Otěhotnění během menstruace. Je to vůbec možné?

olivie
23. led 2007

Ahoj holky,
včera jsme v práci narazili na téma děti a jedna kolegyně pronesla zajímavou věc.Dlouho se prý snažili o mimi a nakonec to zkusili v době její menstruace a prý to vyšlo.No nakonec kde jinde bych se měla o toto téma podělit a kde jinde bych našla spoustu názorů ať kladných či jiných...
A tak se ptám : co si o tom myslíte.Je to vůbec možné??
Jedna kamarádka mi říkala že jí to už pár lidiček taky řeklo ?????

adunka73
7. zář 2008

Ahoj holky,jsem tu nova a chtela bych jen podekovat za mnoho zajimavych prispevku a odkazu na www stranky.Peclive jsem si vsechno precetla a zarazuji se timto k snazilkam. Nyni po nastudovani nemecke tabulky a Jonasovy metody se budem snazit jeste vic,moc si prejeme chlapecka. Dejte vedet,jak pokracujete ve snazeni,koukam,ze tady nikdo nebyl od marsa

anneta
28. zář 2008

Ahoj, tak já chci taky chlapečka 🙂 a začínám se snažit teď . Ale podle jonase mi vyšlo že bych měla sexovat přes menstruaci a to nemůžu překousnout 😖 tak uvidím. Já se řídím podle bezální teploty. Ale jestli to tento měsíc nevyjde, tak ten přístí to zkusím přes menstruaci a dám vědět.

prinzesz
30. zář 2008

Ahojte holky, tak mne to podla tej tabulky tiez vychadza na menstruaciu 🙂 tak neviem... ale skusim to, ved za to nic nedame no nie? meriam aj BT ale zatial ani ovulka nenabehla...

oneri
1. říj 2008

ja tomu nemozem uverit, uz len koli tomu, ze menstruacna tekutina ti vyplavi spermie a tiez vajicko. verila by som tomu jedine v tom pripade, ze by mali ti ludia styk jediny krat a to cez menzes. co sa mi nezda ze by sa milovali vylucne sez menzes, tot moj nazor

andelka
1. říj 2008

No, při MS je pravděpodobnost početí fakt malá a může to vyjít jedině, když ovulace bývá brzy. A spíš bych řekla, že je to při končící MS. Otěhotnět se dá jen v den ovulace a přece jen, nějakou dobu trvá, než se tělo po MS připraví na ovulku, určitě není druhý den po skončení MS. 😅

sherry22
17. říj 2008

Minule sme sa bavili s kamaratkou a povedala, ze mala sex a na dalsi den, teda az neskor v noci, dostala menzes a vysledkom je 1,5 rocne dievcatko. Neviem, ci mam tomu verit, ved krv z menzesu by predsa vajicko odplavila?

krista
12. lis 2008

janul1k7 • Dnes v 07:06
pocas menstruacie som mala pohlavny styk s mojim priatelom.a niekolko krat to vo mne nechal bez ochrany.bojim sa co ak nahodou otehotniem.je to mozne?? dva dni po tom uz vobec nemam menstruaciu nic mi netece.je to mozne ze som tehotna?

mirica • 3d, snž • Dnes v 07:13
janul- teoreticky aj prakticky to možné je - ak by si mávala ovulku počas menštruáce.....ak je to už viac ako dva dni , je už aj zbitočné ísť si pre tabletky zabraňujúse otehuľkovaniu.....zostáva ti len počkať do termínu ďaľšej
mršky a ak nepríde -urobiť test.......ale neboj šanca , že máš taký netypický cyklus je malá 😉

strouzek • Dnes v 07:30
janul možné je vše ale to že se ti zkrátila menzes rozhodně neznamená těhu. trvá několik dnů než se vajíčko uloží do dělohy a tělo pozná že je těhulka.
jinak ale moje švagrová otěhotněla při končící menzes (tj 4 DC) 2x

sarkal • 41tt • Dnes v 09:05
Ahojky jak píší holky možné to je.
Mě se to stalo...Před čtyřmi lety,vždycky sme se chránily a když sem měla ms tak jsem si naivně myslela,že při ní nemůžu otěhotnět a šup byla jsem v tom,dr. říkal,že to možné je a u mě to byl jediný den kdy jsem se nechránila.O miminko sme nakonec přišly,ale nikdy bych nevěřila,že je to zkrátka i přes ms možné 😅
Ačkoli jak píše Mirica to,že máš kratší ms neznamená,že jsi těhotná.

