PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

beruskaveruska
10. únor 2009

ahoj i já mám na vás milé clostilky prosbu. mám začít s clostilem,ale dr. mi řekl, že se bere bud od 3 nebo 5 dne. takže nevím co je lepší PCO nemám. No a pak mám k tomu pregnyl, ale ted první měsíc bude naslepo cca 12DC neb není možnost se dostat na UZV. Dneska jsem DC. MS přišla v noci. díky moc za rady 🙂

bosorkajarka
10. únor 2009

Ahoj tak jsem si vas po delsi dobe zas precetla nejak ted nestiham. ☹
sysysy clomifen je starsi verze clostylbegitu, ktera se uz nevyrabi.
Beruskaveruska ja jsem brala clostyl od 5DC ale nektere holky ho berou od 3DC takze je asi na tebe kdy zacnes. A jestli prisla MS v noci tak dnes ses 1DC.
lenickan co se tyce femigardu tak ho piju s nejakyma prestavkama uz skoro rok ale tezko rict jestli zabral protoze ovulu ani MS porad spontane nema. A jeste neco bavila jsem se o nem s dr z caru a ta mi rikala ze jsou tam fytohormony, ktere muzou byt docela silne a ze je potreba s bylinkama opatrne protoze muzou kde co i rozhazet jo a jeste ze by mel tvuj gyndr. vedet ze beres bylinky a jake beres. 😉
To jsem zas napsala liebesbrief 😀

beruskaveruska
10. únor 2009

ahoj bosorkojako díky moc ra radu, ale opět nejsem moc moudrá 😀 tak uvidím no mám ještě dva dny na rozmyšlenou 😀 asi je to vážně jedno kdy začnu, když mi dr. nedal žádný příkaz od kdy do kdy.

Vám držím palce aby se brzo zadařilo 🙂

lenickan
autor
10. únor 2009

Sysy: comifen citrát je účinná látka - je v costilbegytu i v bývalém clomhexalu🙂 účinnost by měla být stejná

lenickan
autor
10. únor 2009

mmk a amal nehádejte se! Vždyt je to jedno jestli ovulace byla nebo ne! Mám mrchu v divném termínu v jakém jsem ji v životě neměla. Nápad Amal je super, a má pravdu, že můžu zkusit v mezi čase znovu clostil a dneska si jdu amal pro prášky budu brát 3x1 a půjdu i na UTZ. Akorát pořád nevím kolikátý den se objednat🙂
Ty injekce jsou tady taky možné si vyžádat - nejsme v republice krále klacka, spíše se tu staví do roviny pravděpodobnost otěhotnění ve spontánním cyklu vs. náklady na léčbu a co je nejpodstatnější případné vedlejší účinky. Proto se tu při injekční stimulaci provádí zpravidla i IUI, ale pokud to nechceš stačí říct. Já tak byla s mojí gyndr. domluvená, ale nakonec dám přednost někomu kdo má hormony v ruce dnes a denně.

S IVF také bojuji a mmk to ví, ale rozhodně ho absolutně nezatracuju - zdraví, tělo a nervy mám jen jedny. Někdo na IVF utíká po roce snažení - což je šíleně brzy, nesouhlasím s tím, ale je to jen a jen názor a svobodná vůle té které snažilky🙂

Stejně tak jako názor na mou ovu neovu🙂
Ptala jsem se doktorky zda mohl být folík ten 9D už prasknutý a ona řekla, že je to možné ale málo pravděpodobné - každý cyklus s clostilem je jiný.

A já opět doufám že tentokrát zabere🙂 Budu Tě amal informovat🙂)))

lenickan
autor
10. únor 2009

amal a ty jsi měla pregnyl? Ted tedy čekáš zda se zadařilo nebo ne?
To jsem napnutá🙂
Největší strach mám z toho, že až z nás ty vajíčka vydolujou tak bude trvat ještě třeba 6 cyklů nebo i víc než se oplodní🙂)) ale snad ne vid?

