Neúspěšná snaha o miminko, máte podobnou zkušenost?

anna34
3. říj 2013

Ahoj holky, už se cítím bezradná a proto se na Vás obracím, abych znala názory a zkušeností jiných s podobným problémem 😒 Už asi dva roky se s manželem snažíme o miminko, zatím bez úspěchu... zatím tento problém řeším asi poslední rok s mým gynekologem...vyzkoušeli jsme načasování styku, ale bez úspěchu... začínám být trošku bezradná a už se nad to nedokážu povznést jako dřív... má někdo podobnou zkušenost?

adusmamus
4. říj 2013

nestresujte se a hlavne na to nemyslete,to je to nejhorsi,kdyz budes toto dodrzovat plus se po styku podlozis na 5minut do polohy svicky povede se,nam se to tak povedlo,jo pozor na to jak casto mate sex cim casteji tim hur,spermie potrebuji na uzrani 2-3 dny,takze bych preferovala styk kazdy 2-3den,nam se to teda takhle povedlo a za mesic jdu rodit,drzim palecky at se zadari 🙂

krausule
4. říj 2013

@anna34 Ahojky no my se snažime od března a taky pořad nic..takže ti veřim..ja předevčírem opet dostala MS takže zas nanovo..a to kamoška ted zrovna otehotnela když to ani neplanovala-behem jedineho nechraneneho styku s přitelem..tak si říkam,má to nekdo pech..asi na tom bude neco pravdy..když na to,človek myslí a moc si to přeje nejde to..a když s tím nepočíta zadaří se..no kde je ta spravedlivost?😀

terkazel
4. říj 2013

Ahoj, jsem na tom stejně, mysleli jsme že jsme oba v pořádku, jenže manžel není přišli jsme na to ve středu, a stačili na to asi 2 hodiny. Řekni si doktorovi ať napíše žádanou na spermiogram ( jestli na něm manžel nebyl) a budeš mít jasno. Nám doktorka rovnou řekla že se můžem snažit jak chceme, ale nemusí se to nikdy povést přirozeně a rovnou doporučuje nějakou z metod asistované reprodukce. Napsala manželovi aby si koupil Cem-M pro muže a koenzym q10, a já mám vitamín e a listovku. Tak je opravdu lepší to začít řešit.

raniha
4. říj 2013

Ahoj..my se (teď už) s manželem snažíme rok a půl..v lednu jsme začli chodit i do caru..zatím pořád neúspěšně. Zjistili mi endometriozu a tak s ní ňák tak bojuji..je to velice náročné a hlavně když doktor říká jak to vypadá báječně že to teď už musí vyjít a ono nic..myslela jsem že je to psychický, chtěla jsem vždycky děti až po svatbě, tak uvidíme jestli to na to mělo vliv nebo ne..kolega zrovna taky čekaj (nechtěně), tak mu tak trošku závidím, zrovna dneska mi ukazoval fotky z ultrazvuku, ach..vím že na to nejde nemyslet, proto ti vůbec takovou kravinu ani nenavrhuji 😉 Minulej měsíc jsem na to nemyslela..dokonce jsem zapomněla aji kdy to mám dostat a stejnak se dostavila ta jedna protivná mrcha 😉 takže hurá si píchat další hormony příští měsíc (čekání jeden měsíc na schválení hormonů od pojišťovny)..jo kéž kdyby se nám to povedlo tenhle měsíc bez hormonů 🙂 Takže neboj..nejsi v tom sama..spíš ti rádím dojdi si do caru a jednej s nimi..oni jsou profíci a ví co a jak 😉

anna34
autor
4. říj 2013

Ahoj holky, děkuju za Vaše reakce... nejhorší je, jak se všem mým kamarádkám v okolí daří... a ty otázky, kdy už se mezi ně přidáme..to moc člověku nepomůže....dlouho jsem byla k CAR skeptická, ale momentálně jsem v situaci, kdy moc jiných řešení není ☹ strašně jsem se na touhu po miminku uvázala a mám toho plnou hlavu, asi to znáte 🙂 taky to moc nepomáhá situaci doma...
Příští týden jdu ke gynekologovi, tak se s ním zkusím domluvit, aby nás odeslal na spermiogram... manžel naštěstí není proti a snad to bude v pořádku ... listovku užívám, takže pak podle spermiogramu něco vyberu i pro manžela... 🙂

