Otěhotnění během menstruace. Je to vůbec možné?

olivie
23. led 2007

Ahoj holky,
včera jsme v práci narazili na téma děti a jedna kolegyně pronesla zajímavou věc.Dlouho se prý snažili o mimi a nakonec to zkusili v době její menstruace a prý to vyšlo.No nakonec kde jinde bych se měla o toto téma podělit a kde jinde bych našla spoustu názorů ať kladných či jiných...
A tak se ptám : co si o tom myslíte.Je to vůbec možné??
Jedna kamarádka mi říkala že jí to už pár lidiček taky řeklo ?????

kacabacka
26. led 2007

no jo, ale jak poznám teda ty plodný dny? jakou barvou je to zaškrtnutý? ach jo, němčinu nesnášim.... ☹

majmuna
26. led 2007

Jukni na tu carku v ty lince kde jsou dny.Mesice ale prelozit umis ze? 😀

caira
26. led 2007

holky kdyz ja neumim nemecky..tak pak stejne nerozumim co ta tabulka hlasa?

ta carka v te lince znamena den, kdy se snazit? a ta modra barva znamena kluka? nebo co? ach jo..ze ja nedavala ve skole pri nemcine vic pozor.. 😅

tucniacik
26. led 2007

ja mam doma vypocet od jonasa, mrkla som na tu nemecku stranku, nepamatam si to presne,ale myslim ze sa to fatk zhoduje... dala som si spravit vypocet pre splodenie zivotaschopneho plodu, prvy termin mi dal az na marec/ten si pamatm presne - a ak to porovnam s tabulkou na nemeckej stranke, tak to sedi, podla jonasa treba mat styk den pred posledny z tychto plodnych/modrych/, cize den pred tym s ciarkou... u jonasa je vyhoda/teda za predpokladu ze to skutocne funguje/ ze vypocita ci to bude dievca a chlapec, aj to kedy bude porod - ci cez den alebo v noci, a este ak zeny mali poroblemy v predchadzajucom tehu alebo potratili pripadne sa im narodili mrtvy/chore deti, tak vypoceta kedy ten plod bude zivotaschopny - to nie je kazdy mesiac ako je to na nemeckej stranke..mne dal plodny deni kadzy mesiac, ale peciatku kedy plod bude mat dobru zivotaschopnost iba na 5 terminov z 12tich... koncom marca to vyskusame, budem mat zrovna menzes - alebo tesne pred, cize by to nemali byt plodne dni podla cyklu...

zuzana30
28. led 2007

Presne ako pise tucniacik,
tie dni, kedy si podla Jonasa plodna nevychadzaju na tie dni nasej predpokladanej ovulacie, mne to nevychadza ani podla BT, kedze som si uz 3 mesiace merala BT a ovulacia mi vychadzala asi medzi 13-15 dnom cyklu.
Podla Jonasa mi to vychadza priblizne na 9.-10. den.
Nemyslim si, ze je podvnodnik, za risk tie peniaze stoja. Aspon mam nejaku nadej.
Podla toho nemeckeho vypoctu som to skusala 2x a nevyslo to. Takze neviem.
Mozno nevyjde ani Jonas. Uvidime.
Drzim nam vsetkym palceky, aby to bolo coskoro.

kacabacka
29. led 2007

aha, takže tam, kde je to zamodřený, tak to jsou plodný dny a tam kde je ta tmavá modrá čárka, tak to je nejvíc plodnej den? a co znamená pod tím to M, W, je to tam pořád na střídačku?

tinax
29. led 2007

M=chlapec, W= dievca 😉

veerunka
31. led 2007

Ahojda holky, mně plodné dny podle Dr. Jonáše vypočítal jeden pán. Našla jsem jeho kontakt na jiném diskusním foru - myslím, že emimino. Psal, že se zajímá o astronomii a s manželkou jim to vyšlo. Dělá to zadarmo a mám to až do roku 2010. Možná někdě vyhrábnu jeho mailika, tak se snad na mě nebude zlobit, když ho sem dám. 😉

tinax
31. led 2007

veerunka, a neskusala si to porovnat s vysledkami na tej nemeckej stranke?

