PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
9. únor 2009

hypo: asi to bude cysta tak uvidíš co ti řeknou.... ale objednej se raději hned, bys mohla čekat dalších 14 dnů....
holky nemáte zkušenost s Femigardem? Začala jsem to užívat a piju maliník🙂 tedy včera jsem měla první šálek🙂

hypo
9. únor 2009

femigard jsem pila na srovnani cyklu ale me nepomohl, a je pravda ze jsem ho pila asi jen 3 tydny 🙂 asi to chce pit dele 🙂

lenickan
autor
9. únor 2009

píšou tam snad 10 týdnů...
Já ho pila asi 14 dní ted jsme týden vysadila a zase začnu🙂

lenickan
autor
9. únor 2009

mmk ty stimuluješ puregonem i více měsíců za sebou?

amallie
9. únor 2009

leni: já myslím, že ti ten clostík mohl zabrat tak, žes ovulovala dříve, klidně 8 DC a pak proto už nebylo nic na UTZ a proto máš teď MS!

lenickan
autor
9. únor 2009

amal taky mne to napadlo že když byla ta sliznice tak krásná 10mm už 9DC ale není to nesmysl? Ovulace tak brzy? 8 DC?

mmmk
9. únor 2009

O tom pochybuju, ze clostil zabral tak brzo. On zabira tak 5 dni a vic od dobrani.

Leni, ty kurzy jsem myslela pro Spagatici proto, aby se nesousetredila jen na CAR, ale aby mela jinou aktivitu. Mne je dobre, az jsem se zacala realizovat ve svych zalibach, ten prvni rok snazeni byl nehorsi, byla jsem z toho pekne v pr..., ale ono to nadseni, sileni a hrouceni se prejde a pak uz je clovek nad veci. Snazeni, stejne jako svatba by nemela byt hlavni naplni volneho casu 🙂

Puregonem stimuluju neomezeny pocet cyklu za sebou. Zalezi na me, kdy si chci dat pauzu a brat HA 🙂

lenickan
autor
9. únor 2009

ja vím mmk ale to se hůř udělá a jakýkoliv koníček tě nachvíli odreaguje ale přijdeš-li do klidu už to máš v hlavě... je to právě ono, že si tím musí projít každé po dvou letech to řešíš chladnějši než po 10 měsících... a tak... ale třeba to někomu pomáhá mne zatím ne...

to musí zabírat dříve... vždyt 5 den po dobrání bych byla 12DC... a to by pak těžko stíhaly folíky dorůst myslím, že to funguje postupně již od nasazení... Ne?

amallie
9. únor 2009

leni: já jsem měla 11 DC 30mm folikul, další 20 mm a ještě další dva menší! rozhodně nazbírá 5 dní po dobrání, protože to by si nás těžko pozvali na 11DC na UTZ. Ten 30mm musel růst hned od 3DC od clostilu, jinak by nenarostl, neprasknul, ale tobě prasknout mohl!

amallie
9. únor 2009

leni: já myslím, že to musela být ovulka dříve, škoda, žes neměřila BT

nezdá se mi , že bys dostala MS z jiného důvodu

lenickan
autor
9. únor 2009

amal 11DC jsi měla 30mm takovej obří???
No nevím prostě x let mám dlouhé cykly 38DC a poslední době ii 47DC nikdy takový "zkrat" že by 19DC tak mne to napadlo, ale nechci si dělat naděje. Neměla jsem hlen... Teplotu neměřím, protože kdo by jí taky měřil při 47
DC a žádném výkyvu vid?:(
7. a 8. DC jsme snažilkovali takže pokud byla ovu tak jsem mohla otěhotnět....
Je pravda že jsem od toho cca 14 dne cítila nalitá prsa a bolest v podbříšku...

amallie
9. únor 2009

leni: jo, takovej obří! proto si myslím, žes ovulovala dřív, než byl UTZ

hlen jsem taky neměla, resp. když jsem věděla, že budu ovulovat po Pregnylu, tak jsem si našla vodnatej, ale bůhví, co to bylo, ono z tebe nemusí téct jako z kohoutku

vše nasvědčuje tomu, že ovu proběhla, i ty bolavý prsa atd..... otěhotnět jsi mohla, ale to neva, že se to nestalo, hlavně, jde nám nejprv o snos vajíčka, ne?

