PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
17. únor 2009

mmk ty jsi jaký den? Budu držet palce at už to dopadne...
manža včera četl tu odpověď od Řežábka a nějak znejistěl a začal vymýšlet krávoviny jako co kdybychom panu doktorovi řekli, že jsme se spletli a snažili se do špatné dirky...🙂

lenickan
autor
17. únor 2009

právě ne brala jsem to ted po dlouhé době...předtím jsem byla jen 4 měsíce na metforminu a předtím asi 3 měsíce na bylinkách, takže minulý cyklus byl první po víc jak půl roce s clostilem. Zeptám s ena to už ve čtvrtek gyndr. a i příští týden... schválně můžeme pak porovnat🙂

mmmk
17. únor 2009

Ja jsem asi 13.DC, tri folik, na ovulaci to nevidim. Jsou sice vyrazne vetsi nez zbytek (7mm kazdy) a tri. Kdyby to byl jeden, uz ma 21mm a mohla by byt ovulka, takhle zas budu do nejakyho 18.DC na injekcich a pak mi nedovoli pichnout pregnyl 🙄 Mam nejakou snazici krizi, asi se s nim domluvim na dalsim platicku HA.

lenickan
autor
17. únor 2009

hmm to jsou harakiri, já to chci řešit už opravdu konstruktivně... a nechci nic oddalovat

lenickan
autor
17. únor 2009

myslím, že to doplníme i o IUI, pokud to s folíkama dobře dopadne🙂

mmmk
17. únor 2009

Jenze ja nejak prestavam mit silu. Nevim, treba se zas dokazu zvednout a jit dal. Ale ted je to tu blby s praci, kazdy se boji, co bude, coz mi moc nedodava ☹

lenickan
autor
17. únor 2009

Mmmk a bude to ještě horší. Ono to jen tak neodezní na to se připrav. U nás je to taky nahnuté všude je to na h.v.o.
A to mi včera ještě nějakej šikula naboural auto, které jsem měla zaparkované v řadě aut. Prostě asi na tom sněhu dostali smyk a celej levej bok je sedřenej.
Takže další starosti, naštěstí u toho byla policie takže to bude na povinné ručení viníka.
Ke všemu máme doma dožívajícího dobrmánka... přestala nám žrát granule, tak musí mít konzervy a strava pro psa vyjde na 500,-- na 4 dny... a tu péči kterou vyžaduje - je to prostě moc náročný...
---
neboj mmk ona síla zase přijde... jsem o tom přesvědčená....🙂))

mmmk
17. únor 2009

Vidis, Leni, ja prave nejak kvuli temto faktorum ztracim tu vuli. Az budu mit v praci po zkusebce, bude mi lip, o tom jsem presvedcena 🙂 Tu to jede vsecko na zkracenou pracovni dobu (jeden den v tydnu mivaji volno). Bohuzel jsme v nejprumyslovejsi casti Nemecka a k nasi smule je to vsecko automobilovy prunysl ☹
Pejsaknka je mi lito. Kolik mu je?

lenickan
autor
17. únor 2009

v dubnu jí bude 14. tak doufám že se aspon té 14 dožije. Včera jsme s ní byly u doktora a moc nadějí nám nedávali ve čtvrtek příští týden jdeme ještě na sono břicha. Jelikož z krve jí nic nenašli - prý má krev jako mladice🙂
Aha já netušila, že jsi ve zkušebce, to já tu jsem už 6 let... a mám totální ponorku. A chci právě honem pryč ... domů na mateřskou.

mmmk
17. únor 2009

No ja chci na materskou az casem 🙂 Vsak ono se nejde hned po prvnim pozitivnim testu. Teda ja aspon nebudu muset 🙂

hypo
17. únor 2009

ahoj holky, jen hlasim ze dnes 52 Dc se asi meni na 1 DC koecne jsem to dostala, sice nejak malo ale treba se rozjede
8 den po pichnuti agolutinu 🙂
hura, mam radost jako bych byla tehotna 😅
zitra volam do caru na zadam o IVF

lenickan
autor
17. únor 2009

hypo budeme držet palce... četla jsi co mi odpověďěl řežábek?