Pochválila mne mojžíška prý mám kostrč úplně rovně, takže po fyzické stránce by tomu němělo nic bránit. Tak si cvičím a cvičím a 1x za 14 dní jdu za ní ona mne promačka🙂 napraví a já si tam těch 60min hezky relaxuju🙂
Musím říci, že mi to pomohlo na krční páteř...
Kde jste holky🙂))
Amal půjdeš na sraz apolinářek?

amallie
10. únor 2009

Leni: tak ať zabere!

být tebou se na utz objednám třeba už 8DC a měřím teplotu. Pak půjdeš znova, to za to stojí!

Jojo, měla jsem pregnyl teď v pátek, takže čekám, co se stane. Teplotu mám vysokou, ale ten pregnyl vyprchá prý tak za 12 dní, takže teď se cejtím jako těhulka 😉 šíleně žeru 😀

na sraz zatím nepůjdu, protože budu pryč a taky, ještě jsem u apoli nebyla, tak uvidím, tam už jsou holky po ivf a i několika, já jsem zatím na začátku a doufám, že k tomu nedojde!

budu tu později, bežím do práce, papa

lenickan
autor
10. únor 2009

amal: děkuji moc🙂 Tobě držím moc palečky, jojo Řežábek to tam píše že pregnyl je HCG a několik dní poté jsou těhu testíky pozitivní, tak dej pak vědět pocity🙂))))))

S tím srazem máš pravdu, já půjdu taky asi až na ten další... 🙂

hypo
10. únor 2009

ahojky, tak jsem se vratila od dr. pichli mi agolutin a ted cekam na MS dnes jsem 45 DC a za mesic pred dalsi MS se mam objednat na UTZ zda nemam cystu.........

mmmk
10. únor 2009

Omyl, Clomifen se stale vyrabi, jen se nedistibuuje v CR. Je to totez jako Clomhexal a Clostibegyt 😉

Amallie, injekce mam od 2.DC do ovulace. Jsem sledovana od 11.DC utz, dalsi kontroly urcuje lekar. Takze si to picham tak dlouho, dokud nenaroste folikul. Kdyz tam je nejaky nad 20 mm, necha mi vzit krev a jak mi sestra vola vysledky, rekne mi, kdy si mam pichnout pregnyl. Taky doktor rikal, ze nad 30 mm je to uz cysta a jakoby prezraly a oplodneni schopne vajicko z toho nebude. Kdyz je spravne velky folik (max. 2), pichnu si pregnyl (5000IU) a za tyden dalsich 5000IU na udrzeni. Proto je dulezite to hlidat a sledovat. Takze je pochopitelne, ze do toho asi obycejny gynekolog nepujde.
Pro mne tato lecba draha neni. Za jednu ampulku (potrebuju na cyklus minimalne 2) doplacim 5€ + 5€ doplatek za utrogestan a dalsich 5€ za pregnyl (tam jsou ale 3x5000IU, proto neni treba pokazde).

lenickan
autor
10. únor 2009

hypo tak budu držet palečky snad tam nebude. Budeš tento cyklus (nový) nějak stimulovat nebo jen čekat?

hypo
10. únor 2009

jen cekat bez prasku, takze si 100% za mesic zopakuju agolutin, protoze to opet nedostanu 🙂
jelikoz mi cykly i s clostikem jsou tak na cca 40 DC tak mam v planu se objednat tak kolem 30 DC na utz a pokud postup nebude nejaky jiny a budu muset dostat opet MS tak si rovnou reknu o agolutin 🙂

lenickan
autor
10. únor 2009

hypo a jdeš někam do CAR? Proč ti nedali i utroš?
Když jsi měla clostil a potvrzenou ovu tak to jsi měla MS dříve ne?

