PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

wiwian
13. únor 2009

dnes sem 6dcd
uka garfík :o)
http://www.fertilityfriend.com/home/pulec

wiwian
13. únor 2009

mmmk ahojky proc se ti nezda ze brala HA 10 let v kuse ?

wiwian
13. únor 2009

mmk měřila jsi někdy ?

wiwian
13. únor 2009

holky vy teda vůbec nekomunikujete , tak ja teda jdu pracovat 😝 uz jen tak 1,5h a zabalim to nebo nasekam chyby a muzu to delat znova
pa

surenka
13. únor 2009

Ahoj wiw 🙂 Gonal mi schválila pojišťovna, na jeden cyklus 3 pera (použiju jen 2). Jinak na výběr jsem nedostala, dr. mi řekl, že zkusíme Gonal a když mi ho pojišťovna neschválí, budu si ho platit. Otázka je, kdyby mi ho opravdu neschválila, jestli by mi nabídl něco jiného, levnějšího nebo takového, co by mi pojišťovna schválila... Fakt nevím a musím věřit tomu, že ví co dělá... A stimulace se vede pod hlavičkou IUI, když mě asi viděl, jak se tvářím, tak mi řekl, že není problém IUI obejít přirozeně (ale já jsem pak byla tak nadšená tím, že mi Gonal zabral, že jsem nakonec IUI chtěla - není to zas tak nepřirozené a taky si říkám, že jsem pro to víc udělat nemohla). Takže mám za sebou 1 IUI a stimuluju na druhé, pokud to dobře dopadne 🙂

surenka
13. únor 2009

A měřím taky, teď už jen tak občas - vím, jaké mám snížené a zvýšené teploty, ale protože žádnou správnou ovu nemám, tak je to jen jako 😒 Třeba utrogestan mi teplotu zvyšuje...

mmmk
13. únor 2009

Wiwian, mne se prave nezda, ze by to bylo z toho, ze brala 10 let v kuse HA. Prece by ji proto neprestaly fungovat vajecniky. Mam pocit, ze brala trojfazovku celou tu dobu, musim se ji zeptat, az ji potkam.
Teploty uz nemerim, merila jsem dva roky a celkem k nicemu to neni. Jsou vzorne erratic 😀 Muj nejdelsi mereny cyklus je 113 dni 🙂 Ted uz to nema vyznam, kdyz jsem na stimulaci, protoze od 2.DC do sebe picham hormony, pak 2x pregnyl a pokracuju utrogestanem - vsechno ty teploty zvysuje, takze to nema vyznam a i mi to tak vic vyhovuje 🙂

Surenka, ja to mam uplne bez IUI, doktor rikal, ze pokud ma manzel aspon nejake zive a pohyblive pulce, tak to u nas nema takovy vyznam 😉

lenickan
autor
13. únor 2009

mmk určitě jde aby folík byl prázdný. Je v něm pouze voda a ne vajíčko. I při IVF po OPU se zjisti že některé folíky jsou prázdné.
Jinak já taky neměřím a vyhovuje mi to víc, neomezuju se, nemusím si po ránu nikam nic strkat... prostě je to pro mne lepší🙂))

lenickan
autor
13. únor 2009

jinak znám spousty ženských co braly HA i více než 10 let v kuse a jsou v pohodě...
spíše si říkám jestli neprodělala nějaký zánět - který by vaječníky zničil?

surenka
13. únor 2009

Manžel má taky všechno v pořádku, takže je to spíš na jistotu a dobrý pocit 😉

S tou HA - já jsem ji brala 9 let v kuse a bez problémů, žádné cysty, bolesti hlavy, měla jsem i snížený testosteron. Takže u PCO je HA docela spása, aspoň pro mě. Jakmile jsem ji vysadila, tak během 14 dnů! po těch letech užívání všechno špatně, vrátilo se mi to do "normálu" (takže je vidět, že tělo může fungovat docela rychle po vysazení, samozřejmě po svém...). A až zpětně jsem si uvědomila, že příznaky PCO jsem měla už asi od 16 let, jen mi nikdo neřekl, o co vůbec jde... To, že mám PCO, jsem se dozvěděla teprve před 3 lety. Jinak můj testosteron není jen zvýšený, je vysoký 😒 (naposled 4,2 😒 ) a řekla bych, že metformin mi nijak nepomohl, mám totiž cukr v pořádku.

lenickan
autor
13. únor 2009

sur a gonal ti zabral?
Kolik jsi ho píchala?
A clostil Ti nezabral?

lenickan
autor
13. únor 2009

no ono je ještě výhoda IUI v tom že se spermijkám pomůže překonat děložní hlen... kdyby nebyl nic moc průchodný možou to slabé potvůrky vzdát a při IUI se jim to usnadní🙂

surenka
13. únor 2009

Jj, folikul být prázdný může...

