Otěhotněl někdo ještě před léčením štítné žlázy?

vendulak
9. pro 2009

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo kdo otěhotněl ještě dřív než začal štítku léčit? I když věděl, že s ní má problém, ať už předem nebo se to dozvěděl zpětně. 😉

strouzek
9. pro 2009

ahoj no já nevím ale asi já, já jsem otěhu a hned mi na to přišli v 6 tt ale než stihli nasadit léčbu tak jsem o mimi přišla, dle několika doktorů právě kvůli té neléčené štítky.

strouzek
9. pro 2009

kvůli čemu se ptáš? našli ti něco? a co? hypo nebo hyper a jaký hodnoty? nebo se ptáš jen preventivně? jestli ti něco našli tak bych hned začla léčbu a možná s mimčem aspoň tak 3 měs. počkala. jestli chceš přijd za náma do diskuze štítná žláza a otěhu, je nás tam plno co kvůli štítky nemůžeme otěhulit a nebo jsme otěhulili a o mimi přišli. ale bojujeme a jak vidíš já úspěšně a miminko čekáme ale taky cesta k němu díky štítce nebyla zrovna jednoduchá. 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

vendulak
autor
9. pro 2009

Stroužku děkuju 🙂 . Jj našli mi v CAR něco v hormonálním profilu. Doktor říkal, že je hodně zvýšený hormon štítné žlázy, tak že tam pravděpodobně bude snížená funkce. Nic jiného zatím nevím. V doporučení na endokrinologii je že byla zachycena hodnota TSH 5,32. Já jsem objednaná na endokrinologii, v CAR jsem byla někdy myslím 25.11. a hned ten den jsem se tam objednávala, ale měli místo nejdřív 8.1. A do CAR mám znovu přijít až budu mít po veškerých výsledcích a léčbě na endokrinologii. Pak nás bude čekat nejspíš inseminace. Což o to, to já chápu a jsem ráda, že do toho půjdeme až s čistým štítem až bude vyléřeno. Ale mám i dost problémy s cykly a když sem byla naposled u svého gyndra tak mi dal jako vždy na cyklus Proveru a i jeden Clost, tak právě přemýšlím, jestli ten Clostilbegyt mám vůbec zkoušet brát nebo ne, jestli to vůbec má cenu. A kdyby jo, tak právě, aby to nakonec nebylo ještě horší pak ☹ .
Přítel popohonání ať ho vezmu, ať to zkusíme, ale já fakt nevím ☹ .

strouzek
9. pro 2009

aha tak to je opravdu hypofunkce. a protilátky a ostatní podhormony štítky ti asi nedělali ještě viď? to je potřeba na endo taky zjistit, TSH je jenom ten hlavní hormon. no každopádně by ti měli hned nasadit euthyrox, v caru ti to řekli dobře, než se zlepší štítka tak je zbytečný nějaký umělko protože by se stejně nejspíš nepovedllo 😔 při snížené funkci se tělo jakoby zpomalý, holky mají probém s cyklem, ovulkou atd. taky jsem s tím bojovala i když jen pár měsíců a opravdu jsem stejně otěhu až po tom co se TSH dostalo do normy, prostě to tělo ví kdy to těhotenství přijme. navíc i kdybys s takovou hodnotou otěhu tak jsou tam rizika, třeba kdybys měla tu hodnotu TSH v těhu tak by se to i dalo ukočírovat ale většinou když otěhotníš tak tělo okamžitě zareaguje a mohlo by ti to hned stoupnout třeba i na hodnotu 10 a více a to by pak byl problém. ohrožovalo by to mimčo, je zvýšené riziko potratu a pak i poškození plodu 😔

víš je těžký radit jestli do toho jít nebo ne a zkoušet dál i když není štítka dořešená, já jsem díky štítce (zvýšené funkci) potratila pak jsem šla na operaci na odstranění štítné žlázy a vlastně mi tělo uměle navedli na sníženou funkci, taky i když jsem už zkušenost co může štítka způsobit měla tak jsem chtěla být tak moc těhotná že jsem to chtěla risknout. jenže můj dr. i dr. z caru mi řekli že dle nich i kdybych se rozkrájela s takovou hodnotou (TSH jsem měla 12) neotěhotním a kdyby tak by fakt tam to riziko bylo. ale já se stejně snažila dál ale nakonec to prostě opravdu život zařídil tak že jsem skutečně otěhotněla až ve chvíli kdy jsem TSH dostala na normu 3!! pak stačil měsíc a byla jsem těhule a teď s odstupem času to vidím už fakt jinak, teď kdyby se to dalo vrátit už bych neriskovala, ono i tak je těhu o strachu že se něco stane a jít do toho vědomě že o nějakém problému víš a že jdeš do něčeho navzdory zákazu lékařů to je pak hodně velký risk. věř že ty výčitky že se něco stalo a tys o mimi třeba přišla nestojí za to. já jsem předtím kvůli štítky o mimi přišla i když jsem o nemoci nevěděla a nemohla jsem si nic vyčítat tak jsem výčitky stejně měla, např že jsem měla na krev zajít dřív, tlačit na doktora atd.

