PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
4. únor 2009

aha, tak i kdyby to bylo ve finále 8.000 tak to prostě zaplatíme... hlavně aby to zabíralo...
takže myslíš mmk že IUI nezvýší pravděpodobnost oproti běžnému styku pokud jsou spermijky OK?
Co třeba hlen?

mmmk
4. únor 2009

Leni, na hlen je dobre pit malinikovy caj. Dle meho doktora je u nas anatomicky vse v poradku, manza je zcela ok a u mne se holt musi ovulce pomoct, takze pry to IUI tu sanci nijak nezvysi. Pry se to vyplati v pripadech, kdy ma chlap treba hodne pomale spermie nebo kdy jich ma hodne mrtvych, tak to vytridit.

lenickan
autor
4. únor 2009

jojo tak uvidíme co mi řeknou.. a ty maliník piješ? Dělali ti rozbor hlenu?

mmmk
4. únor 2009

Leni, malinik nepiju, protoze pri ovulce normalne hlen mam. Jo, ale doktor mi doporucil omezit kafe tak na jeden hrnek denne a nebrat vubec zadna analgetika (prasky od bolesti) - oboje ma vliv na ovulku.
Rozbor hlenu mi nedelali, jen nejake stery, jestli nemam spatne pH.

lenickan
autor
4. únor 2009

mmk: já mám taky stěry v pořádku, a kávu piju i méně než 1 šálek denně tak snad to není ten důvod...

lenickan
autor
4. únor 2009

taky cvičím mojžíšku tak víc už asi dělat nemůžu

mmmk
4. únor 2009

A na laparce jsi byla?

lenickan
autor
4. únor 2009

nebyla

lenickan
autor
4. únor 2009

nevím zda by u mne měla význam jelikož mám nesoulad mezi FSH a LH

zuzuza
4. únor 2009

Leni jen k tomu metforminu, já ho beru už 9 měsíců a tak jsem se v caru ptala zda ho mám vysadit a oni že ne, že ho mám brát dál, tak být tebou bych ho zatím taky nevysazovala🙂

lenickan
autor
4. únor 2009

zuz děkuji ted jsem na něj týden kašlala ale začnu ho zase brát🙂

mmmk
4. únor 2009

Leni, laparka se dela hlavne kvuli tomu, jestli mas pruchodne vejcovody a taky v pripade PCO kvuli navratni cyst na vajecnikach. U mne taky nebyly cysty primarnim duvodem k laparce, ale spis ta pruchodnost, aby do me neladovali hormony, kdybych nemela vejcovody pruchodne. A to ty sama nemuzes vedet a dr. to z utz taky nepozna. Nekdy mohou pruniku spermii k vajicku branit i mikroskopicke pavucinkove srusty ve vejcovodech a ty se prave ponici tlakem te konstrastni tekutiny.

lenickan
autor
4. únor 2009

já vím mmk myslím že mne na to před stimulací pošlou🙂

mmmk
4. únor 2009

Asi je lepsi laparka nez ten profuk. To je pry humus. Po laparce jsem byla fit za dva dny. Ale mela jsem komplikace z narkozy. Tu v Nemecku je to jakoby ambulantni zakrok, po vyspani z narkozy se jde domu.

lenickan
autor
4. únor 2009

to u unás taky🙂

mmmk
4. únor 2009

A kdy teda jdes do CARu? A kam jdes? K Apolinari?

lenickan
autor
4. únor 2009

26.2. ano k Apolináři k MUDr. Řežábkovi🙂 už se tam těším snad se to někam hne už konečně

mmmk
4. únor 2009

To je statni CAR, ne? Hlavne mu hned rekni, co si myslis a ze je pro tebe IVF posledni moznost 😉 A kdyz by te chtel od injekci odrazovat, tak se nenech 😉

lenickan
autor
4. únor 2009

Ano je to státní CAR, ale Řežábek je myslím top v této problematice...to já mu řeknu že IVF je pro nás hudba vzdálené budoucnosti🙂 snad mne od injekcí zrazovat nebude, clostilu jsem se nabaštila už dost🙂

mmmk
4. únor 2009

Taky si myslim. Ale stejne ti ten clostil blbe davkovala. Cetla jsem ted v pribalovym letaku (od nemecke verze), ze se zacina na 1,5 tablete denne.

