PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

spagatice
14. únor 2009

Mmmk ty taky, tak to jsme ze stejného oboru 😕

surenka
14. únor 2009

Já mám tlak taky zatím v pořádku, ale všichni kolem mě se léčí, dokonce i můj brácha a to je jen o dva roky starší než já 😕

spagatice
14. únor 2009

My jsme na tom s tlakem celkem dobře.

mmmk
14. únor 2009

Docela se prave bojim, co tlak v tehotenstvi. Moje mamka ma extremne nizky, navic strasne mockrat spontanne potratila, takze tehotestvi prolezela s nohama na hore v nemocnici. Docela se bojim, abych (az se snad konecne povede) neco z toho taky nezdedila 😅

spagatice
14. únor 2009

Ježiš, já myslím, že to bude dobrý, nemůžeš mít přeci od všeho něco, ty už si svůj díl vybíráš tím čekáním

mmmk
14. únor 2009

To je fakt 🙂 Stejne je nefer, ze nase mamky, babicky, prababicky resily, jak neotehotnet a my to mame opacne 🙄

spagatice
14. únor 2009

no to můžeš být v klidu, manželova sestřenice, která je u nás pečená a vařená otěhotní i když se jen otře o trenky a pořád nějak nemůže pochopit, co to pořád řešíme a proč nám to jako furt nejde 🙄

mmmk
14. únor 2009

Spag, na tohle si zvyknes. Jeste urcite pridavaji rady typu "Moc na to myslis, moc na to spechas, pij caje, dej po sexu nohy nahoru..." 😀 To fakt prechazej, lidi, co se jim to dari na jeden vstrik, to skutecne nikdy nepochopi. 🙄

spagatice
14. únor 2009

😀 , holky já jdu spát, jsem hotová, dobrou

brnanda
15. únor 2009

Ahojky,
máte pravdu jsem totálně ztoho vyřízená jako bych totho neměla dost.. z bývalým jsme neměli 5let děti... takže proto vyšiluji tady kvůli 7měs. a i proto,že k leidenské mutaci i přišla ještě jedna mutace a te´d pcos a
Víte ale co je směšné?..třeba toto...
Pcos - 20-80% žen je obezních ..ano jsem voplácaná,ale obezní si teda nepřipadám ,jsou horší případy.pcos- nepravidelný ms cyklus,pomalu se vytrácí ... brala sem asi 2měsíce,když by bylo skoro 18let antik. -ztoho mi našli leidena a mutaci -10let už nic neberu! cyklus mám pravidelný ! a je teda fakt,že jsme mívala ms od soboty do soboty,te´d to mám třeba od soboty do středy -zkracuje se mi to.
píšou že trpěj s pcos na akné - nikdy jsem netrpěla.
diabetes- nemám, nebo otom nevím
Možnosti terapie PCOS:
V současné době nemáme k dispozici kauzální léčbu; dokážeme pouze léčit jednotlivé symptomy PCOS, a to většinou
pouze na omezenou dobu. Ideální léčba by tedy měla příznivě ovlivnit PCOS v celé jeho komplexnosti.
Lékem první volby v případě poruch menstruačního cyklu provázených i kožními projevy hyperandrogenémie zatím stále zůstává hormonální antikoncepce se svými možnými
nežádoucími vedlejšími metabolickými účinky------ --------------ale já antikoncepci ani žádné hormony nesmím viz. co mám zase leidena a tu podělanou druhou mutaci.

jak to všechyn zvládáte? jste tady vklidu, já vybobkovaná vystresovaná i možná proto,že se bojímže manželství dopadne jako předtím...nerozdejchal to,že by neměl děti a na adopci neměl nervy...