simona55 • Dnes v 09:43
cavte. mne doktorka vravela ze vtedi sa da najlepsi otehotnied ked mas mrchu.preco janul nechces bit tehula? kolko mas deticiek ? akokov?

stavba • Dnes v 09:57
simona55:tak to je asi jedna z mála, která si to myslí a já bych v ní okamžitě ztratila důvěru. Vždyť přece při normálním průběhu cyklu (což uznávám začíná být rarita) bývá ovulace zhruba uprstřed cyklu. Nehledě na to, že je to dost nehygienický a můžeš si ještě uhnat nějaké zdravotní potíže.

strouzek • Dnes v 10:04
simona tak to jsem v životě neslyšela že je nejlepší otěhu při mrše, pěkná blbost, jednak je to nehygienické nejen hrozí infekce pro ženu ale i pro muže. navíc ovulace je na 99% mimo menzes a to jedno 1% jsou asi holky kterým se to povedlo. no podle mě to nemusí značit že ovu je v době menzes ale třeba se tam spermie chytne a čeká do ovu, moje švagrovka neví jestli byla 4 DC ovulace jen ví že měli sex ale může to značit že spermie vydržela třeba do 8 DC kdy už byla ovulka

denduska • 1d • Dnes v 10:15
jasne ze sa da otehotniet aj pri mrche, vola sa to provokovana (violentna) ovulacia 😉 a u zvierat je to uuuuplne bezne, ze su samicky plodne v tomto obdobi, vlastne len v tomto obdobi.
Aj moja kamoska tak otehotnela a nestacila sa cudovat 🙂

stavba • Dnes v 10:30
Upřímně řečeno, i když s manželem se už známe dobře a dlouho, tak v období ms bych sex neprovozovala, připadá mi to dost nechutný, těch pár dní bez sexu se snad vydržet dá, ne?

strouzek • Dnes v 10:37
my s manžou sexili v době menzes ale to bylo kdysi když jezdil na vysokou a domů jen jednou za 14 dnů na víkend ale já taky měla menzes slabou takže pohoda, nutnost sprcha předtím a pak hned taky. rozhodně ale dobrovolně teď toto neprovozuji, si tam zanesete nějakou infekce a ta léčba mi za pár dní půstu nestojí. navíc v době menzes nemám chuť ani za mák, spíš manžu nemůžu ani cítit.

amadora
13. lis 2008

Toto písala Janul1k7 do témy ktorú jej admin zavrela kým prišla sem:

mala som pohlavny styk s mojim priatelom v druhy den mojej menstruacie ako je u man tvykom vzdy mam menstruaciu tak 5-6 dni a stale dost silnu ale teraz odkedy sme maly styk to vo mne priatel niekolko krat nechal jeho spermie a odvtedy nemam ani tolko vytoku dnes dokonca len trosicku cerveneho a uz nic mi ani netece a to sme sa milovali v sobotu a v piatok som dostala menzes!je mozne ze som naizaj tehotna???prosimm poradte mi!!mam 16 rokou a mala by som dost velke problemy keby ostanem tehotna a ak by som nahodou ostala co mam robit aby som potratila je to mozne potratit ajtak ked sa s priatelom cez wikendy opijeme a to dost??ze miesame alkohol a pijeme az kym nejsme K:O???moze ajtak zena potratit??a ked nie tak ako by som potom mohla este potratit??poradte mi prosiimmmmm strasne sa bojimmm srdce mam az v krku a to priatel mi hovori ze na nete cital ze sa to neda ale tomu neverim...poradte prosiiimm

