Nepravidelný cyklus po revizi. Co by pomohlo?

ivie
4. bře 2011

Mám problémy s cyklem, v listopadu jsem prodělala revizi kvůli ZT a od té doby to jde s cyklem z kopce ☹ Antikoncepci jsem vysadila loni v červnu, pak jsem dvakrát měla cyklus 34 a 32 dní, poté jsem otěhotněla. Po revizi přišla MS sama 39.den, další už bohužel ne, takže jsem musela 45 DC na vyvolávačku (agolutin) a za pět dní jsem to dostala. Nyní jsem zase 34 DC a bohužel stále nic. Chtěli jsme se zase od března snažit o miminko,ale s těmihle cykly - necykly, to bude asi problém, nevím, jestli mám ovulaci nebo ne. Doktor to zatím neřeší, řekl mi, že si mám dělat každý 30.den cyklu test a když nebude pozitivní, tak mám jít hned na vyvolávačku, což se mi moc nelíbí, pořád do sebe cpát hormony, ale nic jinýho mi k tomu neřekl. Brala jsem teď po tři měsíce kapky Gynex, ale bohužel mi nijak nepomohly, piju kontryhelový čaj - říká se, že je vhodné ho pít do ovulace, ale když nevím, jestli ji vůbec mám a kdy, tak jestli nebude lepší ho pít celý cyklus, co myslíte? Poradíte mi nějaké výrobky, které by mohly pomoci k pravidelnému cyklu, hlavně aby mi MS chodila sama a nemusela jsem na vyvolávačky. Četla jsem o Sarapisu, Femigardu a já nevím co ještě, ale aby to nebyly vyhozené peníze, i když je jasný, že na každýho působí něco jiného. Kdy to s vámi začal doktor řešit? Dá se otěhotnět i přes cykly s vyvolávačkou ?? Budu ráda za vaše zkušenosti, tipy atd... 😉

ivie
autor
4. bře 2011

Ještě jsem zapomněla dodat, že při minulé kontrole na ultrazvuku, kdy jsem byla 45 DC a menstruace stále nikde mi doktor řekl, že mám velmi nízkou sliznici a že to ani na MS v nejbližších dnech nevypadá, takže bude asi problém s dorůstáním sliznice 😒

terinda
4. bře 2011

Máš pravdu, každému zabere něco jiného. Doporučuji Femigard, brát v kuse 3 měsíce. 😉

ivie
autor
4. bře 2011

terinda: o Femigardu uvažuju a jak se užívá, kolikrát denně? Je to stejné jako u Gynexu, že se má užívat aspoň půl hodiny před a po jídle? Dá se nakapat např. do vody a vypít nebo jen samotný ?

sidonie
4. bře 2011

ahoj ženy 🙂
Po nechtěném ukončení těhotenství v dubnu , jsem dostala menstruaci v květnu , a pak už ne ☹
V zaří jsem si nechala pichnout injekci , a dostala jsem to do tydne .
A pak zas nic , tak opět injekci .
Jsou to ale špatne davky do těla , a tak jsem se rozhodla to nechat přirodě .
No zkratím to - do dneška jsem to ještě nedostala 😒

terinda
4. bře 2011

@ivie podívej se na www.hemann.cz
používá se 3x denně čaj. lžička (do vody a myslím po jídle)- a doporučená doba je 3 měsíce v kuse. 1 lahvička vyjde cca na měsíc.

Někomu to na srovnání cyklu pomohlo, někomu ne, ale za zkoušku to stojí 😉

lisounek
6. bře 2011

ahoj ivie.. moje problémy jsou podobné... akorát, že já jsem měla 4 revize po prvním porodu.. od té doby jsem pak přes rok nemenstruovala... dr. to moc neřešil pořád jen píchal agolutin a další hormony do těla vč. antikoncepce..pak jsem to odmítla už brát a šla jsem k Apolináři na hysteroskopii ta potvrdila nějaké srůsty, ale prý nic tak hrozného.. dali mě do kupy a MS dorazila..od té doby je plus mínus 28-36 dní... (asi 2x se mi stalo i až 43 dní)... ale k věci toho co se obávám je, že po těch revizích taky nemám dostatečně vysokou sliznici :( dr. to nějak neřeší, protože já jsem cca rok ani nechtěla otěhotnět až nyní se snažíme cca 2 měsíc... taky nevím, jak mi dorůstá a kontryhel jsem pila a gynex mám za sebou taky, ten se minul uplne ucinkem..Femigard mam porad v zaloze, ale zatím nějak neřeším... každopádně důležité je, zda máš ovulaci a to je potřeba zjistit... jako být tebou kup ovulační testy, začni měřit bazální teplotu a pozoruj více své tělo... v této fázi jsem teď já a pořád se učím no :( zatím se nezadařilo, tak problémy budu řešit až pak 😔 určitě se dá otěhotnět i přes cykly s vyvolávačkou, ale musí být jasná ovu!! kdyby cokoliv písni do IP 😉