mmmk
10. únor 2009

Hypo, ted jsi tam cystu mela? Proc nejdes na utz hned po MS? To je divne 😅

hypo
10. únor 2009

ja chodim co caru..... a MS jsem i s potvrzenou ovu a clostikem dostala vzdy kolem 40 DC, dr. rikala ze je u me vse opozdene, dlouho trva nez se nastartuju 🙂

mmmk
10. únor 2009

Jo, ale proc to s tou cystou tak dlouho odkladaji? 😕

lenickan
autor
10. únor 2009

hypo a ovulku jsi měla kolikátý den? Je právě zvláští většinou u PCO je poovulační fáze standardně dlouhá ne?
Myslím hypo, že chtějí dát tělu oraz. Tak tě chtějí vidět až při dalším cyklu?

mmmk
10. únor 2009

To jsem to spatne pochopila, ze ten folik nepraskl, ted je z neho cysta a tudiz ovulka neprobehla??? 😕

lenickan
autor
10. únor 2009

prostě PCO je nevyzpytatelnej neřád🙂 podívej já normálně 47DC a ted? 19DC kdo se v tom má vyznat...?

mmmk
10. únor 2009

Leni, to je ale proste jeden z priznaku PCO - nepravidelne cykly 😅 Ja to tak pred HA mivala taky - po 4 meisich, pak po dvou tydnech, potom pul roku nic 🙄

lenickan
autor
10. únor 2009

hmm tak to já měla vždy pravidelně - dlouhé 40-47DC... nikdy výkyv, že by to bylo kratší

mmmk
10. únor 2009

Jo, ale vem si, ze clomikem a utrosem se narusi nejaka ta hormonalni rovnovaha 😅 To se pak muze stat. Sliznice ti sice naroste krasna, ale kdyz neni ovu, nema na co cekat vlastne ☹

sysysy
10. únor 2009

Holky, ještě prosím o info, kolik stojí 1 balení Clostilbegytu. Zítra si ho nechám napsat na 3 měsíce, tak ať vím o kolik mám pumpnout prasátko 🙂
A pak ještě dotaz, kolik cyklů za sebou se může Clostilbegyt užívat, pokud teda zabírá...

lenickan
autor
10. únor 2009

sysy: clostil je lainej, pokud se něco doplácí tak jen pár korun.Drahé jsou injekční stimulanty🙂

lenickan
autor
10. únor 2009

sysy: Řežábek uvádí až 6 cyklů pak přestávka a může se pokračovat... většinou předepisují na 3M pak dají tělu 2 měsíce pauzu a můžeš znova🙂

wiwian
10. únor 2009

ahojky holky
tak koukám , že jste se rozjely 😀
ja sem ted na clostilu 1-1-1 tak uvidím co bude 14 den na UTZ pujdu az tak pozdě dřív to nemá smysl a ani to dřiv nestíhám no a pokud nic, tak musím ukecat injekce bez IUI

leni teda to musel byt dobry sok 19 DC MS potvora necekana, kdyz ma dojit tak se ji nechce a ted takto

mozná zkusím jeste po clostilu pauzu s HA 😅 😕

mmmk
10. únor 2009

Sysy, clomhexal je levnejsi nez clostilbegyt. Ale jsou to celkove levne leky. Pry kdyz to nezabere 6 cyklu, nema smysl v teto terapii dal pokracovat. Takze si myslim, ze tech 6 je maximum.

lenickan
autor
10. únor 2009

wiw: já jdu ted taky od zítra na 1-1-1 a UTZ kontrola... pak jdu do CAR ale myslím že varianty budou totožné jako ty, bud rovnou injekce bez IUI nebo pauza s HA a následná stimulace🙂

lenickan
autor
10. únor 2009

mmk: clomhexal už se nevyrábí...

lenickan
autor
10. únor 2009

sys: pokud by ti clostil zabíral a ty neotěhotněla dříve jak v 6ti cyklech stimulace tak můžeš po pauze dál pokračovat... ale určitě by ti lékař doporučil🙂