PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

mmmk
25. únor 2009

Leni, ono je to zbytecnost si myslim celkove. I kdyz me nikdo nekontroloval, stejne jsem nevyuzila vsecky funkce VIP rezimu. Jako chapu to treba u Americanek, kterym se nedostava takove pece jako nam. Tam pry temer nestimuluji, tam delaji rovnou IVF.

maja42
25. únor 2009

čus holky, ty VIP fíčury na FF mi přijdou naprd - rozhodně bych za to neplatila. hlavně to jak to spočítá "jestli jsi v tomto cyklu počala, narodí se to xx.xx.xx", to je dost zákeřné. i když já už jsem tak defo, že si to dokážu sama spočítat hned podle ovuly 😉 a "good" mi vyšlo dvakrát a dvakrát //, tož snad to v našem případě stačí 😅

lenickan
autor
25. únor 2009

hmm oni američani jsou celý takový nějaký jiný:((((
holky tak já mám snad fakt folikuly nebo dostanu mrchu opět brzo...

wiwian
25. únor 2009

hola hola nikdo ste mi neodpovedel na tu moji ovu jestli ji ff vyhodnotil spatne,juknete na to sim LENI a kdy jdes na utz aby si videla jestli tam neco je?

lenickan
autor
25. únor 2009

wiw: no já nejsem na grafy profík na tu je tu len🙂 ale myslím si že je to v pořádku prostě vzal pokles teploty jako den ovu. To je podle mne správně.

lenickan
autor
25. únor 2009

možná by kdyby jsi nedostala pregnyl šla teplota 23.2 ještě dolů ale s HCG vylezla? Hele fakt nevím myslím, že číst s grafů pod vlivem hormonů je těžké...

lenickan
autor
25. únor 2009

z grafů pochopitelně - ach jo....🙂 obědvám u toho tak píšu jak hotentot

Jinak já jdu zítra🙂 k Řežábkovi - přišel náš den D🙂

mmmk
25. únor 2009

Majo, mne to ukazalo good jednou, za 14 na to // byly, ale 14 dni na to MA 😠 A ted podruhe, ale nejak se k tomu nechci upinat. I kdyz jsem mlada, nejak jsem nekde pozbyla svoji naivitu 😀

Wiw, ja ti nevim, jak pise Lenicka, na grafy je tu expert Len. Zkus ji napsat IP.

Leni, hned musis napsat, co a jak, jsem silene zvedava. A vis, co mas rikat, kdyz te bude cpat od IVF 😉

maja42
25. únor 2009

mmmk, to mi vyprávěj, právě s len trávíme cynické odpoledne na idiopatkách 😉 naivita, co to je? to se maže na chleba??

taky jsem hrozně zvědavá, s čím přijde lenicka od velkého karla. krom toho, my tam jdem za měsíc 😕

lenickan
autor
25. únor 2009

holky mám zítra v pátek dovolenou takže nebudu moc na netu, ale dám večer zprávu z domova🙂

mmmk
25. únor 2009

Jo, Majo, to jsi vystihla presne - stal se ze me cynik. Tuhle jsem manzovi rikala, ze si muzeme poridit bily potah na sedacku, ze si ho jeste par let uzijeme, nez vymeknu a pujdu na IVF 😀 Obcas si za ten pristup nadavam, ale ono je mi tak asi lip 🙂

Leni, budu drzet pesti, at je Karel Veliky Rezabek shovivavy 😉

maja42
25. únor 2009

mm, tak zavítej do našeho cynického kolektivu 😅 jinak, my už o třetím pokoji v našem novém bytě taky přestáváme mluvit jako o děcáku, ale mluvíme o něm jako o "hudebním" pokoji pro manžela (už se těší, až si pořídí stojany na nástroje a zřídí si tam studio) 😉

mmmk
25. únor 2009

Jo, to mi tomu taky uz nerikame decak, ale bastelzimmer, pokoj pro hosty nebo "tam vzadu" 😀 Asi je fakt lepsi neocekavat, ale verit, ze to dite nekde v osudu napsany mame 😉

maja42
25. únor 2009

no v mém případě to vypadá, že jestli někde napsané je, tak těsně před menopauzou 😅

mmmk
25. únor 2009

Pozde, ale prece, ne? 😀 Nebud zas takova pesimistka, ono to prijde, az se ti to bude nejmin hodit 😉

wiwian
26. únor 2009

ahojky tak len sem pisla IP uvidime co mi napise, no ono je to vlastne ve vysledku jedno kdy byla ovu, hlavně aby se zadařilo takze sem potencionalni tehule 😀 a to az do odvolaní

wiwian
26. únor 2009

mmk maja no mi mame zatím pracovnu a pokoj pro hosty takze vlastne destky pokoj neni 😀

wiwian
26. únor 2009

leni držím palec a budu čekat napjatě na zprávy 😉

mmmk
26. únor 2009

Wiw, zaloz diskuzi "Potencialni tehule az do MS" a uvidis, ze se z toho stane nejzivejsi diskuze na koni 😀

lenickan
autor
26. únor 2009

ahoj holky, tak se hlásím od apolináře🙂
probíhalo to asi takto:
- muž krev (vyšetření pohlavní choroby, HIV, chlamydie) + spermio
- já UTZ + běžná prohlídka (čípek, hlen apod.) ani 18DC nebyl narostlý žádný folikul takže v pondělí jdu na horm profil + pohlavní choroby, HIV, chlamydie. Ve středu na průchodnost vejcovodů a začne se se stimulací FSH od nejnižších dávek + přirozené snažení, ev. IUI.

