PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

surenka
28. únor 2009

Stejný příznak mám taky (ale v mém případě za to může zelí 😀 😉 ) Jinak mám ještě další příznak - zvýšenou teplotu (jenže celé odpoledne trnu, že na mě spíš leze viróza než nějaké těhu, takže jsem si už naordinovala echinaceový sirup, celaskon a čaj chřipka a nachlazení... 🙄 ) Tlakům v břiše zdar - udělej si test 😀 🤐

mmmk
28. únor 2009

Jo? Test? 8 DPO? To by mohl byt mozna jeste malicko pozitivni po pregnylu... a falesne nadeje mame na svete 😀 Zkus me chvili presvedcovat 😀

wiwian
2. bře 2009

dobré ranko:o)
tak po víkendu se teplota drží nahoře:o)

zuzuza držím palečky at se daří

surenka mmk no ja sem si dala zívazek že začnu testovat až 16DPO a to jen pokud se udrží teploty a břicho mám nafouklé taky, tuňákový salát s fazolema 😀 😝

wiwian
2. bře 2009

a je mi furt horko, takže přemýšlím že taky nasadím céčko s echinaceou 😉

mmmk
2. bře 2009

Mne jakoby porad lechat uvnitr, ale to je podle me tim utrosem, co zavadim. Jinak se tehotne necitim ani nahodou. Mam nejake podezrele malo priznaku... budu se muset poohlidnout v jinych tematech 😀

lenickan
autor
2. bře 2009

Krásné ráno holky. Volné dny utekly jako voda a už jsme tady zase ( a to jsem měla volno i ve čt a pá🙂
Dneska jsem byla ráno na krvi. Brali mi 3 velké ampule - no nic moc. Je to na Karláku - takové to centrální odběrové pracoviště - to je šílený kolik tam bylo lidí:(( no ještě že už to mám za sebou.

A pak ve středu ta průchodnost. Holky kdybych to dostala tak mi to asi dělat nebudou moci že?

wiwian
2. bře 2009

😅 mmk ja nemam zadne tehu priznaky taky co bych chtela 6DPO

wiwian
2. bře 2009

len ahojda no kdyz to dostanes tak ti to asi delat nebudou,kolikaty jsi den?

mmmk
2. bře 2009

Leni, ahoj, to ti tu pruchodnost urcite delat nebudou, kdyz to dostanes. Ale myslim, ze ten minuly cyklus byla nahoda 😉 Pak poreferuj, jake to bylo. A ty odbery krve te bohuzel jeste vickrat neminou. Mne vlastne berou pokazde, kdyz si mam pichnout pregnyl + jeste sem tam i na HCG.

Wiw, nevim, co bys chtela, ale minimalne, "by ti to melo byt jasne" 😀 Ale to uz dve hodiny po oplodneni 😀

wiwian
2. bře 2009

😀 ok to jsem rada ze uz to mam potvrzene a tehu prukajdu dostanu hned ne 😀

mmmk
2. bře 2009

Tys ji jeste nedostala vcera? To jsou mi veci 😕 😀 Ale kocarek uz mas objednany, ne? 😀

wiwian
2. bře 2009

no asi si pro tu prukajdu dneska pujdu,kocarek mam pro dvojcata:o) sem mela 2 folikuly,tak cekam dvojcatka,tak konec sneni jdu makat

