Otěhotněl někdo ještě před léčením štítné žlázy?

vendulak
9. pro 2009

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo kdo otěhotněl ještě dřív než začal štítku léčit? I když věděl, že s ní má problém, ať už předem nebo se to dozvěděl zpětně. 😉

lenca.b
10. pro 2009

ja som netvrdila ze je ot len stitka ale vraj ja som v poriadku stala mi secia hovoria ale tak u nas je problem aj mm spatny spg ☹ takze jedno z druhym a ja mam taku specialnu stitnu 🙂 lebo mne ju znicilo vlastne telo autoimunnym ochorenim tusim ta hashimotova choraba sa to vola

vendulak
autor
10. pro 2009

Stroužku 😀 . To je krásný. A taky si říkáme s příťou hodně často, že prostě o to víc si těhu a miminko potom užijeme a budeme si toho všeho o to víc vážit 🙂 . A už se na to oba šíleně moc těšíme 🙂 😔 . Taky mám momenty, kdy není nejlíp a propadám tomu, ale prostě věřím někde hluboko v sobě, že se taky dočkáme 🙂 .

A ty vitamíny já sice zkoumala, ale neberu ten jód radši. Nechám to na tom co mi řekne ta doktorka. Zatím beru dál jen tu listovku 400 a E 400 a beru i bioaktivní karoten, ale ten mám jakože na oči. Jinak já se taky těšila v těhu na Femibion 😀, protože sem o něm slyšela a četla hodně moc dobrého, o té naštěpené listovce . Ale je mi to úplně jedno, hlavně aby jsme byli s miminkem v pořádku 😵 .

vendulak
autor
10. pro 2009

Lenčo aha, takže to máte taky ještě složitější než jen štítku ☹ . A chodíte někam? Manža na spg něco bere? Jak dlouho se snažíte?

strouzek
10. pro 2009

hasmiltona má prej až 9% populace je to dost častý ale myslím že u vás to fakt bude souhra více faktorů nejen štítka.
já měla Basedavovu chorobu takže taky zničená díky autoimunitě ale šla jsem na operaci a pohoda jazz 😎

strouzek
10. pro 2009

vendul já vím znám to ale nikdy nevíš jak tě život překvapí. koukej na mě, já před rokem byla v totální prde.., čerstvo po potratu, uzjistili mi štítku kterábylo dost špatná, dr. mi dali na výběr že buď operace a nebo léčba ale zákaz otěhu na pár let, do toho problémy v práci atd. psychika totálně v háji, do toho ještě moje švagřina oznámila těhu takže já v těch největších depkách poslouchala od našich jak byli u bráchy, jak se švagrovka krásně kulatí, jak kupuje výbavičku a to tipovím to byla teprve pravá psychárna. do toho lidi hnusní, jsem vdaná a tak se každý hned ptal kdy bude mimi, dokonce jsem se dověděla že mě babky v baráku drbou že jsem si pořídila prašivou kočku ale děcko nechcu, pak jsem se dověděla že jsem šla na potrat dobrovolně atd. no prostě malý město. uzavřela jsem se před lidma, nechodila jsem radši už nikam aby se mě nikdo neptal na mimi nebo bych nemusela koukat na nějakou těhuli, manža to taky blbě nesl ale nebyl schopný o tom mluvit takže to začlo ovlivňovat i manželství atd. prostě masakr,a místo aby se některý průšvihy zlepšovali a řešili přicházeli nové a nové jobovky. ale to zná prostě každej.

no a pak přišel měsíc kdy moje švagřina porodila, moje máti aktivně mi řekla ať jí dám svoji výbavičku z loňska protože ona jí využije mě to akorát žerou moly ve skříni, těhu mi oznámila moje kámoška, taky otřená o trenky co ještě loni tvrdila jak děcko nikdy a moje tchýně o mě roznášela že jsem neplodná. všecko dokupy a já se sesypala jak pyramida z karet ale víš co? v tom měsíci jsem otěhulila, takže kecy jak otěhulíte jen když budete v poho a bla bla, kecy, já otěhotněla v den kdy jsem řvala na vaně s flaškou vodky že už dál nemůžu že fakt jsem na dně psychicky no a buch 😉 navíc jakoby zázrakem jsem otěhotněla skoro na chlup stejně jako loni takže tohle nové miminko beru jako znamení které nám poslal náš andílek. před rokem jsem byla na dně a teď chystám výbavičku a kupuju kočárek 😉 život nemůže být taková svině jednou se podaří a pak budeš na tyhle časy vzpomínat.

