Nikdy jsem nebrala antikoncepci a stejně se nedaří

nikaja
11. únor 2009

Milé snažilky, ráda bych se touto cestou dozvěděla, zda tu někdo z Vás také nikdy nebral hormonální antikoncepci a přesto se již delší dobu snaží o mimi. Co takhle slyším nebo pročítám diskuse, tak ženy, co nebraly HAK, otěhotněly velmi rychle. My se snažíme již 10 měsíců a stále nic. (Asi půjdu manželovi pro žádanku na spermiogram.) Někdy z toho mám pěkné depky, navíc se každý ptá a nechápe (žiji zdravě až to bolí a podle preventivní prohlídky u gynekologa je vše OK, až na to, že mám zakloněnou dělohu), nebo má okolí zaručené rady, či hloupé poznámky..... 😖

eloana
11. únor 2009

ahoj nikaja- ja take nikdy nebrala antikoncepci🙂 prvni dite mame normalne prirozene a druhe dite nejde -ale chyba je v parterovi

elvira
11. únor 2009

Ahoj nikajo,
já jsem brala antiko všehovšudy půl roku. Když jsme se začali snažit, tak jsem ji už 6 let nebrala, ale bohužel se stále nedaří.
O mimčo se snažíme přes tři roky, v červenci jsem byla na revizi po zamlklém potratu - otěhotněla jsem přirozeně.
Máme za sebou hodně vyšetření a oba jsme relativně v pořádku.
Tento měsíc jsme byli za léčitelem, tak uvidíme, jak se to vyvrbí. Když to nepomůže, tak to aspoň neublíží.
Mj. těch deset měsíců není ještě nic tragického. Mám hodně kamarádek, co otěhotněly 13. nebo 15. měsíc snažení - většinou v okamžiku, kdy měly naplánovanou laparku nebo něco podobného, upnuly se na ni, přestaly myslet na mimčo a vyšlo to.
Tak hodně štěstí. 😉

saxana2007
11. únor 2009

ahoj nikajo,
ja jsem taky nikdy HA nebrala, s manželem se zatím snažíme od listopadu. Byla jsem na kontrole u svého Dr. a řekl mi že mám otočenou dělohu ale že by neměl být problém. jiné vyšetření mi nedělal, že normální doba snažení je tak rok pak by mě poslal na nějaké vyšetření.
snad se brzy dočkáš těhu a snad i já, řeji moc štěstí 🙂

bettyna84
11. únor 2009

Ahoj Nikajo,
asi se k tobě připojím a založíme podpůrnou skupinu 😉 , taky jsem nikdy nebrala HAK a snažíme se od července...někdy už je to vážně na palici. A nejvíc mě štvou ty pochybnosti o mně samotný- jestli je všechno v pořádku, když to všem okolo tak lehko jde...jestli nejsem neplodná.... A přijde mi to děsně nespravedlivý, že někomu se povede dítě, i když ho třeba zrovna neplánuje, prostě ne "jeden šoup"... ☹
A přesně taky mám depky, a tak, ale co z toho. No, nejvíc mě štve, jak se mi všichni "nenápadně" koukají na břicho, jestli už jsem v tom 😝 .
Podle dr. je snad vše v pořádku, jen že mám silnější děložní sliznici, tak by tam mohl být polip, který by mohl bránit otěhotnění, ale zatím to neřeší a vlastně mi ani nic konkrétního neřekla 😠

fifinka31
11. únor 2009

Ahoj nikaja,pri te zaklonene deloze je dobra poloha ze zadu,a nebo pak jak drzis spermijky v sobe tak si lehnout na bricho-alespon jsem tohle uz nekolikrat cetla-vlastni zkusenost nemam.
Ja nejsem vas pripad,ja brala HA dlouho,a poledni 2 roky takove svinstvo po kterem jsem dostala MS az po 9 mesicich a to diky Dr.az 16mes po HA jsem zacala jakztakz fungovat a mohli sme se zacit snazit,ted uz to jsou 2 roky snazeni,za mesic mne ceka laparka.
Jinak 10 mes neni zase takova hruza,vim ze to vypada jako vecnost,ja mela trpelivost tak 6 mes,pak prisla panika a nervy,a tak po 1,5 roce vas to tak otupi ze proste kdyz prijde MS neni to tak hrozne jako v tom cca roce snazeni.mam zname co zapadly do 3 mes,moje nej kamoska po roce,a jina zas po 3 letech-prirozene.Verim ze na mne to tehu taky nekde ceka-jen nevim kdy....ale ja si pockam 😉