bajana
4. říj 2013

@anna34
ahoj, my sme sa snazili cca 2 roky....resp. 2 roky sme sa nijako nechranili...po 6 mesiacoch bez vysledku som sa poradila so svojou dr., kedze usudila, ze uz je to dlha doba, zacala to riesit.... na zaciatok mi urobili hormonalny profil, vsetko bolo OK.....potom mi odporucila merat BT, ci vobec mam ovulku....dr. usudila, ze mam a odporucala snazit sa aj po ovulke, nielen pred nou.....vtedy som si zacala viac vsimat svoje telo, plodny hlien, ovulacne bolesti, lutealna faza (od ovulky po MS) bola stale13-14 dni, takze som presne vedela, kedy sa snazit mame....my navyse nie sme nejako sexualne prilis aktivni, takze som aktivitu vyslovene smerovala na plodne dni....vsetk toto som robila bez nejakej manzelovej aktivity....on to neriesil a nechcel byt mnou tlaceny do dietata - nechaval to na prirodu - ked to ma byt, pride to.....po roku sa stale nic nemenilo, tak mi teraz v januari dala doporucenku na spermiogram....opatrne som to nacrtla doma a mm suhlasil...ale boli sme dost pracovne vytazeni a stale sme to odsuvali....potom prisla dovca, tam sme sa snazili ako o zivot....a neuspesne-nasledovala frustracia a prislub, ze v septembri mierime na spermiogram...dalsi mesiac bol sex 1x - tesne pred ovulkou (ako vela krat predtym).....druha snaha po ovulke sa nedotiahla do konca a ja som bola presvedcena, ze je dalsi mesiac strateny....takze som mozne tehotenstvo ani neriesila....prisel 28DC a MS nikde....tak som testla a dialnica 🙂 teraz som na zaciatku 9tt .... mam 33 rokov, cakam svoje prve dieta a som skoro posledna z kamosiek....
a co z toho vyplyva:
- nestracaj cas a rozhodne zajdi za dr. ... ak je neochotny pomahat, vymen ho
- skus merat BT (su tu o tom temy) a sledovat sa, ci vobec ovulujes
- pi kontryhel v 1.polke cyklu a nasad si kys.listovu
- zapoj manzela a chodte na spermiogram - problem moze byt u neho, niekedy staci vitaminova kura a po par mesiacoch su vysledky lepsie
Ked uz vsetko zlyha, obratte sa na CAR - u nas v teme majovky 2014 su asi 4 dievcata po umelom oplodneni, v dnesnej dobe na tom uz nic nie je.....
Tiez som bola nestastna, frustrovana, myslela som, ze to nikdy nevyjde....dostavala som mudre rady - kasli na ovulku, sex si uzivajte, nemysli na to, vyjde to, ked to nebudes cakat a bla bla bla.....nakoniec sa to posledne aj splnilo...
Silno drzim palce a zelam vela sil

bajana
4. říj 2013

a este som chcela toto - tym, ze to vyslo teraz a nie mesiace predtym, kedy bola podla mna situacia a snaha rovnaka, som dospela k zaveru, ktoremu mozno nie kazdy veri - splodit dieta nie je len spojit vajicko a spermiu, ale ide o nieco viac...dieta si samo vyberie, kedy k vam pride a preto bude potom take uzasne, ake bude...ved pre co ine by to doteraz nevyslo? 😉

ducik
4. říj 2013

@anna34 hlavne neztracej nadeji, nam se zadarilo po 2,5 letech naprosto prirozene. Pomohlo soustredit se na neco jineho, dala jsem se do zdraveho stylu, cviceni, hubnuti. Nechavali jsme tomu volny prubeh a jako z cisteho nebe 😀

