PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

mmmk
11. únor 2009

Zuzko, ono se to spermio lisit muze, ale aby se i celkovy objem snizil asi na tretinu je trochu blbost 😀 A navic asi jako byvaly primar ma ty taktiky zmaknuty 🙂

Ty diskuze o cekani necti, fakt te to jen depta a pak te to bude nutit se vic pozorovat atd. Snaz se hodit do klidku, zamestnej se necim, aby te to na ty diskuze ani nelakalo a my uz se budeme tesit, az budes mit za jmenem 7tt a vic, jo?

Ad injekce - ne, ty nejsou strasny, mne to vubec neboli, kdyz si puregon picham perem. Pripoustim, ze pregnyl do bricha je trochu masakr a mam pak nejakou dobu pocit, ze me nekdo do toho bricha kopl 😅 Muj Dr. teda chce, abych pichala vsecko do bricha a utros vyhradne zavadela (je to pry lepsi). Navic mi to nema do zadku kdo pichnout, manza nemuze ani videt, jak si to picham tim perem (pritom je to pidi - jehlicka, udela to cvak a ani kapinka krve netece).

lenickan
autor
11. únor 2009

NO JO NO, bude spíš na lidech na centru jako takovém...🙂)
ale je to síla lepší když je člověk nepotřebuje

zuzuza
11. únor 2009

mmmk, ten puregon prej fakt nebolí, já s ním začínám v pátek taky perem, jinak ted 14 dní píchám něco co potlačuje ovulku diphereline a to teda štípe jak ta sviňa🙂, jj nebudu už na ty diskuze raději chodit, jen sem, nebo do unicy, kam chodime, jinak budu mět nervy v prdeli, jinak já budu píchat agolutin po opu fakt několik tejdnů, je to prý 100% vstřebatelné, při polykání to má prý učinek 20 % jako myslím utroš, při zavádění 30% a píchání injekcí 100% tak to by bylo aby mi to k mimisovi nepomohlo že jo, ale bude to fakt síla, ten agolutin právě je asi jen do zadku a dost to bolí a když si to představím, že to bude denně brekekeke

mmmk
11. únor 2009

Zuzi, tak ten agolutin ti teda nezavidim. Normalne dostavaji holky utros na zavadni treba v davkovani 2-0-2. Agolutin boli jako krava, at je to kamkoli. Ja si pred rokem vydupala misto pichnuti do zadku pichnuti do stehna a muzu ti rict, ze jsem si nepomohla 😀 Ale ty to vsecko ustojis a dockas se prdolky co nevidet 😵

zuzuza
11. únor 2009

Jeje mmmk, ted se mi udělalo nevolno z toho jak jsi si to píchla dos tehna, tak to bych nedala, mám úplně husí kůži, mě naštěstí píchala vždy agolutin máti, je bývalá zdrav. sestra a to mě ta prdel pak v tom místě zatuhla a bolela ještě týden, takže denně to bude chuťovka, ale zase su ráda, že mám injekce že je tam větší účinnost a taky proto, že už s tím estrofemem a všema lékama co beru jich budu mít po opu asi 13 denně, kdyby k tomu bylo ještě 6 utrošů, tak by jich bylo 20 a to bych už asi nedala heh to bych zobala jak lentilky🙂

spagatice
11. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem byla u doktora na kontrole a předepsal mi na dvě krabičky - clostilbegyt, když nezaberou, tak tam za ty dva měsíce mám přijít a pošle mě do CARu. TAk uvidíme, jestli to zabere 😉

mmmk
11. únor 2009

Spagatice, jaky mas davkovani? A to te behem te doby nebude kontrolovat? 😕

spagatice
11. únor 2009

dávkování mám 1-0-1 a to 3. až 7. den cyklu. Kontrolovat mě nebude, prostě to ještě zkusíme nechat na přírodě.

bosorkajarka
11. únor 2009

spagatice tak to je pekne blby ze te nebude kontrolovat to pak nema vubec zadny smysl 😖 ja jsem tak brala clostyl tri mesice a hned prvni meic se mi udelala cysta no zjistil to az po tech trech mesicich protoze me nekontroloval, takze stejne zadna ovula nebyla akorat zas tri mesice ztrata casu. Fakt to chce kontrolovat protoze to muze byt i nebezpeny, segra ted mela z clostylu hyperstimulak a malem skoncila v nemocnici, kdyby ji dr nekontroloval kdovi jak by to dopadlo. Fakt doporucuju si tam zavolat a trvat na kontrole uvz, prptouze se muze stat ze ti zabere fakt hodne a budes mit treba ctyry vajicka (a pak ctyrcata jsou fakt nebezpecna)

mmmk
11. únor 2009

Spag, taky si myslim, ze by sis mela vydupat vysetreni. Jestli nebudes reagovat, bude treba zvysit davku atd. Zavolej ji a rekni, ze trvas na folikulometrii, tu normalne hradi pojistovna. 😉

spagatice
11. únor 2009

Ježiši proboha nestrašte mě holky, pravidelná kontrola u něj nejde, protože je v ordinaci jen dvakrát do týdne, ale občas by to šlo. No mám ještě měsíc čas, než to začnu brát, pak tam kdyžtak zavolám. Díky za varování, vůbec jsem netušila, co to dokáže. ☹

lenickan
autor
12. únor 2009

holky dobré ráno🙂
Při stimulaci clostilem, také doporučuji kontroly UTZ. Jednak z důvodů co říkají holky a jednak z důvodů aby jsi vůbec věděla zda to na Tebe zabírá.

