PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

spagatice
14. únor 2009

Surenka co je to OHSS?

surenka
14. únor 2009

http://www.fertilizace.cz/rizika.html

Mrkni třeba sem - je to hyperstimulační syndrom, může (samozřejmě nemusí) vzniknout při velkých dávkách hormonů...

spagatice
14. únor 2009

Bože, to by ještě chybělo 😒

mmmk
14. únor 2009

Ale to neee, kdyz mrknete tady nekolik stran zpatky, resily jsme to s Lenickou, ji s tim taky kdosi strasil. OHSS se vyskytuje fakt vetsinou jen u stimulaci na IVF, my si pichame ty gonadotropiny v malickatych davkach, tak bych se nebala. Prvni cyklus jsem mela taky 7 foliku (doktor tam nebyl, zastupovala ho jeho kolegyne, ktera mela ke svym pacientkam jeste i jeho, nestihala, nevidela levy vajecnik jen pravy s jednim mensim folikem, pichala jsem teda dal a jak se doktor vratil, malem ho trefil slak. Ano, vpravo jsem mela jeden ukazkovy a vlevo dalsich 6 vystavnich 😀), ale dostala jsem zakaz se priblizit k manzelovi az do MS. Ale to je prestimulovani, to neni OHSS 🙂 A to prestimulovani se resi nepichnutim pregnylu a nesexovanim 🙂

surenka
14. únor 2009

Jj, mluvila jsem o OHSS v souvislosti s IVF, takže mě to nějak netrápí s těmi mými minidávkami 😉

mmmk
14. únor 2009

Jo, ale doktori, asi hlavne v ramci odrazeni, o tom mluvi dost radi, takze to jen uvadim na pravou miru 😀

surenka
14. únor 2009

Vidíš to, mohlas mít sedmerčata a být v novinách 😀

Jinak jsem viděla na Spektru dokument o podobných bláznech, nějak jsem to nemohla rozdýchat - pořídili si holčičku z IVF z dárcovskými spermiemi, u porodu sice matka málem vykrvácela a měla potrhanou dělohu 😅 , ale do roku a půl šli do toho znovu rovnou se čtyřčatama, no a aby toho neměli málo, tak do půl roku! to zkusili ještě a znovu čtyřčata 😖 A na konci pořadu vesele mluvili o tom, jak je 12 hezké číslo a že by ještě... 😝 Byli z Austrálie, takže nejenom v Americe se najdou takoví úžasňáci 🙄

spagatice
14. únor 2009

Magoři 😠

mmmk
14. únor 2009

Pockej, takze oni jako meli holcicku, pak ctyrcata a pak jeste jednou? Jsou magori??? 😕

spagatice
14. únor 2009

Vždyť to říkám (píšu) 😀 😀

mmmk
14. únor 2009

Doktor rekl, ze mi stejne vic jak dvojcata nikdy nepovoli, tz. pregnyl smim pichnout jen pri dvou folikulech. Merim 162 cm a vazim asi tak 53 kg, jako nevim, kam bych v sobe dala dve, ne tak tri a vic 😀

spagatice
14. únor 2009

No to tedy jo, já bych chtěla jedno nebo dvě, kdybych čekala tři, tak bych si je možná taky nechala ale víc určitě ne 😕

mmmk
14. únor 2009

Tomu cekani tri bych prave chtela predejit. My chceme tri deti oba a moc, ale nejlepe postupne 😀

surenka
14. únor 2009

Řekla bych, že magoři je slabé slovo 🙄 Její manžel mi přišel trochu rozpačitý, ani bych se nedivila, 9 dětí, ani jedno jeho (samozřejmě je vychovává, ale nevím, jestli to bere tak v klidu, mám pocit, že chlapi jsou na tohle hákliví; navíc vypadal, že ani nechodí do práce...) Fakt hazardéři 😝

surenka
14. únor 2009

Taky jsem chtěla tři - postupně 😉 - teď se spokojíme i s jedním....

Jinak na PCO máš hezkou váhu, mmmk 😉 Já jsem měla před svatbou i 51 😀 , teď mám 59-60 a držím se (měřím 169)

mmmk
14. únor 2009

Vis, Suri, tohle je vaha od doktora, ja vahu doma nemam. Ale vzhledem k tomu, ze vsecko normalne oblecu, jen se mi nalily prsa, tak se to asi moc nezmenilo. Asi mam i navzdory PCO stesti, protoze zeru jako zjednana a rozhodne se nezastavim ani pred cokoladou 😀

spagatice
14. únor 2009

Tak já si ani nepamatuju, kdy jsem měla 50 kg 😅 Měla jsem je vůbec někdy??? 😀

surenka
14. únor 2009

Já mám zas váhu od našich 😀 Taky ji doma nemám, jak se znám, vážila bych se pořád, ráno, po jídle, před jídlem, oblečená a zas večer... no choroba 😀 Taky se moc nehlídám, spíš se koukám, co všechno je v potravinách a snažím se vybírat ty přírodnější, třeba jogurty a tak.