veerunka
31. led 2007

tinax: teď jsem na to mrkla a sedí to. Ale ten pán (Jirka) mi psal, že je nutný se milovat 12-24h před. Že to spermiím trvá, než dorazí. 😀 Tento cyklus jsem to zkoušela, tak jsem zvědavá.

tatiana
31. led 2007

Inak Dr. Jonas ma 11 ci 12 deti, cize neviem ci si to tak vyratal aby ich tolko mali ...
ale to je uz tema o inom ...
Inak drzim palce aby sa Vam darilo a mali ste krasne babatka 😉

Ale tymto tu metodu nezatracujem, len jeho potomstvo je az priliz pocetne 😉

wladka
31. led 2007

hnmmm, zaujimave, holky 😎 ..ja uz dieta mam, tiez pocas menstruacie, mne trva 7dni, a emku sme pocali na 5den, a to sme neplanovali, lebo sme si mysleli ze su to neplodne dni 😀 ..ale inak, nemenila by som..

a co znamena ked pod tym datumom, su rozpisane datumy, a volake vety, prelozite mi to? len tak skusam, este dalsie neplanujeme, aj keby som velmi chcela, ale musime sa najprv osamostatnit 😅 , ale rada by som parik 😀 , tak chlapceka nabuduce, tak dobre vediet..

certica
31. led 2007

tatiana, ked sa dr. jonas celkovo zaobera touto problematikou, asi je tak trochu maniak do oblasti plodenia, preto ten pocet 😀 ...

tatiana
31. led 2007

Nooo asi 😀 😀
mozno si to presne naplanoval, zasa na niekom toi vyskusat musel nie? 🙂))

dicinka1
31. led 2007

da sa otehotniet aj pocas kramov?otehotnela tak niektoraz vas?

reva
31. led 2007

no som skusila tu vasu nemecku stranku ale ja neviem mne to vzdy vychadza na 27 den cyklu, tak co ja viem 😒 a inka mam to chapat tak ze sa mame snazilkovat presne v tych casoch (napr 4:35 😲 ) alebo len ked tam je ta modra ciarka ? alebo v cely ten modry cas ??? a co pisu pri tych casoch ??? nevietemi povedat ?? moc po nemecky neviem 😠
dakujem

emjee
31. led 2007

reva
Beginn der kosmobiologischen Empfängnisfähigkeitsperiode: zaciatok kozmicko-bioliogickej periody, pocas ktorej je mozne otehotniet
Mondphasen Empfängniszeitpunkt: prelozit sa to presne neda, ale chapem to ako cas, ktory - vplyvom mesiaca - je najvhodnejsi pre pocatie
Ende der kosmobiologischen Empfängnisfähigkeitsperiode: koniec kozmicko-bioliogickej periody, pocas ktorej je mozne otehotniet

Zusätzlich zum Mondphasen Zyklus müßen natürlich auch die empfängnisfähigen Tage des normalen Menstruationszyklus beachtet werden. Besonders hoch wird die Warscheinlichkeit einer Schwangerschaft, wenn beide Zyklen gleichzeitig Empfängnis-Tage anzeigen. Dodatocne k mesacnemu cyklu (tomuto co ti vypocita stranka) musia sa vziat do uvahy aj plodne dni normalneho menstruacneho cyklu. Najvacsia pravdepodobnost otehotniet je v case, kedy sa obidva cykly prekryvaju. 😉

reva
31. led 2007

aha, dakujem emjee 😕
takze ked mi to zakazdym vychadza na koniec cyklu jeto bud zle vyratane alebo ja zle fungujem 😠

emjee
31. led 2007

reva, je mozne ze si jedna z tych, ktorym je sudene otehotniet tesne pred alebo pocas menstruacie 😉

