Opět musíme začít od začátku

sluninka
2. únor 2008

Ahojte holky,
pročítala jsem spusty diskuzí a někam se znovu zapojit je těžký. Minulý týden mě bohužel "potkal" spontánní potrat, cca 5tt . Kamarádky na MK už mám, ale poohlížím se, jestli je tu někdo s podobnou, i když smutnou, zkušeností koho teď právě čeká vše od začátku, což je...chvilku počkat a pak hurá objevit zase ty kouzelný // 😵

Budu ráda za všechny příspěvky...

musilka
4. únor 2008

sluni jo a budeme tam i v den výročí svatby 🙂

niikkyy
4. únor 2008

jo Sluni a po debatě s manžou,jestli po 6ti nedělí bude vše OK,nebude problém,jdem na to!!!nebudem nic hrotit,ale hlídat se nebudem a uvidíme!!!!!!!! 😉

sluninka
autor
4. únor 2008

musil....jůů,romantika 😀

niky…já počkám co mi poví dr,ale jak z něj vypadne půl roku,tak na to fakt kašlu,to bych nevydržela

musilka
4. únor 2008

no budeme mít nabytý červen jdu svědkovat na jednu mini svatbičku dva dny před odletem na dovču 😅

niikkyy
4. únor 2008

no říkám,uvidím po 6ti nedělí jak bude vnitřek vypadat a když dobrý,tak se hlídat nebudem!!necháme volný průběh

sluninka
autor
4. únor 2008

musil..tak to je výhoda,ne? Aspoň nebudeš myslet na kravinky 😉

niky..tak to my asi taky 😕

musilka
4. únor 2008

no já nechci nic řikat ale my jsme taky nedodrželi 6- ti měsíční pauzu a stalo se nám to znovu 😔 teĎ jí sice taky neodoržujem ale budu ráda když si mimis ještěn počká a já budu klidnější

tanity
4. únor 2008

musilka, no to je super, to sa velmi vytesujem s tebou!!! 😀 bude vam tam krasne a romanticky, verim.
niikkyy, aj moj manzel mi vravel, ze tam da vypoved, takze tak.... 😖 ale chapem ho a podporim, ved co nam ine ostava, nie je tam proste spokojny.
sluni, niikky, ano po druhy ☹ ☹
pricinu nevieme, cakame na testy, ale boli to dva uplne odlisne pripady....prvykrat som o babatko prisla v 21tt a teraz druhykrat v 11tt.....zatial predbezne je to vraj "geneticka chyba plodu", co je vacsina potratov, ale ideme na testy. Osobne sa citim zdrava a vsetky moje "zenske veci" su vraj uplne v najlepsom poriadku, nemam ziadne cystym ziadne problemy, menstruacia ukazkova 28dnovy cyklus, ziadne infekcie, nic vobec nic....manzel to iste, otehotneli sme po obidva razy hned na poprve, takze vazne neviem....gynda hovori, ze proste "smola", ale ze urobime nejake testy. Adamka som normalne musela porodit a tiez sme si ho pochovali:(

niikkyy
4. únor 2008

musil to je ale individualní!!!!!!uvidíme!!

a ty víš příčinu????samovolnej?

sluninka
autor
4. únor 2008

tanity....bože musela porodit? ak to by mě zabilo,jééžiš ☹ až mám husí kůži,to muselo být něco strašnýho

musil...počkám co mi poradí pan doktor 😒 ale mám z toho strach a mít ho určitě budu

niikkyy
4. únor 2008

tanity to je šílený ten 21tt!!!!!!!ale taky bych ho pochovala,ale je to drsný!! 😔 nemám co říct 😔

tanity
4. únor 2008

inak, oba missed....a tiez sme sa neudrzali 6 mesiacov a stalo sa to znova, preto teraz pockame, nie je nic horsie ako prist po prvej strate babatko znova aj o to druhe, to sa vsetko vracia ako bumerang a je to este horsie ako prvykrat. Ono ta tuzba po babatku po strate je obrovska, a mas pocit, ze to vylieci len druhe babatko, a aj vylieci....no ked o nho prides-znova- zasiahne ta to stonasobne viacej. A pridu vycitky-nemohli sme predsa pockat tie 2-3 mesiace? ved sme tomu druhemu babatku nedali 100% sancu.....tiez si myslim, ze tych 6 mesiacov je skor pre psychiku....telo je svina, zradi ta, ale da sa do poriadku rychlo....to dusa a srdiecko bolia dlho....

musilka
4. únor 2008

niikkyy u mě byly oba potraty totožný. 6-7 tt a pravděpodobně moje imunologická vada. Tvořím si proti nim protlátky. V březnu jdeme do CARu kde mě budou podrobněji vyšetřovat a uvidí se co a jak. Asi mi budou muset nějakými preparáty snižovat imunitu

niikkyy
4. únor 2008

tanity to ano!!ale mě Dr řekl 3 měsíce a no máš 6ti nedělí a pak MS a ono to ty dva měsíce budou a pak děj se vůle boží!!!uvidíme!!! 😉

niikkyy
4. únor 2008

musil to je taky síla!!!!! 😔
u nás nevědí!čekám na výsledky!!ale jedno mtvré a druhé asi gen,vada!při projasnění šíje má být odchylka do 2mm a my měli 6mm ☹

tanity
4. únor 2008

viete, ono sa to tazko rozprava, ale ja som rada, ze som Adamka porodila a videla, ze sme s nim mohli chvilu byt sami a prejst si tym vsetkym....tym je to take "ukoncene"....vas netrapi co sa stalo s nasimi plodikmi.....ved Fazulku som potratila do hnusnej vlozky v zachode v nemocnici a potom.....neviem, co s nou urobili, ale bol tam taky velikansky kos na vlozky a ja som tam chodila s placom pozerat, ci tam nie je....potom mi vraveli, ze to poslali na histologiu....ale naozaj to bolo s Adamkom krute, bolest mrtveho dietatka je vraj horsia ako ziveho, lebo jednoducho nespolupracuje....chudatko. A ja som odmietala vsetky lieky a injekcie v domneni ze mu "ublizim"...az kym nebolo neskoro a v tych najvacsich kontrakciach som si dal pichnut morfium....no viete co vam poviem? Neco sileni....po "tom" na bolest uplne zabudnete, proste zmizne a zabudnete. Tiez to nieje az take hrozne, ked viete, ze na konci tej vasej bolesti je zdrave a zive babatko....bolest je hlavne psychicka....tu nezabudnete.

