PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

zuzuza
15. bře 2009

Ahoj holky, můžu vás zase sledovat a opět se k vám jako netěhotná přidat a nasbírat nějaké nové info?

lenickan
autor
16. bře 2009

ahojky🙂 ahoj zuz - jak se daří??

zuzuza
16. bře 2009

Ahoj lenicko, no daří se tak nějak všelijak, su nas...na celý svět, že hra na jistotu nevyšla a teď přemýšlím, jak budem pokračovat, pač vím, že v mém caru mi iui neudělají....a jak tyyy? reaguješ na fsh? kdy jdeš na utz???

spagatice
16. bře 2009

Ahoj holky, včera jsem začala brat clostil (3 DC) a měla jsem silnou MS no a dnes už nic, MS skončila po třech dnech a pár hodinách. Stalo se vám to taky? Díky za odpověď

lenickan
autor
17. bře 2009

zuz koukni do CAR Apolinář tam je to uvedeno - jak reaguji na FSH🙂
To víš, zuz ono ani IVF není jistota! Neboj načerpáš síly do dalšího boje...Proč ti neudělají IUI?
Osobně si myslím, že dělat hned IVF aniž by se tělo zkusilo nastimulovat k ovulce je moooc rychlé.
Něco jiného je to u holek které ovulují jako hodinky🙂

zuzuza
17. bře 2009

Ahoj Luci, tak já mrknu, no my otiž máme i horší spermio, dnes mi doktor řekl, že se embrya zastavila ve vývoji 3. a 4. den kultivace a to že většinou značí to, že jsou i špatné spermie, bohužel, máme málo progresivně pohyblivých a horší morfologii, ale žádná hrůza, navrhl nám buď PGD v příštím cyklu heh to stojí 38000 takže není o čem přemýšlet to ne, nebo pak když se další cyklus budou embrya zase takto zastavovat, tak že to bude tím spermiem a navrhl dárce, ale na to asi nepřistoupíme, protože jsem se dívala na hodnoty spg. třeba v repromedě a jsme v normě, jen ta pohyblivost je horší, to ale obejdou zase icsi, takže asi iui by mi neudělali, ale vím, že prý v brně je i gynekolog, který dává stimulafce fsh, puregonem, musela bych si to zaplatit, bylo by to na několik cyklů, pak bychom se zkoušeli přirozeně snažit, tak toto budu brát taky jako možnost.

surenka
19. bře 2009

Ahoj holky, nějak jsem tu nebyla, nic se u mě neděje, mám zamrzlé období, teplota 36.1 a v skrytu duše doufám, že třeba ovu bude 😅 Ale ono mě to za pár dnů zase přejde, dobře vím, že ovu nic, mám vůbec nějaký splín 😒 Příští týden se objednám do poradny a zjistím, jestli mi pojišťovna schválila gonal, taky bych měla vyřešit pár věcí, co pořád odkládám, tak už se do toho musím pustit...
Co vy? Leni, co fostimon - funguje? 😎 Wiw, ty zkoušíš i tento cyklus? Doufám, že to aspoň někomu z vás vyjde, i to by mě potěšilo 😉

zuzuza
19. bře 2009

Surenko, ahojky, ty taky budeš teda stimulovat fsh? A taky někde v centru asistované reprodukce?

surenka
19. bře 2009

Jj, měla bych už potřetí - mám gonal na IUI a jezdím do FN Olomouc 🙂

bosorkajarka
19. bře 2009

Ahoj holky a nemate po ty stimulaci moc foliku?? Me dr. rekla ze s fsh budu mit nejspishodne foliku (klidne 10) ale z toho budou tak max 2 dobravajicka, no ze to se zjisti az kdyz se udela opu a tim padem ivf, ze jinak moc stimulace fsh nejde, tak ja uz nevim ???

