Opět musíme začít od začátku

sluninka
2. únor 2008

Ahojte holky,
pročítala jsem spusty diskuzí a někam se znovu zapojit je těžký. Minulý týden mě bohužel "potkal" spontánní potrat, cca 5tt . Kamarádky na MK už mám, ale poohlížím se, jestli je tu někdo s podobnou, i když smutnou, zkušeností koho teď právě čeká vše od začátku, což je...chvilku počkat a pak hurá objevit zase ty kouzelný // 😵

Budu ráda za všechny příspěvky...

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sluninka
autor
2. únor 2008

azuzi...ahojky, jj, to slyším z každý strany,důležitý je,že jsme oba plodný měsíc sem,měsíc tam 😉
mám otázku,kdy jsi mohla znovu utěhotnět? mě každej tvrdí něco jinýho,tak jsem z toho jelen...a taky kdy jsi šla po revizi k dr? mě jeden řekl do 14dnů a druhej po MS 😒
mimoch. Anička je ideální miminko koukám,míry akorát,tak gratuluju a přeji zdravíčko oběma 😵

lenka0005
2. únor 2008

ahoj sluninka,ja som bola tehotná asi pred štyrmi rokmi,bola som v 9-tom týždni,ked som začala krvácať,hned ma poslali do nemocnice,tam ma prijala doktorka(začiatočníčka),spravila sono zostala som ležať týždeň.Celý týždeň do mňa pchali tabletky na zastavenie krvácania,čo sa im aj podarilo.Poslali ma ešte na kontrolné sono,že,ked to bude v poriadku pôjdem domov.Ale pán primár tam niečo zbadal,hovorí mi,ale pani vám to už asi tri týždne nežije!!!Obliala ma horúčava,krvy by sa mi nedorezali.A pekne krásne hned nasledujúce ráno mi urobili interupciu a
poobede som šla domkov.Trápilo ma to strašne,ale utešila som sa s tým,že mám doma jednu krásnu bábiku.To ja môj príspevok.Držím palce. 🙂 😉 🙂

mimma
2. únor 2008

Je to smutné, zvlášť, ak ešte nemáš deti, ale určite sa to raz podarí, človek ani nepozná príčinu a to ho škrie ešte viac...Ja som už jedno dieťatko mala, ale aj tak som plakala ako malé decko, keď mi pri sone dr povedal, že tam už ani nie je plod, len plod.obaly a že musím ísť na kyretáž. ☹ /lenka, nerobili ti interupciu, interupcia je prerušenie živého tehotenstva, tu ide o vyčistenie, o kyretáž, to nie je to isté, aj keď ten zákrok je to isté/. Mala som ešte nejaké komplikácie, bála som sa, či ešte budem môcť mať deti, ale mám a celé tehotenstvo prebehlo úplne v pohode. Stále som si hovorila, že ak to takto príroda zariadila, asi vedela prečo...ale chce to trocha času, kým sa z toho človek dostane.

lenka0005
2. únor 2008

mimma,dakujem za upozornenie,fakt som nevedela,že sa to tak volá,proste ma vyčistili a poslali domov 🙂

mimma
2. únor 2008

Lenka, nie je za čo. A tie pocity, čo si opisovala, keď ti to dr povedal, to bolo niečo podobné, ako u mňa, ja som to vôbec nečakala, išla som na skríning v 10týždni a oni mi povedali toto...otvtedy už rozumiem výrazu, že by sa vo mne krvi nedorezali a keď mi to hovoril, počula som, čo mi hovorí, ale nerozumela som tomu, chvíľu mi to trvalo, kým som to pochopila, to bol iný šok.

lenka0005
2. únor 2008

presne,taký istý pocit,bola som jak v tranze.Potom som si poplakala,a teraz si na to spomeniem len občas. 🙂

mimma
2. únor 2008

Sluninka, ty skôr asi chceš debatovať s babami, kt. sú momentálne na tom tak, ako teraz ty. Ja som to prežila asi zhruba pred štyrmi rokmim ale doteraz si na to dosť živo spomínam. Sú to nervy, to ti verím, ukľudníš sa až keď budeš znova tehotná a všetko bude ok. Drž sa, za chvíľu sa môžete znova začať snažiť a určite to už vyjde! 🙂

sluninka
autor
2. únor 2008

lenka...tak to musel být opravdu šok,když Ti dávali takovou naději,já jsem na to byla připravovaná "postupně" nejdřív jsem tam byla s tím,že špiním a dr mi řekl,že plod se nevyvíjí,dá mi prášky a uvidí jestli to pomůže,ať přijdu za týden.Šla jsem tam hned druhý den,protože jsem začala krvácet,řekl mi,že stále trvá na tom,že mi dá ještě šanci,a zvýšil dávku léků.Řekl ať přijdu opravdu za týden,radši s pyžamem,kdybych tam musela zůstat,celý týden jsem tak nějak probrečela a smířila se s tím,že je konec,a ono to tak opravdu bylo.Tyto dny jsou pro mě úplně nejhorší...snažím se s tím vyrovnat,ale jde to opravdu těžko.Asi to chvilku potrvá,než bůdu psychicky úplně v pořádku... ☹

mimma...já tu příčinu opravdu nevím a vědět ji snad ani nechci,je to prostě příroda,bohužel někdy umí být i krutá...taky se budu bát,až opět budu těhotná,ale doufám,že to bude co nejdříve.Těším se k doktorovi,až mi poví,že jsem v pořádku a budeme se moci opět začít snažit...