Jinak IVF vůbec nezminoval, já sem mu sama řekla že FSH + ev. IUI jsme ochotni podstoupit ale IVF zatím ne a on jako jediný řekl, že pro to nevidí zatím důvod!
A to mne viděli již 3 doktoři

maja42
26. únor 2009

a jaké máš pocity leni, dobré? rozhodně to vypadá, že k tomu přistupuje pragmaticky a ne na proncipu náhodných výbuchů. do léta jsi v tom 😉

surenka
26. únor 2009

Ahoj majo, ahoj leni - tak to je fajn, že vás do ničeho netlačí, já jsem to měla taky tak, byla jsem úplně nadšená, že dr. hned na první schůzce nemluvil o IVF (a on o tom nemluví doteď 😉 ), byla jsem tak zpovykaná od své obv. gynd., že nabídnout mi IVF, hned z ordinace odcházím 😀 A jaký test průchodnosti budeš mít? Mám jít na HSG, ale že bych byla štěstím bez sebe, to teda ne... 😖

mmmk
26. únor 2009

Leni, to je parada, ne? To ti ale vlastne Karel Veliky rekl neco trochu jineho nez v te jeho internetove poradne 😉 To ti to akorat vyslo, ze budes uz pristi cyklus stimulovat s injekcema, ne? 😕

maja42
26. únor 2009

surenko, já bych na hsg chtěla jít. sice zjevně vejcovody průchodné mám, ale chtěla bych, aby koukli na tu moji přepážku, jestli by se nemšla odstranit. proč na to nechceš jít?

surenka
26. únor 2009

Tak co, mmmk, už se cítíš těhotně? (máš kovovou pachuť v puse a tak? 😀 😉 )

surenka
26. únor 2009

Ne, že nechci, budu muset 😀 Mám to zvážit po 3. neúspěšném IUI (teď mám za sebou druhé, ještě nerozhodnuté 😎 ) a můžu jít buď na laparoskopii nebo na tohle, s tím že u laparo mi dr. říkal, že je to zbytečný operativní zásah a že je lepší v mém případě HSG. Ještě nevím, na záněty jsem nikdy netrpěla a když jsem studovala ten leták o HSG, tak se mi zdá, že je tam docela hodně rizik na tak malý zákrok (ale zase jsem to využila a donutila manžela, ať si to pořádně prohlídne, aby viděl, jak musím trpět 😀 )

maja42
26. únor 2009

aha a jaké rizika?
no těpic. ale mně začíná připadat vše menší riziko než riziko, že mě z toho otěhotňování a potrácení klepne 😅

surenka
26. únor 2009

Záněty v malé pánvi nebo závažná alergická reakce na kontrastní látku (nejlepší je otázka v dotazníku: měla jste alerg. reakci na podání kontr. látky intravenózně? jak to mám vědět? a hlavně nevím, jestli to chci zkoušet 😀 ) Ale jestli víš, že máš přepážku v děloze, tak tohle nejspíš nebude na nic, je to spíš jen na zjišťování stavu dělohy a vejcovodů - a jestli je průchodné máš (jakože máš), tak je spíš lepší laparo. Ale to jen tak dedukuju, som iba lajk 😉

mmmk
26. únor 2009

Sur, tehotne se necitim ani nahodou. Vubec nic. Ani prsa necitim (jsou nality teda po utrousi, ale to je bezne, vypadam, jako bych je mela napumpovany silikonem 😀), chute nic, hlad vubec, nevolnost taky ne, unava taky nic, v brise od patku necitim vubec nic.... Minuly cyklus, panecku, to byly stavy, ze jsem mela pocit, ze jsem 100% v tom. Jakoze jsem potencialni tehule (co se v patek a v sobotu zlila, jezdila a sem tam padala na prkne a nekolikrat za tenhle cyklus si dala horkou vanu), ale zrovna tento mesic se mi to nejako nehodi 😀 Jakoze kvuli praci. Je to asi kacirsky, ze to pisu. Vypada to, ze dostanu obrovskou pracovni sanci spojenou s castym cestovanim, coz mi s tehotenstvim neprijde zrovinka moc kompatibilni 😅

Majo, ja na laparce byla, rizika jsem predtim nestudovala. Mela jsem cysty na vajecnikach, takze mi je rozvrtali, taky zjistili, ze mam asi dve loziska plne zhojene endometriozy (byla tam, ale odesla sama) a taky mi zjistili, ze mam vejcovody perfektne pruchodne. Ono se pri tom tou tekutinou jakoby proplachnou, takze se porusi treba mikroskopicke stusty. Jinak jsem byla snad za 2 dny ok. Za tyden jsem o tom uz ani nevedela. Mam jen dve centimetrove jizvicky na brise, uz ani skoro nejdou videt 😵

U holek, ktere treba prodelaly operaci slepaku nebo kyly nebo jinou brisni operaci, to riziko srustu je velke.

surenka
26. únor 2009

Mmmk, kacířské to není, to spíš rozum přebíjí to ostatní 😀 Ve mně se to taky občas pere, teď zrovna jsem taková rozpačitá - manželovi bude končit smlouva v práci, takže zatím nevíme, co dál... Jinak jsem si dala závazek, že budu těhotná do svých narozenin, ale nějak to nezvládám 😀