surenka
19. bře 2009

Zuzi, četla jsem, že vám to nevyšlo, je to moc škoda - úplně chápu, že se na to člověk upíná, přece jenom je šance vyšší než na nějaké IUI. Já jsem si taky přála, abysme se vešli do těch 10%, ale nám prostě nic nevychází hned, nejspíš si budu muset počkat (ale kdovíjak dlouho 😖 )
Zas ale aby mi vyšla hned druhá ovu, to bych chtěla fakt moc 😀

surenka
19. bře 2009

Bosorka, záleží na dávkách - jak tě nastimulují a kontrolují. Já jsem měla dávky úplně minimální a folikl jsem měla pokaždé jeden dominantní a dva tři menší. Otázka je, jaká v nich byla vajíčka, ale to se neví ani při prirozené ovu. A myslím, že ani holky neměly těch foliklů víc...

bosorkajarka
19. bře 2009

Kolik jednotek si pichas me rikala ze bych se dostala maximalne na 75 jednotek ale ze i tak bych mela tech foliku vic, mam totiz vysokou hladinu LH tak nevim jestli to muze mit na to vliv.

surenka
19. bře 2009

Začínala jsem na 37.5 jednotkách první 4 dny a další 4 dny 75, a pak podle potřeby jednou (nebo dvakrát) 150 jednotek na dozrání folikulu. Zatím jsem to zkoušela dvakrát a ty cykly byly skoro stejné. A jinak mám teda PCO, co jsem se koukala na rozdělení podle příznaků, tak asi nejtěžší formu 😖 A LH proti FSH mám asi taky zvýšené, ty hodnoty si už moc nepamatuju, ale to je u PCO běžné... S tou stimulací to chce prostě vyzkoušet, každý na to reaguje jinak, takže dr. nemůže vědět dopředu, že budeš mít tolik foliklů, myslím, že tě zbytečně děsí 😕

bosorkajarka
20. bře 2009

ach jo moc dekuji, tak du tam jeste ve stredu i s mm tak snad se nejak dohodnea dozvime se neco vic. Jo a jeste jsem se chtela zeptat mas za sebou i laparku pred tou stimulaci? Ja bych totiz chtela nejdriv vedet ze je vsechno pruchodny a az pak kdyz tak stimulovat.

lenickan
autor
20. bře 2009

ahoj holky, ano fostimon funguje právě jdu od Apoli z UTZ a mám folík 14mm a 12mm takže v nedělí pícháme pregnyl:¨)

maja42
20. bře 2009

čau lenicko, to je paráda 😵 tak pěkně snášej! 😉

zuzuza
20. bře 2009

Leni, super zpráva!!!!!Holky nevíte někdo, zad když jsem evidovaná v jednom caru, tak můžu třeba chodit do fakultní nemocnice na IUI?Nevím, kde to mám zjistit. Jakože bych si nechala další pokusy ivf na té jedné klinice a na iui bych třeba půl roku chodila přes pojištovnu jinam.

lenickan
autor
20. bře 2009

zuz todle nevím ale myslím, že je to v zásadě tvoje věc... pokud ve finále bude počet pokusů odpovídat povoleným od pojišťovny je jim fuk kam penízky pošlou

zuzuza
20. bře 2009

Že jo Leni, taky si myslím, jelikož nechci přestoupit na jinou kliniku, protože na té mám na ivf 4 pokusy, ale iui mi neudělají, tak to by mohli zkusit jinde, Leni, jsem teda zvědavá, zda folíky dorostou, ale určo joooo, to je super, že dunguje i stimulace nízkými dávkami hormonů, moje mudr. mi to nějak nevěřila, až jsem jí řekla, že je fakt několik případů, kdy dělají iui, takže budu opět pátrat po tom, kde by mi to udělali🙂

lenickan
autor
20. bře 2009

proč ti nechtějí IUI udělat?
no právě PCO na IUI se musí velmi opatrně...
Měla jsem na 7 dní minimální dávku, 7DC UTZ a dle růstu volili další dávky... myslím, že když je lékař opatrný a ví co dělá tak to může zafungovat. Je jasný, že každý cyklus je jiný a budu doufat, že pokaždé zareaguju +- nějak adekvátně🙂