strouzek
9. pro 2009

takže je to na vás ale dle mě se to už o ten měsíc nezblázní, 8. ledna ti řekne doktor víc jestli je to hodně špatný a jak budete pokračovat dál v léčbě. třeba to bude dobrý a zvládeš to stáhnout ty hormony za měsíc kdoví ale takhle po tom co vím bych už do toho rizika fakt nešla. navíc jestli máš problémy s cyklem tak ti asi měl gyndař rovnou říct proč je asi máš, (teda nevím jestli nemáš ještě nějaký jiný problémy) ale problémy s cyklem jsou základním znakem hypofunkce!! já jsem při vysokém TSH měla cyklus i 40 dnů, mrcha byla šíleně dlouhá silná, po srovnání do normy zase cyklus naskočil jak hodinky na 29 dnů a i mrcha byla zase jako dřív a za měsíc jsem otěhotněla.

vendulak
autor
9. pro 2009

stroužku moc děkuju za odpověď, vyčerpávající 🙂 . A v podstatě si mě prostě poslala tam kam mě posílá i moje logika. I když to miminko prostě strašně moc chci, tak se bojím to riskovat... ☹ .
Jinak já k doktorovi chodím skoro 2 roky pomalu průběžně, od té doby co jsem vysadila HA a chtěli jsme miminko, vždycky kvůli tomu, že prostě nechodil cyklus. Ze začátku jsem nedostal ms asi půl roku. Pak mi dal injekci a po ní jo, pak zase nic, tak mi dával Proveru. Po ní chodila 3 cykly umělá ms, to pak asi nahodila i skutečnou taky tak 2x - 3x a pak zase nic, žádnej cyklus žádná ms, a tak sem k němu šla zase znovu a zase Provera a zase to samé. Jen jednou mi k ní dal ten Clost. Pak když sem měla jít na hormonální profil v CAR tak taky nedocházela a musela jsem jít k němu na vyvolávačku. Taky sem si říkala, že to je hrozný a není normální a bylo mi divné že on neudělá hormonální profil a nesnaží se tomu přijít na kloub.
Ale stalo se. Teď už jsme v CAR a řeší se to všechno pořádně. 🙂
Jinak můžu se ještě zeptat, měla bych jíst jód? Mě už kdysi naznačila kamarádka co dělá zdrávku když sem jí ukazovala svůj graf teplot, že sice tam někdy když pravděpodobně byla ovulka jsou rozdíly teplot, je to vidět, ale že ty teploty jsou stejně nízko, a že když mam cykly nepravidelný a i potíže s váhou, že v tom nejspíš bude štítka, ať beru jód. Tak sem brala, ale přestala, když mi o štítce řekli v CAR protože sem nevěděla jestli jo nebo ne 😒 .

elana
9. pro 2009

Vendulak, jódu se vyhybej, pokud máš hypofunkci (podle té hodnoty to vypadá, že pouze tzv. subklinickou, tj. je zvýšený TSH, ale T3 a T4 jsou v normě-myslím že Ti je dělali, je to standart v HP), tak jód nee, tedy ani žádné maminkovské vitamíny, protože snad neznám žádné bez něj 🙄 , jen čistou listovku (zato tu si dopřávej v dávce min. 400mikrogramů/den).

