Otěhotnění během menstruace. Je to vůbec možné?

olivie
23. led 2007

Ahoj holky,
včera jsme v práci narazili na téma děti a jedna kolegyně pronesla zajímavou věc.Dlouho se prý snažili o mimi a nakonec to zkusili v době její menstruace a prý to vyšlo.No nakonec kde jinde bych se měla o toto téma podělit a kde jinde bych našla spoustu názorů ať kladných či jiných...
A tak se ptám : co si o tom myslíte.Je to vůbec možné??
Jedna kamarádka mi říkala že jí to už pár lidiček taky řeklo ?????

egyptanka
21. lis 2007

Guľôčka, to co opisujes a podľa tvojho cyklu je ovulacia.

kacka.va
22. lis 2007

lynn: hodně holek si např. měří bazální teplotu a podle toho poznají kdy ovulují a nebo používají ovulační testy. a myslím, že pokud se budeš milovat 2x za měsíc, tak rozhodně ta šance na otěhotnění je mnohem menší než těch 50 %, pokud nevíš, kdy přesně ovuluješ.

lynn77
22. lis 2007

Tak se mi to smazalo, muj prispevek, tak snad se mi to povede znova

lynn77
22. lis 2007

kacka.va:

Ja jsem samozrejme nerekla, ze pokud se v jednom cyklu budu milovat 2x, tak je sance 50% na otehotneni, jak si moje slova pretlumocila. Ja jsem rikala, ze pokud v jednom cyklu otehotnim (coz je tedy nutny predpoklad) a ja mam v tom předchazejicim cyklu pouze 2x pohlavni styk, tak je pravdepodobnost 50%, ze jsem otehotnela v jednom z tech dvou dnu (50% jeden den, 50% druhy den). Takze to na vysvetleni. Jo, a dovolila bych si tvrdit, ze sance ze v cyklu otehotnim, i kdyz vim, ze ovuluji a kdy presne, je dost mala, nicmene na toto tema bylo popsano jiz mnoho papiru jinymi kapacitami, proto se do toho nebudu poustet a nektere holky by mohly vypravet (myslim i ty, ktere nemohou¨dlouho otehotnet anebo vykladejme to te, ktera se vsude docte, ze je jen 20% sance otehotnet pri pravidelnem pohlavnim styku v jednom cyklu a ona zrovna otehotni kdyz se ji to moc nehodi).

Co je ovulace, samozrejme vim. Nekolik mesicu si take merim bazalni teplotu a sleduji ostatni znaky ovulace. Dovolim si tvrdit, ze mam slusne nastudovano a vidis, presto jsem neměla zatim to stesti....

Nicmene, myslim, ze toto tema neni o medicinske "ovulacni" teorii, proto jsem tady tyto uvahy vubec nerozebirala a ptala se to, co jsem se ptala. Presto bych chtela tedy poupravit moji otazku. Tedy jak muze nekdo kdo ma pravidelny pohlavni styk v prubehu cyklu dejme tomu obligatni kazde dva dny (pokud nesleduje ovulaci) tvrdit, ze otehotnel v ten konktretni den? Jak to vi? POkud nekdo ano, smekam, ja bych si nikdy nic takoveho netroufla rict. Protoze pokud ma zena obvykle cyklus dlouhy 28 dni (jen me nekamenujte, ze pouzivam ten "standard", ktery ma malokdo) a nesleduje ovulaci a jeden mesic ma ovulaci treba dejme tomu 29 DC, tak prece nemuze rict, ze otehotnela PRED menstruaci jen proto, ze ji obvykle menstruace chodi 29. den. Mela pouze posunutou ovulaci. Proto me zajima, jak dotycne, ktere trvdi, ze otehotneli v prubehu menstruace tohle vi? Protoze ja bych si tohle dovolila tvrdit pouze pokud bych mela jeden jediny pohlavni styk v cyklu a ten by byl v den menstruace. Protoze pokud bych mela vic nechranenych pohlavnich styku (tedy alespon ty dva, ktere jsem uvadela predtim), tak uz nemuzu tvrdit, ze jsem otehotnela jeden konkretni den (opet, pokud nesleduji ovulaci)

lynn77
22. lis 2007

Uf, omlouvam se, ze jsem se tady tak rozepsala...