mimmi77
2. bře 2009

Ahoj všetky snažilky a úspešné tehulky,
už dlhšie si Vás čítam, veľa som sa toho v tejto diskusii dozvedela, máte tu neskutočný prehľad a čo sa mi veľmi páči - takmer celá diskusia je " k veci " .......
Takže ak môžem, veľmi rada by som pridala svoju cestu snaženia o mimi....
Mám 31 rokov, manžel 40. Manžel má jednu 20-ročnú dcéru.
Snažíme sa od 08/2007, teda niečo vyše roka a pol. Zatiaľ som to riešila len u svojej obvodnej GynDr.... najskôr spermiogram, ten bol OK, potom hormonálny profil, ten bol takisto OK.. GynDr mi nasadila Clostilbegyt, najskôr 0-0-1, hneď prvý cyklus jeden foliku, pichli sme pregnyl, nepodarilo sa... ďalší cyklus to isté, opäť sa nepodarilo. Potom som brala Clostil 1-0-1, ale na utz sa ukázala 8 cm cysta, takže pregnyl mi nemohla pichnúť, dali sme mesiac pauzu od stimulácie, cysta našťastie sama odišla. Bola som na vyšetrení inzulínovej rezistencie, všetko v poriadku. Tak potom zase Clostil, ale len jednu tabletku denne, opäť jeden folikul, pregnyl, nepodarilo sa... ďalší cyklus opäť jednu tabletku denne, ale vtedy nezabralo, folikul nebol dostatočne veľký ani 19 DC. GynDr mi povedala, že mám jednoznačne PCO a bolo vzhľadom k veku dobré navštíviť CAR. Ešte mi dala možnosť skúsiť znovu Clostil 2 tabletky denne, ale že by sa bála, aby to nebola zase hyperstimulácia a cysta... Najskôr som to chcela risknúť, ale po dohode s manželom sme sa rozhodli pre CAR. Zajtra máme úvodnú konzultáciu, tak dúfam, že nás nebudú hneď tlačiť do IVF.
10 rokov som brala HAK, s ňou bola menštruácia samozrejme vždy OK, po vysadení na moje veľké prekvapenie tiež. Mám celkom pravidelné 28-30-dňové cykly. Trošku ma znepokojuje, že väčšinou je tá menštuácia veľmi slabá, je to skôr len špinenie, čistá, červená krv len veľmi málo, ale GynDr sa tvárila, že je to OK....

Tak trošku dúfam, že mi v CAR nepotvrdia PCO, mám pocit, že nemám žiaden z príznakov. Alebo to Dr. hneď vidí na utz????

mimmi77
2. bře 2009

uff, to som toho napísala.... ak ste do celé prečítali, ďakujem za trpezlivosť 🙂 🙂

mmmk
2. bře 2009

Mimmi, podle toho, co pises, mi to prijde, ze spis nez PCO, mas jen nizkou sliznici, kdyz mas slabou MS. Oni ti v CARu poradi, neboj 😉 Jinak to zvyseni davky clostilu, kdyz jsi mela i po 0-0-1 folikul, mi prijde trochu zbytecne. Ale o tom uz nema smysl polemizovat. V CARu si uz budou vedet rady. 😉

maja42
2. bře 2009

ahoj těhule 😀 😀 každopádně 10DPO je načase do toho šlápnout...

jsem dnes po měsíci poprvé v procesu, nejen že nic nedělám, ale jsem strašně unavená i z toho nic, tak se to moc neslučuje s mým záměrem, že se zahltím prací a zařizováním bytu a mezitím krásně neplánovaně a kvalitně zabřeznu 😉 ovula blbá nikde, do toho jsem si včera poprvé od revize pořvala, ale ne úlevně, spíš jsem úplně zpanikařila, že mám všecky vaja záprtky nebo že mám nějakou hroznou nemoc a není mi mateřství dáno, no fuj 😝 úplně se teď bojím nějakých vyšetření a nejradši bych se tvářila, že šálalá, já jsem nová snažilka, žádná anovulace ani potraty nebyly 😅 v pátek jdu k šamance, tak snad mi řekne nějakou pozitivní hovadinu a vrátím se do optimistického módu.

mmmk
2. bře 2009

Majo, jak to myslis slapnout? Jako jeste pro sichr znasilnit chlapa nebo zacit nakupovat vybavicku? 😀

Neboj, urco nemas zaprtky 😉 To by byla priroda snad sama proti sobe, kdyby nechtela, aby se zrovna ten tvuj (podle me velice kvalitni) genofond rozsiroval 😉 Dockas se, neboj. Bud rada, ze ovula zatim nebyla, stejne nemuzes plodit a bylo by to plytvani genetickym materialem 😵

lenickan
autor
2. bře 2009

mimi taky to na mne působí tak, že máš něco jiného než PCO. Jelikož píšeš ze hormonální profil byl OK, což u PCO OK tedy není. PCO se diagnostikuje dle UTZ a HP. Uvidíš v CAR sii jistě poradí. Komplexně vyšetří a navrhnou lečbu.