dri
4. říj 2013

ahoj,já otěhotněla po 3,5letech.Řešili jsem to i v CAR,ale byli jsme oba v pořádku a inseminace nepomohla,tak jsme se na to vykašlali.Neřešila jsem to,nekontrolovala ovulaci.Zemřela mi mamka a hned na to jsem otěhotněla.Vůbec jsem to nečekala a ani tomu nevěřila..máme krásnou,veselou holčičku 🙂

terim
5. říj 2013

Ahoj, my se snažíme 2 roky a stále nic :( je to dva měsíce co jsem to začala řešit s Dr., poslala nás na spermiogram, ten vyšel v pořádku. Začala jsem s ovu testy a to byl první zádrhel, všechny každý den negativní, druhý měsíc jsem si nasadila nosifol, protože jsem myslela, že jde o běžné anovulační cykly, zhruba v půlce dalšího cyklu, kdy měla být ovulace mi volala doktorka, že mám vysoký prolaktin a že ovu nemám kvůli tomu.. že se diví, že vůbec menstruuju :/ už jsem se smířila s tím, že to prostě asi normálně nepůjde a 18DC jsem šla na záchod a koukám tak do košíčku, nedalo mi to a udělala jsem si ovu test- dálnice jak hrom 🙂 to samé i druhý den..hnedka jsem to pojistila a do včerejška jsme čekali, co bude. Do včerejška píšu proto, že včera to byl 3den, co se mi zpozdila ms a na těhu testu jsem měla cosi, co vypadalo jako duch. To jsem si celá štěstím bez sebe myslela.. hodinu na to jsem to dostala, když jsem se koupala :( Už jsem uplně zoufalá.. po týhle ms měním doktorku za doktora, to snad bude opravdový záčátek boje proti neplodnosti. Tahle moje rádoby doktorka mě nepošle na žádný kloudný vyšetření, ale už 4x se mi zmínila o umělém oplodnění. Vůbec ji nepřijde divný, že mám menzes dlouhý 14 dní, že mám ukrutný bolesti, že ani nemůžu jít první dva dny do práce, naopak se mi ještě se sestrou vysmála, že prý co si jako myslím, že ženský běžně u menstruace jdou až do mdlob, že se na menses prý běžně vypisuje neschopenka.. taky mi mohla nabídnout třeba utz-pozorovat folikul, jestli dozrává, nebo ne.. absolutně žádná snaha pomoct :( to mě dostává ještě víc..furt jen bulim, takže bezradnost chápu.. ať se ti brzy zadaří a věř, že určitě nejste sami..

ewerette
6. říj 2013

Ahoj, taky si potřebuju vylít srdíčko a třeba i poradit, mám za sebou už skoro všechno. Snažíme 2 a půl roku a taky pořád nic. Už to není tak hrozný jako první rok. To jsem z toho byla dost špatná. Říkala jsem si, že jsem mladá, žiju celkem zdravě, nikdy jsem žádný gynekologický problém neměla, manžel je taky v poho, tak to půjde hned. A ono pořád a pořád dokola nic. Zkoušela jsem různé čaje a bylinky, Femigard pro sebe i pro manžela(prý pomohl hodně lidem), ovulační testy - z nich jsem zjistila, že ovulaci mám celkem pravidelnou, ale co z toho :((. Po roce jsem to začala řešit s dr. poslal nás na spermio - vše v pořádku. Pak jsem zkoušela 6x clostilbegyt, opět nic. Na začátku tohohle roku jsem byla na laparoskopii, myslela jsem si, že je tedy problém ve mě, ale opět vše v pořádku. Ještě mi nasadil na 3měsíce clostil. Teď už je to lepší, už nejsem z další menstruace tak smutná, ani už to asi tak neřešim, až se povede, tak to bude. I když už tomu moc nevěřim, že to vyjde. Taky jsem začala chodit na reiki - to mi pomáhá hlavně na psychiku - mám lepší náladu a víc energie. Ještě zkouším Inofolic. První dva měsíce jsem brala jenom jeden, teď ho beru 2x denně, tak jsem zvědavá, taky prý hodně pomáhá. Budeme to zkoušet ještě do ledna a pak už nás čeká car, ale moc se mi tam nechce. Pořád si říkam že se to určitě povede samo. No nezbývá nám nic jiného než jenom čekat a doufat. Doufám, že se to nám i vám všem brzy zadaří.