reva
31. led 2007

sak mne by to nevadilo, len nechto zaberie , hlavne ze to nevychadza cez mrchu to by som do toho nesla
ale je to nelogicke ,ved kde sa to vajko uhniezdi ked maternica nebude po mrche vystavana???? 😨

emjee
31. led 2007

reva ale vajicku trva nejakych 10-12-14 mozno aj viac dni po oplodneni kym sa "usalasi" 😉 dovtedy aj maternica pripravi perinku 😉

certica
31. led 2007

emjee, ty si dnes nejaka metaforicka 😎 😀

fafa
31. led 2007

Certica, neprispievaj do takychto tem...vies, ze ta sledujem...potom uz fakt nasadim ten prezervativ... 😀 😀

certica
31. led 2007

fafa komu, mne? teda mojmu alebo tvojmu? 😀

paska
31. led 2007

😀 😀

reva
31. led 2007

tak fajn emjee ja ti to zbastim a vobec sa nejdem zaoberat tym ci samu bude chcet ist pelesit do perinky po desiatich dnoch alebo premna zamna aj po dvoch tyzdnoch no nech si robi co chce, ja som povedala ze tento mesiac sa nestresujem 😉

fafa
31. led 2007

Certica, mojmu, mojmu...tvojmu necham volnost...Viki chce surodenca... 😉

nikitazak
2. únor 2007

Zalezi, jak moc jste ve stresu, jak dlouho jiz zkousite. Otazkou take zustava, jak casto zkousite, neco jineho je denne, neco jineho pouze 1-2x tydne, to pak je i mensi pravdepodobnost, ze se trefite do toho spravneho dne. Rozhodne metodu Dr.Jonase neberte jako neco, co musi 100% vyjit. Tez nebude fungovat, pokud nebudete vy nebo partner v poradku fyzicky. Berte to jako dalsi pokus. (Ostatne takto jsme to brali s manzelkou). Kdyz budete v psychicke pohode, vse pujde mnohem snadneji. Zadny stres Vam rozhodne nepomuze. Kolegyne z prace se na mimco prilis upinali a neslo to vice nez rok. Na cez jim lekar rekl, ze nikdy nebude mit deti. Tak se s tim smirili, prestali nad tim premyslet, neresili to, nechali to osudu a po trech mesicich otehotnela. Tady vidite jak je potrebna i psychicka pohoda. Proste se nestresujte, budte v pohode a ten den, na ktery tak cekate, urcite prijde.
Nyní k vypoctu: Pokud se snezite o 1. dite, pohlavi je nepravdepodobne, tak si udaje pohlavi v tabulce nevsimejte. Abych se priznal, nevim proc to tak je. Udajne je pravdepodobnejsi to pohlavi, ktere by bylo, kdyby jste miminko zplodili v den Vaseho narozeni (to je samozrejme jen teorie, prakticky to ani nejde, ale spocitam Vam i to), takze je to pul na pul. Jako prvni Vase dite by byla pravdepodobnejsi holcicka. Od druheho mimca vsak muzete sledovat i sloupecek pohlavi a je tam dost velka pravdepodobnost, ze Vam to vyjde. Jinak pravdepodobnost otehotneni metodou Dr. Eugena Jonase je 80%, to znamena, ze Vam nemusi vyjit 2 pokusy z 10-ti. Proto neupadejte v zoufalost, pokud Vam to nevyjde hned na poprve. (Nam se to nahodou povedlo, asi jsme se zrovna trefili do jednoho z tech 8 uspesnych pokusu 🙂. Proste to berte sportovne, i kdyby to nevyslo ani na 5.pokus. Jinak manzelka pred otehotnenim uzivala kyselinu listovou (doporucili ji to kamaradky, ze jim to doporucil gynekolog). Ostatne manzelce gynekolog rekl, ze je to dobre uzivat pred tehotenstvim a v zacatcich, nez se detatko vyvine, ze je to pro jeho dobry vyvin, aby nemelo vady. Sice ji uzivala uz asi od listopadu (tehotna byla od konce ledna), ale pak i nadale v tehotenstvi, kupovala si ji vsak