Mně taky našli subklinickou hypotyreozu (hodnota TSH byla přes 9), už dva roky zobu Letrox 50 každé ráno, do měsíce se mi hodnota upravila a už celkem nijak nekolísá, chodím na kontrolu už jen 1x ročně.

vendulak
autor
9. pro 2009

elano moc děkuji za odpověď 😉 . Já brala už několikery těhu vitamíny Calibrum baby plan, Centrum materna a Femibion. Ale už nějakej čas sem zobala jen listovku 400, vitamín E 400 a právě ten jód, protože sem si říkala, že za vitamíny vyhazuju neskutečně moc peněz, že bych Femibion začla zobat hned jak bych otěhulila 🙂 . Ale právě sem byla v CAR ještě dřív než toho 25.11. už nevím kolikátého přesně a to už sestřička naznačila že tam bude potíž s tou štítkou, tak sem nevěděla a radši ho brát přestala.
Ale tedy sem ho do sebe asi cpala skoro celou dobu snažení špatně 😢 .

elana
9. pro 2009

Ale nedělej si z toho takovou hlavu...TSH 5 je prd🙂, hlavně když nemáš rozhozený ten zbytek, tohle má kdekdo, zvlášť prý na to "trpí" ženy kolem třicítky, jenže většina jich otěhotní ani nevzdechne (teda vzdechne a otěhotní😀), takže se na to nepřijde. Potraty a takovýty ošklivý věci...to už jsou ty smolařky, co fakt mají hypo nebo hypertyreozu rozjetou, případně jim k tomu těhotenství "dopomůže" 😖

strouzek
9. pro 2009

vendul nemáš zač,koukám vysazovali jsme obě prášky v březnu 08, to už je fakt dlouhý snaženíčko. jen mě překvapuje že ti nevzali krev na HP už dřív, moje mudra současná to dělá už po pár měsících snažení. hlavně když viděli že ti hapruje cyklus a i teploty máš nízké to je jasná štítka. s tím jodem souhlasím elanou, jako při hypo se jod bere ale já bych stejně počkala na doktora, můj dr. mě ty maminkosnažilkovské vitamíny od zjištění štítky sám ordinuje, nejdřív jsem jod nesměla vůbec(jak v soli, minerálkách, jod. tinkturu ani vitamíny prostě nikde ), pak jsem ho mohla obden, pak jsem musela denně pak zase obden atd. vždycky nesu na gyndu papír se zprávou aje tam napsaný i jak teď mám nařízené brát ty vitoše.

elana
9. pro 2009

Je to asi doktor od doktora, mně ho endokrinoložka vyloženě zakázala (nebo ne zakázala, ale řekla, že ty mamavitamíny brát nemám, jen listovku).

A co se týče teplot, ani to neni směrodatný, já mívám ve folikulární fázi od zač. měření (tj. 10/2007) teploty průměrně 36.8, což teda nízké nejsou ani náhodou🙂 a jak říkám, subklinickou hypo mám potvrzenou z laborky, i z ultrazvuku (pozánětlivé změny na št.žl. autoimunního původu).

strouzek
9. pro 2009

každopádně elan si nemyslím že je štítka taková prcina, jasně jsou potraty i z něčeho jinýho než ze štítky ale je divný že holka potratí 3x pak se najde štítka vyléčí se a pak má kupu děcek. a že takových znám plno. nemyslím že je to náhoda, hodnota vendulaka TSH 5 není tragedie ale určo bych ani to nepodceňovala, já měla TSH teď při otěhu v super normě, ostatní hormony jako protilátky aj. nemám páč nemám štítku tak je mít nemůžu a stejně mi tělo zahaprovalo a hned po otěhu jsem sletěla k hyper a pak zase k hypo tak mě dr. hlídá a chodím co 7 týdnů na kontrolu.
každopádně zase lepší hypo než hyper ale stejně když není TSH srovnaný tak co já a plno holek se štítkou máme zkušenosti tak prostě s takovou hodnotou neotěhulí.

strouzek
9. pro 2009

vendulak kdybys otěhulila tak bys stejně musela utíkat na štítku takže tam by ti hned (pokud je dobrej doktor) měli nastavit který vitoše a jak často brát. 😉 mě třeba ještě dost hapruje hořčík a vápník po operaci takže mě dr. dal ty mulťáky, teď beru femibion 400( ale do 20 tt jsem brala 800) a ještě mě i někdy nasazuje extra zvlášť ten hořčík a vápník.

elana
9. pro 2009

Ale já přece neřekla, že štítka je prcina, dobře vím, že když nejede štítka, je rozjetý celý tělo. Jen jsem ji chtěla uklidnit, že subklinická hypo rozhodně neni klinická hypo, to za prvý; za druhý, že i hypo/hyper může spíš za potraty než za sterilitu (Vendu nepsala, že by již těhotná byla) a za třetí, určitě jí to lékama upraví velice rychle a bude to zas dobrý, stejně jak u mě. Takových případů, kdy je "všechno špatně", jako u Tebe, zas tak moc není...kdežto vysoký (nebo zvýšený) TSH má kdekdo.