Já teda ale měla první 3měsíce taky bez kontrol.:( to jsem ale netušila, ted si vydupu kontorlu třeba 2x za ten cyklus

lenickan
autor
12. únor 2009

Tak zobu clostil pěkně ppo 3 a zatím teda žádné vedlejší přiznaky... To když jsem brala 1/2 to mi bylo šíleně!!!
Moc si přeju aby to zabralao a aspon jedno vajíčko jsem vyprodukovala, nemusím hned těhotnět ale to vajíčko!!

mmmk
12. únor 2009

Jo, Leni, drzim pesti, takovy vajicko, to je postup do play-off 😀 Ja taky kazdy folik beru jako malou vyhru. A pak nevericne kroutim hlavou nad holkama, co se vztekaji, ze se snazi UZ 4 mesice a furt nic 😅

lenickan
autor
12. únor 2009

no jo no... taky jsme si tím prošly. určitě jsi taky po 4 měsících čekala/doufala že nepřijde a přišla... Takže to v podstatě chápu🙂

mmmk
12. únor 2009

Leni, vzdyt ja vlastne rok pila caje, pozivala veskerem mozne dostupne prirodni latky a preparaty, prodelala akupresuru a cely rok jsem merila. Ani jedina ovulace. Prvni byla po asi roce a pul, to jsem otehotnela, ale nasledne o to prisla ☹ Ale vzala jsem si z toho to pozitivni - moje telo je schopne ovulace a vajicko oplodneni. Po tom, co mi doktorka rekla, ze moje telo neni proste schopne vytvaret vajicka a ze si mam hledat darkyni a jinak nez po umelym oplodneni to nepujde 😅 Pak mi tatez doktorka do telefonu rekla, ze ja jsem v zadnym pripade otehotnet nemohla, pak mi vzala krev az kdyz jsem krvacela a rekla, ze asi potrat 😠 😠 😠
Mam pocit, ze se se mnou neco dela az to te laparky loni v kvetnu. Do te doby byla lecba cekanim, coz v pripade PCO za efektivni nepovazuju 😠

lenickan
autor
12. únor 2009

no souhlasím čekat nemá význam musí se to řešit, léčit... pokud to neklapne do podzimu tak pojedu do lázní🙂 už ted se tam v podstatě těším...

mmmk
12. únor 2009

Do Frantiskovych? Vim, ze jsi o tom uz kdysi psala. Jak si to zaridis? Da se to jeste na doporuceni doktora pres pojistovnu?

lenickan
autor
12. únor 2009

Ano chci do frantovek...
Doktor doporučí, revizák na pojištovně schválí, napíšeš do lázní a za týden máš termín 🙂
My jsme domluveni s manžou, že by jel na 14 dní se mnou takže bych dostala pokoj s ním - lepší kategorie rovnou

mmmk
12. únor 2009

Juu, to mas dobre zarizene. Nicmene ja ti (i sobe) fandim, ze zabrezneme driv nez na podzim 😀

lenickan
autor
12. únor 2009

taky doufám, ale pokud ne tak se mám aspon na něco těšit🙂

lenickan
autor
12. únor 2009

jsem zvědavá jak na tom budou holky zda jim clostík zabere nebo ne...🙂

lenickan
autor
12. únor 2009

tady je to dnes nějaké mrtvé:((

hypo
12. únor 2009

jsem tu
ahojky, jen nestiham nic psat, porad tu otravujou kolegove 🙂

hypo
12. únor 2009

jinak MS porad nikde ale bricho boli tak snad uz konecne se neco bude dit

hypo
12. únor 2009

tusim ze po agolutinu by mela MS prijit do 10 dnu tak to mam jeste casik 🙂

lenickan
autor
12. únor 2009

hypo tak držím palečky at přijde co nejdříve...
a pak už jdete rovnou na to IVF?

hypo
12. únor 2009

pak si teprve zazadam 🙂 takze jeste minimalne mesic cas
kdyz budu zadat o IVF tak se rovnou obednam na UTZ a ten ma byt tyden pred dalsi MS 🙂
s mojim cyklem to bude tak za dalsim 40 dnu takze casu dosti 🙂

lenickan
autor
12. únor 2009

to jo je to hrozný to čekání. Nejhorší na tom je že zachvíli je tu léto a pořád nic:(

mmmk
12. únor 2009

Hypo, mne rikali, ze po agolutinu do 14 dnu dojde MS nebo mam dojit, kdyz ne. A jedou jsem takhle byla na agolutinu 3x 😅 Po nejakym asi 4-mesicnim cyklu 😅