anna34
autor
8. říj 2013

Ahoj holky, tak jsem dnes byla u svého gynekologa a ten mně vypsal žádanku na spermiogram pro manžela.... tak jsem zvědavá, jak dopadneme... máte nějaké tipy, jak jde kladně spermiogram ovlivnit?? Nějaké vitamíny atd.? životospráva?
Musím říct, že Vaše příspěvky mi dost pomáhají - vidím, že v tom nejsem sama 🙂 mám teď trošku pozitivnější nadhled a snad se i na to "řešení" začínám těšit...

anna34
autor
8. říj 2013

Když tak mi prosím napište konkrétní vitamíny, se kterýma máte dobré zkušenosti... nechám si poradit... výsledek spermiogramu prý snad budeme znát už ten den, doufám, že nebude problém s objednáním a nebudeme dlouho čekat...

lenus202
9. říj 2013

Moje známá se s manželem snažila o miminko asi 3 roky, pak už měli zažádáno i o adopci...dokonce měli od odborníků razítko, že spolu nikdy mít dítě nebudou no a teď už čekaj druhý 🙂 říkala, že to přestala úplně řešit, těšila se na tu adopci, ke který nakonec nedošlo...všichni jsou šťastní a zdraví...držím vám všem pěsti 🙂

ewerette
9. říj 2013

Anna34: manžel bral Femigard - asi 2 měsíce - byl teda na spermio poprvé, takže nevíme jak na tom byl předtim, ale bylo vše v pořádku. A potom je asi dobrý zinek, ten bere teď. Taky doporučujou 2-3 dny bez sexu před vyšetřením - kdyby bylo víc dní, tak to má vliv na rychlost pohybu těch malých mršek a kdyby míň, tak na množství - tak mi to bylo řečeno 😉

anna34
autor
14. říj 2013

Tak už máme za sebou jak objednání, tak spermiogram... výsledek prý průměrný astenozoospermie, pohyblivost si přesně nepamatuju, ale embryoložka, se kterou jsme to konzultovali nám říkala, že je hodně snížená.. kolem 9 %.. nemám jej teď u sebe, tak to nemůžu napsat na jisto... každopádně nám doporučila nějaké nové vitamíny na trhu, prý jsou s tím velmi dobré dosavadní zkušenosti, tak jsem zvědavá... jmenují se Reproman a jsou tam zahrnuty všechny potřebné látky v jedné tabletce, tak aspoň nebudu muset manžela vykrmovat vícero léky, protože to moc nedává 😀

Má někdo z Vás zkušenost s těmito léky?

Jinak nám embryoložka návštěvu v CAR, takže zvažuju kam a objednám se na první konzultaci... a hurá na to, ať tomu trošku pomůžeme 🙂

anna34
autor
20. říj 2013

Tak už mám za sebou i první návštěvu v CAR... proběhla první konzultace, vzali nám nějaké odběry a budeme čekat na výsledek... jsem na první dojem hrozně moc spokojená, vzali nám vše od imunologie, přes infekce, genetiku, hormony a mně i AMH? nechávaly jste si ten hormon vyšetřit??? na kolik je to užitečné? Něco jsme dopláceli, protože to neplatí pojišťovna,ale přístup a všechno kolem úžasné....empatický lékař i sestřičky... asi se tam budu i těšit 🙂

janiconek
29. říj 2013

@anna34 úplně ti rozumím, snažíme se už rok a půl a za tu dobu se prostřídaly ve snažení snad všechny moje kámošky a všem to časem vyšlo a já pořád čekám, už se mě radši nikdo neptá, tak co, ale spíš mi poslední dobou oznamovali svá těhotenství s lítostí, že mi to musí říct, že jim je to až blbý, že jim to za chvilku vyšlo a já pořád čekám, až jsem zůstala čekat sama :( .Na jednu stranu jim to strašně přeju a na druhou stranu jsem strašně zklamaná a říkám si proč zrovna já, která jsem vždycky měla hrozně ráda děti a pořád každému hlídala, ach jo. Dala bych za to všechno.

