PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
17. únor 2009

jinak cvičím poctivě mojžíšovou🙂 a dnes jdu zase na cvičení k ní, vždy mne hezky napraví. Chodím tak 2x měsíčně...

hypo
17. únor 2009

ja uz radikalne resim 🙂
taky znam plno pripadu jak to jde a nebo nejde a kazdy jsme jina tak s tim nenedelaji nic ani doktori 🙂
moje znama ted v prosinci porodila treti holcicku 😀
byli na IVF meli dvojcatka a kdyz holkam nebyl ani rok tak zjistila ze je zase tehotna - prirozene
jak rika jeji manzel asi ji prostouchli a kamoska dodava ze dlasi deti uz topej 🙂
a to jeste k tem trem holkam studuje dalkove jesku stara se o dva psy a barak 🙂
bych se picla 🙂

amallie
17. únor 2009

leni: myslím, že u ivf placeného pojišťovnou ti musí oplodnit všechna vajíčka, která budou 😨 ale snad k tomu nebude muset dojít a ty otěhulíš přirozeně 😉

lenickan
autor
17. únor 2009

v ženách jsou neskutečné rozměry možností... přesvědčuji se na vlastní kůži když si říkám že už nemůžu tak pořád můžu dál a dál a přitom je třeba ejště hůř🙂

mmmk
17. únor 2009

Taky znam nekolik uspesnych tehuli s PCO po IUI. 😉 I kdyz tu se IUI skoro nedela.

To kamosky sousedka byla na IVF, s tezkym PCO. Ale povedlo se a maji dvojcatka (parecek) a kdyz jim bylo asi pul roku, zjistila, ze je ve tretim mesici s jednovajecnyma dvojcatama. Nastesti slo vsecko hladce, protoze prvni tehotenstvi pracovala az do porodu a rodila prirozene, ty druhe cisarem. Pomaha ji s nima jeji babicka, mamka, tchyne a jeste maji narok na zdravotni sestricku/pecovatelku, kdyz maji vic jak 3 deti do 3 let 🙂

lenickan
autor
17. únor 2009

amal snad ne, ale v knížce od Řežábka tuto možnost také zminuje v případě víry... takže možné to je...🙂
s hrazením nevím jak to je...jsem ochotna to klidne i zaplatit

lenickan
autor
17. únor 2009

no vida🙂
nakonec budeme mít dětí jako smetí🙂

amallie
17. únor 2009

myslím, že bys to musela zaplatit, pojišťovna by na to nepřistoupila, ale jasně, když bys byla ochotná, tak je to furt lepší, než se ivf úplně vzdát, kdyby nebyla jiná možnost

já tajně doufám, že možnost je, dala jsem si limit 12 nepovedenejch ovulací a pak to začnu řešit asi taky tak jako hypo

lenickan
autor
17. únor 2009

amal ale ty reagujes na clostil vid?

Já IVF zatím taky ne, prostě doufám, že se pomocí FSH dá nastimulovat tak akorát... ale co třeba mi ted ve čtvrtek řekne že clostil zabral co já vím🙂) sice nedoufám, ale možné to je...
Na jednu holčinu taky vůbec nezabíral pak jí dali jiné dávkování a od 2DC. a měla krásný folík🙂
amal myslím, že se to prostě žádá jako IVF a neuvádí se tam jestli se oplodňují všechna vajíčka nebo jen dvě...

lenickan
autor
17. únor 2009

já s tím problém nemám al emanžel to pořád řeší, že by s tím měl problém jak se s nima pak naloží s těma zbylejma🙂

amallie
17. únor 2009

leni: no, teď jsem reagovala, ale do car stejně jdu, protože mudr mi řekl, že mi může dát clostil na tři cykly a pak pauza, tak ať to mám posychrovaný, řežábek na poradně píše, že zabírá u většiny žen, ale musí se správně dávkovat, tak uvidíme, nicméně, to nezaručuje otěhulení

jasně, že se neuvádí, ale myslím, že ta laboratoř to neudělá na pojišťovnu, páč čím méně vajíček, tím menší šance.... ale to předbíháme, ono snad bude všechno jinak a je taky dost dobře možný, že kdyby to fakt nešlo, což ti samozřejmě nepřeju, ani nikomu jinýmu, tak manžel změní názor

já teď čekám na MS za cca 6 dní, tak se uvidí, jak jsem dopadla, jsem z toho nervní, protože je to přeci jen moje první ovulace a to už jsem si zase přečetla, že někdy ani po pregnylu folíky neprasknou, takže už mám zase pochybnosti, co se ve mně stalo 😲

lenickan
autor
17. únor 2009

amal neboj po pregnylu prasknou🙂 ti závidím že ti to zabralo... to je právě bomba... s těma clomidama se dá stimulovat hezky a kontolovaně, ale to FSH to už je větší kalibr...
Taky doufám, že to dopadne dobře a pokud bude nejhůř tak se snad manža umoudří...ale ví že pokud se to tento rok nepovede tan na IVF chci bez ohledu na to co si přeje on🙂

lenickan
autor
17. únor 2009

četla jsem to že to tam řežábek píše.... a je mi divný že na mne to nezabírá když většinou na léky reaguji velmi citlivě..
třeba ovulace fakt byla ten 8DC🙂

amallie
17. únor 2009

jo, leni, nenech se mýlit, já totiž četla, že se může stát, že po pregnylu neprasknou 😲

to jsem psala já tu otázku, psal, že většina žen reaguje hned...........

je možné, že to bylo ten 8den, no.......... být tebou, kdyby se ti teď stalo to samé, že tam nebudou, nechám si nabrat krev na progesteron, jestli ovu neproběhla

myslím totiž, že podobná vyšetření stejně budou v car dělat, než ti něco dají

lenickan
autor
17. únor 2009

tak ty myslíš, že ted ve čtvrtek 12DC pokud nic nenajde mám si vzít krev zda neproběhla? Asi to zní logicky🙂)
No obávám se že Řežábek se nad mojí léčbou po 3 ěmsíce půlkou clostilu a nekontrolování usměje.

