PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
10. únor 2009

hmmm tak já jediné příznaky co mám je nepravidelná ms. Jinak potvrzeno z UTZ a z horm. profilu🙂)

hypo
10. únor 2009

ja mam PCo potvrzeno z UTZ s hormonalniho profilu, nepravidelne MS (spis chybejici MS)
takze to same jako lenicka 🙂

lenickan
autor
10. únor 2009

A pokud se vlasy počítají k chlupům tak mám nadměrnou pokrývku hlavy🙂)))))))

hypo
10. únor 2009

tak ja mam pravy opak, desne me vlasy padaji 🙂

lenickan
autor
10. únor 2009

hypo je to jeden z vedlejších účinků klostilu. Takže to přejde

lenickan
autor
10. únor 2009

mmk myslíš že 3tbl. by mi mohly už zabrat? když 2 nezabraly?

mmmk
10. únor 2009

Hypo, padani vlasu zpusobuje i zvysena hladina testosteronu, takze to si asi nevyberes jestli clostil nebo tst 😅
Taky mam jen tu chybejici ms -> anovulaci a zvyseny testosteron.

Leni, to nejde fakt predem rict. Mne 2 cykly za sebou nezabraly 1-1-1, dalsi cyklus mi narostl folik pri 2-0-2 a pak to koza doktorka snizila na 1-0-1 a ani ň 😠 A to mi tenkrat nakazala, at neberu utro, ze ovulace urcite prijde. Megera me takhle dusila do asi 40.DC, 2x tydne utz, kde ni nebylo a pokazde soucasne i krev... no co budu povidat, mela jsem ruce jako fetak, v CARu se furt cukali s injekcema, tak jsem proste zdrhla jinam 😀

Jo, jeste me napadlo, co zabralo nekolika mym znamym z nemeckyho fora - kombinace clomifenu a injekci. Braly treba od 2.DC - 7.DC clomifen (clomhexal) od 8.DC pichaly injekce, folik mely treba 17.DC a pichnout pregnyl, pak dalsi za tyden jako u mne 🙂 Zkuste to navrhnout doktorum v CARu, treba budou souhlasit. Je to dost rozsirene, aspon tu v DE. Navic by vas to pri plnem hrazeni leku vyslo levneji 😉

bosorkajarka
10. únor 2009

No tak co se tyce obezita tak to ja jsem a nadmerne ochlupeni to nevim na nohou mam treba chloupky hodne jemne ale rostou me chloupky na brade. Jo a jeste se zeptat jake jsou ty spatne hodnoty hormonu, ja jsem mela pred rokem zvyseny testosteron (pred pul rokem byl v normalu), jsou vykyvy i v ostatnich hormonech??

mmmk
10. únor 2009

Jarko, ty hladiny hormonu jsou ruzne, ja mela treba zvyseny testosteron a nizky progesteron v druhe polovine cyklu, taky nizky fsh hormon, proto nebyla ovulace. To je ale individualni. Muzes mit i vyssi prolaktin atd.

sysysy
10. únor 2009

Ono je možné, aby folikul narostl a pak během ovulace nepraskl??? Kam by se teda poděl??? Já když mám konečně ovulaci, tak mám asi 3 dny bílkový hlen a pak pár hodin hrozné bolesti na vaječnících, ale nikdy by mě nenapadlo, že ten folikul nepraskne... Podle mě, když už naroste, tak musí 100% prasknout ne? Měřím si pravidelně teplotu a po ovulaci je vždycky teplota vyšší než v první fázi, tak teď jsem z toho pif paf...

A HA jako očistu nevím,nevím, já po porodu 4 roky nic neužívala, MS jsem měla po 40 dnech, pak jsem měla rok HA a teď po vysazení jsem to první měsíc měla po 20 dnech a pak už zas po 40 dnech....prostě žádná změna.-((

mmmk
10. únor 2009

Sysy, ale ty nemas diagnostikovane PCO, takze u tebe je to neco jineho, HA nikomu s PCO nerozmlouvej, protoze to je vlastne terapie, aby se neudelaly cysty. Muze narust folikul a nemusi prasknout, pak se z nej stane cysta, ktera taky nemusi prasknout. A bude se nasadi HA nebo se musi jit na laparku a udela se drilling.

lenickan
autor
11. únor 2009

Dobré ráno🙂 tak jsem slupla 2 clostily a večer ještě jeden, to jsem zvědavá co to se mnou udělá🙂))))
Sys u té antiko to pak chodí tak, že hned po vysazení začneš zase stimulovat takže tělo je znovu řízeno, ale naopak prokoncepčními hormony🙂))
To PCO je zapeklitej šmejd🙂

mmmk
11. únor 2009

Dobre ranko.
Leni, to jsem zvedava, jestli to s tebou neco udela. Mne po tech 2-0-2 bylo pekne zle 😅 Ale cetla jsem, ze nektre holky braly i 2-2-2 a nic jim nebylo. Jsem asi nejaka fajnovka 😀

amallie
11. únor 2009

Ahoj holky!