janiconek
29. říj 2013

@terim jak píšeš udělej a nečekej, jen vybírej pečlivě, nejlíp si nech poradit od nějaké známé, která řešila se svou doktorkou podobný problém, já sice změnila doktorku, nechala si poradit od tety, ale už mě nenapadlo, že teta s ní řeší přechodový potíže, říkala mi, že její doktorka je hrozně hodná a citlivá, ale moc jsem si nepomohla, doktorka byla sice hrozně hodná a citlivá, ale vůbec neřešila, to, co mě trápilo, musela jsem si sama přes internet nebo od kamarádek zjišťovat o jaké vyšetření ji mám požádat a pomalu jí to i vysvětlovat jak to má udělat :( , pořád se mi jen dostávalo odpovědi, nechte to na přírodě, počkejte rok nebo dva a uvidíte (asi by mi to nepřišlo divný, kdyby mi už nebylo 30), to jsem tam byla asi 10 měsíc snažení a chtěla jen vědět jestli je vše v pořádku, protože nás čekala cesta do zahraničí a nejmíň na rok jakákoliv zdrav. péče šíleně drahá, tak mi po několikerém přemlouvání udělala folikumetrii, po dalším přemlouvání mi 14 dní před odletem vzala jednou krev a řekla, že jsem v pořádku a pro přítele jsem vyžebrala spermiogram, vše dopadlo dobře, ale připadala jsem si jako úplná blbka, když se mě zeptala VY ASI TO MIMINKO HODNĚ CHCETE ŽE? Nezmohla jsem se na odpověď jen jsem kývla. Ale už je to rok a půl a stále se nám nedaří :( , tady nic dělat nemůžu, jen se asi modlit a doufat, že jsem opravdu v pořádku, že není, žádný jiný problém. Teď mě jen mrzí, že jsem čekala a nedělala něco, když jsem byla ještě v česku.

malaradost
29. říj 2013

ahoj, nám se zadařilo po 5ti letech 🙂 Je to těžké, na psychiku mazec, ale vydrž prťka vydrž, oni Ti v CARu udělaj to nejhejhezčí a nejhodnější mimiko na světě 😉 😀

ewerette
1. lis 2013

taky už se mi všechny kamarádky prostřídaly v těhotenství a to jsem se začínala snažit jako první. 2 už se dokonce snaží o druhého prcka a 1 už druhého čeká. Taky jim to všem strašně přeju, těšim se s nima, ale zároveň jsem strašně smutná a říkám si proč zrovna já, co jsem udělala špatně ☹

janiconek
2. lis 2013

ewerette, myslím, že už brzy přijdeme na řadu s mimčem i my 🙂 . Vždycky, když to dostanu, tak jsem strašně smutná a zdeptaná, ale druhý den si řeknu, paráda, rozbíhá se zase další cyklus a je tu další šance a nejsem v tom sama.

janiconek
2. lis 2013

Holky všem vám moc děkuju, čtení všech těchto příběhů mi hrozně pomáhá, už se necítím, tak sama, nebo nenormálně, že se nám ještě nezadařilo a hrozně mě potěší, když čtu, že některé z nás čekatelek se to už povedlo, dává mi to větší naději a dodává sílu to nevzdávat a nepropadat beznaději. Čím dál víc se potvrzuje, že, když se nějaká z nás zaměří na něco jiného, než pořád propočítávat plodný dny apod. a podaří se jí odpoutat myšlenky od té "šílené" touhy chtít miminko a myslet občas víc na něco jiného, tak se to zákonitě vždycky podaří. Je to hrozně těžký, tak moc chtít a nemyslet na to. Tak nějak přemýšlím jakým směrem vykročím a čím se zabavit tak, aby mě to úplně pohltilo. Že bych si udělala radost nějakým kurzem, třebas nějaký cvičení, co pomůže vytvarovat postavu ať se těm našim chlapům líbíme ještě víc a mají na nás větší chuť 😉 ? Kdyby měl někdo nějaký tip sem s ním holky.