amallie
9. únor 2009

leni: jestli ti můžu poradit, jelikož jsi teď 1DC, zajdi si ještě jednou pro ten clostila nech si udělat UTZ dříve. Do CAR jdeš stejnak až na konci měsíce, tak proč ztrácet čas??? Třeba clostil zabere a nebudeš potřebovat jiné hormony a šedesát vyšetření! Já bych to zkusila! Určo neublíží, stejně se má brát jen 3 cykly a pak pauza

lenickan
autor
9. únor 2009

Amal: nez jsem si to přečetla tak jsem hned zhavila drat k doktorce zítra si jdu pro 2 balení clostilu a budu brát 3 tbl. a objednám se na UTZ...
Máš naprostou pravdu... byla by to ztráta času...
Mám brát 3tbl. denně tak jsem zvědavá ve středu začínám🙂

spagatice
9. únor 2009

Holky, tak jsem zase tady, vypadl nám internet 😠
Já vím, že těch 10 měsíců neni moc, ale byla bych klidnější, kdyby mi někdo řekl, že se to určitě jednou povede, potom bych to neřešila, mě nejvíc štve ta nejistota. A koníčky nepřipadaj v úvahu, protože pracuju týdně cca 60-70 hodin, k tomu se učím, předěláváme bydlení no a starost o domácnost. Koníčky bych nestíhala. No uvidíme, co mi řekne pozítří doktor, ale protože vím, že to může být běh na několik let, tak se do toho pustím, jak nejdřív to půjde 😉

sysysy
9. únor 2009

Nedá mi to nepřidat se k tomuto tématu.... Před 6 lety jsem chtěla otěhotnět a tak jsem po 7 letech vysadila HA a MS nedorazila ani za 2 měsíce (vždyky jsem ji mívala nepravidelnou, ale vždy tak po 40 dnech) Tak jsem začala užívat 3 měsíce Clostilbegyt, ale nezabíral, folikuly byly 14 den mini pidi, takže jsem skončila na IVF. Při první stimulaci se urodilo 13 vajíček, což bylo super!!! Měla jsem velký strach, že mi injekce nezaberou, ale sestřička mě uklidnila, že ty injekce co si ted píchám a clostil je jako srovnávat bavorák s ojetým trabantem... No, bohužel umělé oplodnění se nezdařilo... A světe div se, já následující měsíc přirozeně otěhotněla!!! Zpětně jsem si spočítala, že ovulace byla kolem 25.dne...a tak to mám v podstatě dodnes.... Teď se už druhý měsíc "neúspěšně" snažíme o další dítko a tak jsem se ve středu objednala k doktorovi, ať mi napíše něco na "zkrácení cyklu", ať mám ovulaci dříve...určitě na mě vyrukuje zas s clostilbegytem, ale zkusím to domluvit na vyšší dávky, když mi minule nezabral...a když nezabere, tak holt budu muset čekat do mé "přirozené ovulace" a mít šanci na otěhotnění 1x za 40 dní☹(((((((

mmmk
9. únor 2009

Lenko, ten clostil zabira skutecne 5 dni po dobrani. 12.DC chodis na UTZ, aby bylo videt, jestli se bude neco dit. Neznam moc holek, co by uz 12. DC mely folik zraly na pregnyl. 11.DC jsem mela folik po injekcich, po 2x2 clomhexalu 2.-7.DC jsem ho mela az 18.DC - spocitej si to, staci prima umera 😉
A myslim si a myslet neprestanu, ze jsi proste ovulaci nemela, protoze jsi brala male davky 😉

Sysysy, v jine diskuzi o PCO bylo nekolik holek, co otehotnely po vysazeni clomhexalu. Ono zalezi i na tom, jestli mas PCO nebo ne. A pokud ano, tak jak moc.

amallie
9. únor 2009

leni: tos udělala dobře, když nezabere, tak se stejně nic nezmění a třeba jo!!!! Já myslím, žes ovulovala, protože jinak bys MS nedostala! A měř BT a je to!!!

