Neúspěšné 3. IVF. Co dál?

zuzca888
7. lis 2011

Ahoj budoucí maminy, určitě nejsem sama, která má ten samý problém jako já, proto jsem se rozhodla založit nové téma. Snad nám to pomůže překonat ty těžké chvíle plné bezmoci. Už se s tím s manželem pereme asi 8 let a šťastný konec je stále v nedohlednu. Mám za sebou 3krát IUI, 3 IVF, 3 ET, 3 KET. Při prvním IVF jsem měla veliké komolikace, museli mi odstranit 1 vaječník a vejcovod, za rok mi vzali i ten druhý vejcovod. Celkem jsem měla 2 biochem. těh., a 1 potrat v 8. týdnu. Embryo se přestalo vyvíjet. Ale pořád se snažíme věřit, že naděje pořád je.

sponiarka
8. lis 2011

Ahoj také už mám tři IVF pokusy zasebou pořád se nedaří tet musíme ušetřit a hurá do dalšího boje 😉

zuzca888
autor
8. lis 2011

Ahoj Soniarka, nedávno jsem se dozvěděla o metodě nativ, ta je finančně méně náročná, tak se na ni zeptam. Procházela jsem nejaké diskuze a někomu pomohla. Tak uvidím. Jinak se chystám do jiné kliniky, chodila jsem do Gennetu v LBC a přestoupím asi do Pronatalu.

evelina75
8. lis 2011

Ahoj Zuzi, zkusím Ti dodat trochu naděje.O dítě jsme se snažili 5 let,za tu dobu jsem absolvovala 2x IUI, 4x klasické IVF a nespočet KETů ) fakt snad 8. Z toho 1x mimoděložní těhu a 1x spontánní bohužel zase mimoděložní, kdy mi brali i čtvrtinu dělohy.
Jela jsem do lázní se odragovat - můžu JEN doporučit. Super zvedač nálady a bohužel i váhy 🙂)
Každodně jsem pak šla na další IVF - už ale jen NATIv s minimální stimulací. Z toho mám doma skoro 4letá dvojčata. V jejich 2 letech jsem zkusila Nativ znovu a tento týden oslaví moje třetí dítko rok.
Holky nevzdávejte to, jednou to opravdu vyjde, jen neztratit naději. Já jsem byla pro dítě ochotna udělat cokoliv a teď paradoxne cokoli (samozřejmě to píšu v legraci) abych byla chvilku sama 🙂

evelina75
8. lis 2011

Jo a jedno biochemické jsem měla taky.
Jinak ten nativ u mne spočíval v tom, že jsem brala Clomhexal a dopichovala jen nízké dávky Gonalu - u dvojčat a u třetího už pojišťovna Gonal nehradí, tak to byl jiný lék, ale na jméno si už nevzpomenu,.
Celkově mi v dětech finančně jezdí už skoro auto. Ale za nativ jsem platila se vším - včetně vpichu spermie do vajíčka 7000. Chodila jsem do Olomouce.
Pokud se chceš na něco zeptat, ráda odpovím, protože nativ můžu jen doporučit.

zuzca888
autor
8. lis 2011

Evelin, moc děkuju za podporu. V lázních jsem taky byla, po odstranění vaječníku, a kila mi fakt přibyli 😖 , ale bylo tam fajn. Byla jsem ve Františkových lázních. Bolí ta punkce zaživa? Neumím si to představit. Samozřejmě to podstoupím, jen co mám čekat.

ifet
8. lis 2011

Zuzko, taky jsem odešla z Gennetu v LBC...teď jdu zkusit studii v IVF CUBE v Praze...tak uvidíme, snad se konečně zadaří...

evelina75
8. lis 2011

Zuzi, já byla taky ve Františkových a fakt super, na nativ jsem začala stimulovat už tam 🙂
Já jsem měla punkci v narkoze - bez bych to asi nedala. Bylo to standartně v ceně.
Narkoza, icsi, ah, kultivace 3 dny - vše v ceně 7000

zuzca888
autor
8. lis 2011

ifet, o studii v CUBE jsem neslyšela. jak to tam funguje? kdy jsi objednaná? Docela mě to zajímá, ale na druhou stranu bych měla strach z neznámého. Jak je to tam po finanční stránce?
A co říkáš na Gennet v LBC? Kolik pokusů jsi tam absolvovala?

