Otěhotněly jste přirozenou cestou po více než půl roce?

suzza
30. pro 2011

Ahojte těhulky, už 7 měsíců se snažíme o miminko a nic. Přitom sex probíhá v plodných dnech (měřím BT). Už z toho začínám být dost nesvá a začíná mě napadat otázka - když se tolik měsíců nepovedlo, jsme vůbec plodný pár? Proto se obracím na vás těhulky s otázkou, jestli některá z vás otěhotněla (přirozenou cestou, ne IVF apod.) po více než 6 měsících snažení (a jestli tedy i my ještě máme šanci). Děkuji moc za vaše zkušenosti.

lucifereeek
30. pro 2011

@suzza nám se to podařilo až po 13měsích že jsem otěhotněla, a to jsem se s nějakými gyn. problémy neléčila, těhu dopadlo špatně - potratila jsem v 9tt, začali jsme se snažit od května znovu, a v září jsem našla // začla jsem brát kys. listovou, a možná i ta mi pomohla. 🙂 takže nezoufej, třeba se to i Vám povede brzo.

suzza
autor
30. pro 2011

@lucifereeek Díky za rychlou odpověď 🙂 Fakt mě to povzbudilo. Já jsem se taky nikdy s žádnými gyn.problémy neléčila. Ale když už se nedaří tolik měsíců, tak mě začaly napadat jenom černé myšlenky. Ale jsem ráda, že to ještě není úplně ztracený. Tobě držím pěsti, ať těhu probíhá jak má.

franny
30. pro 2011

@suzza Ano, po 11 měsících, po doplnění vitamínů- minerálů u mě i u partnera a hlavně na to nemyslet🙂

lucifereeek
30. pro 2011

@suzza tak takové myšlenky jsem měla taky 🙂 nevím proč to tak dlouho nešlo. Podruhé jsem otěhotněla už dřív 🙂 Já si teda neměřila BT, zkoušela jsem ovu testy a nakonec dala na svou intuici, že vím, kdy je ovu 🙂 Tak držím pěsti, aby se to co nejdřív povedlo i Vám. Pokud by to po roce nešlo, asi bych už začla řešit s dr. Chyba taky nemusí být u Tebe, ale partnera - kupte si nějaké vitamíny 🙂

aguaverde
30. pro 2011

@suzza skoro po 2letech 😉

vojtisek2007
30. pro 2011

@suzza po více než 4 letech

litsea
30. pro 2011

@suzza po 3,5 letech 🙂

zenablazena
30. pro 2011

Nevěš hlavu, důležité je, aby jste se milovali pro radost a nepočítali si plodné dny... Já otěhotněla po půl roce, bohužel těhu zkončilo v 7tt, po té jsem otěhotněla hned za dva měsíce a ted tu vedlo mě leží čtyřtýdenní holčička 😀 Držím pěsti. A ještě jednu radu, vyhýbej se alkoholu a zakouřeným prostorům, i když ještě nejsi tqěhu.. Moje holčička je nemocná a je to jedna z možností "proč?"

lollia
30. pro 2011

@zenablazena Ahoj, můžu se zeptat, jak je tvá holčička nemocná? A proč se dává do souvislosti konzumace alkoholu, případně kouření před otěhotněním? 😕

evulina77
30. pro 2011

já poprvé otěhotněla po 10 měsících a podruhé po roce. Přesně vím, o čem teď přemýšlíš a je to pěkně na budku. Já sem poprvé začala pít kontryhelový čaj a podruhé čaj s kontryhelem na plodnost. Vždycky se zadařilo, když jsem už přestala doufat a když sem si říkala, že budeme muset někam zajít nechat si pomoct 😀

zenablazena
30. pro 2011

Má fallotovu tertalogii. Je to vážná vada srdíčka a pořádně se neví příčina, alkohol kouření nebo genetika se dáva do souvislosti. Nepiju nekouřim v rodině nikdo nemá nemocné srdce a nechápu důvod proč moje holčička. Opatruj se!

lollia
30. pro 2011

@zenablazena Oops 😔 , to mě velmi mrzí, drž se ty i tvoje holčička 😔 .

meluzina
30. pro 2011

ahoj, průměrná doba pro otěhotnění je rok .. takže nevěš hlavu ... :o) My jsme se snažili o miminko 7 let (taky v plodný dny) ... měli jsme dvě neúspěšné IFV a pak se najednou zadařilo přirozeně ... když už jsme mysleli že to neklapne ... jo ale to jsem plodné dny už nehlídala ... mělo by se prej každej třetí den ...