Preto tak urputne hľadá radu!

kolienko
27. led 2009

ahojte , viete mi niektorá povedať, ako to funguje, ked počas menst. môze zena otehu?? ved krváca a nové vajíčko by ešte nemalo byť na ceste, alebo to potom tak dlho trvá (celý mesiac, niekedy aj viac) kým narastie a zacne sa ms vyplavovať??? som si robila ovu test 22.1 a bol poz. no ale v noci, teda ráno 23.1 som dostala MS... ak by bola pravdepodobn. že otehot., ako to je mozné??

andelka
27. led 2009

kolienko: Žena může otěhotnět v odbě, kdy má ještě MS tak, že jí třeba MS trvá dlouho a ona má sex v době, kdy už je MS slabá, třeba 6DC, nebo 7DC(den cyklu) a ovulace přijde brzy, třeba už 10 nebo 11DC. To bývá u těch, kdo mají kratší cykly. Spermie nějakou dobu v těle vydrží a pokud mají dobré podmínky na vajíčko si počkají. Tvůj pozitivní ovu test byl způsoben zřejmě právě tím, že bylo těsně před MS. Od ovulace to MS to totiž trvá zhruba 9-16 dní, tedy není možné, aby jeden den byla ovulace a třeba za 2 dny MS. Testy pracují s měnící se hladinou hormonů a to má každá žena jiné. Ne vždy ovu testy fungují bezchybně. Lepší je měřit BT, to pak žena ví, jestli a kdy ovu proběhla a i kdy přijde MS.

adelii
27. led 2009

Ahoj holky,potrebujem poradit,aj ked nie som uplne v spravnej teme....uz dva mesiace mam slabsiu menstruaciu,skoro ziadnu,len take spinenie a to len tri dni.Beriem antikoncepciu a pred dvomi mesiacmi mi zistili nejake zle vysledky z cytologie,ale nepovedali o co sa jedna.Na kontrolu mam ist az koncom februara.Myslite si,ze slaba menstruacia moze byt prejavom otehotnenia alebo to moze byt skor tymi zlymi testami?Dakujem 🙂

kolienko
28. led 2009

ahoj adeli, ja sa tomu az tak nerozumiem, ale viem, že ked som brala antikonc., tak moja menstr. bola slabá, bezbolestná a krátka..... teraz mám pravý opak .....

antikonc. som brala velmi krátko, ale aj tak si myslím, že to môže ovplyvniť antik.

andelka, ďakujem za vysvetlenie ..... BT meriam, ale počas mrchy nie.... 😔
čítala som, práve v tejto téme, že jedna baba tak otehotnela, v sobotu mala sex a v piatok mrchu a zrazu šup, ona otehotnela a ja mávam práveže dlhý cyklus. podla BT som mala obu až 26-27 DC.

sikiki
28. led 2009

ahoj holky,jen vám v rychlosti přispěju do diskuze.Jsem toho názorným příkladem,až jsem byla v šoku,že se v této době dá otěhotnět.Bohužel mi tím zkazili doktoři radost,páč antikoncepci neberu a ani jsem nikdy nebrala a a toto bylo jediné období naší nepozornosti 😉
Takže když mi dr. dělal termín porodu a pak jak malej v bříšku rostl,dostali jsme se až k tomu,že jsem otěhotněla někdy druhý den MS 😉
P.S. moje sousedka je toho druhým příkladem,ta měla MS 4 měsíce normální klasiku 😉 a byla těhu,aniž by to tušila

sikiki
28. led 2009

P.S.kdybych čekala na ovulační dny a všechno si počítala,možná nejsem těhu ještě dneska 😉

kolienko
28. led 2009

ahoj sikiki,

to akoze vázne si otehotnela na druhý den MS ?? a prečo ti lekár skazil radosť? to som nepochopila.
nevysvetlil Ti lekár, ako to funguje ked krvácaš a predsa otehotnieš??
to je uz oplodnené nové vajíčko???