takže nikdy to nevzdávej a život tě překvapí stejně nečekaně jako mě 😉

lenca.b
10. pro 2009

vendulak ano cakama na rozhodnutie ci nam priklepnu IVF a teda januar alebo februar sa ideme do toho pustit a na spg bereme cem -m sme dobrali teraz 400mg vit E a maca v tabletkach inak nic 🙂 aaa este creatin ale ten skor bere mm na cvicenie ako dlho sa snazime je tazka otazka lebo sme spolu 4roky a nepouzivame ziadnu antiko tak asi tak ale tak ozaj ze sme si povedali ze by sme uz aj babo chceli tak je to rok a pol a ja na operaciu stitnej ist nemusim nakolko nemam na nej ziadne srasty ani nic podobne a zareagovala na liecku a zmensila sa takze aspon to je fajn

strouzek
10. pro 2009

lenco to je dobře že si na léčbu zareagovala, u toho hasmiltona se na léčbu reaguje prý lépe než baseda takže já neměla moc na výběr, měla jsem i srůsty a na mimi jsem čekat tolik let nechtěla a navíc mi řekli že nic není jistý že prostě můžu čekat 3 roky a pak stejně na operaci skončím.
budu vám držet palce na ivf, a to přítel má jich málo nebo špatnou morfologii či co??

vendulak
autor
10. pro 2009

Stroužku to je hrozný, ty lidi. Jak lidi fakt umí ubližovat. Navíc lidi tobě blízký od kterých by člověk spíš čekal a potřeboval podporu ☹ . Fakt děs. Ale moc dobře vím, o čem mluvíš. Že nám nejde těhu je taky jen jeden z hromady problémů které teď máme. Taky hlavně díky rodině. A taky si často připadám, že už sem na dně a dál nemůžu. Ale prostě musím, hlavně pro příťu a taky to naše miminko psí 😀 🙂 a i to naše lidské, které na nás taky jistě čeká 🙂 .
Věřím, že sis musela vytrpt hrozně moc, ale ten závěr, který to teď má, a ještě bude mít za nějakých 14 týdnů je nádhernej a určitě stál za to to vše zvládnout 🙂 . Moc ti to přeju a držím palce ať je zbytek těhu pohodovej, porod rychlej 😀 a můžete se doma těšit z toho vašeho zázraku 😉 .
A vzdávat to? To přece nejde, ne? 🙂

vendulak
autor
10. pro 2009

Leni tak to vám držím moc a moc palce na IVF!!! 😉 Dneska medicína umí zázraky 😉 . A když si někdy s nima neporadí příroda tak medicína jo 🙂 . Moc moc vám držm palce 😉 .

strouzek
10. pro 2009

vendul no v tý chvíli jsem to brala tak že mi ubližují ale s odstupem času si uvědomuju že prostě to chápat ani nemohli protože to nezažili. sice některý věci neodpustím asi nikdy ale plno věcí teď už vidím jinak. já byla kdysi stejná. třeba u našich v baráku bydlí mladý pár, mají několik koček jsou spolu snad 15 let ale děti nemají, to víš že je celý barák drbal a já taky proč se nevezmou a nemají děti. no a teď teda mimi mají ale o těch letech se terpve odhalilo jak dlouho se snažili kolik ivf zkusili než se ho dočkali. tak jsem se teď sama chytla za nos že oni byli ve stejné situaci jako já a já se kdysi taky chovala takhle.
třeba já jsem moc vděčná za koníka, protože jsem pak zjistila že díky tomu že mě nikdo nechápe a chápat nemůže že nemám o určitých věcech s kým si promluvit. nikdo nechápal můj žal z potratu, všichni kolem mě to brali jako bože co blbeš však to bylo jen nějaký embryo, podařilo se jednou podaří se znova ale já to brala že jsem ztratila svý miminko. ale to nikdo nepochopí pak i to snažení, však to znáš, běžné rady typu nemysli na to, jeď na dovolenou, nohy nahoru a bla bla. prostě rady od lidí co měli mimčo do měsíce, třeba moje kamarádka, ta mi přišla poradit že si mám koupit vitamíny v lékárně a budu těhu hned a hrozně se divila jakto že nejsem těhu po takový době jejich užívání! když jsem šla s nejlepší kámoškou na kafe a byla jsem na dně a začla jsem jí vykládat svoje depky a starosti tak mi řekla že jsou to prkotiny že s ní se rozešel kluk (ovšem kluk se kterým chodila 3 měs.)že ona to má horší, prostě jsem pochopila že jsme každá jinde a tak jsem už s nikým ve svým okolí nemluvila o tom co prožívám každý měsíc když přijde mrcha a plno lidí to neví doteď.

