• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

PCO - clostil nezabírá. Co dál?

14. července 2016 
Surenka co je to OHSS?
14. únor 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.fertilizace.cz/rizika.html

Mrkni třeba sem - je to hyperstimulační syndrom, může (samozřejmě nemusí) vzniknout při velkých dávkách hormonů...
14. únor 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože, to by ještě chybělo :unamused:
14. únor 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale to neee, kdyz mrknete tady nekolik stran zpatky, resily jsme to s Lenickou, ji s tim taky kdosi strasil. OHSS se vyskytuje fakt vetsinou jen u stimulaci na IVF, my si pichame ty gonadotropiny v malickatych davkach, tak bych se nebala. Prvni cyklus jsem mela taky 7 foliku (doktor tam nebyl, zastupovala ho jeho kolegyne, ktera mela ke svym pacientkam jeste i jeho, nestihala, nevidela levy vajecnik jen pravy s jednim mensim folikem, pichala jsem teda dal a jak se doktor vratil, malem ho trefil slak. Ano, vpravo jsem mela jeden ukazkovy a vlevo dalsich 6 vystavnich :grinning:), ale dostala jsem zakaz se priblizit k manzelovi az do MS. Ale to je prestimulovani, to neni OHSS :slight_smile: A to prestimulovani se resi nepichnutim pregnylu a nesexovanim :slight_smile:
14. únor 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, mluvila jsem o OHSS v souvislosti s IVF, takže mě to nějak netrápí s těmi mými minidávkami :wink:
14. únor 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ale doktori, asi hlavne v ramci odrazeni, o tom mluvi dost radi, takze to jen uvadim na pravou miru :grinning:
14. únor 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidíš to, mohlas mít sedmerčata a být v novinách :grinning:

Jinak jsem viděla na Spektru dokument o podobných bláznech, nějak jsem to nemohla rozdýchat - pořídili si holčičku z IVF z dárcovskými spermiemi, u porodu sice matka málem vykrvácela a měla potrhanou dělohu :sweat_smile: , ale do roku a půl šli do toho znovu rovnou se čtyřčatama, no a aby toho neměli málo, tak do půl roku! to zkusili ještě a znovu čtyřčata :confounded: A na konci pořadu vesele mluvili o tom, jak je 12 hezké číslo a že by ještě... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Byli z Austrálie, takže nejenom v Americe se najdou takoví úžasňáci :rolling_eyes:
14. únor 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magoři :angry:
14. únor 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pockej, takze oni jako meli holcicku, pak ctyrcata a pak jeste jednou? Jsou magori??? :confused:
14. únor 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vždyť to říkám (píšu) :grinning: :grinning:
14. únor 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktor rekl, ze mi stejne vic jak dvojcata nikdy nepovoli, tz. pregnyl smim pichnout jen pri dvou folikulech. Merim 162 cm a vazim asi tak 53 kg, jako nevim, kam bych v sobe dala dve, ne tak tri a vic :grinning:
14. únor 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to tedy jo, já bych chtěla jedno nebo dvě, kdybych čekala tři, tak bych si je možná taky nechala ale víc určitě ne :confused:
14. únor 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tomu cekani tri bych prave chtela predejit. My chceme tri deti oba a moc, ale nejlepe postupne :grinning:
14. únor 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Řekla bych, že magoři je slabé slovo :rolling_eyes: Její manžel mi přišel trochu rozpačitý, ani bych se nedivila, 9 dětí, ani jedno jeho (samozřejmě je vychovává, ale nevím, jestli to bere tak v klidu, mám pocit, že chlapi jsou na tohle hákliví; navíc vypadal, že ani nechodí do práce...) Fakt hazardéři :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem chtěla tři - postupně :wink: - teď se spokojíme i s jedním....

