Neúspěšné 3. IVF. Co dál?

zuzca888
7. lis 2011

Ahoj budoucí maminy, určitě nejsem sama, která má ten samý problém jako já, proto jsem se rozhodla založit nové téma. Snad nám to pomůže překonat ty těžké chvíle plné bezmoci. Už se s tím s manželem pereme asi 8 let a šťastný konec je stále v nedohlednu. Mám za sebou 3krát IUI, 3 IVF, 3 ET, 3 KET. Při prvním IVF jsem měla veliké komolikace, museli mi odstranit 1 vaječník a vejcovod, za rok mi vzali i ten druhý vejcovod. Celkem jsem měla 2 biochem. těh., a 1 potrat v 8. týdnu. Embryo se přestalo vyvíjet. Ale pořád se snažíme věřit, že naděje pořád je.

sblanch
8. zář 2012

@janina8895 Ahojky, to me mrzi, ze to neklaplo... Je to rozumne, dat si pauzu. Vim jak to je narocne. V listopadu na tebe budu myslet!
Ja zatim snad vse ok, teda kontrola ve stredu dopadla dobre. Prcek roste, 2,6 cm, to je legracni 🙂 Pristi kontrola az za mesic, nevim jak to zvladnu, strasne se to povlece... Ted jedeme tyden na dovcu a pak si asi beru neschopenku, dr. mi to sama doporucila, kdyz jsem porad tak unavena. Mej se a at jsou starosti s detmi jen prijemne 😉

janina8895
10. zář 2012

Příjemnou dovolenou 😎 A ať Vám prcek roste . Pak se ozvi. Pa pa 😉

sblanch
25. pro 2012

@janina8895 Ahojky, dodatečně hezké svátky 🙂 My zatím zdárně pokračujeme, snad to vydržím co nejdéle... Co ty a ten listopad? Šli jste do toho? Nebo až po svátcích? Držím moc pěsti. Když se to povedlo nám, tak vám taky, neboj 🙂
Jinak jsem opravdu na té neschopence - snažím si to užívat, dokud to jde, bude hůř 🙂 Ale jsem hodně unavená, dopoledne pokud nemáme nějaké lítání, tak celé prospím.
Měj se a hodně štěstí v novém roce
B.

ifet
29. led 2013

Ahoj holky...koukám, že tahle diskuze už je mrtvá skoro...nestalo by zato, aby jsme ji obnovily? Mé k mým neúspěchem přibyl ještě 2x nativ a teď v lednu jeden nativ s minimalkou....už mé to štve a nevím, kde vezmu náladu a optimismus do dalšího pokusu na který bych měla jít v březnu...

sblanch
8. únor 2013

@ifet Ahojky, to máš pravdu, moc to tady nežije... Nevím, jestli ti utěšování pomůže, ale jsem případ, který podle některých doktorů už ani neměl nárok na otěhotnění - a nakonec se stalo. Náš úspěšný pokus byl až šestý... Takže doporučuju sebrat všechny síly, hlavně psychické, a zkoušet to dál, nic nikdy není ztraceno. Podotýkám, že nás to stálo skoro 4 roky života a letos v srpnu mi bude 35, takže nejvyšší čas. Kam vlastně chodíš? Mě osobně - aspoň si to myslím - pomohla změna CARu. Až v tom třetím mě nejvíc rozumí a ví, co potřebuju - prostě to není jen střelba od pasu. Takže přeju hodně štěstí a odvahy, určitě to brzo vyjde, děláte pro to maximum 🙂

ifet
10. únor 2013

@sblanch ahoj...dik za podporu... no já chodila nejdriv do Gennetu v Liberci...tam krize...pak jsem šla do Motola a tam tedy první nativ s minimalkou taky nevyšel, ale nejak te paní dr. Uhrove věřím... nenutí mé do klasického IVF, protože z toho nativ s mínímalkou mám stejně vajuch jak z klasického IVF s dvojnásobnou dávkou hormonů...
A co jste měli za problém a kam tedy chodit, kde jsi spokojena....?
Dik za rady a moc ti gratuluji k budoucímu miminku...užila sis asi dost...

