitch, to je fakt, to už bys byla dávno těhu. 😀 Ale kdo ví, třeba máte horší spermiogram a tam by to zrovna nezabralo (pokud léčíš jen sebe).

A jaké jsou silnější energie? Musím říct, že se toho trochu bojím, tak zatím zkouším jen reiki, protože mi to připadá bezpečné. Ale poraď prosím, já to rozdejchám a pak zajdu na něco silnějšího. 🙂

len
9. bře 2010

Darkwitch, no ještě, že jsi dodala to "trvale" 😉

Reflexní terapie je vlastně druh akupresury, všecko to probíhá přes chodidlo, moc příjemné, zbavilo mě to šílené únavy a dočasně i studených nohou, ale dost to lezlo do peněz... Ale bylo to moc příjemné, to zase jo 🙂 Právě mi to taky dohodila psychodr., že by to mohlo pomoct, poté jsem absolvovala své poslední IVF, které dopadlo zcela katastrofálně (nic k transferu), tak právě vyrukovala s tou kineziologií a já si řekla - hm, tak reflexka nezabrala, zkusíme něco jiného. Když to nezabere, tak co bude pak? A došlo mi, že je to nekonečné 😒

Jinak u mě vystimulují vajíček slušný počet, dokonce se sama i pěkně přirozeně otěhotní (vždycky všecka!), ale pak si neumí uspořádat sady chromozomů, je jich tam moc nebo málo... Poprvé i podruhé vždycky byla dvě embrya k zavedení (po dvou dnech), poprvé MA, podruhé nic, ale třetí pokus, to jsme zkusili i ICSi, ukázal, že i když se embryo první den-dva dělí správně, tak pak se to zase "zvrhne" a část buněk má zas ty chromozomy blbě 😝 Takže je to fakt jenom o tom zkoušet to a doufat, že třeba jednou jedno vajíčko bude zcela OK... Proto zkouším ten Tamoxifen, kupodivu i při zcela minimálních dávkách mi pokaždé narostou tři folikuly (jsem ideální pacient), tak to trochu zvýší šanci, ale budu to brát sama, bez sledování, v CARu jsem se s nima dohodla, že mě tam do podzima neuvidí, a jestli tam na ten podzim přijdu, tak jen pro další balení toho Tamoxifenu 😀 Já vím, že tohle u vás nejde, ale mně to prostě udělalo strašně dobře, že se po třech letech intenzivní léčby můžu na všechny doktory zvysoka vykašlat 🙂

len
9. bře 2010

Vajíčka se oplodní, ne otěhotní 😀

darkwitch
9. bře 2010

sonka nebo si nas vybralo nake miminko a ted ceka az bude mit spravne startovni podminky... 🙂
ja budu chvili premyslet, ja se do silnejsich energii taky moc nepoustim, tak si musim vzpomenout o cem jsem jeste slysela, ale nevim ke komu jit... a nezkousela si nakou prirodni lecitelku?

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len tak to znám, mám kamarádku, která to na mě i zkoušela, ale nic se nedělo. Teď asi po roce jsme si o tom znova povídaly a řela mi, že ze všech jejích pacientů jsem reagovala nejméně a že bysme to třeba mohly zkusit znova. Tak se na to chystám, že za ní zajdu. Jo je to příjemný, až na to tahání za prsty, což od malička nesnáším, ale po tom je to příjemný pocit. A tobě to fakt pomohlo? Tak to ráda slyším.

Takže máš každý měsíc trojitou šanci? Tak to je paráda, to je vlastně lepší než IVF, nestresuješ, nejdeš pod narkózu, nepolykáš tunu prášků a injekcí a vajíček máš skoro stejně jako při IVF (pokud beru, že na IVF můžeš jednou za tři měsíce a máš třeba 10 vajuch).

Dakrwitch, no to mě taky napadlo, ale proč ta příprava tomu bejbymu tak trvá!? 😀

Já ještě z alternativních metod nezkoušela nic než to reiki. Právě jdu pomalu, protože se trochu bojím. Vím i o jednom léčiteli, který je prý veleúspěšný a nemám to k němu moc daleko, ale zatím jsem nenašla odvahu k němu zajít. Ale to reiki zatím funguje a příští týden si to potvrdím (nebo i vyvrátím 😀 ), jdu na UTZ. Tak dám vědět.

len
9. bře 2010

Sonko, v některých ohledech jsem určitě cítila pozitivní změny 🙂 Jenomže jsem na to chodila jednou týdně a platila 600 za hodinu, do toho to nepovedený IVF a po půlroce mi došlo, že asi tudy holt taky cesta nepovede 😒

Jo, s IVF to u sebe vidím podobně. Vystimulovali mi třeba 12 folikulů, jenomže teď už bychom měli jen jeden pokus (schovávám si ho do budoucna na potenciální dárkyni) a pak samoplátci, no, povím ti, zaplatit třeba 50 000, podstoupit stimulaci (mi bylo pokaždý dost zle), OPU, transfer, čekání na Utrogestanu... Nebo absolvovat 4 cykly (u mě tři měsíce!) s Tamoxifenem s celkovýma nákladama 30 Kč za recept (pojišťovna pak zaplatí 50,-), nic to se mnou nedělá a mám šanci naprosto srovnatelnou, no nemám moc co řešit 😉