Tak Leni, snad zabere, mně po clostilu nic nebylo, jen po tom pregnylu je mu trochu divně, ale což..............

Jarko: ono je víc hormonální poruch, než jen PCO, ale patřej všechny do jedné skupiny a mají podobné příznaky, chce to vyšetření u mudra

holky, jáý jedu na pár dní pryč, tak tu nebudu

leni, pak hned dej vědět po utz! držím palce!

lenickan
autor
11. únor 2009

ty bys amal šla na utz opravdu třeba už 8DC?

lenickan
autor
11. únor 2009

můžu jít 8DC a 12Dc

bosorkajarka
11. únor 2009

Dekuji holky na odbery jsem uz byla a zitra jdu po vysledky a na uvz jestli tam ta cysta jeste je, tak jsem jen chtela vedet na co se mam pripravit.
To jsem nevedela ze HA je casta terapie u pco, me ju mudra taky navrhovala, ale pry az podle toho jak dopadne HP.
A muzu se jeste zeptat jak dlouho se snazite?

mmmk
11. únor 2009

Leni, ma-li to zabrat, tak bude neco videtaz tak ten 12.DC. Ale pokud nebyl zadny folik do ted, nebude hned ten 8.DC 😉 Ja kdyz mam velke foliky, citim takove tlaky v podbrisku uz ten 10.DC (s injekcemi), pri clostilu jsem to citila tak 16.DC a 18.DC byl folik (ktery ale sam nepraskl).

lenickan
autor
11. únor 2009

já vím mmk ale každý to má jinak...
pro někoho je 12DC už opravdu pozdě jelikož ovulace při clostilu se dostavuje 11-15DC, nekomu dřív někomu pochopitelně později....

mmmk
11. únor 2009

Bosorka, 2,5 roku.

lenickan
autor
11. únor 2009

my 2 roky přesně z toho se rok léčím

hypo
11. únor 2009

ahojky, u kazdeho to je urco jinak , me se diky clostiku konecne dostavuje ovu ale az kolem 22 DC
proto taky ty dlouhe cykly 😅

mmmk
11. únor 2009

Hypo, mne rikal dr., ze jak je to nad 25, neni ten folik uz kvalitni. To je pry u PCO normalni, ze to dozravani folikulu kvuli nizkemu lsh trva strasne dlouho a proto nejde s dlouhymi cykly moc dobre otehotnet 😅

Jinak ja za "lecbu" povazuju az tak obdobi od lonskeho kvetna, kdy jsem byla na laparce. Predtim lecba stylem "Jste mlada, mate cas," pripadne "Moc na to spechate, pockejte," nebo "Nemyslete na to." 😠 😠 😠

lenickan
autor
11. únor 2009

je pravdou, že mne gyndr. taky řekl že ovulace 30DC je na nic, že to vajíčko už je prostě staré - otěhotnění téměř nemožné. I když jsou i grafy kde měla dáma ovulaci okolo 30DC...

Je fakt že léčbu 1/2 clostilu asi taky nebudu počítat takže s tím bojuju tak 3/4 roku

lenickan
autor
11. únor 2009

Nebudu to plašit a půjdu na utz až ve čtvtek tzn. 12Dc🙂

sisidani
11. únor 2009

Ahojky holky, promiňte, že vám sem vpadávám, ale já po clostilu neotěhotněla ani omylem, nějak na mě nezabíral, měla jsem na stimulaci i clomhexal ale ten taky nic, až injekce puregonu podpořily růst mých folikulů. Narostly sice pozdějc a já na IUI šla až 19DC a zadařilo se. Přeju vám hodně zdaru a věřte, že se na vás štěstícko usměje.
Posílám vám speciální miminkovské bacílky prskáááááááááááááááááááááááááááááááááámmmmmmmmmmm.

hypo
11. únor 2009

ja mela ovu nejvice 25 DC jinak kolem 20 ale i tak zatim netehotnim ☹

mmmk
11. únor 2009

Hypo, na laparce jsi byla? A nejake IUI jsi uz zkousela?

hypo
11. únor 2009

ne ani jedno, IUI mi rovnou nebylo doporuceno ze se pri PCO mala sance a kazda reaguje na ty leky jinak nekontrolvatelne 🙂 tak nevim
po pravde me se uz moc veci zkouset nechce, takze i kdyz jsem mela na vyber tak jsme rovnou rekli ze chcem IVF

mmmk
11. únor 2009

Ok, mne taky nebylo IUI doporuceno, doktor je presvedcen, ze u nas se to povede prirozene 😉