aneta15
11. únor 2009

ahoj, já si myslím. že je úplně jedno jestli jsi brala nebo nebrala Ham, já ji brala 8 let a otěhotněla jsem na první pokus moje kamarádka jí brala 9 let a už 2 roky se marně snaží otěhotnět. Na okolí se vykašly...když se to netýká jich samotných dokážou být všichni chytrý..přeju Ti at se Vám brzy zadaří

petra123
15. únor 2009

ahojky mě je 28 a HA jsem poprvé brala v 27 od září do unora bo jsem měla uplně rozhazenou menzes a taky jsem si říkala že kamoška po jejím vysazení otěhotněla hned a já?už je to rok a já těhu nejsem a to ani před tím co jsem HA nebrala a ani potom a jsme oba ☹ zdravi ☹

saxana2007
25. pro 2009

Ahoj, chtěla bych oživit toto téma. Svůj příspěvek jsem sem dávalav únoru 2009, ale bohužel stále ještě nejsem těhu. HA sem nikdy nebrala a teď jsem po roce snažení byla na kontrole u svého gyn. a sdělil mi že mám syndrom PCO a čeká mě laparka asi koncem ledna. Nyní čekám na MS a po ní si jdu vyřídit předoperační vyšetření a pak na tu laparku.

laurinka.22
25. pro 2009

já brala HA šest let, třičtvrtě roku mám vysazeno........doktor mi taky řekl, že mám syndrom pco, ale hned, ne po roce.......udělal mi vyšetření krve, pak zjistli utz že vůbec nemám ovulaci, předepsal mi léky clostilbegyt........a dneska jsem našla //......................a to jsem měla cykly padesát - šedesát dní a vajíčka mi vůbec nedozrávaly......a ted mi dozrály dvě, tak možná budeme mít dvojčátka.....
já jsem si řekla, že pokud to doktor nebude sám od sebe řešit, okamžitě jdu jinam, že nebudu dlouho čekat......ale doktor překvapil........takže být tebou saxana - řeknu doktorovi, at s tím něco dělá nebo jdu jinak.

saxana2007
25. pro 2009

laurinka.22- gratuluju k 2 // ja mám cykly tak 38-41 dni taky mi dal glostilbegyt na 2 měsíce ale nic, manžel byl na spermiogram ten vyšel v pořádku.
Ted až na poslední kontrole mi podle utz řekl, že mi nedozráva vajíčko, že mám všude malé cystičky a jestli chci mít dítěm tak by doporučil tu laparku

strouzek
26. pro 2009

ahojky , nevím ale nikdy mě nenapadlo hledat souvislost v rychlostí otěhu kvůli HA. mám plno kamarádek co brali HA a otěhu rychle a stejně tak mám plno kamarádek co jí taktéž brali a už se snaží 2 a víc let a nic. to samé v
případech kdy HA nebrali. spolužačka co nikdy HA nebrala se snaží rok a půl a druhá co jí taky nikdy nebrala tak přestala nakupovat kondomy a hned na první otření o trenky otěhotněla. Co mám já zkušenosti když to nejde delší dobu tak je příčina jinde. u mě třeba byl problém ve štítné žláze a pak i v bakterii na čípku. stačilo na to přijít vyléčit zaléčit a byli // hned. bohužel přijít na ten problém bývá ten nejhorší problém protože doktoři si myslí že jsme hysterky lačné po mimču a mají na vše času dost 🙄