PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

evikj33
29. únor 2012

@dlabinecka A jak to máš po porodu,MC naskočil sám a upravil se v poho?Já jsem měla delší MCcca35-38d,ale otěhotněla jsem hned první měsíc,ale pak začlo špinění a v 11ttkonec,musela jsem na číštění,pak nám řekli at to zkoušíme až tak za 6měsícu,ale právě gyndr řek že mužem po 3měs.že tam nevidí duvod čekat a hned to vyšlo,pak opět stres podezření na daw.s.plodovka a 5týdnu čekáni na zprávu,svatba atd.nakonec to dobře dopadlo a Kamilek se narodil jako předvánoční dárek 21.12.2006 A od porodu opět bez MC a špinění atd,když měl maly 9měsícu nasadil gyndr HAže na pár měsícu že se to upraví a pak to naskoči,po 10měsících jsem to vysadila a MCnikde,věčně vyvolavačky hormony a tak už to jede 4rok,a Skoro rok jezdíme do Caru,protože gyndr to uzavřel,že z jeho strany už mi nemá co nabýdnout.K tomu jsem začla tloustnout,tak jsem si musela vydupat tu štitku,už tam chodím 2roky.

dlabinecka
29. únor 2012

@evikj33 TAk po prvnim porodu mi MS ani nenaskočila -ubrala jsem jedno kojení denně a otěhotněla jsem, vůbec jsem MS nedostala... Ted nemůžu posoudit, protože jsem hned od 6ti nedělí na HA... A v tom CARu Ti řekli co? Ano, oni vždycky řeknou, že máš zhubnout, protože to může pomoct, ale málokdy to opravdu vyřeší všechno. Moje segra 3x potratila, řekli jí, že musí zhubnout, změnila doktora, ten okamžitě přišel s myšlenkou problému s krví, ty se potvrdily a ted má segra dvě krásné, zdravé donošené holčičky. Nevim, bud máme doktora poloboha, nebo jsou všichni ostatní šumaři. Mě prostě potvrdil PCo, nasadil clostylbegit - první cyklus nic, druhý zvýšil dávku -nic, tak jsme se na to vykašlali, domluvili laparku a hotovo, vyřízeno.. S druhým jsem otěhotněla ještě s vyšší váhou -bez problémů... ale pravda -.štítnou jsme nikdy neřešili.. MMch, před laparkou jsem neměla cyklus žádný, MS bez vyvolávačky (předtím díky HA) prostě nebyla vůbec...

kaculkadraculka
29. únor 2012

To mám přesně já, bez prášků nemám menstruaci. K tomu všemu mám ještě i akné 😖 Takže PCO jasné.
Příští měsíc snad už budu o.k., tak půjdu na ten drilling...

evikj33
29. únor 2012

@dlabinecka Jo tak mi se ted kvuli tomu občas rafnem,já jsem 2hned nechtěla stěhovali jsme se a maly je hyperaktivní,tak jsem si to ani neuměla představit.Ale problémi už byly po porodu,ale řeš to s chlapem.V Caru mi řekli že mám PCO,ale ja na cysty nikdy netrpěla a nevím jak to poznali Hprofil ukazal mírně zvíšený prolaktin,na to jsem brala Dostinex,pak už v normě,štitka v normě a po clostilu 1c.nic 2až 3c1folik a 4c 2foliky ještě si dr dělal srandu zda by nevadily dvojčata,5c1folik A 6cIUI.Nic Pak teprve zvažovali pruchodnost,což mně trošku naštvalo,ale říkal že není předpoklad že tam něco mám,měl pravdu vše Ok,Spermio nic extra,ale na IUI to stačilo,nasadila jsem sel zin.No a poslední spermio nevím protože IVF nebylo dokončeno,tak nám nikdo neřek jak dopadlo.Tak se to snad toho 14.3.dovím a zajmá mně co navrhne.Ja když šla rodit měla jsem 88kg,po porodu 75kg a ted 92kg,ale než zjistili tu štítku,tak i 98kg měřím 165cm není mi to jedno ale fak se mi hubnout nedaří.Doktor řek že u té štitky se tomu musí pomoct nastartovat lékama,ale ty mi nemuže dát když chcem otěhotnět je to jak začarovany kruh.Nemáte MC jste tlusta,nemužete hubnout když chcete dítě.A hlavně mi gyndr.řek že i když zhubnu nemusím otěhotnět.Když jsem otěhotněla s malym měla jsem 79kg

