PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

wiwian
10. únor 2009

leni tak to jsem napřed:o) ja už beru 2.den jeste tri zbývají

holky co berete metformin je tam že se nemá pít alkohol, ale 2deci snad nevadi ?

lenickan
autor
10. únor 2009

wiw: nevadí🙂 záleží na tom jak se cítíš...
rozhodně by nebylo dobrý pít jak duha, ale 2 deci fakt nevadí🙂

mmmk
10. únor 2009

Leni, ale zasoby clomhexalu se jeste bezne doprodavaji a do cervna tohoto roku doprodavat budou. On se vyrabi dal, jen zas nejaka farm. spolecnost zalobbovala na ustav pro kontrolu leciv a lekarny teda berou nove davky uz jen clostilbegytu 😖 Jinde se normalne clomhexal dodava 😉

Wiw, ty uz jsi v CARu?

hypo
10. únor 2009

jsem tu, mela jsem skoleni
no nevim proc me chteji videt az za tak dlouho, proc mi nedali utros a proc me nekontrolujou uz ted 😕
puvodni plan byl ze az dostanu MS zavolam o zadanku na IVF a rovnou se objednam na utz tak tyden pred dalsi MS (tudis za mesic) - moje cykly jsou kolem 40 DC
jenze jsem to nedostala tak jsem tam sla na vyvolavacku ale puvodni plan plati tak jak byl naplanovan takze cekam na MS

hypo
10. únor 2009

jinak jsem brala clostik, byla jsemna UTZ 13 DC a nic tam nebylo (ale dr rekla ze se jeste neco urodi protoze mam vzdy vse pozdeji ovu vetsinou az kolem 20-25DC po pichnuti pregnylu, foliky 24 - 28mm)
jenze jsem jehla hned po utz na dovcu takze zadna jina kontrola nebyla a zadny pregnyl nebyl tak si myslim ze folik byl (bolely me vajecniky) ale ze proste nepraskl
tohle vse jsem dr. napsala do mailu a pak ji volala a bylo mi receno ze videt me nemusi ze si mam zajit jen k sestricce na tu vyvolavacku

lenickan
autor
10. únor 2009

at je obhodní značka jakákoliv hlavní je účinná látka...🙂
a lobby ve farmacii jsou všude

wiwian
10. únor 2009

mmk ahojky jj ja už sem v CARu davaji clostilu posledni šanci a pak injekce , ale uvažuji o HA abych trošku vypla, ta HA se dava kvuli tomu aby se vyrovnala hladina hormonu ze? Na 1 mesic to asi nema smyl nebo jo ?

wiwian
10. únor 2009

leni lobby je smutny, jenze ty mlady holky co si chodi pro antiko si to neuvedomuji ze to doktor do nich cpe mnohdy zbytecne, kdybych vedela treba uz v 15 ze mam PCo tak HA beru, ale o mimi se zacnu snazit driv 😔

lenickan
autor
10. únor 2009

Wiw ano HA mne taky nabízely, ta hormonální nerovnováha co při PCO máme se jakoby vynuluje, prostě hladiny klesnou na minimum a je po vysazení velká šance že vaječníky zafungují samy nebo je můžeme podpořit znovu clostilem... měsíc nevím nevím to je málo. Mne doktorka říkala 3 měsíce což mi zase přijde moc. Třeba by 2 měsíce byly OK? Zeptej se já se taky zeptám a porovnáme🙂

wiwian
10. únor 2009

hypo takže ty jde rovnou do IVF ? tak držím palečky, jak je to s tou žádankou na pojištovnu oni to musi schvalovat ?

lenickan
autor
10. únor 2009

wiw kolik ti je?

wiwian
10. únor 2009

IP

lenickan
autor
10. únor 2009

hypo kam chodíš do CAR? Myslím že po mrše si tě měla pozvat a podívat se zda údajná cysta odešla s MS.
Je to zvláštní jak má každý jiný postupy... co?

mmmk
10. únor 2009

Hypo, nechapu. Ale tak snad vedi, co delaji.

Leni, vsak jo. Ale on byval (aspon loni v lete) clomhexal (ty platicka, ne sklenicka) o neco levnejsi 😉 Ja to psala jen pro doplneni.

