Neplodnost a psychológ

sonka.77
18. únor 2010

Ahoj všem snažilkám! Chtěla bych založit toto téma, pro všechny, kteří se snaží bojovat s neplodností přes svou psychiku.

My se snažíme o miminko už tři roky a před rokem mi zjistili neprůchodné vejcovody. Podstoupili jsme tedy IVF, ale bez úspěchu. Pak jsem začala naše snažení směrovat trochu jinou cestou. Začala jsem chodit k psychologožce a na reiki. Moc jsem v tyhle věci nevěřila, a brala to jako poslední možnost co zkusit a ejhle, on tam možná bude opravdu zakopaný pes, i když jsem teprve na úplném začátku.

Máte podobnou zkušenost? Podařilo se vám otěhotnět po léčbě duše?

Pojďte si o tom povídat.

sonka.77
autor
13. bře 2010

Holky, tak jenom informuju, že cysta je FUČ! 😀 Jupí! 😀

darkwitch
13. bře 2010

sonka super 🙂 gratuluju 🙂

sonka.77
autor
20. bře 2010

Ahoj holky, tak šup sem s nějakými novými zážitky. 🙂

U mě nic nového. 🙂

rebelie
28. bře 2010

darkwitch: Docela jsi mi ubrala elánu s tím, že většina holek, co znáš (i tady z koníka) otěhotněla do půl roku a s ty ostatní, že jsou snažilky doteď... ☹ My se snažíme teprve cca 3/4 roku a ač hlava ví, že se nemám stresovat, tak už mi to dost leze na mozek... Zatím jsem se uklidňovala tím, že do roka přece otěhotní nějakých cca 90% párů, a že s každým cyklem pravděpodobnost stoupá...
Jinak schvaluji váš nadhled nad některými metodami, jen mám dojem, že pokud to takhle půjde dál, tak klidně budu zkoušet i ty stojky 😠

darkwitch
28. bře 2010

rebelie promin, to me tak prijde, ale ted u nas v tematku otehotnely dve holky naraz po roce snazeni 😉 takze asi potkavam jen dve skupiny holek 😉 rozhodne nehazej flintu do zita 🙂

sonka.77
autor
29. bře 2010

Rebelie, já bych řekla, že je to asi tak, že 50% holek otěhulí fakt hned, do toho půl roka a těch dalších 50% se rozloží mezi sedm měsíců až pár let. (čistě můj pohled) Proto to tak působí. Ale statistika nuda je a stejně se nedozvíš, kdy se to povede vám. Taky znám holky, co se jim zcela přirozeně zadařilo po roce i po dvou letech. Tak nezoufej a vydrž. 🙂

sonka.77
autor
29. bře 2010

Jo a ještě, hodně holek to začíná po půl/třičtvrtě roku řešit s doktorama. Takže se už nedozví, že by jim to vyšlo přirozeně třeba po roce a půl a rovnou do toho jdou s dr. Pak to vypadá, že ten kdo neotěhulil do půl roka potřebuje doktory, ale tak to není.

rebelie
29. bře 2010

Díky za uklidnění. Taky mám kamarádku, která otěhotněla teď po 2,5 letech přirozeně... A já jsem zatím přesvědčená, že doktory, respektive nějaké jejich umělé zásahy zatím nechci... Ale hodit to úplně za hlavu, nechat to plavat, nemyslet na to, neumím... Takže kdyby platila statistika Darwitch, tak by se mi teĎ vůbec nelíbil ten výhled, že mám počítat s třeba dalším rokem marné snahy...

darkwitch
30. bře 2010

rebelie vubec se nedes, spis je to tim, ze po roce zacneme vyhledavat lekarskou pomoc, coz ale vzdycky neznamena umele zasahy...
soni krasna fotecka 🙂

sonka.77
autor
9. dub 2010

Holky, přidá se někdo do naší diskuse? 🙂

darkwitch
9. dub 2010

soni koukam ze to tu udrzujes 😀
jak je? kdy jdete na druhe ivf?

sonka.77
autor
9. dub 2010

Ahoj Dark, jo snažím se nalákat další holky na pokec. 🙂 Mám se teď fakt dobře, 2. IVF se blíží, když nic nezkříží plány tak začnem za 14 dní. Co nového u vás? 🙂

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
darkwitch
9. dub 2010

soni tak ja jsem byla na HP a manza na spermiogramu - ten nam vysel dobre, vysledky HP jeste nevim a asi pockam az na konzultaci... jsem zvedava co nam reknou...