dlabinecka
29. únor 2012

@kaculkadraculka Jo, tak to je přesné -sem taky samej bedar 😅 teda ted už tak ne....
@evikj33 No jo, vy to máte vůbec složitý. pravda, tohle se chlapovi těžko vysvětlí, ten můj jen tak nahrubo pochopil, oč jde a to asi jen díky tomu, že byl na civilce ve špitále a něco tam pochytil... Já myslim, že v tlouštěce to opravdu není. ve vašem případě si myslim, že už je to i dost v hlavě, vim, jak šílené to čekání na miminko je, a to jsem čekala krátce... Mě PCO diagnostikoval díky UTZ a h profilu, nic víc k tomu nepotřeboval. Při laparce zkoukli i průchodnost, to nebyl problém. zákrok trval pár minut, není trvalý, ale zjevně efektivní... Pak těhotenstvím, porodem, šestinedělím -to všechno je masakr na hormony, takže se tělo nejsíš chytlo. A je teda fakt, že manžel na spermio vůbec nebyl, ale zzjevně je dost o.k., protože jsem víceméně měla tak asi dvě ovulace v životě a mám z toho dvě mimča 😅

kaculkadraculka
1. bře 2012

@dlabinecka a ty beďaři ti zmizeli po tom drillingu? na emiminu mi psala jedna holka, že jí řekli, že po tom drillingu budou vaječníky o.k. 2-4 roky, přitom jsme všude četla že max. 3-6 měsíců, tak bych mě zajímalo, kde je ta pravda 😕 .
Já mám PCO zjištěné taky z UTZ a horm. profilu. Syna mám díky IUI, které se povedlo napoprvé. Průchodnost mi dělali tenkrát v CAru před IUI a byla dobrá. Nyní až půjdu na laprku, tak říkala primářka, že jí taky ještě udělají, když už se budou ve mě šťourat.
Můj manžel byl na spermiu, věděl, že pro něj to nic není!!! Samozřejmě vyšlo výborně.

fidac
1. bře 2012

@dlabinecka ahojte holky, četla jsem vaši diskuzi , protože jsme měli stejný problém...taky mám PCO. Clostil jsem brala rok a půl a za tu dobu zabral snad jenom 2x. Jediné co mělo u mě úspěch byl právě drilling ovarií, moc jsem tomu taky neveřila, ale hned druhý měsíc po LSK jsem otěhotněla (po 3 letech). Pokud máte tu možnost, tak bych to určitě vyzkoušela.

kaculkadraculka
1. bře 2012

@fidac díky moc za tvůj příspěvek!!! dodává to těm, kteří se na tento zákrok chystáme nebo půjdeme naději ... díky a přeji hodně zdraví a štěstí

romca05
1. bře 2012

Ahoj holky, ráda bych se zeptala těch, které drilling podstoupily, za jak dlouho jste se začaly snažit o mimčo? Čeká se po laparce na menstruaci, nebo ne? Není třeba po tom zákroku sex na nějakou dobu "zakázaný" 😉 Čeká mě to za necelých 14 dní, tak pročítám všechno možné okolo, ale toto jsem se zatím nikde nedozvěděla! Jinak souhlasím s tím, že vaše příspěvky dodávají ostatním naději! Díky za ně 🙂

alenavsetin
1. bře 2012

Ahoj Romi byla jsem na laparo před dvěma lety včetně drillingu. A doktor říkal, že největší pravděpodobnost je do 3 měsíců od operace. Ale u mě bylo těch problémů moc takže je zázrak, že jsem vůbec otěhotněla po dvou letech. A popravdě mi pomohlo až se na to všechno vykašlat a odjet na dovolenou. Ale pokud tě trápí pouze PCO tak je to nejlepší varianta na kterou můžeš jít. Je spousta holek co otěhotněli hned cyklus po operaci nebo ten další. Držím moc pěstičky. Operace se neboj je to v pohodě.