sblanch
10. únor 2013

@ifet To je fajn, když jim věříte - podle mě to je základ. Psychika funguje. Já taky věřila, že jedině v tom posledním CARu mi rozumí a že s nimi mám šanci a vyšlo to 🙂
No, jsme z Brna, takže ti bohužel asi nepomůžu... Nejdřív jsme chodili do "státního" zařízení, na Obilní trh - prý s umělou reprodukcí v ČR kdysi začínali. Mají hodně zkušeností, i když se jim hodně střídají doktoři - chápu to tak - udělat si zkušenosti a zdrhnout do soukromého CARu. A jak na běžícím pásu. Hodně klientů a dlouhé čekání. Neútulné prostory, to by jeden ještě snesl. Ale trochu neosobní přístup a hlavně finančně na stejné relaci jako soukromé CARy. Takže po více než 2 letech změna - Unica. Tam jim moje stimulace vůbec nevyšla, hodně vajíček a malá kvalita... Podle mě se vůbec nestrefili do protokolu a zpackali to... To byl náš poslední - podle starých pravidel 3. placený pokus pojišťovnou. Při rozboru výsledků nás začali nutit do darovaných vajíček, že jednoznačně vidí chybu tam... Když jsem šla do předchozího CARu na konzultaci, jestli i oni viděli náš problém takhle a nechtěli nás děsit, tak se to nepotvrdilo. Prostě podle nás z nás chtěli v tom druhém CARu tahat prachy... Takže zase změna a přes známost doktor v Reprofitu. Když zjistil, čím jsme prošli, tak nám nabídl IVF s cenou za minimálku. Trochu jsme určitě ušetřili, ale to víš, zadarmo to nebylo. No a druhý pokus vyšel 🙂 Radil nám vydržet u vlastních, že dárcovství je poslední šance a snažil se o co nejmenší počet vajíček. Prostě prima přístup, žádný pocit že jsme jedni z tisíce.
Když to shrnu - prostě jsme jedni z mála, kterým 3 pokusy nestačí... Chápu to jako zázrak, že se to povedlo, ale i ty se dějí 🙂 Prostě jsme věřili, že máme šanci, jen to byla cesta delší a trnitější. Jo a omlouvám se za román 😉
Všechno se dá zvládnout, fyzicky, horší je psychika.
Jinak problém je na mé straně - netvoří se mě hormony, takže žádná menstruace a žádná ovulace...
A co váš problém? Držím moc pěsti, věřím, že to vyjít musí všem, když i nám se povedlo 🙂

ifet
13. únor 2013

@sblanch dik za román;)
Já pořád věřím, ale možná moje podvědomí nevěří...nevím...a podvědomí člověk neovlivní asi...
Chtěla bych, aby už se to povedlo, protože myslím, že už jsme si těch neúspěchu vyzrali až až...
Je super, že se vam to povedlo...doufám, že se tady z koníčka všichni jednou dočkáme...

sblanch
13. únor 2013

@ifet Já to měla podobně jako ty - podvědomí se bránilo. Řešila jsem to i u psycholožky, ale pochopila jsem, že mě to asi moc nedá, tak jsem to po jednom sezení vzdala.
Věřit v úspěch jsme ale museli, jinak bychom asi do dalšího pokusu nešli. Je to hlavně strašně náročné na hlavu, však víš. Navíc nesnáším takové ty soustrasné projevy. Naštěstí mám dobré kolegyně, se kterými jsem to dost rozebírala a to mě pomohlo. Upřímně mě hodně potápěla tchýně, nevěděla o mých zdravotních problémech - nejdřív, manžel jim to řekl až časem, cca před 2 roky. Věděla jsem totiž, co by následovalo - rozmlouvala by mu naši svatbu... Dost do nás po svatbě rýpala, kdy budem vozit kočárek atd. atd. No a před rokem a půl jsme se strašně pohádaly, vmetla mě do tváře, že se se mnou manžel kvůli mé neplodnosti stejně rozvede...
Co dodat, příbuzné ani od manžela si člověk nevybírá.
Věřím, že šanci mají všechny páry, člověk pro to dělá maximum, tak to chce bohužel jen trpělivost. Jaké máte další plány? Budu moc držet palce a už teď posílám těhu bacily 🙂 U nás se - kromě těch mých zdravotních problémů - nepodařilo zjistit další překážku, což se bohužel stává. Kdyby se člověk mohl upřít k nějakému cílu, co pro to udělat, tak by to bylo jednodušší...
Koukám zase jeden zmatený román 🙂 Drž se a koukni na mě, neúspěchů hromada, někteří doktoři už nám šanci na vlastní baby nedávali - a nakonec se stal zázrak 🙂

ifet
15. únor 2013

@sblanch ahoj...no u nas co noveho?Asi za tyden budu zacinat dalsi minimalku...tak zas budu verit...je to presne,jak pises,kdyby jsme neverily,tak by jsme ty pokusy uz neopakovaly...taky jdeme v patek na prvni konzultaci ohledne adopce...to pro jtreba nas to nejak nakopne😉
To co pisis o tchyni je hruza,ale jestli te to uklidni,myslim si,ze jsou skoro vsechny stejny...ta moje zase do tedneprijala to,ze ma manzel spatny spermio a je to jeden z hlavnich duvodu,proc musime chodit na ivf...
V praci mam taky podporu...ale prave co mi vadi je to,jak se pak vsichni ptaj,jak to dopadlo a co teda bude dal a tak...ale zas je od nich hezkej ten zajem😉
A jak ses zabavila pri tom uspesnem ivf...myslim od et,abys tomu nejak verila?

soniela
25. únor 2013

Ahoj, můžu se k vám přidat do diskuze? Mám za sebou už také 3. neúspěšné IVF a pomalu nabírám sílu do dalšího boje.

danalesa
2. pro 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu (v 1 baleni 7injekcii), nove, nepouzite, udrziavane v chladnicke. Expiracia 01/2015, cena - po preplateni zdrav. poistovnou, resp. dohodou. Ak mate zaujem, piste do spravy.