lenca.b
10. pro 2009

strouzek mm ma na spg vsetko zle teda nic nesplna normu ono to uz horsie byt nemoze pocet pod milion na ml pohyb b+c a patologia 80% takze uplne ze horsie ako bieda ☹ a ako dopadne IVF no to je vo hviezdach nakolko mam podozrenie este na jednu skvelu diagnozu u seba ale nejdem radsej malovat certa na stenu

estrellita
10. pro 2009

lenca: ja mam taky hashimotovu chorobu a na lecbu jsem zareagovala hodne rychel. ted uz jen doufam, ze stejne tak rychle otehotnim 🙂 uz mam nekolik tetsu po sobe OK 🙂

strouzek
10. pro 2009

leni to mě mrzí, já se taky bála u manži že se něco najde, u chlapů se to hůř léčí už jen proto že to jsou chlapy a často je to dost zlomí když zjistí že nejsou super plodní samci ☹ moc vám budu držet pěsti na leden

vendulak
autor
10. pro 2009

Jj já si taky často říkám, že oni to prostě ani pochopit nemůžou protože nezažili. A tohle fakt kdo nezažil nepochopí ☹ . I když prostě bych řekala třeba od dobrý kamarádky, že se o to třeba aspoń malinko pokusí...
A jinak u nás o snažení skoro nikdo neví. Nechceme aby to věděli. Když na to někdo narazí tak se většinou jen usměju a neřeknu nic. A naposledy, když mě fakt naštvali sem řekla, že sme přece ještě mladý. Jako podle mě to s tím nesouvisí, ale aspoň dají pokoj 😒 . U nás o snažení věděla jen moje nej kámoška, která je prostě úplně jinde a moc to nechápe, ale snaží se. A nedávno sem udělala blbost že sem to naznašila ještě jednej kámošce a jak ona se zachovala, když mi oznamovala, že právě ta co sem tu psala už je v tom, to mě docela dostalo. S tou sem nebyla schopná od tý doby promluvit. A proto si zase dál stojím za tím, že je lepší to nikomu neříkat 🙄 .
Jo a já taky byla vděčná když sem objevila diskuzi se snažilkama. Prostě konečně člověk mluví s někým kdo to chápe...

lenca.b
10. pro 2009

strouzek no mozno to ten leden nebude mozno az februar nakolko si teraz pani mrcha so mnou mava ako chce a raz si pride po 22DC a raz po 28DC takze neivem to vobec vyratat

vendulak
autor
10. pro 2009

Lenčo to mě moc mrzí ☹ . Ale fakt věřím, že v CAR pomůžou, oni i z toho mála vyberou ty nejlepší 😉 . Můj příťa měl taky horší spermio, ale asi né moc, nevím, moc tomu nerozumím a sama sem výsledky neviděla. Usuzuju tak jen dle vyjadřování dr.
Ale slyšela sem moc moc chváli na vitamíny Profertil 😉 . Můj je po spg bral. Sice nebyl na dalším tak nevím jestli u nás zabrali, ale jinde sem na ně četla fakt chválu. Ale co vím, že já si můžu pochválit, tak je Maca. Ale né v tabletách, na ty sem nic moc dobrého nečetla, prý jsou hodně ředěné, šizené, že vždycky už mají nějaký příměsy. Takže jsme kupovali a ještě kupujeme (ale teď už bere jen v malých dávečkách) Macu sypanou extra bio. A po tej tedy můžu říct, že už jen chuť na sex u příti byla o moooc větší 😀 😔 . Taky on dojíždí do práce autem, každý den hodinu a půl tam a hodinu a půl zpátky docela dálky. A co tam takhle začal pracovat a jezdit tak byl pořád neustále takovej unavenej a po tej Mace byl pak takovej krásně fit 🙂 . Takže tu sama za sebe doporučuju 😉 .