mmmk
14. únor 2009

Taky se snazim jist cerstve veci a uvarit, co se da. Takze se vyhybam polotovarum, dochucovadlum a rychlym obcerstvenim. U mne zas neni problem si venku to jidlo nedat, protoze se mi po cinskych jidlech rozjizdi migerna (oni hodne davaji glutaman sodny - to je u me spoustec) a nedavno jsem dostala krutou vyrazku po celym tele (takove obrovske rude svedici pupeny), kdyz jsem si dala na ulici grilovanou klobasu 😅
Snazim se ale hlidat, abych nezacala pribirat, protoze jednak by to bylo financne nakladne kvuli satniku a pak to neni pro PCO dobre. Ale prave zensky, co nemaji s cukrem problem a tudiz jim metformin nepomaha, k tomu pry az zas takove sklony nemaji.

spagatice
14. únor 2009

Holky a platí že více kg způsobuje PCO, nebo že PCO způsobuje více kg, nebo ani jedno, nebo obojí 😅

mmmk
14. únor 2009

Spag, ona je ta nadvaha casto dusledek spatneho zpracovani cukru v tele, ale muze mit i jine priciny. Kazdopadne je lepsi byt blize idealni vaze, protoze pak to s tema cukrama neni tak spatny a priznaky PCO se zmirni.

spagatice
14. únor 2009

Já se z toho picnu, tak když by se mi špatně zpracovával cukr, tak proč se tomu nějak nepomůže? Já jsem tedy nikdy nebyla žádný hubeňour a ťeď jsem za poslední dva roky nabrala těch dalších 15 kg. Ale řekni mi, když teď půjdeš a dáš si něco k večeři, co to s tebou udělá? Já dám krk na to, že já bych měla zítra o jeden kilogram víc. Je to normální???

surenka
14. únor 2009

Jinak nadváha je jedním ze symptomů - PCO způsobuje hormonální nerovnováhu, takže i to špatné zpracování cukrů. Naopak to nefunguje, že by obezita způsobila PCO (PCO je pravděpodobně dané geneticky). A říkají to i u nás v centru - úprava váhy většinou upraví i cyklus.

surenka
14. únor 2009

Spagi a testy na inzulinovou rezistenci ti nedoporučili? Dělají se u diabetologa. Já jsem je měla v pořádku, a přesto jsem brala metformin (je na úpravu cukru). Ale nejspíš proto, že nemám s cukrem ani váhou problém, to na mě nezabralo, aspoň si to myslím.

spagatice
14. únor 2009

Takové testy mi nedělali. Myslíte, že by to mohlo nějak souviset s tím, že můj táta je diabetik (zatím na práškách, ale už mu hrozili několikrát inzulínem), jeho bratr taky a jejich máma (moje babička) si inzulín píchala několik let až do smrti?

mmmk
14. únor 2009

Surenko, on byl prave metformin tak posledni rok desny hit, ale treba mne rekl jak normalni gyndar, tak doktor v CARu a muj obvodni (muj stryc), ze mam podle vsech testu cukr naprosto v poradku, proto neni potreba do me metformin cpat. A prave proto jsem na ten testosteron dostala ten dexamethason.

Spag, to ma urcite souvislost. Nadhod to v CARu, aby ti udelali test na C-peptid a kdyz budes mit inzulin byt jen trosku nad normu, dej si ten metformin (pripadne siofor) napsat. Nekterym holkam to zafungovalo i bez clostilu.

surenka
14. únor 2009

To je pravda, zase na druhou stranu jsem byla ráda, že jsem to aspoň mohla zkusit a mohla si říct, nezabralo ani tohle, zkusíme něco jiného... To víš - tonoucí se stébla chytá 😀 😅

spagatice
14. únor 2009

Mmmk ty jsi z oboru, nebo už máš tolik zkušeností? Díky, já si připadám jak neználek 😀

surenka
14. únor 2009

Jinak Spagi, genetické predispozice tam určitě jsou (my máme taky v rodině cukrovku 2. typu a těhotenskou cukrovku). Mě spíš trochu děsí další rizika jako kardiovaskulární choroby a vysoký krevní tlak (ten máme bohužel taky v rodině 😒 )

mmmk
14. únor 2009

Spag, kdepak, jen z doktorske rodiny a jinak mam hodne nacteno a zkuseno 😀 Ja jsem ekonomka 🙄

Surenko, my prave meli v rodine jen stareckou cukrovku, ale bohuzel je u nas v rodine jak hypertenze, tak i extremne nizky tlak 😅 Ja mam tlak v norme, ale spis sklon k vyssimu 😅