zuzuza
20. bře 2009

No leni já se na to na mé klinice ani neptala a to proto, že mi to ani nenabídli a vím už z mnoha zdrojů, že prostě iui dělat nebudou, je to soukromá klinika, tlačí do ivf z čehož mají prachy, taky nám řekli, že to spermio je trocha horší, prostě vím, že mi to neudělají, můžu se zkusit zeptat ale je to zbytečný, možná by mi to udělali někde ve státním? ten je v Brně jen jeden ve fakultce, možná bych se zkusila pozeptat tam, každopádně teď musím stejně 3 měsíce počkat než se tělo hodí do normálu, vaječníky jsem měla 8 cm velké, normál jsou 3 cm, pak asi půjdu na ten ket a pak se rozhodnu co a jak dál asi....nic jinýho než čekat mě ted nezbývá:(

lenickan
autor
20. bře 2009

jarko: mne před stimulací FSH dělali profuk vejcovodů - zda jsou průschodné. Laparoskopicky se to dělá jen když si nejsou jisti.. Mne to hezky procházelo🙂
Jinak jsem měla 75iu 7DC UTZ a pak další 75iu injekce celkem 11 dní takže určitě se neboj, oni tě budou kontrolovat. A pokud by narostlo folíků více, že by něšlo udělat IUI tak se to dá změnit na IVF a nebo nechat cyklus odeznít...
Prostě budeš vědět jak na to reaguješ🙂

surenka
20. bře 2009

Leni, máš samé dobré zprávy, držím pěsti, ať to má šťastný konec 😉

Jarka, já jsem na laparoskopii nebyla, kromě PCO jsem nikdy neměla žádné problémy nebo záněty, nic. Ale teď po třetím IUI bych měla jít na HSG, už jsem se s tím vyrovnala, aspoň se to pohne a budu vědět, jak na tom jsem - a já doufám, že dobře (PCO mi bohatě stačí 😀 )

bosorkajarka
20. bře 2009

Holky takze jste zadna neskousela drilling vajecniku (nebo tak nejak se to jmenuje) pry to u PCO pomaha a nemusi se hned hormony. Jsem o tom nekde cetla ale uz nevim kde 😀
Lenicko gratuluju k folikum 😉

surenka
20. bře 2009

Taky jsem o tom četla, ale dr. o tom vůbec nemluvil, popravdě jsem se ho na to ani neptala 😕

zuzuza
22. bře 2009

Holky, já jsem se na tu laparku ptala, jednak mojí mudr., taky v caru, oba mi řekli, že už se na to neposílá, že se to laparkou řešilo před lety, kdy ještě nebylo tolik možností, znám jednu s pco, co jí to popmohlo, ale jinak nikoho, prý to nemá moc cenu tam posílat, já na to chtěla, ae tak budu věřit doktorům no, stejně mě tam nikdo nepošle.

lenickan
autor
23. bře 2009

holky PCO je hormonální problém a v dnešní době je asi opravdu lepší nasadit hormony než operace byt laparoskopicky, se pak doktor sekne a vaječník nikde! Myslím, že drilling se fakt dělal dříve a ted se k němu uchylují spíše doktoři gynekologové zaměření na chirurgii

surenka
23. bře 2009

To si taky myslím, mně dr. přímo řekl, když jsem se ptala na to, jestli není lepší laparoskopie než HSG na průchodnost, že laparo je zbytečný operativní zásah, aspoň v mém případě...

zuzuza
23. bře 2009

Holky, asi mají v tomto ti doktoři pravdu, budu si kupovat knihu syndrom PCO, už je objednaná tak vám pak budu pisat, co jsem tam nastudovala, je to sice pro gynekology, ale tak já jsem už taky dost znalá🙂, jinak jsem byla dnes 7. dc u mudr. na utz, tak mám folík 12 mm a sliznice 4 mm, jsem těsně po ms, takže říkala, že to tam vypadá dobře, ještě tam chci jet tak 16. dc, kdyby náhodou, zdá se mě to dobrý, co myslíte? 7. dc folík 12 mm, že by dorostl? Že by tělo bylo z ivf třeba nabuzené????No budem zkoušet a zkoušet....

Lenicko, jak ty jsi dopadla??