mmmk
9. únor 2009

Amalie, proboha, resily jsme to tu dnes odpoledne, ze MS dostala proto, ze sliznice byla pekne vysoka.

amallie
9. únor 2009

mmk: já jsem měla 11 DC folík 30mm a druhej 20mm a další dva, pregnyl jsem dostala hned ten 11DC!!!

amallie
9. únor 2009

a na pribalovem letaku je napsano, že ovulace nastává 11-15DC! Při braní 5-9DC, si to tam přečti.

amallie
9. únor 2009

a moje dávky byly 1-0-1

amallie
9. únor 2009

10mm děložní sliznice je tak akorát na vajíčko, rozhodně ne moc, aby to vyvolalo MS po 19 dnech cyklu

mmmk
9. únor 2009

Ok, takze tobe clostil zafungoval. Tak proc se sem cpes? 😕

amallie
9. únor 2009

protože znám lenku z jiných diskuzí a začínaly jsme s léčbou společně a domluvily se, že si sdělíme zkušenosti

ty se sem cpeš a clostil zas nebereš, takže, není to jedno? vejdem se obě, ne?

mmmk
9. únor 2009

Clostil jsem brala, jsem uz krok dal. Ale jestli si myslis, ze stimulace injekcemi neni dalsi krok po clostilu, uz sem neprijdu.
Zkusenosti a falesne nadeje si sdelujte pres IP. Lenka se ptala, co se da delat dal, kdyz nechce na IVF, myslim, ze z utesovani a falesnych nadeji jeste nikdo neotehotnel 😉

amallie
9. únor 2009

no, to jistě neotěhotněl, ale zkušenosti si můžeme sdělovat tady, ne? ať je vidí i ostatní, já jsem ráda za cizí zkušenosti

ale ty zas říkáš nepravdu, clostil nezabírá 5 dní po dobrání, clostil má zabrat hned

to, že někomu nezabere je věc jiná, že jo

já myslím, že je lepší se o to pokusit hned, leni jde do car, ale než se tam začně něco dít, potrvá to a tak proč ztrácet čas, může zkusit ještě clostil a buď se zadaří, nebo ne, za pokus to stojí, do car půjde až někdy 18DC, to je pozdě na horm. profil, tak bude zase čekat do MS dva týdny, než něco najdou, škoda času

a ona chce otěhotnět normálně, ale musí mít vajíčko, ne? to je to, o co teď jde mně

je mi šumák, jestli to vyjde, ale jsem šťastná, že naběhla ovulace, aspoň něco, ne?

mmmk
9. únor 2009

Tak podivej, ja tu brojim proti IVF jako dalsimu kroku po nefungujicim clostilu. Jsem tu asi jedina, kdo ma injekce na stimulaci bez IUI, ale i presto jsem v CARu, takze se uklidni, nebo neusnes 🙂

Ze to zabira 5 dni po dobrani jsem si precetla v pribalovem letaku od Clomifenu, tak ne neosocuj z nepravdy. 😉

amallie
9. únor 2009

mmk: je dobře, že ty injekce máš, třeba je v čechách dostaneme taky, ale kdo ví, já jdu taky do caru, tam co leni a vím, jaká je možná léčba, máým přečtenou knihu

ty máš jinej příbalovej leták a já taky, já mám ale od clostilu, co bere zakladatelka diskuze a tam je tohle a u mně to fungovalo tudíž jsem to sem napsala, jak říkám, místa je tu dost, ne?

usnu, neboj, já mám diskuze ráda a rozhodně mně nezpůsobují nespavost 😀

stejně ani jedna z nás neví, jak to bylo, buď ovulace byla, nebo ne, obojí je možné

a o ivf jsme se nebavily, nebo jsem něco propásla???

jak dlouho máš ty injekce a jak se prokazuje ovu? chodíš každej cyklus na utz?

sysysy
10. únor 2009

Holky, já se teď zeptám jako úplné tele, ale jaký je rozdíl mezi Clostylbegitem a Clomifenem? Dá se všeobecně říct, že některý by byl "silnější" a výsledky byly lepší? Já o o Clomfienu nikdy neslyšela...