Wiw, ma to cenu i na jeden cyklus, kdyz potrebujes vypnout. Taky si delam takovy "lazne" 😀 Ona te ta HA udrzi v nejakem cyklu + srazi nezadoucne vysoke horm. hladiny dolu a neudelaji se cysty. Ale musi to byt specialni, ja mivam Diane 35. Davaji se i jiny dvoj- nebo trojfazovky, ale nejde vsecko.
Navic kdyz mas cyklus s HA, muzes si naplanovat dalsi vysetreni a vis, kdy MS dojde 😉 Preju hodne moc stesti 😉 A informuj prubezne, jak to jde s injekcemi 😉

lenickan
autor
10. únor 2009

ano o Diane 35 jsem slyšela také, že se používá pro tento případ🙂

wiwian
10. únor 2009

mmk jejda ja ty dvo troj fazove nikdy nemela, vzdy ti nizkohormonove, tak to jeste bude zajimave co to se mnou udela 😀

lenickan
autor
10. únor 2009

neboj wiw, když sneseš klostík🙂

hypo
10. únor 2009

ano jdem rovnou do IVF, u IUI je male sance a me se uz na nic cekat nechce nejsem nejmladsi 🙂 bude mi 32 let
zadanku zasila na pojistovnu CAR a pojistovna to ma schvalit

chodim do Gennetu v Praze

a snad vedi co delaji 🙂 i kdyz me se to taky nelibi

wiwian
10. únor 2009

samozreme TY nizkohormonove, no jestli se v tehotenstvi projevuje demence tak to teda nevim co budu psat pak 😀

hypo tak za zavolani a zeptani nic nedas, ja se radsi vzdycky ptam doktori jsou jen lidi a taky nejsou neomylni, coz je teda skoda 😅

leni no snad jo uvidíme

MS je jakasi slabsi no ael aspon ze je sem se bala kdy po utrosi dojde a den po vynechani dosla, tak se mela radost, jak malo staci cloveku ke stestí 😀

lenickan
autor
10. únor 2009

hmm znám takovou tu utrošovou mrchu... taková nijaká....
právě jsem si objednala dovolenou - pojedeme v červenci na Mallorku🙂

mmmk
10. únor 2009

Wiw, to je prave chyba ty jednofazovky s nizkou hladinou hormonu. To pak spatne narusta sliznice po vysazeni a dava se prave ten utros na tu sliznici. Ty dvoj/trofazove jsou lepsi, protoze lepsi kopiruji prirozeny cyklus (zdrave) zeny. Neboj se toho, mne se po tom vzdycky jen zvetsily prsa 😀 Ale je to individualni. Ja na prsou poznam i puregon i utrogestan 😀

lenickan
autor
10. únor 2009

to já mmk na prsou taky poznám fázi cyklu🙂

mmmk
10. únor 2009

Ale to je fakt individualni. I kdyz jsem zacala brat tenkrat tu trojfazovku nekdy v 17, mela jsem do tydne trojky 😀 A kamoska si hned nechala napsat totez a te narustl jen zadek 😀

amallie
10. únor 2009

ahoj holky!

mmk: hm, tak to je celkem náročné to sledování, se mám na co těšit teda 😖

hypo: čoveče, já myslím, že by se na tebe měli kouknout!!!! ať tam pak nemáš nějakou neplechu 😖

leni: na tom clostilu je psáno, že se dává jedna tableta a když nic, tak dvě 2-0-2

lenickan
autor
10. únor 2009

že bych si namísto 3 dala 4?🙂)
Nevím nevím

Jinak dneska jsem to vyzvedávala a doplácela jsem na 2 balení 88,-- v Praze na Vinohradech

mmmk
10. únor 2009

Leni, vsak vis, ze na me fungovaly az 2-0-2 😉 Mela jsem krasny folik. Ale doktorka z te davky nadsena nebyla. Lekarnice totiz napsala nalepky a ja jsem spechala a rikam, ze si to na ty krabicky nalepim sama. Ale nevedela jsem, ceho jake mnozstvi mi doktorka napsala, tak jsem to tam nejak lipla a brala 😀 Se mnou celkove ta doktorka v byvalem CARu moc nekomunikovala ☹

lenickan
autor
10. únor 2009

wiw ted čtu ten leták a doporučují max dávku v jednom cyklu 750mg.. to je přesně 3x50x5=750
Zůstanu tedy u 3🙂

bosorkajarka
10. únor 2009

Holky a muzu se jeste zeptat jak vam diagnostikovali pco mate to i hormonalne potvrzene? Ja totiz zatim jenom pres uvz videla ze vajecniky jsou posete cystami

lenickan
autor
10. únor 2009

jarko: já mám jak z UTZ tak z krve...

mmmk
10. únor 2009

Jarko, to neni jen z krve (hormonalni profil), to je i treba nadmerne ochlupeni na tele i v obliceji, obezita ci nadvaha, chybejici nebo nepravidelna menstruace atd. To je soubor priznaku, ktere muzes mit, ale nemusis a my taky tady asi nejsem ucebnicove priklady 😅 Ja si PCO diagnostikovala sama, doktorka mi tvrdila, ze bych musela byt obezni. A potom az dr., co me poslal na laparku mi moji domnenku potvrdil 😉