vasilisa
11. dub 2010

Ahoj holky, zaujala mě vaše debata. My už se taky s manželem dlouho snažíme o mimino a nervy pracují na plné obrátky. O psychologovi už uvažuji pár měsíců a asi se k němu brzy vypravím, jen co najdu nějakého vhodného. Chtěla jsem se vás hlavně zeptat, jak na návštěvy psychologa reagují vaše mužské protějšky, respektive jestli třeba někdy nechtějí jít na sezení s vámi. Já osobně si totiž myslím, že manžel by taky potřeboval pohladit duši, protože dítě by si moc přál. Ale obávám se, že ho tam nedostanu a zprostředkovaně to asi nebude ono, že. Máte s tím nějaké zkušenosti?

zofka44
12. dub 2010

Ahojky,
Vasiliso, můj muž se mnou k psychologovi šel, možná byl i on tím iniciátorem návštěvy psychologa, a bylo to myslím přínosné, psychoterapeuti byli taky dva - muž a žena - prý jsou zvyklí pracovat takhle ve dvojici. Některé věci jsme si tam vyjasnili lépe než kdybychom se bavili jen tak mezi sebou doma. Nicméně, v plození jsme neúspěšní stále a teď se o tom příliš nebavíme, prostě takový meziobdobí, než to zase budem zkoušet znova 🙂

sonka.77
autor
12. dub 2010

Ahoj holky, to je fajn, že jste se přidaly. Já chodím k psycholožce sama, přítel sice po miminku touží, ale zatím to bere pořád sportovně. Takže bych ani neřekla, že by mu to nějak pomohlo. Navíc on je zdravotně zcela v pořádku, problém je u mě, takže léčím pouze svou duši. 🙂

Vasiliso, na to musí přijít sám, nabídni mu to, ale tu pomoc musí chtít sám.

Zofko, a přišli jste na něco zásadněšího při sezení?

zofka44
13. dub 2010

Ahojda, Sonko u nás je to podobně - chlap je s největší pravděpodobností v pořádku a tím "viníkem" našich trablí s miminem jsem já. U psychologa mi můj muž řekl, že se mnou přece není jen kvůli tomu, abych mu rodila děti a vlastně po těch návštěvách tam jsme si řekli, že půjdeme do adopce. Hrozně mě to, co řekl dojalo, a probulela jsem pak půlku sezení.
Když nad tím přemýšlím, tak je mi líto, že nemám děti samozřejmě kvůli sobě, zatím jsem se nesrovnala s tím, že je tu i možnost, že nikdy neprožiju těhotenství, porod a kojení vlastního dítěte, ale je mi to líto asi hlavně kvůli němu. No, to jsem se do toho nějak zamotala🙂 Ale už mě několikrát napadlo, že by mu třeba beze mě bylo lépe... No, a na sezení u psychologa jsme si tohle trochu vyjasnili🙂

carole
13. dub 2010

Dobré ráno,
chtěla bych Vás všechny v této diskuzi povzbudit - čekali jsme téměř 4 roky , IVF nevycházelo...nakonec to přišlo přirozeně🙂
Během čekání jsme chodila na psychoterapii , manžel odmítal a jelikož je také on příčinou problému, řešili jsme ho na dálku a docela to zafungovalo..Sice jsem si musela vyslechnout , ale nakonec ty změny , které jsme na něho vymysleli, přijal.

Já sama jsem neměla pocit , že je to to pravé a našla jsem si terapeutku , která se zabývá regresní terapií, ačkoliv mi to můj psycholog nedoporučil . Terapie asi po roce zafungovala, pracovalo se jiným stylem, než na klasické terapii a dá se nyní říci, že byla odstraněna příčina mého problému.Je to rovina iracionální , ale osvobodilo mě to.
Proto chci dát všem návod , pokud nejste intuitivně spokojeni s terapií, hledejte si jiného terapeuta,nejlépe ženu ,která rozumí 🙂

bobi3
13. dub 2010

ahojte babulky 🙂 môžem sa pridať? my sa snažíme asi 2 roky, všetky vyšetrenia máme v poriadku, som aj po laparoskopii, 3 neúspešné inseminácie za nami a pred nami asi IVF 😒 Môj manžel to zvláda v pohode, no ja som občas na konci so silami 😒 S návštevou psychológa ale prišiel on, že či by som nechcela nejakého navštíviť, že možno je chyba len v mojej hlave, preto sa nedarí... lebo žiadnu organickú príčinu nám zatiaľ nenašli 😒

prečítala som si vašu diskusiu a som potešená, že niektorým sa to takouto cestou podarilo... a všetkým samozrejme blahoželám!!!! Len ako sa k takému psychológovi dostať? Som z BA, nemáte niektorá skúsenosť s psychológmi príp psychoterapeutmi, ktorý by sa neplodnsoti venovali v BA?

