PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

jaspina
4. srp 2009

Holky můžu se zeptat co byla další varianta, když vám Clostil nezabral? Já ho beru teď, ale folíky jsou jen malé - tak teď mám vyšší dávku - ale zajímá mě, co se dá dělat potom..

mmmk
4. srp 2009

Ten metformin ma cenu jen u zenskych s nabehem na cukrovku. Kdyz mas cukr v poradku, je to zbytecnost. Ja verim, ze to s FSH vyjde.
Dneska dosla nejak rec i na IVF a doktor rikal, ze to domaci snazeni se stimulaci a IVF v Nemecku maji pravdepodobnost uplne stejnou. Tu se totiz nesmi vybirat nejlepe se vyvijejici embrya, ale jakakoli a zavadi se hned druhy den, zadne kultivace 😅 A jeden pokus tak 3tis. € 😅

jaspina
4. srp 2009

Tý jo - mmmk - tam na to pojišťovna nepřispívá? A proč nemůžou vybrat? Nějaké etické hledisko? 😕

mmmk
4. srp 2009

Jaspina, jo, pokud jste manzele, pojistovna prevezme polovicku nakladu (tri pokusy), celkova cena u nas by byla 6000€ za pokus, oni teda zaplati 3000€. V pripade nesezdanych paru je to horsi, to caluji uplne vsecko sami.
Vybirat embrya nesmi z nabozenskeho/etickeho hlediska a nejakych kecu o prirozenem vyberu 😀 Jako prirozeny vyber je uz prekrocen, kdyz se par rozhodne do IVF jit. Ze stejnych duvodu se nedela ani prodlouzena kultivace. Dneska rano v cekarne nejaka zenska fnukala, ze ji z 20 zmrazenych embryi neprezilo ani jedno 😅 Osobne si myslim, ze muj Dr. tu selekci dela, jen o tom nemluvi, protoze jak jinak vysvetlit, ze ma lepsi statistiky nez statni CAR ve stejnem meste.

surenka
4. srp 2009

3 tis. eur to je skoro jako u nás pro samoplátce, to není zrovna málo 😅

jaspi, další varianta jsou injekce s FSH (folikulostimulační hormon - Fostimon, Gonal, Puregon atd.), co se používá při IVF, ale jen v minimální dávce, aby se vytvořily jeden dva folíky, aspoň u mě to tak funguje. Problém asi je, že ne všechny CARy to využívají, spíš tě pomalu ale jistě tlačí do IVF, které je nákladnější (a pro ně myslím výhodnější 😒 )

jaspina
4. srp 2009

mmmk - taky si myslím, že když jako doktor vidí, že nějaké má prostě větší šanci, tak ho prostě použije 😉 Jako chápu, že se zakazují takové ty těhu testy, které zrovna ukáží pohlaví a že si pak nějaké ženské podle toho rozmýšlí jestli si dítě nechají nebo ne.. ale tohle? Přesně jak si to napsala -při IVF už se nelze dívat na nějaký přirozený výběr..prostě tam kde příroda nemůže, tak doktor pomůže. Příroda si mohla sama vybírat do IVF a když se jí nechtělo, tak už nemá nárok něco vybírat 🙂 😉

mmmk
4. srp 2009

Jaspi, prave proto si myslim, ze klidne jeste tomu dame rok a budeme stimulovat, jak Surenka pise - FSH na jeden dva foliky. Da se tak otehotnet, i kdyz to trva dyl. Znamym se to taky povedlo a on nemel spermio teda nic moc.

surenka
5. srp 2009

Tak mám sice plonkové HA období, ale slavím aspoň miniúspěchy jako: vlasy mám pěkné bez mytí 4 dny, pro mě je to fakt rekord (normálně jsem si je myla každý den a to jsem už večer byla ráda 😅 ), taky se mi neleskne pleť (ale akné mám pořád, na to bych potřebovala aspoň tak půl roku a to nechci 😝 ).
No a pak si po půl roce stoupnu na váhu a zjistím, že mám o tři kila navíc, sice jen 63, ale už je to znát. Ani se nedivím těm lidem, jak se jim špatně shazují kila, já nevím, jestli se mi aspoň ty tři povedou - chtěla bych teda pět na 58, to mi přišlo fajn, akorát že hodně dávno 😖 Už se teda vidím 🙄 Ale za ty moje kila může určitě PCO, jak jinak 😀 😉
Co ty mmmk, kolikátý jsi den? 😉 Doufám, že máš testy v záloze 😀 Já mám fakt prázdnou hlavu, jak už jsem psala - když jsem chtěla něco naládovat do fertility, zjistila jsem, že to vesele cpu do jiného měsíce a ještě se divím, že mi nesedí dny 😀

