PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

surenka
10. srp 2009

Gastroskopie bude taky požitek 😀
Maximum IUI je 6 ročně, tento rok jsem vyplýtvala tři ve dvou cyklech, takže můžu jít na další tři, to tak akorát vyjde. No záleží na výsledcích z HSG, ale já doufám, že to bude v pořádku, PCO mi stačí bohatě 🙄

mmmk
10. srp 2009

Hele, nechces prubnout tu kombinaci s clomifenem? Jakoze 2.-7.DC clomik, kontrola a od 8.DC pichas, kontrola treba 12.DC. Doktor rikal, ze to dela u pacientek, kdyz jsou samoplatkyne, protoze je to levnejsi 😉

O tom gastroslauchu se mi zdalo tak rok pote a jeste tak mesic jsem to citila v krku.... Zjistila jsem, ze mam velice silne vyvinuty davivy reflex 😀

surenka
10. srp 2009

Mně zatím gonal hradí pojišťovna, takže to neřeším a přijde mi k ničemu brát léky, které mi nezabraly ani v megadávkách... Ani nevím, že by v centru něco takového dělali. Až bude problém s pojišťovnou, tak budu ráda za cokoli, ale zatím není, takže dopředu neuvažuju... Ale aspoň vím, na co se v případě nouze ptát 😀
S tím šlauchem ti teda věřím, ta představa je dost hrozná 😅 Kvůli čemu jsi byla na gastro, jestli se můžu zeptat? Já jsem měla při broncho znecitlivěný krk, ale než se to dr. podařilo, to teda trvalo (a já si myslela, jak jsem vzorná pacientka a jak to dělám dobře a ono ne 😀 ) A dávivý reflex mi nevadil (a toho mám taky parádní), spíš to, že člověk ať chce jak chce, tak kašel neovlivní 😕

mmmk
10. srp 2009

Mne delali gastro kvuli zaludecnim vredum, mela jsem. Ted uz nemam. A ted se pry dava uplne pidi hadicka, coz je k vzteku, ze? 😀

surenka
12. srp 2009

Koukám, žes musela taky vyzkoušet všechno, jenom PCO ti nestačilo, co? 😉 😀

A taky koukám, že jsme tady skončily dvě opuštěné, někdo by se na nás měl přijít podívat, třeba Wiw 😉, ať v tom nejsme samy 🙂

surenka
22. srp 2009

Tak jsem se chtěla pochválit, jak si odškrtávám seznam úkolů a mílovými kroky, ha ha, se blížím k cíli 😅 a tady nikdo, takhle si ten fotbal nevybojujeme, Ludánku, takhle né 😀

mmmk
21. říj 2010

@lenickan @ zuzuza @surenka @spagatice @pasone Jak jste na tom? Jak vypada PCO po skonceni kojeni a komu uz se povedlo "druhy kolo" potomstva?

spagatice
21. říj 2010

Ahoj @mmmk, já jsem přestala před týdnem kojit, mrcha zatím od porodu nedorazila 😖 , Od dubna se nijak nechráníme a zatím nic. Doktor mi v září řekl, že podle ultrazvuku se v břichu nic neděje, zatím je mrtvo. Takže počkám do ledna a potom si tam asi skočím pro vyvolávačku. 😠

lenickan
autor
22. říj 2010

@mmmk ahoj, u mne stejná kolej:(

mmmk
22. říj 2010

@lenickan Cau Leni, jeste kojis? Planujes nejakou stimulaci?

zuzuza
22. říj 2010

Ahoj holky, náhodou jsem sem zabrousila a vidím známé tváře🙂, jinak já přestaa kojit, už je to asi 10 týdnů a samozřejmě bez MS, takže moje plodnost mě nezklamala:(

aalca
10. únor 2011

Zdravím, když jsme čekali 1.mimi tak jsem na tyto stránky chodila čerpat rady,protože jsem také měla syndrom PCO a zadařilo se nám až po roce a půl snažení, za týden naše Emi oslaví 1.narozeniny a dnes ráno jsem měla pozitivní test. 🙂 Nyní jsem otěhotněla bez prášků. 😉 Držím palce ať se zadaří ostatním snažilkám.

gabulenka
13. únor 2011

Ahoj, můžu se přidat? Mám za sebou první návštěvu CARu, v krvi našli PCO, manžel spermiogram zřejmě v pořádku. Brala jsem 6 měsíců clostilbegyt ale bez úspěchu. První 3měsíce bez reakce, další 3měsíce jsem reagovala,ale nepovedlo se. Asi neměly potřebnou velikost. Teď nás čeká začátkem března návštěva u lékařky v CARu...

