PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
5. únor 2009

wiw: myslíš že nemusí vést jako stimulaci na IVF, můžeš si je 1x platit sama.. a za druhé jsou pokud chceš stimulaci injekcemi a přirozené snažení nebo IUI tak jsou to mini dávky v porovnání s IVF... můžou tě vést spíše jako IUI

mmmk
5. únor 2009

Leni, to tu taky neni bezna praxe. Ale jak mi nedavno potvrdil muj doktor, je to tam obyvkly postup - ty na zacatku reknes, ze IVF nepripada v uvahu (jsem rekla, ze z presvedceni 😅, ale neni to pravda, protste jsem nechtela, aby me do neceho nutili), oni i to odkyvou, ze jako jo a pak te jako leci, aby te presvedcili, ze ti nic jinyho jak IVF nezbyva. To jsem presne takhle cetla i na nemeckym foru, kde je o tom univerzitnim CARu diskuze. Proste silene neuspesny % IVF, stejne neuspesny % IUI a stimulaci takrka neprovadeji. Navic mi treba odmitli snizit testosteron s tim, ze to neni potreba, ze je to jen kosmeticka zalezitost. Pritom leky na snizeni testosteronu mi predepsal nomalne ten novy gynekolog a v novym CARu se doktor divil, ze jsem s tim teprve zacala, pry to melo byt prvni, co jsem mela dostat. Ze by mi to pred IVF stejne museli napsat! 😠
A naopak v diskuzi o tom CARu, kam chodim ted, jsem cetla nekolik pribehu holek, co tam chodi nebo chodily, jsou tehule nebo deti maji, ze se jim treba v tom univerzitnim CARu 3x nepovedlo IVF (ona PCO, on horsi spermio) a u tohoto doktora otehotnely po stimulaci vajecniku, bez IUI, bez IVF. Coz asi tak o necem svedci 😅

Wiw, tu knizku jsem necetla, ale nasla jsem na netu nedavno dizertacku o OHHS, na predchozi strance jsem z ni neco vykopirovavala. Mrkni tam. Mozna te to bude zajimat. A drzim pesti s injekcemi 😉 I kdyz mi prijde divny, ze to budou vest jako stimulaci na IVF. Proc ne jako na IUI??? Na IVF je to podle me zbytecne moc, ty potrebujes jeden dva foliky, ne 10 😅

wiwian
5. únor 2009

leni jj uvidím zeptám se na to ještě to není aktuální, ty už do dalšího cyklu s clostilem nejdeš ? tak ted nasadíš utroš a pujdeš se dohod¨nout jak dál nebo co máš v plánu ?

lenickan
autor
5. únor 2009

wiw no nejdu do dalšího clostíku, na gyndě jsem řekla že chci dokumentaci z karty tak mi ji vytiskli a 26.2. jdu k Apoli. Pokusím se utroš nasadit tak abych u Apoli. byla toho 26. zhruba 2.-4. dc - snad toto vyjde a pak doufám, že třeba od dalšího cyklu tzn. od březen/duben mohla začít stimulovat injekcemi....
to mám v plánu... ale nechám si fakt doporučit věřím řezábkovi🙂

mmmk
5. únor 2009

Leni, nechces tam jit radsi tesne pred MS, aby ti to stihli napsat?

lenickan
autor
5. únor 2009

termíny si moc vybírat nemohu🙂 ale klidně si pak ještě měsícc počkám

mmmk
5. únor 2009

Aha, ok 🙂 Tak to pak jo. Zas na druhou stranu, kdyz budes bez hormonu, muzou ti udelat horm. profil 😉

lenickan
autor
5. únor 2009

ano a to právě chci🙂 at mají své výsledky na základě kterých nasadí léčbu🙂

mmmk
5. únor 2009

No, nezbyva mi, nez drzet pesti 🙂

lenickan
autor
5. únor 2009

děkuji taky ti držím pěsti aby se už zadařilo🙂

mmmk
5. únor 2009

Jeee, uz aby to bylo 🙂 I kdyz zrovna nepreferuju ty popregnylove a utrogestanove stavy 😀 ... si myslim, ze tak to bude i v tehotenstvi 😅

lenickan
autor
5. únor 2009

no jaké máš stavy utrogestanové a popregnylové?
Já jsem po utroši šíleně unavená a jaké jsou reakce na pregnyl?

