Otěhotněly jste přirozenou cestou po více než půl roce?

suzza
30. pro 2011

Ahojte těhulky, už 7 měsíců se snažíme o miminko a nic. Přitom sex probíhá v plodných dnech (měřím BT). Už z toho začínám být dost nesvá a začíná mě napadat otázka - když se tolik měsíců nepovedlo, jsme vůbec plodný pár? Proto se obracím na vás těhulky s otázkou, jestli některá z vás otěhotněla (přirozenou cestou, ne IVF apod.) po více než 6 měsících snažení (a jestli tedy i my ještě máme šanci). Děkuji moc za vaše zkušenosti.

marlenee
10. kvě 2012

Ahojky já otěhotěla po 3 letech snažení z toho rok pod vedením kliniky a třech neúspěšných IUI prosím PŘIROZENĚ ! 🙂

svoba
10. kvě 2012

čekala bych rok a půl. pak navšítvila CAR a nechala si udělat všemožné testy. zajdi taky k obvodákovi, aby ti nabral štítku, gastro, apod. i tam může být zakopán pes.
nechci ale strašit. 7měsíců je málo. klid! o neplodnosti se mluví po dvou letech. jste ještě v normě. bez obav. 🙂

majinka1981
10. kvě 2012

Já po osmi měsících. Ten měsíc co jsem otěhotněla jsem pila kontryhelový čaj. Třeba tomu pomohl. Také jsem poslední tři měsíce měřila teplotu.

anatanka
19. kvě 2012

@suzza Klid. Hlavne nestresuj, to je nehorsi faktor. Jestli uz ted meris hodnoty, tak neprehanej... 😉
Ja si umanula, ze z nejakyho duvodu nemuzu prirozene otehotnet, tak jsme po necelym roce snazeni sli do centra asistovane reprodukce, kde mi po hodinovem vysvetlovani, co vsechno budem podstupovat, rekli pri vysetreni, ze se nemam divit, ze nemenstruuju, kdyz jsem ve ctvrtem tydnu...🙂
Nejlepsi je odjet na dovolenou...To funguje u vetsiny paru a u koho nefunguje ani po nekolika letech tohle, tak tam funguje adopce. Vetsinou je to fakt o psychice.

nemja
19. kvě 2012

Nám se zadařilo asi po 9 měsících, kdy jsme tomu nechávali volný průběh, opravdu jsme se snažili to nějak extrémně neřešit. Před tím jsem už ale byla ze zdravotních důvodů 3 roky bez antikoncepce, jen jsme si dávali pozor. Poslední měsíc před otěhotněním mi už můj doktor předepsal nějaké hormony, prý abych ho pak někdy nenařkla, že třeba něco zanedbal nebo mi nenabídl léčbu. No 1. den menstruace, kdy jsem měla začít hormony užívat jsem jaksi z nedostatku času a soustředění prošvihla a další měsíc už se menzes ani nedostavil 🙂 Doktor mi pak říkal, že to tak funguje na hodně žen, že je to někdy opravdu hodně o psychice.

bajamaty
20. kvě 2012

My jsme otěhotněli přirozenou cestou po dvouletech 😉

kustka
1. říj 2013

Tak my jsme 1. děťátko počali hned 2. měsíc, ale na druhé jsme čekali 2 roky a ještě nám musela trochu pomoci gynekoložka- ale nakonec to vyšlo 😉

kettm
1. říj 2013

První po 3 měsících, druhé přesně po roce snažení.