sikiki
28. led 2009

ahoj kolienko,protože to bylo jediné období,kdy jsme si s manžou nedávali pozor při sexu,nebo jsem věřila přesně jen na ovulaci.Lékař mi pouze řekl,když jsem se divila,že jsem těhu,že nesmím patřit do skupinky žen,který si myslí,že při MS se nemůže otěhotnět,víc jsem se už po tom nepátrala.
Prostě při tom otěhotnět jde 😉

andelka
28. led 2009

sikiki: A nemohla jsi otěhotnět až při styku, kdy jste si nedávali pozor? Nebo jsi mohla být těhu už když jsi měla MS, to se stává.
kolienko: Já mám taky ovu pozdě, jako ty, ale vždycky od ovu do MS uběhne 11-12 dní. Pokud je ta doba menší než 9, případné oplodněné vajíčko se nestihne uhnízdit. Kdybys měla ovu jeden den a MS druhý, vajíčko by se v rozpadávající se sliznici nemohlo uvelebit, ale bylo by vyplaveno. Otěhotnět mimo ovulaci se opravdu nedá, to je fakt.

kolienko
28. led 2009

andelka, ja neviem ako to je, ale vela zien tu píše, že otehotnelo počas MS....tak sme to skúsili a uvidím a ten ovu test ma len do toho dohnal.... ja to ziež nechápem, ale príroda si to vie zariadiř asi sama a po svojom.....

andelka
28. led 2009

kolienko: Já vím jak to je a jinak to prostě nejde. Jindy než při ovulce se otěhotnět nedá. Otázkou ale je, kdy u ženy nastane a jak dlouho jsou v jejím těle spermie schopné přežít. Tady to je dost individuální a může to být každý cyklus jinak. Ale otěhotnět se dá jen +-1 den po uvolnění vajíčka, jindy ne.

kolienko
30. led 2009

andelka, viem, že otehotnieť bez ovulácie nie je mozné, ale určite sa to dá aj cez mrchu, ved sem píšu baby, ktoré sú samé príkladom.... takze príroda je určite silnejsia ako nejaké metédy a teoriel....

andelka, vy sa kolko snažíte?

andelka
30. led 2009

kolienko: My právě používáme tu metodu 😀 Nesnažíme se, začnem tak za rok a půl.
Příroda je silná, to určitě a je dobře, že to tak je. Ale k tomu, aby mohlo dojít k otěhotnění ze styku při MS musí být podmínky, které většina žen nemá. Navíc se často nedá na 100% určit, z jakého styku ty spermie, které oplodnily vajíčko byly. Leda by před ovulací byl jen 1 styk. Ale na vlastní oči jsem viděla i věci nepravděpodobné, třeba těhu po styku 5 dní před ovulací, kdy ještě ani plodný hlen nebyl. Ale tam to byl v celém cyklu jen jeden styk, takže bylo jasné, že těhu muselo být z něj. 😉

danu
13. zář 2009

ika111 • Dnes o 10:51
moja najlepšia kamaratka sa veľmi trapy a ja jej neviem na to odpovedať.. ☹
tak by som sa chcela opytať,či mohla otehotnieť,ak spala so svojim priateľom počas alebo presne po skončení menštruácie?
bola by som veľmi rada,keby mi niekto s tymto pomohol aby som ju mohla upokojiť..

garicka • 27tt • Dnes o 10:56
ika menštruácia neslúži ako antikoncepcia.... aj počas menštruácie sa dá otehotnieť... nech si spraví test a potom uvidí na čom je.... držím palce

marinka • 1d, 30tt • Dnes o 10:57
ika, no pokud v té době byla ovulace, tak určitě otěhotnět mohla..Ne každá z nás má ovulaci v půlce cyklu, někdy ji má třeba 8 DC, což je hned po MS, nebo dokonce i přímo během MS.

cervena_ciapocka • Dnes o 11:01
tak ako pise marinka, ovulaciu mohla mat aj tesne po menstruacii a spermie dokazu prezit aj par dni.