strouzek
9. pro 2009

aha tak to jo, to víš já jsem na to citlivá tak mě vytočí všecko právě jsem tohle řešila u kámošky minulý týden, taky jak dlouho snažilka a gyndař s ní taky nic nedělal až po roce a půl jí udělal HP a našla se štítka ale místo aby jí řekl ať spěchá na endo tak jí začal vykládat že je to prcina,že až bude mít chuť a čas ať se na štítku objedná, dokonce jí začal prohmatávat krk že prej nic necítí tak v krku nic nemá aj. 😠 copak gyndař je štítkař a hlavně on má jako v rukách ultrazvuk nebo co? 😠 to že nejde nejspíš fakt otěhulit a že má problém s ovulí a teplotama ze štítky jí vůbec neřekl ještě jí začal vykládat jak bude těhu hned atd. mluvil jí tam o štítce pomalu jako o kuřím oku na noze. Ona má TSH 6 a ostatní podhodnoty ani zjištěný nemá takže fakt jak může gyndař udělat závěry to nevím. tak jsem okamžitě volala svýmu dr. ale ten nemá volný termín tak jsem jí sehnala štítkaře v ostravě ale fakt takovýho gyndaře nakopat do zadku.

jinak s tím vysokým TSH to máš pravdu, takových holek je hodně ale sledovat by se to mělo. já fakt asi byla vyjímka, měla jsem zvýšenou funkci, uzel, protilátky a vlastně všechny hormony v háji. sice jsem otěhulila v poho ale tělo který bylo už zhuntovaný ze štítky těhu nezvládlo.

elana
9. pro 2009

Strouži já vím, Tvůj příběh znám...ale hlavně, že jste si svůj díl smůly už vybrali a bude to teď všechno dobrý 😉 Hodně štěstí a prima zbytek těhotenství🙂

strouzek
9. pro 2009

díky eli 😉

dennca
9. pro 2009

Ahoj Vendulak.
Taky mě zjistili TSH 5,7 a já začala brát 1DC 1.prášek Letroxu na štítku a v půlce cyklu jsem otěhu.Ale bohužel ta hodnota štítky nebyla správná k těhotenství (k otěhu je nejlepší okolo 2),tak jsem v 8 tt potratila.Tak s ničím nespěchej a zajdi si nejdřív na endokrinologii a dej na doktory!
Jinak hodně štěstí 🙂

vendulak
autor
10. pro 2009

Holky děkuju za všechny informace 😉 . Na jednu stranu jsem poučená a na druhou i uklidněná 🙂 .
Jinak elano ne ne opravdu jsem ještě nikdy těhotná nebyla. A pokud štítka může spíš za potraty než za neplodnost, tak za to zase možná bude moct u mě PCO 😒 .
Jinak holky ještě jednou dík, sem docela zvědavá jak to tedy na té endokrinologii bude 🙂 . I co mi řeknou na ten jód.
Můžu se ještě zeptat jak takové vyš. na endokrinologii vypadá? Vůbec netuším co mě tam bude čekat.

strouzek
10. pro 2009

vendul nemáš zač, akorát já si nemyslím že štítka nemůže za neplodnost, koukni k nám do diskuze kolik dlouhodobých snažilek tam je jen díky štítce. i můj dr.mi řekl že pokud je vysoké tsh tak prostě neotěhulím
stejně tak mi několik dr. řeklo že sice nejde říct proč se dějou potraty ale že z velkého% na tom štítka hraje svou roli. ale ono jde asi všecko v ruku v ruce, v těle nejde jen o štítku, u mě byl problém štítka a bakterie na čípku stačilo vše zaléčit a buch do týdne //

jinak na endo je to pohoda, nejdřív jdeš na krev, já chodím tak den dva před kontrolou, pak v den kontroly přijdeš, zváží tě, změří obvod krku, změří tlak, pak jdu k doktorovi a ten mi změří puls, prohmatá krk, tobě by měli udělat utz, mě už ho nedělají po operaci, a jestli tam jdeš poprvé tak ti dá plno otázek na rodinné anamnézy, jaké máš příznaky atd. je to pohoda, otázka pár minut, zubař je horší 😀

vendulak
autor
10. pro 2009

No stroužku nevím nevím, já bych se svojí váhou radši podstoupila zubaře než vážení ať už u jakéhokoliv doktora 😀 . Né dělám si srandu 😀 . No snad to tedy bude opravdu O.K., moc děkuji za info 😉 .
Jinak já nevím jestli přesně na čípku, ale nám taky nějaký vir na stěrech našli a taky jsme přeléčovali antibiotikama. A k tomu mi tedy našli ještě to PCO a štítku, i přítel má malinko horší spermio, ale dle dr. žádná tragédie, ale asi to prostě bude všechno se vším no 😒 .