kacka.va
23. lis 2007

lynn: tak to se omlouvám, ale přišlo mi to fakt divně napsané. Já jsem se zatím setkala jen s holkama, které si právě ovulaci hlídaly, takže mohou vědět kdy otěhotněly. A tím pádem ví přesně den, protože ovulace neprobíhá víc dní v měsíci, ale jen jeden. Já jsem úplně celou diskuzi nečetla, takže nevím, jestli tu některé holky tvrdí, že ví, kdy ovulovaly, aniž by si měřily bazální teplotu nebo dělaly ovulační testy, takže možná právě proto byla ten můj předešlý příspěvek takový, jaký byl.
Ohledně toho, že je malá šance na otěhotnění... pokud je u obou partnerů vše v pořádku, tak si myslím, že to jde, druhou otázkou je míra např. stresu, váha a podobné věci, protože znám holčinu, která byla naprosto zdravá, žádné problémy jí nezjistili, spermiogram měli v pořádku, ale ona se snažila hubnout a když přibrala, tak otěhotněli. Samožřejmě, že těch faktorů je mnohem víc.

ikuska26
29. lis 2007

ahoj holky, ja sa chcem opytat, tapam, cez vikend sme mali s manzelom nechraneni sex a to bol asi 3 - 4 den MS potom som mala uz len taky slaby vytok a teraz ma iba normal vytok, ...ale pochybnosti mam, ze by sa pracovalo vo vnutri na surodencovi pre nasho synceka... skor sa obavam, pretoze som si myslela, ze to asi nejde, viem ze prveho sme pocali v strede cyklu cca 10 - 14 presne ovulacia, tz by som nemusela pocat, ked mam ovulaciu az neskor? som zmatena, ako citam vsetky vase prispevky ... dikes za nazor... ☹

kacka.va
30. lis 2007

ikuska: na to ti asi nikdo neodpoví, záleží na tom, kdy jsi měla ovulku. Jinak se nedá vyloučit, že jsi těhotná.

ajinka91
29. únor 2008

Chtela by jsem ze zeptat,pravidelne beru antikoncepci,bohuzel v te dobe kdy jsem ji uzivala jsem brala i antibiotika,cimz se riziko ucinnosti snizuje,v teto dobre jsem se milovala j pritelem,ted po dobrani plata jsem opet mela styk s pritelem.A menstruace se zatim nedostavila.Je riziko ze jsem tehotna? 😅

elennka
29. únor 2008

těhu můžeš být, ale je to velice nepravděpodobné. ATB snižuje sice účinek antikoncepce, ale při jejím dlouhodobém užívání je MS cyklus tak trochu uměle tvořený. takže bych se až tak moc nestresovala... Dělala sis těhu test?

ajinka91
29. únor 2008

ne jeste jsem si ho nedelala.Nestresuji se to urcite te,byla bych rada kdybych byla tehulka 🙂

kukucka26
5. bře 2008

ahojte zeny ako to funguje na tej stranke ?http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog..., co to znamena potom pod dnom ruzove W a modre M co to je ? vie to niekto vysvetlit je to po nemecky prosim

elana
5. bře 2008

Kukučko, to je předpokládané pohlaví.

Růžové W je weiblich-ženské.
Mužské M je mänlich-mužské🙂

elana
5. bře 2008

Mužské=samozřejmě modré😀 blbnu.

meusicka
5. bře 2008

kocky...teda ja nechapem ako to funguje, ale mne vyhodilo na marec presne na dni ovulky 😅

wladka
5. bře 2008

ja som otehotnela pocas menzesu.. neplanovane.. 4 den mestruacie, viem to nastopro, lebo potom som letela na sluzobku.. 😉 ..je to mozne.. a vtedy sa ze vraj dievcata castejsie rodia 😎

meusicka
5. bře 2008

wladka....a to si sa potom necudovala, alebo mas taky cyklus ze sa s tym vlastne aj dalo pocitat?