mmmk
5. srp 2009

Sur, v pohode, ja jsem dement dokonaly 😀 Podarilo se mi splest dny cyklu s datem, pritom cyklus nezacinal 1. v mesici, ale to mi nevadiloooo a ani me to neprekvapilo 😀 Testiky nachystany, jsem 42DC a ms nikde 😀 Kdyz se neobjevi, v patek krev.
Kdy mas v planu dalsi gonalovou jizdu?

surenka
5. srp 2009

Jaktože netestuješ? Každý den aspoň dvakrát, takhle ty čárky nepřivoláš 😀

surenka
5. srp 2009

Jedno gonalové pero se mi chladí v lednici od minula 😉 Podle pětiletek první dítě za rok, pak dovolená v Jugoslávii, za dva roky druhé dítě a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty jsem dostala záchvat a v hlavě si to rozplánovala následovně 😀 : příští týden registrace u nového obvodního gynekologa, podle domluvy na konci srpna prohlídku před HSG, kolem 10.9. - 15.9. HSG a pak podle výsledků IUI. A na to, že mám dovolenou, jsem dostala další záchvat aktivity a kolegyni v práci jsem vybrala dva semináře, na které se přihlásí (ta mě bude milovat 😀), vymyslela jsem si pro sebe studijní pobyt a vážně uvažuju o tom, že se přihlásím na zvýšení kvalifikace (akorát mě odrazuje dojíždění 3 hodiny do školy, je to trochu víc z ruky :-P )

surenka
5. srp 2009

Jestli to nebude tím, že ty jsi ve špatné diskusi - skákni si do Příznaků těsně po ovulaci a něco vydoluješ, aspoň jeden příznak dáš, to mi neříkej 😀 😉

Ale líbí se mi ta témata Snažíme se 4 měsíce a nic nebo Snažíme se od ledna 09 a nic 😀 Když si vzpomenu na sebe, jak jsem byla naivní, že otěhotním hurá už první měsíc po vysazení HA a místo toho jsem po 3 měsících skončila s diagnózou PCO 😀 No aspoň to byla rychlá diagnóza 😅

mmmk
6. srp 2009

Sur, ty jsi vazne agent 😀 😀 Tak ty priznaky mam - to je nedostavujici se menstruace, zravost a unava - tyto mam celorocne 😀 Dale me pak boli bradavky, to se tady daaa, co? 😀 Takze krom bliti a mimina mam vsecko 😀 😀 😀
Kolegyne te bude milovat, to verim 😀 Jo a do skoly jdu od rijna taky, na plny uvazek na univerzitu. Jako studovat, ne makat, tak se pridej tez, bude vic casu na vsugerovavani priznaku 😀 😎

A co zalozit jeste jedno tema - Snazime se dva dny a furt nic 🙄 😀 😀 😀

surenka
6. srp 2009

Hezky jsi dolovala příznaky - že by že by 😉 (chce se mi napsat ze by ze by, tak abys věděla proč - je to z vtipu a od té doby, co ho znám, to říkám 😎 Učitelka ukazuje dětem obrázek zebry a ptá se, co je to za zvířátko. A děti hádají - kůň, osel. Tak paní učitelka snaživě napovídá: zeb... zeb... A přihlásí se Pepíček (kdo jiný 😀) a říká: Ze by to byl Lenin? A od těch dob se u nás poťouchle říká ZE BY (TO BYL LENIN) 😀 To je legrační, že 🤐 No tak dost, ty zítra najdeš dvě, já načnu další plato a zůstanu tu sama 🙄 A kde vůbec zakotvila wiw?
A jak máš v plánu studovat, tak tím tuplem je najdeš, to už je osud 😀 Co budeš studovat? Já musím teprve vyplnit přihlášku a udělat přijímačky, takže mám na rozjímání skoro půl roku...
Nové téma ti schvaluju 😀 😉