strouzek
10. pro 2009

vendul no nevím kolik vážíš ale 90 kileček jako já určo nemáš 😀 naštěstí štítkař je pohodář, štítkaři by v tomto měli být hodní protože štítka ovlivnuje váhu hrozně moc, ať jíš nebo ne stejně s hypo přibereš. já jsem přestala přibírat až ve chvíli kdy jsem strovnala TSH

jinak ale držím palečky ať vše překonáte a brzo najdeš //, koukám taky to nemáš jednoduchý ach jo kdo mimi chce musí řešit takový starosti a kdo nechce se otře o trenky a hotovo 🙄

vendulak
autor
10. pro 2009

Stroužku ještě jednou díky 🙂 , seš hodná, vím, že štítka hodně ovlivňuje váhu. Kdysi jsem i chodila na takovej kurz o hubnutí a zdravej stravě a tam ta paní lektorka říkala, že hubnout jde prostě vždycky ať už má člověk jakýkoliv problém, jen s výjmkou jednoho a to u štítné žlázy, že s tou je trápení a jde to špatně nebo vůbec.
Takže fakt snad paní doktorka bude hodná 🙂 .
A to poslední...jo to já už si říkala tolikrát ☹ , i zrovna teď když sem si představila, jak zase jdu k dalšímu a dalšímu doktorovi tak si říkám, co já prostě všechno pro to miminko musím udělat ☹ . A samozřejmě že udělám a udělala bych i víc 🙂, tak jako většina holek tady 🙂 . Ale právě ve srovnání s jinýma to právě docela bolí. Mam kamarádku teď jí bylo 20let, má přítele, který pracovně neustále létá pryč, a ona má tedy na každém prstě 10 dalších chlapů. No a už v létě nám povídala jak si s ním chce pořídit dítě, aby si ho k sobě připoutala, má pěkný byt, pěkné peníze. No a že se začnou snažit po létě. A co myslíš? Už je v tom. ☹ Tohle mě zabolelo jako fakt hodně. Já svýho přítele fakt miluju a na růžích jsme nikdy ustláno neměli, o všechno jsme se museli vždycky poprat, všechno si vydřít a miminko s ním chci, prostě proto že ho fakt miluju, a milovali by jsme i miminko a dali mu všechno, všechnu lásku, domov. A nám to nejde...to je prostě ironie života 😒 .

ladida.l
10. pro 2009

jen takovou poznámku k vitamínům - mě endokrinoložka doporučila při těhotenství Elevit - je bez jódu. Vitamíny jsem jíst musela, neb jsem měla opravdu velké nevolnosti a do pátého měsíce jsem byla byla pomalu jen na ovocných přesnídávkách 😀

strouzek
10. pro 2009

vendul no právě, to je na štítce na prd. buď se hrozně hubne ale většinou spíš přibírá. já za měsíc po operaci přibrala 10 kilo a to jsem nejedla. nejhorší ale pak je že to nejde dolů a nebo fakt hooodně blbě, prostě tělo se zpomalí vč. metabolismu a už to jede. mě by ty kila ani nevadili ale lidi jsou hnusní, co já si vyslechla kvůli svý váze za poslední rok,vždycyk jsem byla hubená a pak najednou jsem přibrala 20 kilo takže kdo mě potkal tak poznámky jak jsem se vypapkala aj. ale nikoho nenapadlo že můžu být nemocná a i když jsem to lidem řekla že je to dost ze štítky tak jen nahodili ksichtík že hlavně že si to umím obkecat 🙄

jinak to jak píšeš o příteli moc hezky to píšeš tak nějak u nás,vše z problémama, nejen mimi ale i bydlení svatba prostě všechno vybojovaný, ale nejvíc je vybojovaný to mimčo. o to hůř jsem snášela ty rychlotěhule které to ani nechtěli i když to mě spíš naštvalo ale zvlášť jsem to neřešila ovšem když přišla nějaká kopretina po 3. potratu a začla mi vykládat jak jí štve že ona si musí potraty platit a já ho měla zadáčo aj. tak to jsem byla schopná vraždit a vždycky jsem to odepkovala.
třeba moje kolegyně, v době kdy já jsem o mimi přišla ona byla těhotná, vůbec být těhotná nechtěla i když byla vdaná, snažila se o mimčo přijít sama horkýma vanama skákáním ale mimi se jí drželo, tak si ho teda nechala ale jak se chovala v těhu no síla. ona nesnáší holčičky takže říkala že chce jen kluka jinak to děcko nechá v porodnici, kdykoliv se jí někdo zeptal na těhu , na jméno , kočárek atd. vypadala že jí tyhle řeči obtěžují že být na ní neradši by těhotná nebyla. já když jdu z gyndy oči mi svítí štěstím ona o mimču mluvila jako o přítěžku.