ewerette
2. lis 2013

janiconek - už aby to bylo 😉 . Zrovna dneska už se asi zase chystá rozject, mrcha jedna proradná - já jí vždycky zapiju vínkem, připiju jí na zdraví a ať už příště nepřichází. Asi jsem blázen 😀 . Ale zase jsem ráda že chodí pravidelně, někdo takový štěstí nemá a musí chodit na vyvolávačky, takže jsem za ní nakonec ráda. A taky se těšim na další cyklus, další snažení 😔 Nesnášim když jí ten rozjezd trvá moc dlouho to si pak furt říkám co kdyby náhodou a pak jsem ještě smutnější.
Já jsem přemýšlela o hormonální józe, ale mám to docela z ruky. Pomůže to psychice i otěhotnění. A na vytvarování postavy - chodívala jsem na tai-bo nebo kick-box pro ženský - to ti vytvaruje postavu i se pořádně vybíješ.

janiconek
4. lis 2013

Ewerete přesně to jsem si říkala taky, že můžu být ještě ráda, že mi MS aspoň každej měsíc přichází a s tím rozjezdem to chápu, min. cyklus už už jsem si říkala třeba to vyšlo, ale nic, jen rozjezd trval trošku dýl jak píšeš :( . Už jsem o tom taky něco slyšela, ale tady hormonální jóga asi není. Odkud jsi?

ewerette
4. lis 2013

janiconek z Klatov, kus od Plzně a ty? Mrcha se mi ještě nerozjela, ale každou minutu jí čekám. I když pořád doufám že třeba se zadařilo a hned pak si říkám, nedělej si naděje, stejně to zase dostaneš ☹ ach jo. U nás taky hormonální jóga není - je v Praze. Ale přijde mi moc drahá - za víkendový kurz okolo 3000Kč. V Klatovech teď máme nový fitko, tak přemýšlím, že bych po dlouhý době zašla na kick box. Jenom nevím jestli bych to ještě dala, vím že to byla vždycky hrozná makačka

anna34
autor
5. lis 2013

Snažím se udržet v klidu, celkem mi v tom pomohli i v CARu... byla jsem na klinice IVF ve Zlíně... a hrozně mi to psychicky pomohlo... lékař mě moc podržel, vzhledem k plné čekárně jsem aspoň viděla, že v tom nejsem sama... teď čekáme na výsledky odběrů a pak hurá na další konzultaci a už se snad nějak hneme a vymyslíme co a jak dál... pokud váháte kam, tak doporučuju...zapůsobili na mě skvěle...

janiconek
9. lis 2013

ewerete tak co přišla ta mrcha nebo slavíte 🙂 ? Bydlím kousek od Olomouce, ale teď už jsem sedmej měsíc v zahraničí, bez přátel, rodiny, jen s přítelem, koncem března máme letenku zpět do ČR, ale přítel tu chce zůstat a možná přijet do ČR jen na prázdniny a v září zase zpět sem, ale já nevím, strašně mi tu chybí rodina a všichni známý, přála bych si se už usadit, založit rodinu a prostě normálně žít.

ewerette
12. lis 2013

janiconek samozřejmě že přišla kravka jedna 😠 a ty 2 dny zpoždění si pořádně vynahradila, byla to hrůza... Tyjo, taky jsem přemýšlela, že bysme vyrazili na rok do zahraničí, ale nějak na to nemáme povahu. Docela tě obdivuju, ale asi nezávidím. Sestřenice se před 2 rokama odstěhovala na Nový Zéland. Taky tam má jenom manžela, teď už teda i dceru, ale stejně to asi nemá snadný... Třeba zrovna když budeš v zahraničí a nebudeš tam tu rodinu chtít založit otěhotníš a aspoň k něčemu to zahraničí bude 😉

anna34
autor
14. lis 2013

Tak holky....teď mě čeká průchodnost vejcovodů a následně snad inseminace... pokus číslo jedna :(