surenka
6. srp 2009

Tak jsem dneska dala svou dávku emocí (kdybych nebrala HA, tak si myslím, že jsem zaručeně v tom, jak mě to vzalo 😀 teda, to mám za ty hrozné řeči, které vedu, jinak už bych v tom dávno byla, nemysli na to sur, nemysli 😀 🤐 ) Hrozně se mi ten seriál BBC líbí - Pýcha a předsudek - už jsem ho jednou měla půjčený z knihovny a teď ho mám svůj 😵 Asi si dám Darcyho na svou pcplochu (ale ne, nebudu dětinská - a nechám si tam Stinga 😀 ) To je děs, jak jsem tady sama, tak melu z cesty 😀 Kdy sem vůbec chodíš, to se nestydíš, v deset ráno, v takovou nekřesťanskou hodinu? 😀 😉

mmmk
7. srp 2009

Ahoj Sur, ja sem chodim dopoledne, bo mam prazdniny. Prace skoncila a ja cekam na zacatek skolniho roku a tuto skolu (informatiku) hodlam studovat s ditetem. Prave mam pocit, ze tim spis se povede 😀
Rano jsem byla na krvi, odpo mi zavolaji vysledek (to bude zas prekvaaaapko 😀) a napisu ti to prekvaaaaapko do IP, jo? 😀

Pychu a predsudek ja uplne miluju. Myslis to sestidilny zpracovani, jak tam hraje pana Darcyho muj oblibenec Collin Firth? 😵 😵 😵 Asi si to hned pustim 😀

Nenapadlo te, ze v tom muzes byt i skrz prasky? 😀 I takove zazraky se deji 😀

surenka
7. srp 2009

Tak kde je to překvapení? 😉 Doufám, že se můžu radovat (pamatuj, že plány se mají plnit na stodeset procent nejmíň 😉 😀)
No já mám taky dovolenou, a právě proto chodím až večer 😀 Ráno vstávám přesně - až se probudím 😀 Ale výmluvu mám, jsem sova, tak to mám všechno nějak opačně. Ty jsi s prací skončila kvůli škole? Já už jsem si odstudovala dost a navíc musím živit rodinu 😀 (s potkanama 😎 ), takže denní studium už prostě pro mě není. Jinak informatika je pro mě španělská vesnice, to tě obdivuju, já jsem spíš přes jazyky 😵
No jo, charismatický Colin - má úžasný hlas a parádní britský přízvuk 😵

mmmk
8. srp 2009

Surenko, ne v praci mi nedali dalsi smlouvu a mozna me vemou zpatky, hledam jinou praci, ale to v soucasne dobe neni uplne idealni a jelikoz mam toho uz plny kecky, vrham se do dalsiho studia. Bud to dotahnu do bakalare nebo to dotahnu k nejake dobre praci a skoly necham. Netrvam na tom. A na jazyky jsem spis taky, ale umim se premoct 😀
Collin je koren, z jeho anglictiny jsem taky vzdycky uplne v transu 😀

fetra
8. srp 2009

Ahoj holky,
mám taky PCO a trochu přispěji svojím příběhem.PCO mi zjistily hned na začátku ,když jsem po 4 měsících nemohla otěhotnět a měla problémy s menstruací. Lékař mě poslal do CAR kde mě hned stimulovaly clomhexalem, reagovala jsem krásně ale přesto neotěhotněla.Byla mi nabídnuta laparoskopie tzv.driling ovaríí a po tomto zákroku, kde zjistili že jsem v pořádku tak se hned první měsíc po laparoskopii zadařilo a mám doma půlroční holčičku, Takže to holky nevzdávejte a vyzkoušejte všechno,držím vám pěsti