ivie
autor
7. bře 2011

Děkuju za názory, zítra jdu na vyvolávačku ☹ Chtěla jsem to nechat přírodě, ale budu už 38 DC a pořád nic 😒 Těžko říct, zda ovulaci mám, spíš bych řekla, že ne, protože předtím jsem ji asi poznala - takový to píchání apod...teď na sobě nic moc nepozoruju, ani nějaké bolesti, které by signalizovaly MS. Objednala jsem si ten Femigard, ale taky tomu moc nevěřím.
lisounku, my jsme se chtěli snažit o mimčo co nejdřív po revizi, zastavili nás jen genetické testy kvůli CF v rodině přítele, ale teď máme výsledky a je to ok a můžeme se snažit přirozenou cestou. Já jsem se právě zatím měření BT a ov.testů chtěla vyhnout, abych řekla pravdu, moc tomu nevěřím, jen vím, že se to musí měřit ráno ve stejnou dobu, což by mohl být problém a navíc ty testy při těch mých megacyklech nevím, jestli to nejsou jen vyhozené peníze, testovat bych mohla pořád..jsem z toho taková špatná, jak jsem se radovala, že po vysazení HA jsem ty dva cykly měla v pohodě a pak otěhotněla, myslela jsem, že po revizi to bude taky bez problémů s cyklem, ale bohužel, dost jsem se zmýlila. Doktor, jak jsem psala, mi jen řekl, že mám chodit každý 30 DC na vyvolávačky, dál to zatím neřeší....

lisounek
8. bře 2011

@ivie ja jsem tomu měření taky nevěřila navíc už mám jedno dítko a je to těžký to měřit pro mě ve stejnou dobu atd., ale fakt mi to pomohlo zjistit určitý věci a sama mám cyklus spíš delší tj. i třeba 36 dní... ovu prostě bude později... já si teď testuji první měsíc a mám tedy více jasno... ovu testů jsem si koupila zatím asi 10 ks a začala jsem prostě asi 12 den cyklu, jelikož dřív to asi nemá u nás cenu... 7 dní jsem testovala a jsem nadmíru spokojená.. ale ovu jsem tedy i cítila a čípek taky napověděl.. a jsem ráda, že jsem testovala a mám jistotu!! ono se to srovná chce to asi čas..jde o to, jak provedena byla ta revize :( zda by ti neměl dát něco na růst sliznice.. já to první měsíc měla a MS se pak nastartovala sama od sebe... nechceš změnit dr? já vím, je to těžký, ale přístup typu něřeším mě děsně vytáčí..ten můj je podobný, ale já si vše vydupu, když bude třeba nebo prostě hledám pomoc jinde .. 😒 ale my se zatím intenzivněji snažíme druhý měsíc, takže nechci plašit a něco přivolávat... stejně tak si myslím, že u Tebe to bude postupně taky ok jen člověk nemá prostě trpělivost no to znám 😔

lucie.krajcarova
8. kvě 2011

-ahoj holky, taky se přidám s divnou ms po potratu. moje délka kolísá od 21 do 40 dnů. ale ta první byla porevizní, to je spíš výjimka. vždy jsem měla delší cykly. od října piju kontryhelový čaj, cca 14 od začátku ms. na cyklus mi to zatím nepomohlo, ale pěkně se prokrvuje sliznice. každopádně dnes jsem už 37. den cyklu a furt nic. už jsem si dělala dva testy. nevím, jestli se už mám zajímat o vyvolávačku? snažíme se o druhé dítě. naše první se povedlo skoro na konci cyklu, což asi znamená, že mám ovulaci taky tak. tak právě nevím, jestli by to te´d ještě mohlo vyjít. podle mých propočtů se nám Martínek "povedl" 27. den...