ďakujem a prajem všetkým moc moc siličky na tejto neľahkej ceste 😉

darkwitch
13. dub 2010

ahoj bobi urcite se pridat muzes sonka (zakladatelka diskuze) bude urcite rada 🙂 ja k psychologovi nechodim jen sem nakukuju a resim se sonkou alternativni lecebne postupy 🙂

sonka.77
autor
13. dub 2010

Zofko, tohle je hrozně moc důležitý, je dobře, že jste si to vyříkali. U mě bylo taky něco podobného. Měla jsem velký strach, že mě partner kvůli neplodnosti opustí. No a psycholožka mi poradila, ať se ho na to zeptám (jak prosté), no a on mě utvrdil v tom, že když mimi nebude, tak nebude, že se mnou bude i bez dětí. Hrozně moc se mi pak ulevilo.

Carole, to moc ráda slyším, věřím že to funguje a ty jsi důkaz. Jo to je fakt, psycholog musí sednou, bez toho se nic nepohne. O té regresce taky lehce uvažuji, ale dám tomu ještě nějaký čas. Můžeš, pokud chceš, tu svoji zkušenost trochu popsat?

Bobi, určitě se přidej, nekecá se tu sice každý den, ale myslím, že i tak je to zajímavá diskuse. Bobi, myslím, že volíš dobrou cestu, pokud není příčina neúspěchu známá, pak klidně může být ve tvé hlavě. Jak je to s psychology na Slovensku netuším, jen vybírej pečlivě, nebo jich obejdi víc, který ti sedne nejlíp.

Dark, tak super, že spermio je OK, to je půl úspěchu. 🙂

darkwitch
13. dub 2010

sonka jo je to super, tak jsem zvedava co mi najdou a doporuci... a kdy jdete na ivf? uz stimulujes? drzim palce at to dobre dopadne...

sonka.77
autor
13. dub 2010

Ahojky Dark, tys tu! 🙂 Ještě jsme nezačali, ale je to za dveřmi. 🙂 Díky, budu to potřebovat. 🙂

Tak ať máš i ostatní výsledky OK. 🙂

darkwitch
13. dub 2010

jojo jsem tu, no nejsem si jista jestli neplodnost bez priciny neni to ceho se desim nejvic 😀

darkwitch
13. dub 2010

soni ani nevim odpovedela jsem ti na posledni IP?

bobi3
14. dub 2010

sonka, ďakujem za povzbudzujúce slová, určite nad nejakou psychoterapiou pouvažujem 🙂 teraz ideme na týždeň na dovolenku, tak dúfam, že myšlienky sa budú uberať trochu iným smerom 😉 Ty sa chystáš na IVF?

darkwitch, tak to je asi aj u nás tak... manželove spermie v poriadku, u mňa v ppodstate tiež všetko ok a stále nič 😠 niekedy si až vravím, že by som normálne chcela mať problém, aspoň by sa to cielene riešilo a potom šupky dupky na vec 😉 tá bezmocnosť je najhoršia 😒

sonka.77
autor
15. dub 2010

bobi, ano chystáme se v nejbližší době na 2. IVF. První nám nevyšlo a od té doby se snažím něco udělat se svou psychikou. No teď si vyzkoušíme, jak se nám to podařilo. 🙂

Je to pravda, mě když našli po dvou letech příčinu, tak se mi vlastně dost ulevilo. Ale to šupky dupky na věc, pak bylo bohužel neúspěšné a už uplynoul zas skoro rok.

Užij si dovču!

astrid55
19. dub 2010

ahojte baby,
zaujala ma tato tema, som po neuspesnom IVF a KET a aj ked nenavstevujem ziadneho psychologa, intenzivne sa snazilkovanim zaoberam a obcas mam pocit, ze potrebujem odbornu pomoc. Vsetkemu, co tu pisete uplne rozumiem a je skvele, ze sa mozme s podobnymi pocitmi podelit. Moj problem je v tom, ze racionalne si viem povedat, ze dieta nemusi byt centrom zivota a ked ho po 4 rokoch snazenia stale nemame, znamena to, ze sa mame identifikovat inym sposobom. Avsak podvedome na to myslim stale a nieviem sa od toho odputat. Nemate skusenost s nejakym odbornikom v okoli KE? Myslim, ze som ready na nejaku odbornu pomoc

sonka.77
autor
19. dub 2010

Ahoj Astrid, předně si myslím, že po čtyřech letech snažení není třeba nic vzdávat. Je normální, že se nechceš smířit s tím, že miminko nepřichází a myslím, že je ještě brzo se nějak vážněji zabývat myšlenkami na život bez dětí. Jak sama píšeš, je asi čas na vyhledání pomoci, psychické podpory odborníka. Za sebe vřele doporučuju, zatím mi psycholožka strašně moc pomohla, ale 2. IVF je teprve před námi.

Tak než najdeš nějakého fajn doktora, tak aspoň pokecej tady s námi. 🙂