ika111 • Dnes o 12:36
ach jaaj tak to ju asi nepotešim no nič asi skusime ten test a verime že bude negativny!!!!!... ☹

irsina83
14. zář 2009

Nemate skusenosti s tym ze i napriek tomu ze mam PCO ci mozem otehotniet pocas menstruacie, dala som si spravit Jonasov vypocet a tam mi to vychadza pocas menstruacie...tak neviem ale skusim...

perina
15. bře 2010

podla jonasa sa niektorzm zenam podari otehotniet pocas menstruacie.....

marekpeter
3. lis 2010

@tucniacik Ahoj, prepač, že reagujem na taky starý príspevok, ale zaujímalo by ma, či sa Vám podarilo detičky splodiť na Jonášov Termín, alebo to bola klasická ovulácia.

w1era
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marekpeter
3. lis 2010

@w1era ahoj, prečo je to v menstruacii lepsie nez normálne? moja priatelka to cez menstruaciu nechce. nehygienicke a spinavé, vraj by sa nevedela uvolnit...

tucniacik
3. lis 2010

@marekpeter ahoj,
no podarilo sa nam klasicky pocas ovulacie... prvu dcerku sme splodili 9 dni pred terminom ktory nam dal jonas... bola to klasicka ovulacia podla cyklu/nie podla vesmirnych ziareni ako to uvazda jonas/ ktoru som na sebe uz vedela rozpoznat presne na den /bazalna teplota, ovulacne testy/, keby sme sa spoliehali na jonasa, nic by sa nestalo, vajicko by uz davno bolo odomrete, a o par dni prisla menstruacia... druhu dcerku sme spolodili tak isto pocas ovulacie, teda den pred ovulaciou je to najvhodnejsie, a dokonca hned na prvy pokus... ja radim - vykaslat sa na jonasov kalednar, odsledovat si ovulaciu, zaberie to troska casu ale az tak narocne to nie je... ak ste obaja zdravi, podari sa... mimochodom, aj jonas slubuje uspech iba pod podmienkou, ze partnery su zdravi... a ak sa nedari, treba patrat po pricine, nie spoliehat sa na jonasa... kazdy, kto vie ako funguje zensky cyklus, hormony, atd, tak mu musi byt jasne ze ovulacia sa nemoze len tak vyskutnut hoci kedy nezavisle na cykle.. a ak niektore jonasove pokusy vysli, tak iba u zien co nemaju pravidelny cyklus, a proste sa nahodou trafil...ale chapem, zufali ludia robia zufale ciny, sama som to zazila...
iste - su veci medzi nebom a zemou, a niekedy aj motyka vystreli tak ze lekari sa divia, ale toto male promile zazraku je velmi nizke na to, aby sme sa na to mohli spoliehat...to je ako ked jedna z 1000 zien otehotnie pocas menstruacie /a aj to je otazke ci skutocne vie kedy bol den pocatia, a tiez je otazne ci islo o menstruaciu lebo nie kazde krvacanie musi byt menstruacia! - ale berme to tak ze sa to stane, a dalsich 999 zien otehotnie normalne pocas ovulacie, je to proste stale malicka malilinka a neoverena sanca, na ktoru by som sa vobec neupinala...
drzim vam moc palce! 🙂

terez23
10. lis 2011

Ahojte, chcem sa Vas spytat - viem, ze otehotniet sa da aj pocas menstruacie. ALE, ked som mala predtym 2tyzdne normalne ovulaciu? Aj tak mozem otehotniet?

Vdaka za rady (keby aj otehotniem, budeme radi, ale z toho "biologickeho" hladiska ma to velmi zaujima 🙂 )

andelka
11. lis 2011

@terez23 záleží kdy máš ovulku od začátku cyklu. Pokud brzy, třeba 10-12DC a MS máš delší, třeba 8dní, tak klidně můžou (teda při velmi dobré kvalitě spermií a už přítomnosti plodného hlenu) spermie při konci MS přežít a na tu ovulku si pár dní počkat.