PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
16. únor 2009

amal: nebud na nervy, tobě ten clostil nezabral vůbec?

mmmk
16. únor 2009

Rozhodne ne, jen se proste v CARu nenech zlomit hned v uvodu na IVF. Klidne rekni (i kdyz to neni pravda), ze ti treba vira nebo presvedceni IVF nepovoluji. Jakoze IUI jo, ale IVF je uz moc velky zasah. Oni to musi respektovat. Nemuzou ti rict, ze te nebudou dal lecit. Z te odpovedi si celkem nic nedelej. Jsi v Praze, myslim, ze moznosti mas vetsi nez holky v malych mestech. Rezabek je kapacita, ale muze ho taky nebavit stimulovat, to je nejista zalezitost na nekolik mesicu az let a chapu, ze kdyz udelaji sup sup IVF, zveda se uspesnost jejich centra. Ale za jakou cenu, ze jo? Prijde mi zbytecne jit hned do IVF. Jako my mame hranici manzelova spermiogramu (pod 7% morfo, pod 15% pohyblivost) a mych 12 ovulaci, abychom do toho sli. Rekla jsem to doktorovi naprimo a on rikal, ze si osobne mysli, ze se do te hranice vejdu se trema tehotenstvima 😀 😀 😀

lenickan
autor
16. únor 2009

my to taky zkusíme... možná se pokusím manžu zlomit rovnou i do IUI, abych to do sebe neládovala zbytečně...
no uvidíme...
bojím se bojím... v červenci letíme na dovolenou tak do té doby můžeme dělat hokusy, ale pak už to opravdu chci řešit. Inseminace a nebo pokud bych měla být přestimulovaná tak bychom asi operativně zvolili IVF, at odsahou všechny vajíčka, ale oplodnit bychom nechali jen dvě a modlili se že alespon jedno se bude dál vyvíjet...
Jde nám o to že nechceme zabíjet vzniklá embrya nebo je nechávat mrazit, na výzkumy a tak...

zatím to máme takhle

lenickan
autor
16. únor 2009

jak často bych musela chodit na tu folikulo?

mmmk
16. únor 2009

Leni, to je individualni. Ja byla minuly cyklus jen jednou, predtim asi 3x, tento cyklus jdu podruhe ve ctvrtek. Ale zas to vypada na vic foliku. Ale pry jestli zustanou jen 3, muzu si pregnyl pichnout. I kdyz teda bojim bojim.

lenickan
autor
16. únor 2009

tak to jsem na nervy, napřed nemám jedinej folík a ted jich bude zase moc... to je prostě na h.v.o.

wiwian
16. únor 2009

ahojky tak zas na skok

v so mi vezmou i krev tak uvidim jak na tom jsem

leni neboj to bude ok

mmk 3 foliky to je super

ja sem na vicečetné těhotenství psychicky nachystana 😀 ale nevím co manžel

wiwian
16. únor 2009

mmk zkusim vyzvedet jak je to s lekama na stimulaci , ale doktorovi sem řekla že to zaplatime pokud to nepujde pres pojišťovnu

wiwian
16. únor 2009

nemate odkazy na nejake članky o pco nebo studie klidně i cizojazyčné, nějak se s tím poperu 😝

lenickan
autor
16. únor 2009

wiw ahoj já jsem si četla příbalové letáky puregonu a gonalu.. a v indikaci tam je vyloženě napsáno pro stimulaci na IUI tak snad nám to klapne a pokud mi to dobře nadávkujou tak budou "jen" třeba 2... modlím se!

wiwian
16. únor 2009

leni no ja se víc dozvím v tu sobotu , vsak rozhodovat se stejně nebudeme hned, tak si to nechame projit hlavou , jeste chci napsat svemu gynekologovi uci na skole, tak jestli nevi o nejakem novem vyzkumu nebo diplomove praci co by nekdo delal na fakulte

wiwian
16. únor 2009

leni a dve bych brala hned 😵

wiwian
16. únor 2009

mmk a injekce pichaš teda každý den ?

lenickan
autor
16. únor 2009

my jsme taky ochotni platit... jen aby tělo reagovala v mezích normy...

mmmk
16. únor 2009

Leni, ona je inseminace vlastne prirozena metoda hodne podobna priorzenemu zpusobu poceti, jen ti trochu popozenou ty foliky 😉 V nemeckem pribalaku je napsano, ze je to ke stimulaci vajecniku at uz pro prirozene poceti stejne jako pro IUI a IVF 😅