ifet
8. lis 2011

Zuzko, do CUBE se chystáme příští úterý na první konzultaci a uvidíme, jestli nás zařadí do programu...je tam všechno zdarma a platěj i cesťáky...prý je to víc časově náročné na kontroly během stimulace, ale alespoň je člověk pod dohledem...v Gennetu jsem byla vždycky při stimulaci na UTZ jen 1x max. 2x. V LBC jsem podstoupila 5x IUI a 2x IVF+ICSI a nic...poslední dobou mě to tam už štvalo. A co máte za problém?

sponiarka
8. lis 2011

@zuzca888 Ahoj já chodím k Apolináři do Prahy a tam to nedělají a do jiného caru se mi nechce 😒

zuzca888
autor
8. lis 2011

ifet, tak jsem koukala, že do CUBE nepřijímaj ty, co měli 3 a více IVF. já ani sama nevím, co máme za problém. děloha je v pořádku, jen mám nižší AMH, ale mám jen 1 vaječník. Když jsme se jich problém, tak nám jen opakovali, že příroda sama rozhodne, když zjistí, že embryo je špatné. tak mám asi nekvalitní vajíčka. vážně nevím.

zuzca888
autor
8. lis 2011

Spionarka, taky jsem zvažovala, jestli přejít jinam, ale nemám co ztratit. Doufám že to bude správné rozhodnuti.

sponiarka
9. lis 2011

@zuzca888 Ahoj já tam jsem spokojená zkusíme to tam ještě jednou. 🙂 Držím ti palce aby ti vše vyšlo 😉

Nevíte náhodou co odhlasovali naši poslanci o umělém oplodnění.

zuzca888
autor
9. lis 2011

Sponiarka, před 2 týdny mi řikali v Gennetu, že to prošlo pouze prvním čtením a že zatím nic víc nevědí. Taky mi říkali, že si nejsou jistí, jestli ty nový pravidla budou platit i pro ty, kteří už IVF podstupovali. Ale má to být tak, že bude 5 placených cyklů s přenosem jednoho embrya. a ještě limitují věk pacientky.

sponiarka
9. lis 2011

@zuzca888 Mohlo by se to vztahovat i na nás mě zaváděli vždy jen jednoho mimíska 😉 to už říkali s tím věkem snížili to na 49 z 55 let.

zuzca888
autor
9. lis 2011

mě pokaždé 2. tak uvidíme. 😖

zuzca888
autor
9. lis 2011

@sponiarka taky ti přeju štěstí. určitě dej vědět, kdy se chystáš.

sponiarka
10. lis 2011

@zuzca888 ahoj tet to necháváme být někdy až po novém roce 😎

janina8895
7. srp 2012

Ahojky holky! Určitě máte stejné zkušenosti jako já. Jsem po 3 IVF sice nevím ještě jestli je úspěšné,ale moc tomu nevěřím.Díky posl.přístupu asi nedopadne dobře. Co budete dělat dál? Kam chodíte? Máte někdo nějaké zkušenosti v Praze? Díky moc

sblanch
8. srp 2012

@janina8895 Ahoj, já mám za sebou toho ještě víc - 1 IUI, 3 IVF, 1 KET (na víc jich bohužel nebylo...) a 2 minimálky - teda jen jak to nazvali z CARu, byly to skoro normální IVF jen jsem platila míň). Nechci nic zakřiknout, ale možná se nám povedlo smůlu protrhnout - uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, jsme na začátku. Takže moje rada: nevzdávat to, pokoušet se dál - je to těžké, každý pokus jsem regulérně ořvala, ale jednou to prostě vyjít musí. Já změnila 2x CAR a teď vím, že to bylo správné, v tom stávajícím mi fakt rozumějí a není to jen takové střílení naslepo. Jo a jsem z Brna.