Jsem 22DC což bych normálně ve stresu z mrchy ještě 20 dní nebyla - ale vzhledem k pocitům v bříše a předchozímu cyklu si říkám, že to může přijít kdykoliv. A nerada bych to zase prodlužovala:(

lenickan
autor
2. bře 2009

Nadruhou stranu je lepší vědět důvod proč se těhu nedaří než byt oboustranně 100% fit a pořád nic a nic... to musí být také těžké

mimmi77
2. bře 2009

práve preto mi tá jej diagnóza nejako nesedí, občas som mala pocit, že si ma moja GynDr pletie s nejakou inou svojou pacientkou 😉 .Ale uvidím, čo nám povedia zajtra v CAR, dúfam, že budeme múdrejší. Mám trošku obavy, ale celkom sa tam teším a som nedočkavá...

lenickan
autor
2. bře 2009

mimmi: určitě budete moudřejší a začne to mít spád🙂 kdyžtak poreferuj na co Ti přišli... ale to PCO nevím nevím...

mmmk
2. bře 2009

Mimmi, to je jasny, ze se tesis. Ale taky, jako Lenicka, to na PCO nevidim. 😉

maja42
2. bře 2009

mmmk, díky za vlídná slova útěchy 😉

holky, stejně je to absurdní, že se nakonec všechny, stějně jako mimmi (mmch, ať dobře dopadneš), těšíme do caru 😅 když první roky se člověk slov jako "neplodnost" a "asistovaná reprodukce" bojí jak čert kříža a furt věří, že si nějak pomůže sám. jé, jak já se na velkého řežábka těším, nejradši bych si s ním do té doby aspoň dopisovala 😀

leni, a jak vám sdělí výsledky těch pohlavních chorob atd.? do telefonu? bo já bych uvítela, kdyby to poslali mejlem, však víš, jaký mám názor na sestrya jejich světonázor... 😒

mmmk
2. bře 2009

Majo, ja slovo neplodnost ci sterilita musela vyradit na narizeni doktora ze sveho slovniku. A jeho vyraz "nechtena bezdetnost" mi prijde takove slusnejsi a snesitelnejsi. CARu jsem se pekne dlouho branila, ale nakonec jsem strasne rada, ze jsem sla, kdyz jsem zjistila, ze mi normalni doktori asi s PCO moc nepomohou, pac nemuzou nebo casto i nechteji 😉 A prizam se, ze se mi velmi ulevilo, kdyz jsem nasla toho spravneho doktora a ten mi vysel vstric a respektuje moje prani 😵

surenka
2. bře 2009

Tak já tu svou pošetilost přiznám - dělala jsem si test a jaký je asi výsledek 😀 (jsem 11DPO 😅 ) Ale abych si to omluvila, úplně mě zmátly ty teploty - moje běžná provozní je 36.1, takže logicky 36.9 znamená buď hrozivou nemoc nebo těhu, že 😀 A taky mě vyhecoval manžel, chlapům těm se to teda maluje 😀 Ale zas tak dobrá nejsem, kočár ještě nemám 😉 Tak jsem si za trest domluvila další doučování a vzala i práci domů, abych neměla roupy 😀

A do CARu jsem se taky těšila, hlavně že mi řeknou něco jiného než moje dr. (doteď si vzpomínám, jak mě dokázala tak úžasně povzbudit, že jsem pokaždé od ní cestou domů brečela, že jsem neplodná a neschopná 😅 )

mmmk
2. bře 2009

Sur, 11.DPO je fakticky moc brzy. Ja tento cyklus ani testovat nebudu, pac je vysledek predem jasny. Doktorovi teda tu radost udelam a necham si vzit krev 😀 Jo, psala jsem mu ohledne toho lechtani a dovolil mi brat uros ustne a snad to prestane. Psal, ze si nemysli, ze je to kvasinkova infekce, nicmene se mam dojit ve ctvrtek ukazat 😅

wiwian
2. bře 2009

brý večír
sur tak to já radši manželovi o teplotách nic neříkám, jen aby byl hodnej a nerozčiloval mě když sem potencionálně těhotná 😀

wiwian
2. bře 2009

teda sur ty ještě nemáš kočár 😅 😀 ale vybavičku už doufám máš 😀
ja byla dneska dlouho v práci tak se jdu zaslouženě fláknout k tv a pak jdeme na prochajdu

surenka
2. bře 2009

Mmmk 😉 To vím, že je to moc brzo, taky to bylo jen chvilkové pominutí smyslů s jasným koncem 😀 Ale nedivím se holkám, že pořád testujou, je to fakt adrenalinový sport 😀

Já utrog. jen polykám, dr. mi nikdy o zavádění neříkal...

surenka
2. bře 2009

Jsem břídil, výbavičku ještě nemám 😀 Ale mám pár oblečků, co jsem si přivezla z Dánska a z Maďarska s tím, že je třeba někomu dám, no a nakonec se mi tak líbily, že je mám schované pro sebe (samozřejmě je pořád můžu někomu dát, kdyby něco, že 😉 😀 )