sluninka
autor
4. únor 2008

tanity....bože to je strašný...je to smutný ☹ 😔

tanity
4. únor 2008

musil, to aspon vies, co treba riesit....existuju preparaty, ktore budes brat a bude dobre, uvidis. Mam niekde ulozene clanky v anglictine prave ohladom tohto imunit problemu.....ak chces, poslem ti nejake adresy, ale je to vsetko v anglictine. Dostala som sa k tomu cez jednu holku tu na konovi, spominala knihu "Is your body baby-friendly?" a cez to postupne som si nasla viac odkazov.
niikkyy, aj ty dva?? ☹ ☹ a co sa stalo? aj u vas asi missed, ze?

sluninka
autor
4. únor 2008

copak je to to missed? zamlklý potrat? mě dr řekl,že jsem měla spontánní 😒

tanity
4. únor 2008

Sluni, kazda strata detatka je smutna a kruta, vsak? Nezalezi ako on prides a kedy, proste je to od prveho okamihu tvoje dietatko....chapem, ze nechcete cakat, poznam pripady, ked za zadrilo hned od cistenia a bolo vsetko v poriadku, no su aj pripady, ked nebolo....(vid ja a musil ☹ ) vraj je dolezite, aby si si od prveho okamziku verila, ze to bude dobra....ja verila, ale boli tam obavy....a myslim, ze hlavne preto, ze ubehol len kratky cas a ja som nemala sancu sa s tym totalne zmierit.....povedali sme si s muzom, ze aj napriek tomu to riskneme a skusime....nevyslo. Verim vsak, ze ked sa rozhodnete aj skor, ze bude dobre. Len si treba premysliet, ci ste schopni prechadzat tym istym znova....my sme si povedali, ze hej, ale skutocnost bola ina....neboli sme pripraveni. No kedy je asi tak dobry cas? to nezaruci nikto, ani ten najmudrejsi lekar na svete, to viete len vy sami...

niikkyy
4. únor 2008

tanity to je děsný!!!!! 😔
to jsem i celkem rádá,že to ze mě nikde nevypadlo,že plody odebrali na sále,že jsem to neviděla!!
Ano jeden missed a druhý vývoj,vada asi! ☹

niikkyy
4. únor 2008

missed-mrtvý

poleva
4. únor 2008

aký ťažký je ten začiatok

sluninka
autor
4. únor 2008

tanity..to máš pravdu...ono to stejně přijde tak jako tak. a je jedno kdy ☹

sluninka
autor
4. únor 2008

niky...tak to já měla vývoj.vadu,nechtělo růst 😨

tanity
4. únor 2008

ano, missed je zamlkly, cize ty si myslis, ze je vsetko ok, ale babatko je uz mrtve... ☹ a tvoje telo ti nedava ziadne znamenia, nekrvacas ani nic podobne.....ja som vsak vedela, ze nieco nie je v poriadku, lebo Adamko uz kopkal a to bolo nadherne a potom jedneho dna sialene kopkal a potom uz nic.....len ticho a prazdno....a vymizli tehotenske priznaky....proste som sa uz tehotna vobec necitila a vedela som, ze je zle.....ultrazvuk potvrdil moje najhorie obavy....nemohla som sa ani na obrazovku pozriet a srdce mi islo vyskocit, tak som sa bala....a potom prisli tie krute slova.....pri nasej malej fazulke som to necitila, prave naopak....tehu priznaky som mala este 3 dni po kyrete....to bolo tiez missed, ale zacala som krvacat, lebo som den predtym mala strasne perny a dvihala som deti....to spustilo potrat....

niikkyy
4. únor 2008

sluni my bylo velikostně OK ale mrtvý a druhý mělo tu šíji špatnou!Takže by bylo postižené!!mělo velký prosak 😔

jdu dodělat papání a jsem tu hned

tanity
4. únor 2008

poleva ahoj....teba som tiez registrovala v augustovkach vsak? je mi to luto ☹

sluninka
autor
4. únor 2008

tanity...sestřenka mojí kamarádky taky musela porodit mrtvé mimčo,ale nikdo nic netušil,říkala,že kopalo,ale ve skutečnosti už jen plavalo mrtvé v plod vodě.šla na předčas.porod a bohužel,porodila ho mrtvé ☹ 😢

tanity
4. únor 2008

sluni, ked nechcelo rast, to sa tiez povazuje za formu missed...proste nerastie, to znamena, ze sa prestalo vyvijat a tak odumrelo....je to tiez forma missed....ak ta to utesi, v takom skorom stadiu je to uplne "normalne" (prepac za vyraz, to tvrdia lekari) a bezne a su to naozaj v povacsine vyvojove poruchy plodiku....az takych 50-60 ba aj 80% tehu sa takto konci....ja len sa pytam, preco vsade okolo mna v rodine su vsetci ok, a my mame taku smolu....niikkyy, je mi to luto, vyzera, ze aj vy mate proste "smolu".....dovar papanie a nech chutna 😎