bosorkajarka
25. led 2012

Ahoj snazilky tak co jak s dari? My se snazime o druhe a clostyl zas nezabira, tak premyslime co dal.

kaculkadraculka
26. led 2012

@bosorkajarka ahoj, my se taky snažíme o druhé a nejde nám to. Já uvažuji, že půjdu na drilling vaječníků. Sice dnes jsem začala brát Clostyl - 2x1 tabletu ale myslím, že na něj opět nebudu reagovat 😒 .

kaculkadraculka
28. únor 2012

@bosorkajarka tak já brala taky Clostyl a 2x 1 a taky bez reakce. Taky přemýšlím co dál? Jak jsi na tom ty?

bosorkajarka
28. únor 2012

@kaculkadraculka momentalne nijak, daly jsme si pauzu protoze jsem ted ten clostyl strasne spatne znasela, tak na chvili pauza zkousim bylinky pohyb a chvili na to nemyslet a pak se uvidi co dal 😉

kaculkadraculka
28. únor 2012

A co ten drilling?Nepřemýšlela jsi nad ním?
Já měla zítra nastupovat do nemocnice na něj ale dostala jsem nějakou virozu a pořád o tom přemýšlím, jestli jít nebo nejít. Je pravda, že spoustě holek to pomohlo...teď taky zkouším bylinky a pak Utrogestan, abych alespoň dostávala MS.

evikj33
28. únor 2012

Ahoj holky jen nakukuju,a zaujal mn ten driling,mam asi podobný problém.Akorat teda ja už jedno dítko mám,je mu 5a ani mně nenapadlo že to pak nepujde.Od porodu mam problem s MC a ovulací,teda spíš anovulaci.Cca rok jezdíme do Caru a tam jsme se o moc dál nedostali,na clostil jsem reagovala brala jsem 3.-7.Dc 1-0-1,4x domácí snažení s pregnylem A 1x IUI,ale bez uspěchu.V papírech napsáno PCO,ale jak ktomu došli nevím,tak jsme zkusili IVF,ale stimulka dle mého názoru špatně vedena a na ET ani nedošlo.Právě na základě PCO byla nasazena menší dávka,že se v pruběhu upraví,ale nikdo to pak neřešil i když reakce se jim od 1ultrazvuku nezdála dostatečna.Ted jsem byla na HSG vyšetření pruchodnosti vejcovodu,vše OK,spermio taky v normě.Ale udivilo mne že mi nikdo ten driling nenavrhl,ani oněm nikdo nemluvil,dočetla jsem se až tady.Taky mam sníženou Funkci štitky,ale už přez 2roky zalečeno a v normě.Máte s tím drilingem někdo os.zkušenost,moc by mně to zajmalo,jak dlouo jste v nemocnici a jaka je rekonvalscence atd.jsou pak nějaká omezení ve snažení.Našla jsem jen všeobecne info.Nezlobte se za ten román,ale už fakt nevím co. ☹

kaculkadraculka
28. únor 2012

@evikj33 tak já mám taky už jedno dítko, skoro sedmiletý. Taky jsem si nemyslela, že u druhého dítka bude problém...bohužel je 😒 .
On ten drilling je prý "zastaralá metoda" a hlavně se při ní bohužel zničí i nějaká zdravá vajíčka. Dělá se to klasicky při laparoskopii - navrtají se do toho tlustého obalu který mi s PCO máme malé dirky, aby tím mohly vajíčka ven. Tento proces ale není napořád 😢 je jen na dočasnou dobu. Někde jsem se dočetla 3 až 6 měsíců, dneska jsem se dočetla že nejdéle snad 2 roky...
Mě ten drilling sama doktorka také nenabídla, je pravda, že až když jsem se o tom zmínila, tam mi řekla, že byla na nějakým semináři v CARu ISCARE a tam ten drilling při diagnoze PCO doporučují.
Tady na koníkovi jsem narazila na několik holek který po drillingu otěhotněli, bez jakýkoliv léků a nebo jen s minimální stimulací.