spagatice
15. únor 2009

Braňando mám stejný pocity, zdaleka na tom nejsem tak jako ty, zatím to vypadá, že hormony do mě cpát můžou. A ty příznaky PCO? Těch by bylo 😒 Ale taky mě napadá, jestli to v budoucnu náš vztach přežije 😖

mmmk
15. únor 2009

Brnando, ja jsem uz v pohode a nejak to nehrotim. K priznakum PCO - mam vahu tak akorat, plet cistou (ted se mi sem tam vyhodi nejaky pupinek, ale to uz je po hormonech), cyklus mam brutalne nepravidelny - mam to tak 4x do roka. V krvi mi nasli zvyseny testosteron a nizsi progesteron v lutealni fazi, jinak mi teda asi nic neni.
Myslim, ze pokud ovulujes, nemel by to byt takovy problem. Ale jestli se nepletu, tak Leidenska mutace se nejak s tehotenstvim neslucuje, ne? Ten plod by prece tvoje telo vypudilo, nebo se mylim?
Tu na konikovi jsou i holky, co se jim podarilo otehotnet naprosto spontane i s PCO.

surenka
15. únor 2009

Ahoj holky 🙂 Brnando, teď už můžu taky konečně říct, že jsem v klidu. Ale musela bys mě vidět na začátku, kdy jsem se to dozvěděla, perspektiva žádná, léčba podle mé doktorky (až na IVF) téměř zbytečná 🙄 ... Od ní jsem chodila v slzách, vystresovaná, samozřejmě jsem se bála, že se mnou manžel nebude chtít být... Naštěstí se to uklidnilo, zjistila jsem, že děti jsou sice pro mě důležité, ale všechno (hned 😉 ) mít prostě nemůžu... A naštěstí jsem pro manžela pořád ještě já důležitější 🙂

A moje příznaky jsem už popisovala - nadváhu sice nemám a ani problémy s cukrem, ale jinak všechno ostatní 🙄 Teď v létě jsem chtěla dát tělu (a metforminu) šanci, ale vydržela jsem to "jen" 94 dnů, pak už jsem to vzdala a vzala si utrogestan 😒 (takže můj rekord je zatím 94denní cyklus 😀 )

brnanda
16. únor 2009

měsíčky mám pravidelně, takže se obávám toho,co tady čtu..mě šlehne,protože jsem si říkala,že až to nedostanu budu vtom, a te´d budu muset počítat ještě stímto..
vím,že asi nemám šanci čekat a je to nesmysl na něco čekat.
zhodou okolností jsem 5.3 objednaná k nové gynek.neboť ta moje se mnou nic nedělá.
No ještě prej mám hypercholesterol a ještě něco hyper cosi... to se snad dokáže dát do pořádku.

leidenská mutace a ještě jednu mutaci co mám ksobě prej nejdou a jak mi to řek hematolog?...8xotěhotníte, ztoho 7x potratíte.- toto tyto dvě mutace dohromady dělají.Budu si muset píchat nějaké injekce,hnedka jak otěh. v těhot. i v šesti nedělí... takže krásné vyhlídky vážně!

mmmk
16. únor 2009

Brnanda, opravdu to miminko tak chces, ze nejsi ochotna tohle podstoupit? My si tu pichame injekce bezne, podivej se u holek s trombofilii, ty si pichaji injekce cele tehotenstvi i sestinedeli. A to vim o jedne, ktera mela z injekci panickou hruzu a omdlivala. A ted si je picha sama a za dva mesice se docka mimiska. Nemysli si, ze az otehotnis, nebudou te hlidat. Navic se budou snazit ohlidat te od prvni chvile, co otehotnis. Zkus merit teplotu, at aspon vis, jestli mas ovulaci. A jestli jo, stresujes uplne zbytecne.

Jinak hlasim, ze na dnesni folikulo byly 3 folik 7mm, ostatni nebyly ani poradne viditelne. Takze ted doufam, ze porostou tak dva 😅 Dalsi kontrola ve ctvrtek.