janina8895
8. srp 2012

@sblanch Díky za odpověď.Také toho mám více za s sebou,ale IUI nepočítám. CAR v Brně? Asi snad to zkusíme tam. Já byla v Iscaru v Praze a po posl.IVF už tam opravdu nechci.Nechci to zakřiknout,protože stále ještě čekám,jak to dopadne.Nejdříve v úterý. Ach jo.Děkuji za radu.Zatím pa

sblanch
19. srp 2012

@janina8895 Tak co, víš něco nového? Držela jsem pěsti. Ještě jsem nepsala, kam chodíme - do reprofitu. Vřele doporučuju, prima přístup doktorů i sester a neženou tě naslepo do léčby, ale snaží se šít "kůru" co nejvíc na míru. Prý jsou neúspěšnější z celé republiky, ale to je pofidérní, říkají to všechny cary a vůbec nic to navíc neznamená.

janina8895
20. srp 2012

Ahojky! Tak 3.IVF negativní. S manželem jsme se dohodli,že to zkusíme ještě jednou. Takže si opět od včera píchám. Více zkoušet nebudeme. Já to stejně nechápu. Jsem na 100 % zdravá,nikdy jsem neměla žádné problémy,tak proč se to nechytá? Co ty a jak Ti to pokračuje?

karla75
20. srp 2012

@janina8895
Kam chodíš ?

sblanch
21. srp 2012

@janina8895 Chápu tvoje pocity... Sama jsem to taky tolikrát zažila. Je to složitá situace, protože jistotu že to jednou dobře dopadne bohužel nemáme... Mě se to předtím nepovedlo ani jednou, vidět //, až teď a nevěřila jsem, že by se nám to jednou mohlo povést. Ale jsme teprv na začátku a nemusí to nic znamenat. Tobě držím pěsti, ať je to poslední potřebný pokus. CAR jste nezměnili? Někdy to může pomoct, třeba lehce změní rozpis léků - ale ještě důležitější je důvěra v doktory. A tys neměla mezi jednotlivými pokusy pauzu?

janina8895
28. srp 2012

Ahojky! 3.IVF negativní,tak jsme hned dělali 4.IVF bez pauzy. Dnes mi řekli,že po těch koň.dávkách mám jen 1 vajíčko.Je to čím dál horší. A také mi laboratoř řekla,že se asi neoplodnilo.Mám volat zase zítra.Moc tomu už nevěřím. Dám si nějaký čas pauzu. Jenže rodit po 40,se mi opravdu nechce. Synovi je 17,holce 7 a už jsem stará. Tobě držím moc palečky,aby se Ti to povedlo. Dej vědět,jak se Ti daří.

janina8895
28. srp 2012

@karla75 Do Iscaru v Praze. A ty?

karla75
29. srp 2012

Tak já po 4 IVF mám // ,ale do konce je jěště daleko . Nechala jsem si udělat PDG, AH a podařilo se až v pátem centru. Jo a za ty nekřesťanské peníze jsem si domluvila 2 hodiny ležení po ET ,ale vydržela jsem jen hodku a půl . Plný močák dělá své.Já do heliosu a prvně mám dvě//.

sblanch
30. srp 2012

@janina8895 Ahoj, hned bez pauzy? Mě to vždycky rozmlouvali, že se potřebují uklidnit vaječníky a všechno tak nějak zklidnit. Moc Ti držím pěsti, doufám že se vajíčko oplodnilo... Chápu, že to jsou nervy... Jé, ty už máš děti? Teda trochu většího syna 🙂 Tak neboj, to musí dopadnout. Já žádné ještě nemám a rozhodně nebudu mladá mamina... Teda jestli budu vůbec. Uvidíme ve středu, jdu do poradny. Kéž by to pokračovalo správným směrem ...

janina8895
31. srp 2012

Ahojky! Tak opět nic :( Teď si dám nějakou dobu pauzu asi v listopadu to zkusím znovu. Musím se odreagovat. Bylo toho moc. Teď zase dětem začne škola,takže výdaje budou dost velké. Kluk mi chodí ma soukr.školu filmové tvorby,takže opět čekám,co bude potřebovat.A ve středu dej vědět. Moc držím palečky. 😅