vendulak
autor
10. pro 2009

Ladi díky 😉 o Elevitu vím, koukala jsem na něj když sem ty vitamíny zkoumala 😀 , to já ráda 😀 .
Stroužku jo jo, blbých řečí o váze já si taky užila dost, kord tak před rokem, kdy jsem přibrala hlavně já. A taky nikoho nezajímalo proč, že to bylo z nervů a co se mi všechno v životě stalo, čím sem si musela projít a že sem to opravdu málem nezvládla. Ale teď sem tady, díky příťovi hlavně, a šťastná že se máme. A řeči ostatních co o věcech nic neví mi můžou být taky ukradený 😠 .
A kolegyně...no síla...to bych asi nedala. Já sem hodně upřímnej člověk a i když na to někdy dojíždím tak u tý by mi asi nedalo, abych jí od plic řekla svý 😠 , no šílený 🙄 . A věřím, že pro tebe to muselo být hrozný, protože vím jaké to je se jako nešťastná snažilka na tohle dívat ☹ 😢 , a zpětně tě určitě obdivuju, že si to zvládla 😉 .

lenca.b
10. pro 2009

ahojte tak ja sa tiez pripajam takze ja trpim na stitnu zlazu uz par rockov liecim sa a liecim papam euthyrox ale otehotniet sa mi doposial nepodarilo hoci vsetky hodnoty mam uz davno v norme takze to len tak na okraj 🙂

vendulak
autor
10. pro 2009

Lenčo a žádný jiný problém vám nenašli? Že za to může fakt jen ta štítka? 😕

strouzek
10. pro 2009

ladi ale tys asi měla hyper ne? já při loňský hyper jsem taky musela elevit, ale hned po operaci při hypo jsem musela brát femibion s jodem a jod musím furt.

každopádně moje rada fakt počkat až co řekne doktor, mě je upravuje snad na každý druhý kontrole už jsem to tu psala jednou jod můžu jednou nemůžu, někdy ho mám brát denně někdy obden ale věřím mu a řídím se tím a asi dobře když těhu probíhá na jedničku

jinak s tou kolegyní no neřekla jsem jí nic ale v tu chvíli jsem jí nenáviděla. to samé u plno jiných lidí v mém okolí, třeba máme v rodině osůbku která používala potraty místo antikoncepce a vůbec se tím netajila. je to sice už dávno ale i tak, přitom byla v tý době vdaná, prachů měli plno a oba vysokoškoláci ale prostě prej prášky jí neseděli, na tělísko by si netroufla a při kondomech si to neužijou a tak chodila 2x do roka na potrat. byla tam snad 7x 😔
a obdivovat mě fakt nemusíš, jsou na tom lidi hůř a věř že když to mimi chceš překonáš všecko, já si kolikrát myslela že jsem v koncích že už dál nemůžu ale šlo to a odměna se dostavila ale je fakt že nikdy na to období těžký nezapomenu a ani nechci ale asi to tak mělo být protože mi to dost otevřelo oči vlastně nám s manžou oběma a tak si tohle nové těhu užíváme o dost jinak než spousta lidí kteří měli mimi hned a bez problémů. 😉 třeba blití, já říkám nikdo neblil v 1. trimáči tak rád jako já, sice jsem sotva lezla, blila jsem i vodu ale blila jsem ráda protože jsem věděla že konečně je mimi v bříšku a že klidně zdechnu jen ať se udrží 😉

strouzek
10. pro 2009

lenco no já bych neřekla že je viná jen štítka. já se na to svýho dr. ptala jestli má i pacošky co i po zaléčení nemůžou otěhu a on říkal že jo ale většinou se pak přijde ještě na jinou diagnozu. třeba já měla tu štítku ta se dostala do normy ale nešlo to a pak prkotina bakterie na čípku, 5 dnů antibiotika a hup // 😉 ale nezměnit doktorku tak na to nepřijdu tyhle stěry moc dr. nedělá