dlabinecka
28. únor 2012

@evikj33 Ahoj, tak já na clostyl nezareagovala vůbec, dr. mi udělal drilling a do měsíce jsem byla těhotná bez jediné tabletky!! A druhé přišlo jako fik -samo a neočekávaně 😉

kaculkadraculka
29. únor 2012

@dlabinecka ahoj, jojo, ty jsi zdárným příkladem, že to opravdu funguje!!! 😉

evikj33
29. únor 2012

@dlabinecka A jak dlouho jsi byla po zákroku v nemocnici a pak doma a nějaká omezení jsou?Ja mám ještě problém z nadváhou,ale tu jsem měla vždy a otěhotněla jsem na první pok 😒 ,ale po porodu začla ta štitka,ale nikdo to nechtěl řešit tak jsem něco nabrala navrch,a to už
se mi nedaří schodit,protože se víc jak 3roky léčim hormonama,tak mi endok.dietu moc nedoporučoval,že mi ani nemuže dát nic na nastartováni metabolismu,protože to má vše vedlejší učinky a samo to moc nejde,3kg.No a oddalovat pokus o těhu dietou nechci,protože mám obavu že to pak bude ještě horší,možna zhubnu,ale těh.mi ani tak nikdo nezaručí.Bude mi v květnu 33l.Někdy mam pocit,že když si doktoři neví rady,je to bud váhou,nebo psychikou?Bratrancově manželce zas říkali že je moc hubena a dnes ma spontalně 2zdrave děti a vahu pořád stejnou.Už jsem z toho na prašky..

kaculkadraculka
29. únor 2012

@evikj33 mě primářka řekla že v nemocnici budu 3 dny - první den klasicky příjem, druhý den výkon a třetí den mě pustí domů - takže super!
Se štítkou zkušenost bohužel nemám, já jsem si ji nechala radši zkontrolovat a mám to o.k., váhu mám trošku vyšší než před těmi 7 lety. mám 164 cm a 63 kg ale je to pohodlný způsob života. - bydlíme na vesnici, takže jsem odkázána na auto a to jsem před těmi 7lety nebyla, takže to je znát 😒

evikj33
29. únor 2012

@kaculkadraculka Díky za info,tak to jsi proti mně suchárek.Ja mám totiž obavu aby mi neřekli že zakrok nejde provést proto že jsem tlustá.Ma sestřen ice byla na laparo,je ještě o něco tlustší než ja,nikdo neměl žádne připomínky a jak se vzbudila po zakroku a ptala se jak to dopadlo,tak na ni vyjeli že nijak protože je tlustá a oni se tam nedostali.Změnila doktora šla na IVF a hned z prvního pokusu mají Štěpánka a ještě mrazáčky.

kaculkadraculka
29. únor 2012

@evikj33 cože? no to si snad ani nemůžou dovolit toto říct? Suchárek nejsem, řekla bych tak akorát, než jsem otěhotněla se synem tak jsem měla 52 kg, a 63 kg jsem měla když jsem šla rodit - na sál .
Zkus si zjistit info od tvé gyndařky o tom drillingu.

dlabinecka
29. únor 2012

@evikj33 TAk já mam taky nadváhu, může to s tím být horší, ale taky nemusí. V uterý jsem nastoupila do špitálu, ve středu na zákrok, ve čtvrtek domů, ve čtvrtek mi doma nebylo do skoku, v pátek jsem byla v pohodě, v sobotu jsem pařila na zábavě, v pondělí jsem šla do práce, rychlovka, bez problémů. Opravdu dva dny po zákroku jsem o ničem nevěděla. Pak jsem MS nedostala, tak mi jí vyvolali, a za dva týdny jsem otěhotněla -bez potíží, bez prášků. Jinak k té tlouštce, v době zákroku jsem na svých 171cm měla cca 85kg, a nikdo neřekl ani slovo. Kamarádka, co na zákroku byla asi dva roky přede mnou, se stejným výsledkem -mimi do měsíce, má určitě přes 100kg a nikdo to neřešil...

dlabinecka
29. únor 2012

@kaculkadraculka Jsem a proto vás hrozně ráda přijdu povzbudit. Nechápu, že ten drilling nějaký doktor zavrhuje, funguje to -nejen na mě, vím o dost případech. Není to nic náročného, ani pro ženskou, ani pro doktora, takže za zkoušku to teda určitě stojí 😉

evikj33
29. únor 2012

@dlabinecka Jé holky,tak vám moc děkuju,jste mně trochu uklinily.Muj gyndr.to je kapitola sama pro sebe,ten toho ví možná meně než já.Ale 14.3.jdem do Caru,tak se jich na to poptám,popřípadě se domluvím zda by mi to udělali oni v Brně,protože té sestřenici se to stalo v Opavě na gyn.porodnickém a ja po zamlklem těhu v 11t tam mám taky špatné zkušenosti.Proto jsem nešla na laparku,ale na HSG.

dlabinecka
29. únor 2012

@evikj33 Tak změnit doktora. Mě původně doktoři řekli )ve Vrchlabí), že mám nejspíš tuhle diagnozu, ale jak je jejich zvykem, tak že jako nic, že to necháme na přírodě. Tak jsem se sbalila, našla dobrýho doktora, tak to začal hned řešit, a do půlroka, co jsem k němu přešla jsem měla Elišku v břiše 🙂