Kde mame Lenicku?

lenickan
autor
16. únor 2009

Krásné pondělí🙂 koukám, že jste byly o víkendu produktivní🙂)) v rychlosti jsem to přehlédla...
Připojuji se, také jsem ted asi více v klidu než ze začátku, člvoěk si tak nějak zvykne, jde a bojuje🙂) nic jiného nezbývá...
brnando: u Tebe nevím, ale myslím, si že obych. doktor Ti asi moc nepomůže nechceš jít někam do CAR? Tam tě kompletně vyšetří a navrhou reálné možnosti?

Jinak jsem dnes 9Dc - na teplotu jsem se vyprdla - ale hlenu mám nějak více... a možná i vodnatého tak uvidíme ve čtvtek🙂 mám doufat? Asi se na to vykašlu a třeba se nechám raději jen mile překvapit...🙂
A příští týden ve čtvtek už bude ten CAR-to to uteklo🙂

amallie
16. únor 2009

ahoj leni!

já bych šla na utz už teď 😉 pokud to funguje, tak aspoň něco už by tam být mělo, když minule 11DC nebylo nic, mohl už bejt folík pryč

já další cyklus půjdu už asi 10DC

teď už zobu utroš a čekám, co se stane 😕

wiwian
16. únor 2009

ahojky holky

brnanda ahojda no ta tvoje diagnoza nic moc, ale hlavne ze se o ni vi a jak s ni bojovat 😉

jinak ja jsem 9dc a nikde nic jen drobne foliky, dalsi utz pa/so a pak se domluvime co dal, v sobotu na to bude klid, dneska sme se bavili, ze stimulace fsh nizsima davkama pod hlavickou IUI nejde, ze pojistovna nehradi puregon 😕 a na 50 iui jde natahnout jen pero

surenka muzes mi pisnout presne davkovani a jak probihala stimulace fsh, jestli jste to meli pod hlavickou iui nebo jako smaoplatci at se muzu na sobotu prichystat, klidne do IP

wiwian
16. únor 2009

leni my sem se sladily :o)))) no snad budeš mít lepší utz držím palce

wiwian
16. únor 2009

na další kontrole mi naberou i krev , tak uvidíme co aspon to moje telo dela jestli spi nebo co 😝 😀

lenickan
autor
16. únor 2009

vím že by bylo lepší jít třeba 8CD a pak ještě 12DC, ale už to fakt nechci hrotit nedávám do tohoto cyklu žádné naděje a těším se na CAR. Kde doufám mi nabídnou hned injekce... nechci už to déle odkládat... je konec února a už by to opravdu chtělo nějaký alespon dílčí úspěch.)

lenickan
autor
16. únor 2009

amal minule tamnebylo už 9DC nic a sliznice 10mm, mrcha 19DC
celé divně anomální:(

brnanda
16. únor 2009

myslíte si,že můžu jít rovnou do caru? byla sem kdysi na repromedě s býv.manželem ,5 let to už bude a říkala sem si,že bych tam zašla .Počkám už do toho 5.3 na tu gyndu a uvidíme,co a jak..
Moc Vám děkuji !Hodně štěstíčka všem..

amallie
16. únor 2009

leni: jsem teď četla na porodnici dotaz, možná jsi ho psala i ty, Řežábek tam spíš teda doporučuje ivf ☹ myslíš, že ti ty injekce dá??? já třam jdu toho 12, budu je taky chtít, protože clostil mi mudr dá jen ještě 2x a pak pauza, tak abych jí měla čím vyplnit, jsem z toho víc nervózní, než předtím, zas jsem četla v té knize a bojím se toho hyperstimuláku 😨

lenickan
autor
16. únor 2009

amal: ted jsem si přečetla poradnu... no ale to mi řekl to co jsem chtěla slyšet🙂 myslím, že mi injekce dá🙂 a bude mne kontrolovat a když se urodí více vajíček tak holt necháme ležet cyklus ladem a nebo zkusíme IVF, ale pouze oplodnit 2 vajíčka ne více...