nathali
30. pro 2011

@suzza nam sa podarilo oteh po 2,5 roku pritom som chodila stale na gyndu kde mi merali foliky a sledovali ovu brala som dva nesiace dupfaston potom 6 mesiacov clostibegit + pregnyl priatel bol na spermio a dr.ma chcel poslat na ICSI ale odmietla som po liecbe asi 3 mesiace som necakane nasla // 😉
takze vsetko je mozne a zazraky sa deju ked to necakas 😉 🙂 drzim palceky

suzza
autor
30. pro 2011

@lucifereeek @franny @aguaverde @vojtisek2007 @litsea @zenablazena @evulina77 @meluzina @nathali

Holky zlatý, díky za příspěvky 🙂 Ještě dneska jsem měla náladu pod bodem mrazu, říkala jsem si, že už se dítka asi nedočkáme (v mém okolí všichni těhotní do 2 měsíců od začátku snažení, takže našich 7 neúspěšných měsíců mi přišlo jako výraz neplodnosti), ale teď mám hned pozitivnjší myšlení, že to prostě někdy jen holt trvá, ale nakonec snad dobře skončí.
Těm, co jsou teď těhule, držím palce, aby vše probíhalo, jak má a drželi jste nakonec zdravé miminko v náruči 🙂

lenkalenka2011
30. pro 2011

My jsme se poctivě snažili každý měsíc a povedlo se 12. cyklus. Určitě se taky zadaří 🙂

katerinanov
30. pro 2011

Jednou mi teta vyprávěla jak se snažili o druhé mimčo. Prý už byla zoufalá že to po 9 měsících pořád nejde a doktor se jí prý vysmál (míněno v dobrém) že 9 měsíců není žádná doba. No a teď má její druhý klučina 6 let 🙂.
A já brala kys. listovou a otěhotněla jsem hned, možná i to pomůže. Držím palce ať se Vám zadaří 🙂

dujinka
30. pro 2011

pokud ovuluješ, tak si nic neměř a nemysli na mimi, ale milujte se z lásky a chutě a ne kvůli miminku a uvidíš, že hned příští měsíc to vyjde. Já si myslím, že jde především o psychiku u nás žen 😀 alespoň mluvím z vlastní zkušenosti..taky jsme si museli počkat. Držím palce tfuj tfuj

denousek
30. pro 2011

nám se první ditko zadarilo po 4mesicivh ale ted to druhe to byl boj..ona jsme naprosto zdraví a stejne se zadarilo po 9 mesísích ale bylo to mimoděložní .-( pak za dalsi 4 po laparce.. takze celkem po 13 mesicich.. joo cesta k dítku je nekdy dost trnitá a nejde to presne jak by jsme chteli.držím pěsti at to vyjde..jestli bys chtela neco poradit co ssi myslim že nam pomohlo klidne mi pisni do ip 😉

kacenka1111
30. pro 2011

@dujinka absolutne potvrzuji, jsem tim dukazem 😀 rok nic a pak jsem se zasekla, ze uz asi ne, prestala na to myslet a // 🙂

amrash
30. pro 2011

@suzza Ono take hodne zalezi i na veku budouci mamci. Ja mimco chtela, u mne vse ve 100% poradku, u manzela taky. Jenze v mem veku... Prestala jsem na to myslet, sverila to osudu a bylo to! Sice po 20 mesicich, ale za to uplne prirozene 🙂

mitote
31. pro 2011

souhlasim, nejvic je to o psychice, cim vice se zenska stresuje ze nemuze otehotnet, zkouma plodne dny, meri teplotu, zkouma hustotu hlenu a ja nevim co, ti vic se nervuje a cim vic se nervuje ze to nejde, tim vic to nepujde 😉

mahafi
31. pro 2011

Ahoj, rozhodně nevěš hlavu 🙂, vím, jak ti je, taky kolem nás byli všichni těhotní okamžitě, což na psychice nepřidá. Nám se to podařilo po 9 měsících, jenže to skončilo v 6tt ☹, pak se zadařilo za další rok. Jedla jsem pravideně listovku, pila kontryhel a když jsme se smiřovali s tím, že život bez dětí se dá taky žít, tak tam ty dvě čárky najednou byly 😉. Povede se to, neboj, jen to někdy trvá dýl, než by si člověk přál.