za sve. Pak ji chtela od lekare predepsat asi ve 2. nebo 3.mesici, protoze slysela, ze to nebude muset platit a ze to lekari predepisuji. Lekar ji rekl, ze uz je miminko stejne vyvinuty a ze uz to neni potreba, ale presto ji to predepsal, ze tim rozhodne nic nezkazi. Jeji kamaradky to treba uzivali cele tehotenstvi. Takze to je nazor od nazoru u ruznych lekaru. Ale uzivanim nic nezkazite, jsou to vitaminy. Prodaji Vam ji v jakekoli lekarne, ale kdyz Vam ji predepise Vas gynekolog, mate to zadarmo, nebo rozhodne za drobne....Tez muzete uzivat Jod, vitamin E a zinek.
To bylo par vlastnich zkusenosti. V dalsich souborech, které vam posilam najdete Informace o metode a vypoctene terminy (cervene dny) az do r.2010 (Treba budete chtit nekdy jeste dalsi miminko, nebo se naopak plodnym dnum vyhybat). Zelene dny si zapisujte do kalendare dle Informaci o metode.doc. Necekejte vsak na to, az se cerveny a zeleny den sejdou, zkousejte kazdy mesic, vzdy 12-24 hodin pred terminem v tabulce (cerveny den). To je totiz doba, za kterou dorazi spermie k vajicku. Nektery muz muze mit pomale spermie a nektery zase rychle. Muzete tedy experimentovat pokud to nevyjde hned na poprve. Zkusit nejvzdalenejsi dobu 24-20 hodin pred terminem, nebo naopak 16-12 hodin pred terminem v tabulce. Tez muzete zkusit treba 3-5 dni pred dnem zkouseni sexualne abstinovat. Partnerovo telo vytvori vetsi mnozstvi spermii, nez pri kazdodennim milovani a je tedy vetsi sance, ze se nejaka skutecne uchyti. A hlavne musite verit, ze to vyjde, vira v pozitivni vysledek je nesmirne dulezita!!! Muzete si treba kazdy vecer pred usnutim predstavovat,jak odchazite od sveho lekare,ktery Vam prave oznamil ze jste tehotna, prozivejte pocit stesti, jakoby to bylo skutecne, nebo si predstavujte si jak chovate miminko, jak jste s manzelem stastni, jak ho laskyplne koupete, chovate, uspavate.apod.(To jen pro priklad, urcite mate dostatecne velkou svoji fantazii. Hlavne si predstavujte stale pozitivni vysledek, aby jste si to vsugerovala do podvedomi!!!) A nebojte, nebudete si pripadat jako blazen, ja pravidelne usinal s podobnymi predstavami. Hlavne jsem tomu veril!!! Doufam, ze jsem vse popsal jasne a srozumitelne, pokud ne, klidne napiste, rad vam vysvetlim znova a lepe, co budete potrebovat. Jinak Vam budu moc drzet palce, aby Vam vysel prinejlepsim hned 1. termin, jako nam s manzelkou, ale maximalne do tretice vseho dobreho!!! Rad bych Vas pozadal, abyste mi pak napsala sve zkusenosti a vysledek s touto metodou.
Ze srdce Vam preji, at se zpravu o tom, ze cekate miminko, dozvite v nejblizsi mozne dobe!!!

P.S. Vsechny me rady berte jako ruzne zkusenosti od ruznych lidi, nejen ode me.

certica
2. únor 2007

nikitazak, klobuk dole: na chlapa taky obsiahly clanok 😎 😉 . asi by sme si rozumeli, ja tiez zvyknem pisat cele romany 😀
my sa zatial este nesnazime, ale aj tak vdaka za info. ja osobne planujem pocas snazenia tiez uzivat vit.E, zinok+selen aj s manzelom. a s tou psychikou to plati takmer na 100%. prajem ti vela rodicovskych radosti 🙂

catrin1
13. črc 2007

baby ja som mala naposledy menzes v aprili a otehotnela som v juni a moj doktor ma presvieca ze som musela mat v maji menzes...