mmmk
16. únor 2009

Brnanda, jestli mas "jen" tu mutaci, urcite bez do CARu rovnou. Projdi si tady na konikovi diskuze a poptej se holek z brnenskych CARu, kde byly spokojene a objednej se tam. S PCO muzes taky rovnou do CARu 😉

Wiwi, podle me zalezi na CARu, kde to napisou jako stimulaci pred IUI. Nekde tu na konikovi jsem pred par dny cetla, ze nejake holce napsali, ze pujde 2x na IUI, na to leky (napsali ji maximalni mnozstvi) a samozrejme jich spotrebovala malo, takze po tech IUI si normalne pichala puregon, co ji jakoze zbyl. Proto si teda myslim, ze to asi neni uplne nelegalni a zalezi jen na tom CARu.

Leni, nevim, jestli te to uklidni, ale ja mam docela dost plodneho hlenu prave ted, i kdyz sliznice byla jen 7mm a 3x7mm folik 😅 Moc nadeji si nedelam, uvidime. Mam ted starosti uplne jine, takze je mi to tak trochu jedno, timhle cyklem svet nekonci 😀

lenickan
autor
16. únor 2009

Dobrý den pane doktore.
Ráda bych se dotázala jaký postup léčby byste doporučoval v případě opakovaného neúspěchu léčby clostilbegytem (žádné folikuly). Mám zvášený LH hormon, delší cykly cca 47Dc a diagnostikováno PCO. Je pro nás skutečně jedinou možností IVF?
Již se snažíme 2 roky. Manžel 42mil/ml, 20% progres. pohyblivé, 20% normální morfo - tj. teratospermie.
Předem Vám děkuji za odpověď.

------------------

Stimulaci pomocí FSH a inseminace, ale reálně to dopadá často tak, že pro velký počet rostoucích folikulů po FSH se stejně skončí u IVF - aby se předešlo např. paterčatům. Mnohdy se proto volí už primárně IVF jako cíl stimulace pomocí FSH- a pak můžete dobře už dopředu blokovat pomocí léků vysoké LH, které u PCO bývá.
Spermiogram je vhodné zkontrolovat, je na hraně, pokud by byl při kontrole horší, je to další důvod pro IVF s tím, že by se asi vpichly spermie přímo do vajíček ( tzv. ICSI).

lenickan
autor
16. únor 2009

amal neboj se... ono při těch malých dávkách to opravdu není hyperstimulák ale jak psala mmk přestimulace (pro IVF krásný počet vajíček pro IUI příliš vajíček🙂
Myslím, že s manžou zkusíme párkrát jen tu stimulaci ... při pečlivé kontrole folíku a pokud by mne ty dávky měly nějak cloumat se zdravím tak nevím jak bychom to řešili

mmmk
16. únor 2009

Leni, muj manza ma dost podobny spermio jako tvuj. Jen ma vetsi % pohyblivosti. Morfologie 22%. Ale je to spatna morfologie biciku a krcku, coz znamena, ze i kdyz se treba hur pohybuji, nesou spravnou genetickou informaci. Morfologie hlavicky je spatne, spermie nese spatnou gen. informaci. Jinak podle meho doktora je to krasny spermio a normalne funkcni zenskou by takovy chlap oplodnil nejpozdeji druhy cyklus pri dobrem timingu 🙂 Jen u nas je to komplikovane mym PCO 😅
Tu na konikovi jsem znala holku, co meli jit na IVF, uz meli termin zacatku stimulace, jeji manza mel jen 0,5% zdravych spermousu, pohyblivost uplne spatna. A ona ten mesic pred stimulaci otehotnela. Pravda, ona zadny problem nemela, jen tim chci ukazat, ze horsi spermio az zas tolik neznamena 😉 Je to vec nahody vlastne s jakymkoli spermiem 🙂

lenickan
autor
16. únor 2009

mmk mám být z té odpovědi zničená?