fidac
1. bře 2012

@romca05 oni ten drilling nebo teda aspoň mě dělali po hned po MS, a hned po další už jsme to zkusili a vyšlo to...takže hned další cyklus po LSK ....

romca05
1. bře 2012

S tím, že je nejlepší na to početí moc nemyslet určitě musím souhlasit! Se synem jsem před třemi lety otěhotněla na první pokus, ani jsem nestihla přemýšlet o tom, jestli a kdy mám nějakou ovulaci 😀 Ale je to v dnešní době plné informací trošku náročné to "nemyšlení" 🙂, zvlášť když člověk zjistí, že má nějaký problém. Já o PCO vím asi 2 měsíce, takže se s tím vlastně ještě vyrovnávám a hledám co se dá.

romca05
1. bře 2012

@fidac díky moc za info

kaculkadraculka
1. bře 2012

Holky, vy co jste podstoupili drilling, prosím napište jestli vám řekli, jak dlouho trvá, než se opět vaječníky obalí PCO??? Manžel má náročné zaměstnání a někdy mu to výjde tak špatně, že je mimo domov i 3 měsíce 😝 , tak abych do sebe nenechala řezat zbytečně. Aby třeba ten rok byla záruka, že vaječníky budou dobrý.

dlabinecka
1. bře 2012

@kaculkadraculka TTak mě dr řekl, že to je tak průměrně na půlroku.... No, mě ty bedaři zmizely nejspíš asi až v těhu, už si to tak přesně nevybavuju, ale od tý doby mám klid 😉 Manžel by se spermie taky problém neměl, ale dr. říkal, že je to zbytečné, že nejdřív vyřešíme jeden jasný problém a pak kdyžtak budeme pátrat po dalším, a jsem ráda, bylo by to zbytečné...
@fidac TAk to je fajn, jen nechápu, proč tě ten clostil nechali brát tak dlouho 😖 Moc gratuluju k mrnouskovi, at se vám daří 😉
@romca05 Ahoj!! TAk po drillingu by měla nastoupit MS sama, vzhledem k tomu, že drilling se dělá v cca půlce cyklu, tak tak nějk za 2-3týdny po operaci, mě nepřišla, takže mi jí vyvolali, dva týdny od MS jsem otěhotněla -na jeden "pich" 😅 Moc si to nevybavuju, ale sex jsme měli zakázaný jen do doby, než se na něj budu cítit, takže Ti to řeknu asi takhle . Ve středu jsem byla na zákroku, ve čtvrtek jsem se z toho oklepávala, v pátek jsem byla v klidu, v sobotu na mejdanu, po kterym následoval sex (pamatuju si to, jak kdyby to bylo včera 😅). A naprosto bez potíží, v pohodě 😉

romca05
1. bře 2012

@dlabinecka Tak bych si to taky představovala 😀

dlabinecka
1. bře 2012

@romca05 😀 neboj, však to budeš mít třeba taky tak 😉 Fakt to není nic zdrcujícícho 😉 Mě bylo nejhůř ten den po ( na operaci jsem šla až navečer -kolem 17h) a to díky plynu, kterým tě nafouknou, strašně mi to tlačilo na kliční kost a hrozně to bolelo, jak plyn odcházelo, tak to povolovalo. Takže já radim -vezmi si sebou espumisan, ten Tě toho plynu zbaví rychlejc 😉

kaculkadraculka
1. bře 2012

Já před těhotenstvím docela v pohodě, sem tam pupínek ale v těhoteství už to bylo horší a po porodu to byla síla 😒 , úplné boláky červené, velké - hnus největší. Pak jsem přešla na HA a bylo to dobré, teď se mi opět dělají hrozné boláky hlavně na krku, ještě že můžu nosi roláky ale v létě nevím jak to budu dělat ☹ .

harley26
11. bře 2012

Holky, kolik cyklu v kuse se smi brat clostil a jak se to resi dal, pokud zena neotehotni?

evikj33
11. bře 2012

@harley26 Ahoj myslím že se muže brát max.6cyklu a pak musí být pauza,nevím přesně jak dlouho,ja jdu ve stř.k dr.tak snad budu moudřejší.Ja už jsem měla clostik 2X6cyklu,ale byla tam pauza cca1rok.V mezičase se snad dáva Provera...něco,neznám přesny název.