Wiw, kdyz to vezmes selskym rozumem, nevidim duvod, proc by to pojistovna hradit nemela. Vzdyt kdyz te takhle nastimuluji treba 10 cyklu, vyjde to levneji tu pojistovnu nez IVF, ne?
Ja teda tak trosku prirpavena na dvojcetne tehotenstvi jsem, mame dvojcata i v rodine, ale realisticky se toho hodne obavam, protoze jsme tady sami, zadne babicky, dedecci, tety, proste nikdo, na koho bych se mohla obratit s hlidanim treba.

lenickan
autor
16. únor 2009

Mám-li být upřímná tak já jsem zatím v názoru na dvojčátka taková rozpoložená.
Vím že bych byla nadšená kdyby to dopadlo a byli dvě, ale člověk by neměl takovou tu "pohodu" když má jedno a pak třeba ideálně 3 roky na to další... Toto si stále moc přeju a tak nějakou doufám, že to dopadne🙂

wiwian
16. únor 2009

mmk no jako selským rozumem to chapu ale v čechách už se selský rozum nějak vytrácí 😅

lno vím že asi první 2 roky by byly hodně náročné, ale pak už by se to snad dalo zvládnout 😅 no však uvidíme

mmmk
16. únor 2009

Wiw, injekce si picham od 2.DC do narosteni spravne velkyho foliku 🙂 Takze prvni cyklus jsem si puregon pichala 18 dni, druhy cyklus 9 dni, ted 10. den, dalsi kontrola ve ctvrtek, tak i kdybych prestala, bude to 13 dni. Myslim, ze minimalne do pristiho tydne budu na injekcich, protoze folik jsou male. Ale potesilo me, ze jsou vyrazne vetsi nez zbytek 🙂

lenickan
autor
16. únor 2009

mmk a ty pícháš puregon 50IU? nebo co pícháš v jakém množství?

surenka
16. únor 2009

Hezký den 😉 Aspoň pro mě jakž takž hezký, byla jsem na kontrole - mám sliznici 8 mm 😵 a folikul 16 mm 😵 , zvýšili jsme dávky dneska a zítra 150, pozítří pregnyl a ve čtvrtek IUI 😎

mmmk
16. únor 2009

Ten prvni cyklus jsem pichala 11 dni 50IU, potom to zvedl na 75IU, ten druhy porad 50IU a dneska mi rikal, ze to asi zvedat nebudeme, protoze na to vyssi davku reaguju moc.

surenka
16. únor 2009

Jinak v příbalovém letáku gonalu je vyloženě napsané, že se používá na indukci ovulace, když nezabírají klomifeny...

surenka
16. únor 2009

A co se týká pojišťoven (právě z toho jsem nějaká rozladěná 🙄 ) - dr. mi dnes říkal, že žena má ze zákona nárok na pojišťovnou hrazené léky na 4 cykly IVF (z toho jeden bez transferu), takže vlastně tři, a NEOMEZENÉ množství gonadotropinů (to je třeba puregon, gonal, nebo nějaké levnější) na indukci ovulace. Bohužel pojišťovny to dělají tak, že ty dávky započítávají rovnou do IVF 😕 Jediné, co že můžu udělat je, buď si stěžovat nebo rovnou žalovat 😅 Takže jsem zvědavá, co si vymyslí moje pojišťovna 😖 Zatím to mám schválené, žádost na pojišťovnu je psaná tak, že je to stimulace na IUI mimo rámec úhrady IVF...

surenka
16. únor 2009

Wiw, podívej se třeba na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Polycystic_ovary_s... , jinak materiálu je na netu spousta 🙂

lenickan
autor
16. únor 2009

sur a máš PCO? A na puregon reaguješ jedním folíkem?

mmmk
16. únor 2009

Surenka ma gonal 🙂

surenka
16. únor 2009

Já mám učebnicové PCO se všemi příznaky kromě nadváhy 😒 Píchám si gonal, to je podobné, ale ty dávky jsou opravdu malé, takže je to akorát na jeden folikl (minule jsem měla ještě dva menší, ale dr. říkala, že ty už se nepočítají, že nedozrají).

surenka
16. únor 2009

Takže se musí zvolit jen správná dávka, nejlíp ta minimální, ale je to asi individuální. Taky ten první cyklus s injekcema je takový hokus pokus 😀

lenickan
autor
16. únor 2009

aha takže je prostě možnost že i s těma injekcema budu mít jen jeden nebo dva folíky... a ne hned 5 jak píše pan doktor že to tak většinou v praxi skončí?
Snad ano a aspon v tomto se na mneš těstí usměje
sur jinak ti gratuluji musíš být nadšená🙂

mmmk
16. únor 2009

Jo, presne tak. Dr. rikal, ze to prvni kolo je kvalifikace a pak kdyz se v dalsim kole podari spravna ovulka, je to postup do play-off 😀 Z cehoz plyne, ze jsem teda v play-off uz od minuleho cyklu 😀