A za jak dlouho jste po "revizi dělohy" otěhotněly?

evitkamalicka
2. únor 2008

ahoj sluni, ja som si tym tiez presla, mali sme mat pauzu 12 tyzdnov po revizii, ale vydrzali sme len 10 a od noveho roka sme snazilkovali a hned sa aj podarilo

sluninka
autor
2. únor 2008

evit..ahojky...mě teda to přijde extrémně dlouhá doba už teď,jsem z toho úplně na dně...netušila jsem,že mě to tak položí. Navíc jsem utekla na chvilku i od holke,protože vim,že bych je tam tak akorát deprimovala..až se uklidnim,tak za vámi ještě ráda poletím,ale teď vás (těhulky) akorát stresuju a to vážně nechci,to je to nejhorší co potřebujete...

evitkamalicka
2. únor 2008

sluni urcite nikoho nestresujes, tym sa netrap...ono to chvilu potrva kym sa clovek da dokopy...ja este tiez na to obcas myslim, ale teraz uz musim mysliet pozitivne...snad v utorok uvidim cervika a srdiecko

mimma
2. únor 2008

Sluninka, ja som neni dobrý príklad, lebo som mala ešte po tom problémy, ale čo poznám baby, tak čakali aspoň na jednu norm. menštruáciu a potom sa začali snažiť. Ak sa ti to stalo raz, tak naozaj môže ísť len o náhodu a druhé tehotenstvo bude prebiehať v pohode. Aj ja som sa bála, keď som znova ostala v tom, že čo bude nasledovať, ale ako som už písala, všetko bolo ok.

sluninka
autor
2. únor 2008

evit.. a jak jsi na tom psychicky? nemáš strach,že to zase špatně dopadne? ono se řekne,myslet pozitivně,ale je to těžký,no to víš určitě sama...
jinak vim,jak to tam ty nový těhulky braly,byly úplně hotový z toh,že co když se to stane i jim a tak,to prostě musí stranou,MUSÍTE být v klidu...
evit...kdy jsi se dala "dokopy" Ty? trvalo Ti to dlouho? ☹

evitkamalicka
2. únor 2008

sluni strach mam a velky, ale snazim sa nemysliet na to najhorsie...no uplne s tym este zmierena nie som a mozno ani nikdy nebudem, ale k zivotu som sa prebrala cca tak po 6-8 tyzdnoch...este ze mam takeho super manzela, ktory mi je velkou oporou

sluninka
autor
2. únor 2008

evit..jo to já mám v přítelovi taky obrovskou oporu a taky v rodině,to pro mě znamená strašně moc...

když jsi přišla o mimčo,nenabídl Ti dr teď nějakou "sledovanější" péči?

evitkamalicka
2. únor 2008

sluni ja som mu len volala a ze mam prist 5.2. na ultrazvuk a odbery, tak zatial nic konkretne neviem

sluninka
autor
2. únor 2008

evit..áha...no tak to na Tebe budu moc myslet,aby šlo vše tak jak má...budeš na PN nebo budeš chodit do práce?

evitkamalicka
2. únor 2008

sluni ja som dala v praci vypoved hned ako som mala podozrenie ze som tehu, lebo tam som pravdepodobne prisla o mimi, tak som doma...a dakujem budem to potrebovat

evitkamalicka
2. únor 2008

idem ja do postele, uz som dost unavena...tak prajem dobru nocku a pekne snicky...a neboj vsetko bude ok, rychlo to zbehne a budes sa opat tesit z // 😉

sluninka
autor
2. únor 2008

evit...týbrďo a co peníze? tak to máš odvahu,ale asi víš co děláš a jak by to dopadlo...nemohla jsi jít třeba na PN a pak mateřská? aspoň nějaký peníze bys měla,ne? jak to bude teď? 😅
věřím,že to dopadne dobře,když tak koukám kolem sebe a co jsem všechno pročetla-ty diskuzní fora všude,tak všechny jsou už zae těhu třeba 30tt a nebo mají krásná,zdravá mimča...

evitkamalicka
2. únor 2008

sluni vysla mi slusna podpora a ja robim doma nechtovy dizajn, takze si aj slusne privyrobim a hlavne budem mat na to teraz viac casu

sluninka
autor
2. únor 2008

evit..aha,tak to jo...hlavně když je nějaká práce

evitkamalicka
2. únor 2008

tak ja idem do postele, dobru nocku 🙂

sluninka
autor
2. únor 2008

dobrou noc...

niikkyy
2. únor 2008

Ahojky 😵

niikkyy
2. únor 2008

Já jsem na to teď koukala na tuhle diskuzi co to je a vidím tebe 😉
No já jsem taky ráda,že maj strach,ale někdy mi to až leze na nervy 😅
Ještě nespinkám,ale za chvilku asi půjdu!!!!!!

sluninka
autor
2. únor 2008

niikkyy 😉 ahojík

moc se Ti do tý postele nechce,co?

ještě k tomu Tescu..mě strašně baví nakupovat, teda až na ty kolony vzteklých lidí,to bych z toho taky chcípla 😖 ale prostě mě bavilo jen tak cournout a poohlídnout se po něčem. Vezla jsem přítele na trénink a on tak si zajeď něco koupit a podívat se někam,a já hmm asi jo.No to určitě,ještě jsem nikde nebyla,prostě představa,že budu mezi lidma,milion kočárků,kojenecký věci,no tak to by mě zabilo..to jsem ještě srab,na to nemám

sluninka
autor
2. únor 2008

tak to mě to na nervy neleze,asi je to tím,že mám moji rodinu strááášně moc ráda,jsme pořád kompletní a jsou pro mě úplně vším...

niikkyy
2. únor 2008

No my jeli nakoupit papání atd!kdybych tušila,že je tam obr akce na tyhle věci,tak mě tam nikdo nedostane!!!!!!

No moc se mi do pelechu nechce!!!!Hlavně se zítra probudím a manža bude už v práci a dojde až v pondělí 😖