harley26
11. bře 2012

@evikj33 aha, dekuju za info, ja ho ted mam druhy cyklus, tak si rikam, co se bude dit, pokud se nam nezadarilo ... A tobe clostil pomohl k miminku?

evikj33
11. bře 2012

@harley26 Bohužel nepomoh.To 1dítko máme přirozeně a až ted s tím nějak bojujem už 4rok a CCa rok chodíme do Caru.Dal ti clostil tvuj gyn.nebo chodíš do Caru?Je tam docela rozdíl jak v dávkováni,tak ve sledováni OVU,velikosti a počtu Foliku.

harley26
11. bře 2012

@evikj33 me ho dala moje gynekolozka, ja beru jen 1 tabletku rano od 3 až po 7 DC a zatim mi vzdycky jeden folik vyrostl jak ma. Sleduje me pomoci ultrazvuku a pak dostanu injekci pregnylu. A proc vas uz neposlali na umele oplodneni? Jinak bud pozitivni, jedno detetko mate, druhe se podari taky!!! Musi 🙂

evikj33
11. bře 2012

@harley26 mě ho dal muj gyndr. a 1ultrazvuk dělal po3měsících užívání a ktomu mi dal Utroš a až po těch 3m.zjistil ultrazvukem že mam Ovu později a Utroš ruší učinnek Clostiku.V Caru jsem brala 1-0-1 3až 7DCa měla jsem vždy 1folik,měla jsem i Pregnyl 5000.ale nic,pak jsme měli +IUI,ale taky nic .Pak jsem stimulovala na 1IVF ale došli jsme jen k OPU,na ET nedošlo.Byly jen dvě vaja,ztoho pouze 1zrale,ale to se neoplodnilo.Ale to je jiná kapitola.Jen mně zajmá zda máš udělanu pruchodnost vejcovodů.But laparo,nebo HSG vyšetření?Protože až tehdy je 100%jiste že vaja co dozrají,putují až do dělohy.Já jsem to vyšetření podstupovala až letos cca před měsícem.Mam vše pruchodné,ale říkal mi dr.co to prováděl,že pokud mám bolesti při pouštění kontrastní látky,muže to znamenat že byly vejcovody zužené,nebo slepené.Tak ted čekám,jak to dopadne.14.3.jdem opět do Caru a řeknou nám jak dopadlo spermio u manžela a co dál.

harley26
12. bře 2012

@evikj33 No me prave jeste nedelali vubec zadne testy, jen mi nasadili ten clostil. Coz me taky prekvapuje, ze ho jen tak od stolu doktorka napsala ... tak uvidime, co bude dal. Kazdopadne ti drzim palce! Protoze uz sis toho prosla fakt hodne.

evikj33
12. bře 2012

@harley26 Mě to taky dali bez vyšetření,dokonce i po druhe v Caru,ale jen proto že 1dítko máme,tak se nepředpokláda problem.Myslím že to gyn vyzkouší a pokud to nezabere doporučí ti Laparo.Dělali ti horm.profil děla se odběr krve cca 2až 3.DC,to taky dost napoví o hladinách hormonu.Ale to už snad nebudeš potřebovat a dobře to dopadne 🙂

kaculkadraculka
7. dub 2012

Ahoj holky, tak jsem doma po laparce, vše čisté, průchodné. Udělali mi drilling vaječníků. Tak jsem zvědavá, kdy otěhotním...

kaculkadraculka
2. kvě 2012

Tak jsem dnes 36.DC a MS nikde, v pátek jedu k Dr. a asi opět dostanu Agolutin. Jsem do toho drillingu šla s nadějí, že MS budu dostávat sama od sebe a néé zase jíst pilule a nebo dostávat ďobance do zadku ☹

dlabinecka
2. kvě 2012

@kaculkadraculka Ahoj!! Já první MS po drillingu taky nedostala - dostala jsem agolutin. A pak jsem otěhotněla 😉

kaculkadraculka
2. kvě 2012

@dlabinecka no tak kéž by to bylo takto i u mě 😀