bosorkajarka
5. únor 2009

Ahoj lenickan ja mam za sebou take neuspesnou lecbu clostylem, teda nejspis, protoze jsem taky nebyla sledovana ale podle BT nebyla. Ted jsme byly na prvni konzultaci v caru a konecne se snad nekdo zacne skutecne zajimat co mi je. Taky jsem se az tam dozvedela ze mam pco (po 3 mesicich stimulace clostylem !!! 😠 ) ted me nabrali krev a jsem zvedava co se bude dit. Preju ti hodne stesticka a snad se nam vsem brzo zadari 🙂

lenickan
autor
5. únor 2009

ahoj Jani, mne ted poslední cyklus s clostilem sledovali 2x 9 a 11DC a nic... takže prostě hůrza... už se nemůžu dočkat do CAR. Co Ti Jani říkali jako možné varianty?

mmmk
5. únor 2009

Leni, tak pregnyl je vlastne tehotensky hormon, ja mela silene bolava prsa, sileny hlad. A po utrogestanu byvam pekelne unavena a mam precitlivelost na pachy 😅 A po puregonu se mi hodne nalily prsa. Ale nemusi to tak mit kazdy 🙂

Bosorko, u mne taky trvalo rok a pul nez byl nekdo sto konstatovat, ze teda ty PCO, co jsem si diagnostikovala, fakt mam! 😠

lenickan
autor
6. únor 2009

tak to mám vždycky od cca 18 dne taky nalitá prsa tak o půl velikosti větší🙂 a extrémě citlivé bradavky🙂 takže po hormonech se mám na co těšit... a hlad? To je super... další kilča navíc🙂

mmmk
6. únor 2009

Jo, tak u mne prisly aspon 3 nebo 4 kg navic. Nastesti porad vsecko jeste oblecu, ale mam pocit, ze bych obcas sezrala i stul 😅

katrin111
7. únor 2009

jo tak jsem tu,me taky gyndarka nekolikrat dala clostil ale pokazde bez uspechu,naposled me ale silene bolely vajecniky.jak by me rozervat melo,myslite si ze to neco znamena???ale i tak jsem neotehotnela,ted jsem uz pacientka CARu a az prijde mrcha najizdim opet na clostil.....pak kontrola.....jeste me cekaji 2.a3.DC odbery krve.....

mmmk
7. únor 2009

Katrin, v jakym davkovani to mas? A budou te aspon sledovat, jestli ti nejake foliky rostou? 😕

katrin111
8. únor 2009

ten clostik mam v davkovani 5.az9.den cyklu a 1-0-1,tak jsem to mela i od gyndarky a nic,ted to bude to same si myslim jako ze bez vysledku,jj do CAR jedu hned po dobrani clostilu,takte tam pojedu bud 10.den nebo 12.zalezi jak to vyjde.loni jsem byla i na vysetreni HSG a jeden vejcovod mam pruchozi a druhy ne,v zivote uz bych nesla byla to priserna bolest. ☹

mmmk
8. únor 2009

Katrin, tak ja mela clostil snad od 3. DC, ale reagovala jsem az na 2-0-2 ☹ A to je pry uz silene velka davka. Cetla jsem, ze jsou ty injekce setrnejsi a ze se to da lip ohlidat.

katrin111
8. únor 2009

a jak se jmenujou ty injekce???a hlavne kolik stoji a kde se pichaji?????

mmmk
8. únor 2009

Katrin, injekce se jmenuji Puregon. Pokud se nepletu, stimuluje se jima i pred IVF. Ale s tim rozdilem, ze s Puregonem se zacina na 50 jednotkach denne, kdezto pred IVF se dava treba 175 nebo i 300 jednotek denne. V jedne ampulce je 300 jednotek, cenu nevim, kolem 3tis.. Obcas to nekomu hradi pojistovna, ale to taky nevim, jak to v CR presne funguje. K injekcim je pero, ktere zajistuje velice jednoduchou a bezbolestnou aplikaci do bricha (chytnes spek, pichnes ze strany). Ani krev netece 😵

katrin111
8. únor 2009

aha diky za radu,ja jsem dost sragora nevim jestli bych to pichani vydrzela,ale nic jineho mi asi zbyvat nebude.no uvidim co bude dal.......chytrejsi budu po tech odberech a co mi zas rekne doktor v CARu.

mmmk
8. únor 2009

Neboj, ty injekce nic nejsou. To fakticky neboli a krev netece 🙂 A je lepsi si to pichnout sama. Ja bych nikoho nenechala mi pichnout do bricha 😀 Taky jsem si to neumela predstavit, ale ono se to podda 😉

lenickan
autor
9. únor 2009

ahoj mmmk tak si představ že moje 47DC cykly mají novou dimenzi. Včera jsem dostala MS 19DC to je vid?
Přijde mi to šíleně divný....

mmmk
9. únor 2009

A brala jsi utro?

lenickan
autor
9. únor 2009

ne právě jsem ho ani nestihla nasadit ale měla jsem clostil

mmmk
9. únor 2009

Tak to je prinejmensim divny 😅

lenickan
autor
9. únor 2009

je to divný... u PCO....