Nízká sliznice - kontryhel pomůže?

ivekr
11. kvě 2012

Ahoj ženy,chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenost s kontryhelem. Snažíme se již 2 roky (z toho od září 2011 clostilbegyt + provera) a 4.5. druhé IUI. Mám ale nízkou sliznici (cca 4-5mm). Doktor řekl, že s tím bohužel nic nenaděláme a zkusíme to. Dočetla jsem se o kontryhelu, který by mohl slizinici zaktivovat. Jak ho pít? od ms do ovu?(ovu mám brát den píchnutí pregnylu?)
Moc děkuji za odpovědi. Už začínám být zoufalá ☹

clloi
11. kvě 2012

Kontryhel sem pila, mně před IUI pomohl, ze začátku sem pila od MS do ovulace, ale jelikož sem měla PCO, takže ovulka žádná, tak sem pila celý měsíc, mně chutnal 😀

maybay
11. kvě 2012

Mela jsem taky nizkou sliznici, ale od te doby co ho piju mi vzdy pekne narostla, takze urcite ho zkus. Jeste nevis jestli se IUI podarilo ne? Ja taky cekam na testovani, byla jsem 1.5. na 2.IUI

janulas84
11. kvě 2012

Ahojky, já když brala clostibelgyt, tak mi po něm nikdy naopak nerostla sliznice, přitom bez clostibelgytu jsme se sliznicí problémy neměla, doktor mi po IUI nasadil Estroferm 3x denně, který je na růst sliznice. Jestli ti to nedělá taky ten clostibelgyt, mně doktor v CARU totiž řekl, že je to častá reakce.

Pa

1miska
24. zář 2012

pokud mas problemy se sliznici tak clostibegyt neni to prave, ten sliznici naopak snizuje. Kontryhel piji uz skoro rok - nevim jestli pomohl, mam sliznici vzdycky tak 6,5 mm, takze zadna slava, ale je fakt ze pred tim jsem mivala 4-5 mm, tak mozna trochu jo🙂 ale na ten clostik se doktora zeptej, i holky co nemivaji problemy tak ho s nim maji nizsi, nebo at ti k tomu da aspon estrofem na podporeni

dezyre
24. zář 2012

ahoj, já když jsem začala pít kontryhel, tak jsem otěhotněla do měsíce - už dvakrát 😉 Nevím jestli to byla náhoda, nebo vliv bylinek, každopádně u prvního těhu jsem začala pít kontryhel cca druhý měsíc snažení a zadařilo se a teď v druhém těhu jsem ho začala pít až třetí měsíc a zadařilo se 😉 Jinak jsem se dočetla i o různých bylinkových směsích na plodnost, ženský si je na diskuzích chválili. Ale vesměs ty směsi povětšinou obsahovali kontryhel a pak nějaké další bylinky ...

coccinella
23. zář 2013

Kontryhel je na růst sliznice určitě dobrý - ale doporučila bych ho pít i po ovu, nepřestávat s ním - jedna holčina ho takhle pila a zadařilo se 🙂 kontryhel zabraňuje potratům 🙂
Ještě je na sliznici dobrý drmek - resp na zvýšení progesteronu, který je pro uhnízdění potřeba (takže maliník je podle mně po ovu kontraproduktivní, jelikož je na estrogeny?) a pak je prý také dost účinná mateří kašička! 😉

blondynka400
23. zář 2013

Kontryhel je na sliznici opravdu dobrý. Já tedy doporučuju pouze do ovu, protože pak je potřeba aby se endometruim stalo reciprotivní a na to má kontryhel naopak negativní účinky, takžě těhu nepomůže, spíš naopak. Jinak neboj, otěhotnět se dá bez problém i s nízkou sliznicí, ne každá jsem tabulková. Jako ne každá máme cyklus 28 dní, ne každá máme stejně vysokou děložní sliznici. Já se u prvního těhu nedostala přes 4mm, u druhého jsem dokonce v den otěhotnění měla 1mm (byla jsem zrovna náhodou u doktora). Oboje bylo přirozeně a to druhé dokonce přes prášky 😉 (před prvním těhu jsem se díky kontryhelu dokázala dostat z 2mm na ty 4)

veruska007
23. zář 2013

Kontryhel jsem pila a velmi pomohl. Pila jsem před ovu, po ovu i v těhu 😉. Pomohl k miminku.