lenickan
autor
5. únor 2009

to v našem příbalovém letáku je běžná dávka 2 denně, ale zkoušeli nižší - zkrátka pokusný králík:(

mmmk
5. únor 2009

Leni, ja vim, ze to tam je. Prvni clostil jsem mela taky z Cech. Jenze treba 1 denne se dava holkam, co ovulku maji jen na podporeni, to jsem vycetla ze nejake odborne lekarske literatury. Kdyz neovulujes, davaji se 2. Ja chapu, ze ne kazdy doktor si na hormony troufa, ale v tom pripade by to mel konzultovat s odbornym pracovistem nebo tam pirmo pacientku poslat.

lenickan
autor
5. únor 2009

s tím souhlasím🙂 jenže mají z nás prachy tak co by nezkoušeli

mmmk
5. únor 2009

To jako jo, ale slysela jsem, ze nekteri gyndari maji prachy od soukromych CARu, kdyz k nim posilaji pacientky 😅

lenickan
autor
5. únor 2009

mají prachy ze všeho... z toho že ti předepisují ten preparát a ne onen od jiné farmaceutické firmy apod. dělala jsem ve farmacii tak to znám... zkrátka si člověk musí najít pokud možno morálního doktora🙂
to máš stejný mmmk jako že každýho hned pošlou na IVF a ne do lázní?
To v Čechách skoro vymyzelo

mmmk
5. únor 2009

Jo, to jsem si vsimla taky, ze se do lazni uz vubec neposila, i kdyz to hodne zenskym pomohlo. To vis, z IVF jsou poradny prachy, z lazni ne 😅
Prvni gyndar, ke kteremu jsem chodila, byl to, co jsi popsala vys. Antikoncepce ano, ale pouze od firmy Schering, zadna jina. A pak si ta jeho pipka otevre na verejnosti hubu, jak "byli od scheringa na Mauritiu" 😠

lenickan
autor
5. únor 2009

no jo je to business... ale věřím že ne všichni jdou primárně po prachách🙂

mmmk
5. únor 2009

Tak ti zabezpeceni asi nejdou. Ja tu v DE chodila do CARu na univerzitni klinice, ale po peklech, co mi tam delali, jak mi odmitali napsat injekce a porad to podminovali dalsima a dalsima vysetrenima, u utz se stridaly doktorky, kazda vymyslela dalsi a dalsi... tak jsem si musela tu ve meste najit obycejneho gynekologa, ktery mi mel udelat nejake testy, co pry oni nemohli. Dost se divil, ze musim mit preventivni ster z delozniho cipku (kvuli rakovine, kdyz mam stimulovat jen puregonem, pry se to nedela ani pred IVF. Dale byl dost zaskoceny tim, ze mam mit test na cukrovku (potreti). Kroutil nad tim hlavou a pak mi dal vizitku na sveho znameho, byvaleho primare z toho univerzitniho CARu, co odesel a pusobi soukromne. Nakonec jsem se v univerzitnim CARu tak nasr..., kdyz jsem si vsimla, ze je cervenou fixou na predni strane me karty napsano IVF a kdyz mi doktorka jako odpoved rekla, ze jestli si myslim, ze mame sanci, kdyz nereaguju na zadnou lecbu 😠 Bez rozlouceni jsem praskla dverma a odesla a nikdy tam uz nesla. Hned v aute jsem zavolala tomu (soucasnemu) doktorovi, sestra mi hned dala termin (asi za tyden), poslala mi domu veskere podklady o jejich centru, o metodach a o PCOS. Doktor me na tom pohovoru poslouchal, delal si poznamky a taky dost koukal, co vsecko za testy chteli delat. Nastesti jsem mela od vseho vysledky, takze me prohlidl, nechal mi vzit krev, napsal prasky na vyvolani MS a pak mi podle vysledku krve sestricka poslala domu recept na puregon. U tohoto doktora to byla zalezitost jedne navstevy a nemyslim si, ze by neco zanedbal.

lenickan
autor
5. únor 2009

no to je kuriozní🙂 myslím, že tady respektují co si řekneš... i když je fakt že občas hrají na city.. a ženská toužící po mimi je snadno ovlivnitelná🙂....

mám nějaké bolesti (píchání) v podbřišku jsem 15DC ale žádné foliky tam nebyly, tak nevím co to zase jako je...

wiwian
5. únor 2009

ahojky holky
nčetly jste náhodou tohle
http://www.lekarskeknihy.cz/?id=80-7345-005-4
máte nějaké typy na knížky nebo články

leni mě ještě čeká stimulace 1-1-1 clostilem a pak si chci vydupat injekce :o) ale co jsem se bavila se svým gynekologem tak to budou muset prý v CARu vést jako stimulaci na ivf 😕 no ale mě to přijde divný, ale ptát se jich budu až poté co tenhle pokus nevyjde