hypo
17. únor 2009

jinak holky ja mam v praci desnou ponorku jsem tu skoro 12 let a cim dal vic me to neba, jak lidi tak prace
nejradeji bych sla hnedle na nemocenskou jak zjistim ze jsem tehu...........
hlavne pryc z prace

hypo
17. únor 2009

necetla jdu prostudovat

lenickan
autor
17. únor 2009

přesně hypo taky si to tak představuju, že se hodím na nemocenskou aspon na měsíc a pak se třeba ještě vrátim nebo ne, opravdu nevím ale momentálně to vidím tak že budu doma🙂

lenickan
autor
17. únor 2009

je výše napsáno... nebo ti to sem můžu zase hodit

hypo
17. únor 2009

tak nahod ja se nejak neorinetuju 🙂 ctu pomalu porad mi sem nekdo leze....... (myslim do kanclu) 🙂

lenickan
autor
17. únor 2009

Dobrý den pane doktore.
Ráda bych se dotázala jaký postup léčby byste doporučoval v případě opakovaného neúspěchu léčby clostilbegytem (žádné folikuly). Mám zvášený LH hormon, delší cykly cca 47Dc a diagnostikováno PCO. Je pro nás skutečně jedinou možností IVF?
Již se snažíme 2 roky. Manžel 42mil/ml, 20% progres. pohyblivé, 20% normální morfo - tj. teratospermie.
Předem Vám děkuji za odpověď.

Lenka

Stimulaci pomocí FSH a inseminace, ale reálně to dopadá často tak, že pro velký počet rostoucích folikulů po FSH se stejně skončí u IVF - aby se předešlo např. paterčatům. Mnohdy se proto volí už primárně IVF jako cíl stimulace pomocí FSH- a pak můžete dobře už dopředu blokovat pomocí léků vysoké LH, které u PCO bývá.
Spermiogram je vhodné zkontrolovat, je na hraně, pokud by byl při kontrole horší, je to další důvod pro IVF s tím, že by se asi vpichly spermie přímo do vajíček ( tzv. ICSI).

hypo
17. únor 2009

juj, no vidis to, tuzim ze jsi se IVF chtela vyhnout ne? nebo si to uz pletu? 😅

mmmk
17. únor 2009

Vsak jiste, ono je to velice jednoduche udelat IVF, tim se rychle zbavi pacientky, zvysi uspesnost centra a vyinkasuji nemale prachy!

lenickan
autor
17. únor 2009

hypo pořád se mu chci vyhnout... myslím, že pan doktor bude šikovný a hezky mne nastimuluje na dvě vajíčka🙂 ale podpořila bych to IUI. A pokud se stane že jich bude třeba 5 tak se operativně domluvíme zda to necháme odeznít nebo zda zkusíme IVF, ale za předpokladu, že se oplodní jen 2 vajíčka... zkrátka takový počet, který jsme ochotni si poté nechat zavést...

lenickan
autor
17. únor 2009

sice mne to včera hypo rozhodilo ale jsem ráda, že to napsal takhle pěkně... pokud bude mít manža spermio opět na hraně, tak to podpoříme inseminací... myslím, že nějaká ta zatoulaná se tam najde🙂

lenickan
autor
17. únor 2009

halooo je tu někdo?

amallie
17. únor 2009

leni, problém ale je, že by ti ta nemusela stačit, protože se třeba nebudou vyvíjet

lenickan
autor
17. únor 2009

já vím, ale lepší než nechat vajucha odeznít uplně a zdržet se🙂
to jsou šílený scénáře

mmmk
17. únor 2009

Leni, to by ti myslim takhle neudelali. To bys musela mit IVF nejdriv schvaleny od pojistovny.

lenickan
autor
17. únor 2009

vždyt on to tak píše, že se místo IUI uděla IVF...
tak nevím... snad to tak nedopadne🙂

hypo
17. únor 2009

mno me dr. iui moc nedoporucila i kdyz vyber nechali na nas
pry s tim PCO se iui malokdy povede a jeste kazda reaguje jinak na stimulaci, ale ty co maji krasne svoji ovu a nepotrebuji stimulovat tak je to lepsi........
me bude 32let ja uz na nic cekat nechci 🙂 takze asi sup rovnou na IVF taky nemam zarucene ze vyjde

lenickan
autor
17. únor 2009

to chápu hypo, my to chceme zkusit s tou stimulací FSH a bud normální snažení nebo IUI, vím že pravděpodobnost je značně nižší, ale ....🙂
je mi 29 takže ještě rok jsem říkala jsem ochotná zkoušet a pak bych to asi radikálně řešila...

lenickan
autor
17. únor 2009

já zase naopak znám holku kterou v CAR hezky nastimulovali a na druhé IUI byla těhule s PCO