wladka
5. bře 2008

moja, ja ti vobec neviem povedat.. cyklus som mala normalny, 26-27dnovy.. ani nas to nenapadlo, my sme sa spoliehali, ze tesne pred, po a pocas menzesu su neplodne dni.. ale hovno 😝 .. never tomu 😀 ja som zivy pripad.. 😉

elana
5. bře 2008

Souhlasím, já tento měsíc měla ovulku 6.DC, ještě mi pořádně menses ani neskončily, mám to stopro ověřeno měřením BT, pěkně mě to překvapilo. Takže si umím představit, milovat se 4.DC, tak si bičíikovci počkali a teoreticky jsem mohla otěhotnět taky.

Tělo je fakt nevyzpytatelný a teorie plodných a neplodných dnů podle kalendáře je hooodně nespolehlivá🙂

wladka
5. bře 2008

elana, meu, ja si myslim, ze sa fakt nebrante 😉 .. spermicky vdrzia v tele 5dni, takze kludne mozu pockat, a vyckat si na ten spravny den.. ak ukazuje BT, ci co to je 😅 neznaju, ja nebol snazilka vobec 😀 , alebo ak ukazuje vypocet, tak kludne do toho..drzim vam paste.. nech sa zadari a nech to vyjde 😉

inak, http://www.lunarium.co.uk/jonas.php .. je tam aj vypocet.. ja som si to dala pospatku, a vyslo to!! 😎 sice nie v ten den, ale den - teda vecer pred tym..takze chytre spermciky vyckali, a startovali v spravny den 😉 ..odporucam kuk, nemate co stratit.. 😉

meusicka
5. bře 2008

wladka... no ved uvidime, ja som snazilka uz rok ☹

wladka
5. bře 2008

meu, neboj, priide to.. ved to mas aj v pase.. ked clovek necaka, aj motyka vystreli.. 😉 .. uvolni sa, ziadne stresy, sustredenie.. nechaj to na prirodu 😉 😎

meusicka
5. bře 2008

wladka... mne to vlastne teraz tak nahrava do karat, pretoze len nahoda chcela ze akurat teraz cez ovu ideme na taky relaxacny pobyt, skorsi termin bol totiz uz obsadeny 😝

wladka
5. bře 2008

meu, 😉 tak uz nech sa zadari..

kukucka26
6. bře 2008

aho jwladka ja po nemecky nerozumiem takze z tej stranky neviem po chopit podstata ale uvidime zatial pa

dididi30
6. bře 2008

mikitakzak to si tam mam dat svoj datum narodenia ci dietata?

katkamaz
6. bře 2008

Kocky a este k tomu Risk a Gende v tabulke od Wladky, co to je? 😉

aliva
24. bře 2008

Ahojte, chcem sa opýtať, mala som nechránený styk 2 deň MS 😕 a teraz cca 10 dní po ma občas tak zvláštne pichne v podbrušku + jeden deň som mala slabé špinenie... ďalšia MS by mala prísť až o dva týždne..
Zatial sa mi nič podobné nestalo. Môžem byť tehotná ?! Ak máte podobnú skúsenosť - PROSÍM NAPÍŠTE ! 😉 Inak MS mám pravideľne na 28 deň..Takže plodné dni som asi nemala, ale ako som čítala vaše príspevky tak všetko je možné ! 😅

elana
24. bře 2008

Alivo a nemáš plodné dny spíš teď? 😅 když čekáš MS za dva týdny, tak by to vycházelo a u někoho je špinění a píchání běžný projev ovulace. Sice to jindy nemíváš (asi, když Tě to teď rozhodilo) ale to může být klidně tím, že nyní máš strach z těhotenství a tak se víc pozoruješ a tělo je potvůrka a někdy si s náma hraje🙂

aliva
25. bře 2008

..no možné to je. 🙂 Aj keď doteraz som naozaj také "prejavy" nemala.. Tak počkám a uvidím. A ďakujem za odpoveď !