Pořádně to léčím až od minulého cyklu kdy jsem měla 2tb. a výsledek znáš... tento cyklus jsem do sebe rvala 3tbl. - něco se mi v bříšku děje, ale nedovedu říct jestli tam něco roste nebo zase dostanu brzo mrchu.

No vida tak ani po pregnylu nemusí prasknout, ale to už je malá pravděpodobnost ne?

majka12
17. únor 2009

Ahojky, trošku se sem vtírnu dotazem jestli můžu. Brala jsem clostík 2 cykly- dávkování 1-0-0 od 5-9DC. Bez sledování. Snažíme se rok a ovulka zatím vždy proběhla, ale mám jí až 28.-29.DC. Tak jsem naklusala k doktorce, že bych chtěla zkrátit cyklus a ona mi napsala clostík. No jenže po 2 cyklech jsem byla na kontrole a měla jsem asi 3 dny do MS a na ultrazvuku prý viděla na jedný straně 3 a na druhý 2 folíky. Jenže taky 2 cystičky. Říkala, že jsem zareagovala až moc dobře, i když ovulku mi to posunulo jen o týden. Nicméně mi řekla, že už mi další nedá a že by bylo dobré jít na laparku. Dělala mi horm.profil a vše je OK. A když to dopadne dobře i na laparce, tak mi dá sbohem a šáteček a pofrčím do Pronatalu. Mě spíš zarazilo, že mi nejdříve nechtěla dát další clostík, že reaguju až moc a do zprávy na laparku napsala, že na něj nereaguju. Tak tomu fakt nerozumím. Ale hlavně proč píšu. Myslíte, že je možné, že mi clostík rozházel hormony? Jsem dneska už 26DC a na ovulku to teda nevypadá a obávám se anovuláku. Je možné že by to ovlivnil, když jsem předtím měla ovulku pokaždé?

amallie
17. únor 2009

leni, já bych si krev nechala nabrat

už i jen proto, abych měla jistotu a i vlastně podklady pro car, protože oni tě stejně pošlou na vyšetření atd, než ti něco nasadí, tak ať seš o krok dopředu

jo, pravděpodobnost je malá, ale prasknout nemusí, někdy se má dávat vyšší dávka pregnylu, nebo opakovat po několika dnech a četla jsem si, že pokud máš nějakou resistenci vůči tomu lh, tak prostě neprasknou, ani kdbyy do tebe napíchali nevím co a pak je jediným řešením ivf

lenickan
autor
17. únor 2009

majko: při clostilu mají folíky narust atak aby ovulka byla +- 15DC takže pokud jsi měla folíky až 28DC tak to není ideální.
Z čeho máš potvrzenou ovulaci okolo 28.-29DC? To máš pak velmi dlouhé cykly.

A přesně s tímto jsem začínala já.
Ovulace 33DC a dlouhý cyklus, pak se ukázalo že to ovulace vůbec nebyla jelikož při PCO mám vysokou hladinu LH takže ovulační testy mám v určitém období vždy pozitivní.

Určitě je možné že tě clostil rozhodil a i úplně zdravá žena má během roku anovulační cykly

lenickan
autor
17. únor 2009

amal tak to nečti! U nás to dopadne dobře... a tobě to určitě prasklo...

amallie
17. únor 2009

majko: ovulka tak pozdě je stejně více méně na nic, sice lze otěhulit, ale je to méně pravděpodobné, takže sis určo nepohoršila

nevím, proč tě ale posílá na laparku, co tam jako chtějí vidět???? bych nešla, myslím, že je to zbytečnej zásah k ničemu, v tvém případě

laparka se dělá kvůli průchodnosti vejcovodů, cystám, endometrioze atd...... vždy ale, když je podezření na problém, u tebe je problém hormonální, ten laparka nevyřeší

lenickan
autor
17. únor 2009

ano, také mi gyndr. říkala že ovulace okolo 30DC je na nic, vajíčko by bylo už moc staré přezrálé - takže malá pravděpodobnost.

amallie
17. únor 2009

leni: nečti, no, to se lehko řekne a těžko udělá, že jo 😖 se to jaksi nějak našlo samo 😲

lenickan
autor
17. únor 2009

já to znám taky čtu všechno na co narazím a že velmi aktivně hledám🙂)))
ale nečti to🙂

amallie
17. únor 2009

no.............. čtu, bohužel a hledám! každej říká něco jinýho taky 😖

za tejden si udělám test, do tý doby čekám a hledám, no 😠

lenickan
autor
17. únor 2009

tak ti budu držet palečky... se máš🙂 aspon ten folík jsi měla....
já mám leda tak ... víš co...

amallie
17. únor 2009

jo, tak uznávám, že co se folíků týče, tak jsem na tom líp 😉

jinak, ptala jsem se mého gyndaře na ten metformin a moc se na to tedy netvářil, tak nevím

lenickan
autor
17. únor 2009

a ty ho bereš?
máš zvýšený testosteron?

amallie
17. únor 2009

no, já se ptala proto, že ho bereš ty

mně testosteron ani netestovali, tak nevím, jinej mudr, co jsem u něj byla řekl, že to není potřeba

majka12
17. únor 2009

Měřím bazální teplotu a dělam jsem si ovulační testy. Hormony nám prý všechny v normě a na laparku mě chce poslat kvůli průchodnosti vejcovodů.

majka12
17. únor 2009

Jinak cykly mám těch 38-42 dní. 😒