ronyx
31. pro 2011

@suzza Ahoj.Já jsem sice otěhotněla hned jak jsme se začali snažit,ale 7 měsíců není ještě tak dlouhá doba, podle lékařů je v pořádku,když žena otěhotní přirozenou cestou do 2 let,pak až se to řeší jako problém.Znám spoustu párů,kterým to trvalo déle než rok a jedna moje kamarádka dokonce otěhotněla až po 3 letech snažení.Taky hodně zíleží,jestli si brala antinu a jak dlouho.Nevěš hlavu,určitě se vám zadaří.Hlavně nestresuj,to tomu vůbec nepomůže,spíše naopak. přeji hodně štěstí

peggina
2. led 2012

ahoj, jsem fatalista a vždy jsem to brala tak, že všechno má svůj správný čas, že se věci kolem dějí, tak jak mají, ať se je snažíme uspěchat jakkoliv. Možná jsem fatalistou z přinucení či alibismu, protože mé plánovaní čehokoliv skončilo vždy fiaskem, ale s přesvědčením, že co se má stát, se stane, se mi žije lépe.
Vdávala jsem se ve 34 letech a nechali jsme od počátku početí volný průběh. Bylo mi už tehdy jasné, že věk není ideální, ale odmítla jsem se kvůli tomu stresovat ..zkrátka, buď to vyjde nebo ne...dál jsem se věnovala svým koníčkům, žila zdravě podle svého přesvědčení a nenechala se znepokojovat řečmi z okolí, že čas běží....
Teď je mi 41 a jsem ve 32tt. Přirozeně,spontánně, bez nervů. Myslím, že ta víra a klid v duši, že jestli se mám stát matkou, tak se jí stanu mi pomohlo nejvíc,nepodlehnout touze po znásilnění přirozeného chodu věcí.......nakonec...na světě je tolik opuštěných dětí, proč bych si měla myslet, že mé geny jsou ty nejlepší na rozmnožení....?Tak přeji klid a mír v duši, víru a nadhled!

pravycas
9. kvě 2012

... myslela jsem, že čtyřicítkou to končí, ale teď (je mi 46) přišel pan "pravý" a chtěli bysme ještě MOC 🙂

Radka

leeerinka
10. kvě 2012

holky, u nás to bylo tak, že od 17 jsem měla různé gyn. problémy, pořád samé operace, cysty, nakonec jsem přišla o jeden vaječník...od těch 17 doktor pořád říkal, že bych měla raději mít mimi dřív, než bude pozdě...ale co naděláte, chlap s tím musí souhlasit, že? 🙂 Loni v červnu jsem se vdávala a od té doby jsme si řekli, že to začneme zkoušet, ale moje tělo si dělalo, co chtělo, vůbec jsem neměla ms, vždycky jsem dostala vyvolávačku, pak tři měsíce utrogestan (po tu dobu to šlapalo, ale ovu nebyla),pak znovu...začala jsem propadat panice...a pak se to ve mě zlomilo, řekla jsem si, že na to kašlu to tak hrotit a nechám to být...poslední vyvolávačku jsem dostala 19.dubna a pořád to nedostala...a před pár dny se objevily //...takže má rada - nestresovat se, nemyslet na to...jak říká peggina, co se má stát, stane se 🙂

ebsian
10. kvě 2012

U mě to zas nebylo o psychice ale o postavě 😀 😀 A v době, kdy jsem si plánovala, že teda z velikosti xxxl (vel.52) chci S, tak jsem se u L (vel.42) zasekla a nečekaně otěhotněla.. 😀

naomi6
10. kvě 2012

Ahoj holky, my jsme se snažili rok přirozenou cestou a pak mi nasadili léky na srovnání cyklu a podporu ovulace a hned napoprvé s touto léčbou se nám to povedlo

chezzule
10. kvě 2012

čauky holky,my se s manželem snažili víc jak rok,po té nás moje gynekoložka odeslala na vyšetření,tam nám řekli,že je problém u obou dvou,že přirozenou cestou neotěhotním.....navrhli tedy IVF,do kterého moc šancí nedávali,že lepší by bylo umělé oplodnění.Nakonec sme si dohodli termín,kdy přijdem a nasadí mi nějaké hormony před tím IVF.Něco nám do toho s manželem vešlo,tak sme to odložili.Já sem nečekaně změnila práci a v nové práci-což mezitím uběhlo dalšího půl roku sem nečekaně zjistila,že sem těhotná 🙂 takže doktorům už nějak nevěřím,že to bez zákroků a léků nejde!!zázraky se dějí.ono to opravdu bude o psychice a tím,jak moc si to žena vymodlí.Čím víc na to myslíte tím více nezdarů a zoufalství.Takže přeji Vám všem,aby se Vám to podařilo bez léků a zásahů doktorů 😉