mmmk
8. srp 2009

Fetro, to mas kliku, gratuluju 😵 Mne bohuzel nepomohla ani ta laparoskopie ☹

surenka
8. srp 2009

S tou prací je to na levačku všude, já jsem chtěla odcházet, ale zatím to odkládám, až bude lepší nálada ( výběr 😉 ) Jinak jsem zase pokročila a naprogramovala se: IUI říjen (nebo listopad nebo prosinec) a zadaří se (prostě to tak bude 😎 no a jestli ne, budu muset vymyslet další pětiletku 😀 )
Mmmk, jestli máš ráda Jane Austen, tak se podívej na Persuasion (dneska jsem se koukala teprv podruhé 😀 ), v češtině je to knížka Anne Elliotová nebo Přemlouvání. Musím říct, že je to dost uvěřitelné zpracování, opravdové, žádný hollywoodský styl. Celou dobu koukám se zatajeným dechem, a i když vím (těch posledních deset minut), že to dobře skončí, tak mám pořád na krajíčku a bojím se, že to nedopadne 😅 Když jsem se o tom bavila se sestrou, tak to na ni působilo úplně stejně, takže na tom asi něco bude 😎 Je to tady tohle http://www.imdb.com/title/tt0844330/

mmmk
9. srp 2009

Ahoj Surenko, ty jo, to vypada dobre, hned to nekde poridim 🙂 A programujes se spravne, asi to taky zkusim. A kdyz ne pujde, snad me to nauci ve skole (na informatice se prece programovani uci, ne? 😀). Kolik mas jeste te HA brat?

surenka
9. srp 2009

Zbývá mi dobrat plato, ale nechám si napsat další ještě do září, abych pak u HSG nebyla omezená (dělá se to v první půlce cyklu, no jako všechno, a takhle by to bylo jedno). Ale vůbec mi to nevadí, dost mi to pomáhá a i když chodím sem, tak se porád neřeším (jako předtím 😒 ). Ještě si musím objednat katetr a zaregistrovat se, mám teda před sebou velké úkoly 😀
Teda ne že bych byla nějaký expert na Jane Austen, ale mám všechny její knížky a viděla jsem různé zpracování, líbí se mi prostě klasická anglická literatura, taky proto jsem to studovala 🙂

mmmk
9. srp 2009

To jsou skutecne velike plany do budoucna, to bych taky jeste tak na platicko dve HA videla 😀 HSG je jen takova ta kamera nebo je to cely ten profuk/pruplach vejcovodu?
Jo, ja od Austen taky cetla vicero knih, ale tuhle teda ne. Hned zitra se vydam po stopach Persuation 😀 Aspon budu persuate myho doktora 😀

surenka
9. srp 2009

No nevím, to persuasion je právě dost negativní, neboť: žena má mít pevný charakter a jen tak neměnit svůj názor 😀 Ale svůj názory ty máš, to ty máš 😀 😉
HSG je rentgen (s rentgenovou tekutinou v děloze a vejcovodech), právě proto ten katetr. Normálně se používají nějaké americké kleště, ale katetr je příjemnější (aspoň to říká doktor, no musím mu věřit 😅 )

mmmk
9. srp 2009

Jo? Kam si to ten doktor zavadel, ze to tak vi? 😀 Zas ze mne ten cynismus jen kape 😀 😎

surenka
9. srp 2009

Co já vím, já se o soukromí svých lékařů nezajímám 😀 Ale ten katetr je něco podobného, co se používá při IUI, tak snad ví, o čem mluví. Při IUI nikdo bolestí neomdlívá (nebo snad jo? 😅 doufám, že ne 😉 )

mmmk
10. srp 2009

Mne teda IUI nedelali, takze nevim, ale takove cevkovani mocaku, to je lahoda 😀 😎

surenka
10. srp 2009

Já jsem byla na IUI pětkrát, je to stejné jako normální prohlídka... Cévkování si teda nedovedu dost dobře představit, příjemné to určitě nebude 😅 Zato jsem zkusila bronchoskopii a když si vzpomenu, jak jsem si v ordinaci četla vedlejší účinky a co všechno se mi může stát 😅 (a ještě s mým souhlasem 🤐 ) A stejně jsem na to šla sama bez doprovodu a domů jsem odešla pěšky, takže nějaké HSG mě hned tak nerozhodí 😀 (já vím, hrdinka jako vždy a pak noc předtím neusnu 😀 😉 )

mmmk
10. srp 2009

Tak me delali gastroskopii (ten slauch do zaludku, ne tenkou hadicku, ale slauch) a cevkovani a jine hadicky ani katetry jsem si do sebe strkat nedala 😀

Kolik je maximum tech IUI rocne?