strouzek
10. pro 2009

jo tak v tom ti tleskám, neříkat, my s manžou jsme to vykvokali všem že se začínáme snažit, navíc jsme byli svoji, věk, práci i byt máme tak se to prostě bralo jakou automatika a pak buch nešlo to. takže lidi co umí nejlíp? drbat a cpát se do cízích věcí takže vlastně jsme se pak s manžou dostala i do stavu že jsem nevěděla jestli se o to mimčo snažíme kvůli sobě nebo lidem, pak už jsem fakt bála jít na každou oslavu nebo cokoliv, třeba se chystala svatba od manžovi sestry a já už doma brečela co zase bude jak se mě každá tetička bude ptát kdy už a jakto že to nejde a bla bla. takže jsem měla i stavy že jsem doma ječela po manžovi že nikam nejdu že může rovnou tý svý úžasný rodince a hlavně tchýni která se furt chlubila jak ona otěhu 2x na první šup říct že si vzal trotla.
takže kdyby šel vrátit čas už bych to neřekla nikomu jak o snažení tak o těhu do 4. měs. protože jsem opravdu nezažívala zrovna dobrý věci hlavně kvůi lidem, ti kolikrát ač nechtějí bodnou do srdce pořádně.

leni to je jedno leden nebo únor, hlavně že příští rok na vánoce bude snad už mimi s váma doma v kolýbce 😵

vendulak
autor
10. pro 2009

Stroužku, jo já jsem opravdu ráda, že jsme to nikomu neřekli. Hlavně si myslím, že do toho nikomu nic není. A prostě nás ani nenapadlo to nikomu říkat.
Mě stačí přítelův strejda (skoro stejně starej jako příťa, ženatý a mají skoro 5ti letýho klučinu a jeho žena 2 dcera z předchozích manželství), máme je moc rádi, a rozumím si s nima jako s nikým jiným z přítelovo rodiny, a jejich malýho zbožňuju. Ale prostě kdykoliv jsme s nima tak taky přijde řeč na to, že už máme byt tak, kdy se vezmeme a už počítají lidi na svatbu, domlouvají kuchaře a ptají se jestli jim nechceme něco oznámit (jakože miminko) 🙄 . A pro mě je to peklo. Vždycky se mi z toho chce už brečet ☹ a i když je mám moc ráda, je pro mě poslední dobou docela těžký je vídat ☹ .
Prostě ale lidi jsou lidi, a ať už to vědí nebo ne, co si říkají je jejich věc. Vy víte své 😉 .

strouzek
10. pro 2009

jj to ti věřím, my se teda brali brzo takže kecy o svatbě nikdo neřešil jen to dítko ale zato pořádně. kam jsem přišla se všichni ptali na mimčo, dokonce i v práci šéf začal mít debilní kecy, stačilo za ním jít že jdu dřív domů a on začal mít kecy že určitě spěchám domů dělat děti, že mám ovulaci a vůbec mu nevadilo že tam sedí návštěva z banky akouká jak puk. ale je fakt že takový lidi mě zase tak nevadili protože nevěděli spíš jsem hůř brala lidi kteří věděli že jsme čekali mimi a že se pak řešila operace a že to furt není dobrý ale rýpali stejně. to mě vždycky složilo na kolena, nejvíc jsem asi obrečela spolužáka, známe se od školky chodili jsme spolu i na základku máme vedle sebe zahrádky naše maminy jsou kamarádky a on věděl že jsem o mimčo přišla a ty další věci a pak mě potkal v obchodě a prej ty jako nejseš schopná donosit děcko zrovna ty taková prdelatá pořádná baba? ty bláho já pak brečela 2 dny.

vendulak
autor
10. pro 2009

Cooo??? 😨 😨 😨 Tak takhle když to čtu tomu bych normálně jednu vrazila 😠 🙄 . Ale vím, že být ve tvé kůži tak se znám, že to by mě tedy taky srazilo 😢 .
Strašný...já už nevím co jiného na to říct, než že lidi fakt dokážou bejt hnusný 😠 ☹ .

strouzek
10. pro 2009

ale jak píšeš, my víme svý, teď už to tak beru, prostě někteří ví, někteří neví ale skoro nikdo z rodiny neví jak těžko jsem to celý prožívala jak jsem to v sobě dusila ale to je fuk. teď mimi je v bříšku a prdím na kecy, já totiž vím že moje mimčo je vybojovaný a tak si tak trošku sama pro sebe říkám že zase o to víc si pak třeba užiju mateřství že se to někdy na něčem musí vrátit a vyrovnat ty hektolitry slz z období snažení 😉