Jinak na PCO máš hezkou váhu, mmmk :wink: Já jsem měla před svatbou i 51 :grinning: , teď mám 59-60 a držím se (měřím 169)
14. únor 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vis, Suri, tohle je vaha od doktora, ja vahu doma nemam. Ale vzhledem k tomu, ze vsecko normalne oblecu, jen se mi nalily prsa, tak se to asi moc nezmenilo. Asi mam i navzdory PCO stesti, protoze zeru jako zjednana a rozhodne se nezastavim ani pred cokoladou :grinning:
14. únor 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si ani nepamatuju, kdy jsem měla 50 kg :sweat_smile: Měla jsem je vůbec někdy??? :grinning:
14. únor 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám zas váhu od našich :grinning: Taky ji doma nemám, jak se znám, vážila bych se pořád, ráno, po jídle, před jídlem, oblečená a zas večer... no choroba :grinning: Taky se moc nehlídám, spíš se koukám, co všechno je v potravinách a snažím se vybírat ty přírodnější, třeba jogurty a tak.
14. únor 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se snazim jist cerstve veci a uvarit, co se da. Takze se vyhybam polotovarum, dochucovadlum a rychlym obcerstvenim. U mne zas neni problem si venku to jidlo nedat, protoze se mi po cinskych jidlech rozjizdi migerna (oni hodne davaji glutaman sodny - to je u me spoustec) a nedavno jsem dostala krutou vyrazku po celym tele (takove obrovske rude svedici pupeny), kdyz jsem si dala na ulici grilovanou klobasu :sweat_smile:
Snazim se ale hlidat, abych nezacala pribirat, protoze jednak by to bylo financne nakladne kvuli satniku a pak to neni pro PCO dobre. Ale prave zensky, co nemaji s cukrem problem a tudiz jim metformin nepomaha, k tomu pry az zas takove sklony nemaji.
14. únor 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a platí že více kg způsobuje PCO, nebo že PCO způsobuje více kg, nebo ani jedno, nebo obojí :sweat_smile:
14. únor 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spag, ona je ta nadvaha casto dusledek spatneho zpracovani cukru v tele, ale muze mit i jine priciny. Kazdopadne je lepsi byt blize idealni vaze, protoze pak to s tema cukrama neni tak spatny a priznaky PCO se zmirni.
14. únor 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se z toho picnu, tak když by se mi špatně zpracovával cukr, tak proč se tomu nějak nepomůže? Já jsem tedy nikdy nebyla žádný hubeňour a ťeď jsem za poslední dva roky nabrala těch dalších 15 kg. Ale řekni mi, když teď půjdeš a dáš si něco k večeři, co to s tebou udělá? Já dám krk na to, že já bych měla zítra o jeden kilogram víc. Je to normální???
14. únor 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nadváha je jedním ze symptomů - PCO způsobuje hormonální nerovnováhu, takže i to špatné zpracování cukrů. Naopak to nefunguje, že by obezita způsobila PCO (PCO je pravděpodobně dané geneticky). A říkají to i u nás v centru - úprava váhy většinou upraví i cyklus.
14. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spagi a testy na inzulinovou rezistenci ti nedoporučili? Dělají se u diabetologa. Já jsem je měla v pořádku, a přesto jsem brala metformin (je na úpravu cukru). Ale nejspíš proto, že nemám s cukrem ani váhou problém, to na mě nezabralo, aspoň si to myslím.
14. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takové testy mi nedělali. Myslíte, že by to mohlo nějak souviset s tím, že můj táta je diabetik (zatím na práškách, ale už mu hrozili několikrát inzulínem), jeho bratr taky a jejich máma (moje babička) si inzulín píchala několik let až do smrti?
14. únor 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Surenko, on byl prave metformin tak posledni rok desny hit, ale treba mne rekl jak normalni gyndar, tak doktor v CARu a muj obvodni (muj stryc), ze mam podle vsech testu cukr naprosto v poradku, proto neni potreba do me metformin cpat. A prave proto jsem na ten testosteron dostala ten dexamethason.

Spag, to ma urcite souvislost. Nadhod to v CARu, aby ti udelali test na C-peptid a kdyz budes mit inzulin byt jen trosku nad normu, dej si ten metformin (pripadne siofor) napsat. Nekterym holkam to zafungovalo i bez clostilu.
14. únor 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda, zase na druhou stranu jsem byla ráda, že jsem to aspoň mohla zkusit a mohla si říct, nezabralo ani tohle, zkusíme něco jiného... To víš - tonoucí se stébla chytá :grinning: :sweat_smile:
14. únor 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mmmk ty jsi z oboru, nebo už máš tolik zkušeností? Díky, já si připadám jak neználek :grinning:
14. únor 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Spagi, genetické predispozice tam určitě jsou (my máme taky v rodině cukrovku 2. typu a těhotenskou cukrovku). Mě spíš trochu děsí další rizika jako kardiovaskulární choroby a vysoký krevní tlak (ten máme bohužel taky v rodině :unamused: )
14. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spag, kdepak, jen z doktorske rodiny a jinak mam hodne nacteno a zkuseno :grinning: Ja jsem ekonomka :rolling_eyes:

Surenko, my prave meli v rodine jen stareckou cukrovku, ale bohuzel je u nas v rodine jak hypertenze, tak i extremne nizky tlak :sweat_smile: Ja mam tlak v norme, ale spis sklon k vyssimu :sweat_smile:
14. únor 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek