PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
16. únor 2009

🙂 tak to jsi mi zvedla náladu... oni doktoři asi doporučují takový ten tah na jistotu... tzn. IVF.

mmmk
16. únor 2009

Jo, jenze to taky neni jistota, navic je to pro telo daleko vetsi sok nez dodavani malickych davek hormonu, injekcne. To otehotneni je pak prirozene.

lenickan
autor
16. únor 2009

no bojí se komplikací... přinejhorším bychom se pak třeba mohli operativně rozhodnout zda to necháme ladem a nebo zkusíme IVF ale oplodnit jen 2 vajíčka...

surenka
16. únor 2009

Přesně tak, ty dávky jsou oproti IVF dost malé. Když jsem stimulovala poprvé a šla na první ultrazvuk po šesti dnech injekcí, měla jsem (slovy dr. 😉 ) na pravé i levé straně četné 10 a 9 mm folikly, takže mě upozorňoval, že pokud budem pokračovat, může jich být hodně - naštěstí zůstal jen jeden velký hrdina 😀 Teď mám stejnou minimální stimulaci a je to už na jistotu 🙂 Jinak jsem samozřejmě moc ráda, jen nevím, co pojišťovna, až jestli někdy v budoucnu budu chtít IVF... Taky mám po 3. IUI počítat s testem HSG (na průchodnost vejcovodů) - je mi jasné, že je to důležité, ale že bych zrovna z toho byla nadšená 😅 Ptala jsem se na laparoskopii a to mi říkal, že v případě IUI je to zbytečný operativní zákrok, navíc v narkóze.

lenickan
autor
16. únor 2009

tak to jsem sur ráda, že mám příklad kterýmu injekce fungují tak jak mají tzn. jeden dva foliky a hotovo...
bud pod hlavičkou IUI, nebo si zaplatíme ... 🙂 ty peníze jsou na tom všem to poslední

lenickan
autor
16. únor 2009

ještě mi sur prosím Tě řekni, je to záhul? Nemyslím to si to píchnout, myslím to jak se cítíš pod vlivem těch hormonů, je reálné že to tělo je schopno zvládat i vícekrát za sebou???

mmmk
16. únor 2009

Leni, poprve jsem mela pocit, ze jsem z toho takova nejaka unavena, ted o tom ani nevim. Po tech velkych davkam clostilu mi teda bylo zle, po tomhle fakt nic 😉 Na spravnou velikost foliku se ty davky musi vyladit, protoze jak jsem si prave precetla, nektere telo chce mensi davku delsi dobu, jine potrebuje vetsi davku kratsi dobu. Tak nez se na tohle prijde, muze to chvilku trvat 😉 Rozhodne se neupinej k tomu, ze se povede prvni cyklus 😅

lenickan
autor
16. únor 2009

hmm, to jsou vyhlídky🙂
ale nějakou činnost bych tam dole už ráda viděla🙂

surenka
16. únor 2009

No na mě celkově hormony moc nepůsobí, třeba HA jsem snášela bez problémů několik let. Teda kromě utrogestanu, po něm mám závratě a jsem nervózní a nepříjemná, zkrátka rozhozená - aspoň to mám na co hodit 😀 (duphaston mi třeba tohle nedělal), ale po injekcích nic, ani po pregnylu, clostilu. A víckrát za sebou určitě můžeš, tak jako třeba bereš clostil každý měsíc. Dr. mi naplánoval už i další cyklus a to mi tenhle ještě neskončil 😀 Ale byla jsem na kontrole s jednou paní, která po hormonech (clostil, pregnyl, utro) během půl roku přibrala kolem dvaceti kilo 😅 Dr. jí řekl, že je to tím, že hormony jí můžou zvyšovat chuť k jídlu, člověk si to neuvědomuje a "nehlídá se", ale že by přibrala jen po nich, že takový případ nezná.

samson
16. únor 2009

ahojky holky,

potřebovala bych se zeptat na Váš názor - dnes jsem byla na ultrazvuku na folikuly - a byl tam jeden dominantní 12mm - ale moc se mu to nelíbilo, že by si představoval větší - je možné že ještě doroste? Byla jsem tam 12DC

lenickan
autor
16. únor 2009

samson je to možné že doroste.. rostou /když rostou/ 2-3 mm za den takže to možné je a ovulka by byla lehce později...jdeš tam ještě jednou?

wiwian
16. únor 2009

holky ještě mám jednu nejapnou otazku pokud mam ted na obou vajecnicich drobne a zacnem stimulovat tak co ty drobne nezacnou rust ?

wiwian
16. únor 2009

samson mám stejný názor jako lenicka

jinak ja sem mela dneska sliznici 6mm takze zadna slava ale ani zadna bida na 9dc

samson
16. únor 2009

nejdu - máme nařízeny styk 😀 od středy což je 15 den cyklu a máme mákat několikrát za den uff 😅 Tento cyklus jsem měla s closíkem a to 2x jednu tabletu. A nějak se mu to nelíbilo, že si předsavoval, že bude reagovat více. Tutiž mě ho nyní vysadil a zvýšil mi dávku sioforu. A manžel jde na spermio - a dle toho se prý bude postupovat dál

lenickan
autor
16. únor 2009

no já měla posledne 9DC 10mm...¨

mmmk
16. únor 2009

Samson, dorust muzou, to neni tak spatny, hlavne, ze jde videt nejaka akce. Urcite jdi treba za 3 dny znova. Ja jsem taky 12.DC, dalsi kontrola ve ctvrtek.

Wiw, zacit by mel rust jeden, az dva, zalezi na davce hormonu. Ja mam ted 3, nicmene si nemyslim, ze by rustly vsecky. Podle me zustane tak 1-2.

wiwian
16. únor 2009

ok tak ja uz se asi začínám těšit na sobotu jak podebatíme s doktorem, ještě se chci podívat na tu knížku od cibulky, stojí 200kč takže to není moc

lenickan
autor
16. únor 2009

jakou knížku od cibulky? já četla tu od Řežábka...

samson
16. únor 2009

já si říkám - že ten 15 DC je daný pro ty kteřé mají menstuaci 28 dní - já mám blbé to, že nevím, kdy jí mám - tak kolem 29 - 35 dnů. Tutíž si myslím, že prostě ovulace je posunutá a vejco roste pomaleji, než s 28 dny cyklu. A jinak děkuji za odpověď 😵

lenickan
autor
16. únor 2009

samson aby to bylo uplně košér tak by to chtělo ještě jednu kontrolu a případně pregnyl. On ti totiž může krásně narůst a pak neprasknout a udělá se z toho cysta! Což naše PCO vaječníky dělají moc rády:(((
No já údajeně nereaguju vůbec takže 16mm je velký úspěch!

surenka
16. únor 2009

Já jsem měla minulý cyklus 12DC sliznici 6 mm a nikdo neříkal, že je to málo; teď mám 12DC 8 mm 🙂 Ona se ale tím utrogestanem ještě zvedne 😉 Jinak folikl 12 mm 12DC dorůst určitě může, jen si myslím, že "makat" několikrát za den je zbytečné a hlavně tak na celodenní dovolenou 😀

samson
16. únor 2009

Jenže Mudr mi nechce nic dávat dokud nebude spermio - prý je zbytečné do mě cpát hormony, kdyby byl problém někde jinde. Nejdřív spermio a pak začne jednat. Jinak já PCO mám ale cysty se mi prý nedělají - zato mi rostou na bradě chloupky 😠 začalo to po vysazeni HAK

samson
16. únor 2009

Surenka - s tím makáním také nevím nevím - podle mne je dostačující obden - vždyť toho svýho úplně vyždímu 😀

lenickan
autor
16. únor 2009

samson no jo to je od něj hezké že nechce rvát hormony ale to clostil už vlastně je... takže by si osobně myslím měl ten cyklus ohlídat až do konce (ovulace) a ev. 20DC. jít na krev na potvrzení zda skutečně ovulka byla nebo ne..
ale to jsou takové ideály, každej doktor to mrská podle svého

lenickan
autor
16. únor 2009

tím spíš pokud se neznají výsledky spermia není vhodné vícektrát za den...
u super spermia klído každý den, u průměru ob den je dostačující...

mmmk
16. únor 2009

Budte rady, protoze tu v Nemecku je podminkou pro predepsani clostilu test pruchodnosti vejcovodu (bud laparo nebo profuk). Samozrejme v pripade cyst se doporucuje laparo, aby se provedl i drilling. Takze tu jsou vlastne skoro vsecky zenske s PCO a neuspesne clostilky po laparce 😅 Ono to teda celkem nic neni 🙂

samson
16. únor 2009

takže obden myslíte, že je dostačující ? Také si myslím, že to mohl ohlídat do konce - ale asi po tom 12 mm folikulu to vzdal 😠

lenickan
autor
16. únor 2009

samson myslím že je to určitě dostačující!
To jo ale to není fér - jak zjistíš zda dorostl a ty jsi reagovala ale později nebo že nedorostl a je to pro tebe nedostatečná stimulace? Vždyt my běžíme dlouhou trať a musíme vycházet z toho jak naše tělo reaguje a podle toho upravovat další léčbu.

Víš, v knížce od Řežábka to je hezky popsáno, on říká že clostil se může u některé dámy projevit v plné síle až třeba 6. cyklus.
Bylo by prý bláhové si myslet že si dát první měsíc s clostylem a vypadne vejce, stejně jako když hodíš kostkou tak taky nečekáš hned šestku a jen doufáš a když máš štěstí tak padne, ale pravděpodobnost?

samson
16. únor 2009

Já už se s tím také pomalu smiřuji, že hned to nebude ☹ o to víc se budeme těšit. Nejvíc mě štve, že jsem lítala 2 roky s problémem, že mám nepravidelnou menstruaci a nikde nezájem. Ale můžu ti říci, že mám v okolí plno holek, které PCO mají - pomalu mně to připadá jak civilizační choroba 😖

lenickan
autor
16. únor 2009

tak zpátky já jsem dnes 8DC ve čtvtek budu 11DC tak jsem na to zvědavá🙂