hlavně jak říkám budeš to pak celý s přítelem prožívat jinak, třeba mýho manžu by předtím nenapadlo plno věcí co teď, hrozně se změnil, minule mě totálně dojal, měli školení nějaký osobnostní v práci a měli vstát a říct co považují za svůj největší životní úspěch. tak jich tam bylo plno a každej že prej barák, auto a jenmanža vstal a řekl že jeho největší úspěch je že čekáme naši nelinku, pak mi to řekla jeho kolegyně bože já byla dojatá a právě o takový maličkosti jde. 😉 moje kamarádka otěhu hned ale její přítel to bere prostě jako chlap, nějak automaticky nezájem, můj manža se mnou kupuje dudlíky, kouká na každý utz jak na svatý obrázek atd. pak si řekneš sama že to za to stálo si počkat i když teď se to zdá že nemůžeš jít dál

strouzek
10. pro 2009

vendul já jsem sice huba prořízlá ale na takový věci jsem reagovat neuměla co se týkalo mimča. vždycky jsem zůstala jako opařená a nebo rovnou začla bulet. ☹

vendulak
autor
10. pro 2009

jj však to říkám, já si teď říkám, že bych mu taky něco řekla, ale když na to fakt dojde, tak bych nejradši bulela hned a dá i práci jen vydržet nebulet, dokud nebudu někde v úkrytu ☹ .
A manža je tedy sladkej 🙂 . Ale věřím, že F. by to bral taky tak. On tak tak beru už teď. A už teď trpělivě se mnou kouká a kontultuje kočárky na internetu, nebo i když kolem nich jdeme v krámu. I u tich dudlíků 😀 . A on sám pořád povídá jak se těší až to budeme fakt kupovat a vybírat 🙂 .
Jo víš co, ty seš teď šťastná, máš evidentně super chlapa a Nelinku v bříšku a tohle je to nejdůležitější a ti ostatní...ty co neví ti můžou být fuk 😉 .
A já taky věřím, že za tu bolest se jednou dostane odměny 🙂 . Naopak bývalý spolužák třeba nakonec skončí sám, rozvedenej, tlustej, plešatej a naroste mu na nose bradavice 😀 .

strouzek
10. pro 2009

jj přesně, já taky bývala za hrdinku před lidma jsem nebrečela zato pak doma v koupelně hrozně. Buď ráda že máš super přítele, víš jak to je, sice mají ženský děcka hned ale chlapa parchanta co je podvádí mlátí to si radši na mimi počkat a fakt toho chlapa to změní. bude jinak prožívat těhu,myslím že toho pak ani nenapadne se dívat po jiné, pak i to mimčo bude lepší taťka atd. mě stačilo i to snažení, bože co já vyváděla, nutila jsem ho do věcí které by druhý chlap nedělal ale prostě manža chtěl taky tak moc mimi pro nás že důstojnost nedůstojnost prostě nelinka nám to vrací už teď v těhu. třeba jednou zastavili manžu policajti, chtěli komplet prohlídku auta prostě bylo by to na dlouho a já zrovna měla ovulaci a už tak jel manža domů pozdě tak jsem mu volala celá vzteklá takmanža chudák začal policajtům vykládat jak manželka má ovulaci že musí domů nebo ho zabiju 😀 😀 a o tom jak jsem domanži rvala čaje plodnosti, aloevera gel, vitamíny, mléčné výrobky, zakázala jsem mu vanu aby si neničil spermie atd. ani nemluvím ale manža nikdy ani neceknul 😉

vendulak
autor
10. pro 2009

😀 Tak to museli benga koukat 😀 . Ale jo přesně tak to je. Taky radši budu mít svého chlapa a na miminko počkám. Já si i před ním prošla vztahem docela s hrozným sobeckým chlapem, a i o to víc si toho svého vážím, a vím, že to miminko chci prostě přesně s ním a tak radši počkám a vím, že to pak bude stát za to 🙂 .
Jinak jo, můj má taky zakázanou vanu 😀 i když je to jedno, protože teď máme tu nejvíc pinďa vanu, která ani jako vana používat nejde, takže máme defakto jen sprchu 😀 . Vitamíny má taky, ale tak že on je bere sám a hlídá si to. A čaj taky pije, ale tedy jak kdy v tich sme trochu flákači oba 😔 . Další třeba že i po spermiu jsme vyhodili všechy těsný boxerky, přikoupili volný trenky 😀 , uzavřeli do skříně džíny a koupili látkový kalhoty a on všechno taky podstupuje v klidu a rád. Máme ty chlapy prostě zlatíčka 🙂 . Tímhle a hlavně už i jenom tím, že vydrží s námi občasnými hysterkami ovlivněný hormonama a mají nás pořád dál tak hrozně rádi 😀 .