Lenickan, koukala jsem se, jaký je rozdíl mezi gonalem a puregonem - nejspíš jen ve výrobci a v tom, že v jednom je účinná látka follitropin beta a v druhém alfa, oba jsou FSH. Spíš asi záleží na tom, jak kdo na ně reaguje.

lenickan
autor
13. únor 2009

sur a máš příznaky vysokého testosteronu?

lenickan
autor
13. únor 2009

sur aha děkuji, tak to jsem zvědavá co mne dají 🙂)))

surenka
13. únor 2009

Gonal mi zabral i jen s minimálníma dávkama - 37,5 - 75 jednotek, měla jsem první ovu v životě 15 DC a dokonce i plodný hlen 🙂 Pro mě to byl fakt úspěch a to, že to nedopadlo, mi zas tak nevadilo.

Jinak clostil mi nezabral vůbec - měla jsem dávky 2, 3, 5 denně a nic...

surenka
13. únor 2009

Jj, mám všechno, co se dá 😒 (akné, chloupky). Jen obezitu nemám, doufám, že se k ní nedopracuju 😀

lenickan
autor
13. únor 2009

http://www.organon.cz/products/products_list/in...
tady je to hezky popsáno🙂

sur to chápu: to je jako kdyby se ženská vztekala že na první pokus neotěhotněla...🙂))

Tak to gratuluju a jsem ráda, že ti to zabralo, já jsem na clostilu 3tbl./den ale asi to opět nezabere!!!
Ale v CAR doufám, že mi napíšou už konečně ty injekce...🙂 už se těším...

jak jsi se po tom cítila, dá se to brát třeba 3 měsíce za sebou?

mmmk
13. únor 2009

Leni, netusim, co muze zpusobovat prazdne foliky a nefunkcni vajecniky :-/ Ale taky si nemyslim, ze HA. Ona je to takova obycejna zenska, co je internetem nedotcena, takze si myslim, ze po skutecne pricine ani nepatrala. 😅

Surenko, taky uz jsem se na ten rozdil divala. Myslim, ze se to lisi jen v tom alfa a beta. A to pero je asi jiny, protoze ja muzu nastavovat uz od 25 jednotek. Ale davkovani mivam 50 jednotek, jednou mi to zvysil na 75.

Testosteron mas teda husty, ja mela 3,2 a podarilo se ho dexamethasonem snizit na 1,6. Ta hranice je 1,8, takze ted jsem podle testosteronu zcela zdrava 😀 A je fakt, ze od te doby zabira lecba uplne paradne (= v mem pripade se tvori foliky). Zkus se na to v Olmiku poptat. Jo a chloupky taky zpomalily rust 🙂

lenickan
autor
13. únor 2009

já ten testosteron zvýšený nemám tak by na mne injekce mohly účinkovat ne??🙂

mmmk
13. únor 2009

vsak ja je dostala, az kdyz jsem koncila "snizovaci" kuru 🙂 A to teda bylo foliku vic. A pak uz hezky jeden a krasna sliznice.

Suri, ja prave mela na to snizeni testosteronu ten dexamethason, protoze taky problem s cukrem naprosto nemam.

lenickan
autor
13. únor 2009

tak se budu modlit🙂

mmmk
13. únor 2009

Vsak ja jsem to myslela tak, ze budou 🙂 Ale modlenim asi nemuzes moc pokazit 😀

lenickan
autor
13. únor 2009

to ne🙂 naopak....
Jsem si přečetla ty příbaláky jak puregon tak gonal - myslím že to klapne🙂

mmmk
13. únor 2009

A jaky je teda rozdil v cene? Je to stejne? Tu se snad gonal ani nepouziva. Jen menopur nebo puregon.

lenickan
autor
13. únor 2009

hmm nevím cenově neznám rozdíly. Ale u nás hraje myslím prim puregon to vyrátí organon a gonal vyrábí serono.
myslím že za tím jsou farmaceutické lobby - dělám v CK tak vím jak většina farmaceutických firem motivuje lékaře aby psali ten jejich produkt🙂

mmmk
13. únor 2009

Ano, vim. Prave se jeden pribuzny - lekar vratil ze 14 denni dovolene z Emiratu od jiste farmaceuticke spolecnosti 😅 Ale zas ten lek, co oni vyrabeji a on predepisuje je levnejsi nez stejna varianta od jineho vyrobce 😉 Tak si myslim, ze nedela nic spatneho 🙂 On, ac doktor, je docela odpurce brani zbytecnych leku.

lenickan
autor
13. únor 2009

pokud je rozdíl skutečně jen v ceně, pak by bylo divné nabízet a předepisovat něco jiného🙂
Ale bohužel - už jsme o tom mluvili je to na lidech!

mmmk
13. únor 2009

Jo, to je. Nejsmutnejsi mi ale prijde, ze moje teta pracovala v jedne brnenske nemocnici jako doktorka na ocnim a vedeni nemocnice jim vyslovne naridilo predepisovat na urcite problemy nejake kapky z Indie s doplatkem 500,-, kdyz stejne kapky od Zentivy byly za 50,-Kc. To je podle me divny. Kdyz to rozhodnuti nenechaji ani na tech doktorech 😠

lenickan
autor
13. únor 2009

je to všude... korupce...
člověk se musí informovat a nesmí se dát...ted to jde jsme mladé ale až budeme babičky nad hrobem to si to teprve vyžereme🙂