PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

surenka
12. únor 2009

Tak vidím, že je tu všude trochu jinak - co vím, tak pregnyl se u nás píchá do svalu; sestřička mě dokonce donutila si pro jistotu lehnout a i tak jsem měla co dělat, abych to rozchodila... Já nevím, jak kdo, ale já mám na břiše místo svalu kožní řasu (haha, jemně řečeno 😀 ), takže do břicha ani náhodou 😅 A píchám podle ultrazvuku, záleží na tom, jak je folikl velký, většinou tak na druhý den, ale krev mi nikdo nebere...
Schválně jsem se dívala, tak fakt se p. může píchat těsně pod kůži, tak to nevím, bolestí bych to srovnala s agolutinem a ten když se špatně píchne, tak to stojí za to 😝 asi fakt jak od koně 😒

mmmk
12. únor 2009

Tak agolutin se i tu picha do svalu. Ale vzdycky vemu za vdek utrogestanem nebo necim silnejsim, ale jako prasky. On mi doktor rikal, ze je to vlastne stejne, jestli dojde MS 10 dni od agolutinu nebo 3 dny po vysazeni 7-denniho uzivani utrogestanu. Tak beru utros jako mensi zlo 😝 Nenavidim, jak jsem od nej vzdycky olepena, ale lepsi nez si nesednout 😀

surenka
12. únor 2009

Mě pan doktor říká, že po utrogestanu je to pseudo MS, abych si třeba náhodou nemyslela, že mám tu pravou 😀 😅 Utrogestan polykám, ptala jsem se na to a o zavádění mi neříkal nic, jen mám pocit, že když se prokáže těhu, tak se spíš zavádí, je myslím účinnější, ale asi záleží na centru a na mě účinkuje i tak. Jinak já mám po něm závratě, takže ho beru tak, abych ho zaspala a dá se to...

mmmk
12. únor 2009

Tak ja dostala takovy papir k utrosi poprve, proc je lepsi to zavadet, tak ho zavadim. Tim nezatezujes telo (jatra, zaludek), kdyz to zavadis. Taky po nem byvam ospala, proto zavadim dva na noc a to se potom spinka 😀
Myslis, ze po agolutinu neni pseudo MS??? To je vsecko progesteron. Stejne jako duphaston a provera. Skutecna MS je vlastne jen po ovulaci.

surenka
12. únor 2009

Jj, všechny moje MS jsou pseudo 😀 Vyzkoušela jsem je všechny, i tu proveru kdysi dávno... Ráda bych zažila nějakou nepseudo - už to by byl úspěch 😉

lenickan
autor
13. únor 2009

Krásné ráno holky, jsem ráda, že se nám diskuze rozjíždí🙂
Suretko ahoj, nerada slyším, že dávky 5clostilů + metformin nezabraly. Já taky beru metformin (ač nemám zvýšený testosteron) a clostil 3tbl./den.
Minulý cyklus jsem měla 2tbl./den a 9DC a 12DC tam gyndr. nic neviděla, jen sliznici 10mm kterou chválila. A pozor 19DC přišla normální - ne ta pseudo mrcha a měla grády🙂
Tak nevím co to bylo za skrat když většinou mám ms tak 47DC a nebo s utrošem na čas dle dávkování.

26.2 jdu k Apoli tak doufám, že tam na mne už vytáhne injekce🙂

mmmk
13. únor 2009

Leni, tou pseudo (ze spadu, jen odlouceni sliznice) jsme se Surinkou myslely takovou, kdy nebyla ovulace, coz si myslim, ze u tebe nebyla. Meris teploty?

wiwian
13. únor 2009

dobre ranko
vítam novou tvar :o) surenka a jak je to s placenim toho gonalu ? dali ti na vyber mezi gonalem a puregonem ? musí se ta stimulace vést pod hlavičkou iui?

lenickan
autor
13. únor 2009

holky a co je lepší gonal nebo puregon?
myslím, že by se měla vést pod hlavičkou IUI, dle mých informací. Doktor pak může uvést, že k IUI nedošlo z důvodu nemoci, nebo cokoliv.

lenickan
autor
13. únor 2009

Tento cyklus budu měřit🙂
mmk s tou ovulkou je to otázka. Nekloním se ani k jednomu, jen mi prostě přijde divný, že by se sliznice takhle rychle sama odloučila. Vždy jsem jí měla třeba 8mm 9mm apod. a mrcha přišla až 47 apod.

Prostě sama nevím🙂

mmmk
13. únor 2009

Leni, jenze porad jsi na nejakych hormonech, takze proste toho telo melo dost. Kdyz jsem brala HA, tak se mi asi 2x u ruznych znacek stalo, ze jsem to dostala v polovine platicka. Proste telo protestuje, asi bych to nepripisovala ovulaci.

lenickan
autor
13. únor 2009

No nevím, uvidíme🙂 jak se to bude vyvíjet dál🙂

lenickan
autor
13. únor 2009

Každopádne zobu 3tabletky denně a zatím mi nic není - teda vedlejší příznaky... tak to jsem ráda...
pří 1/2 jsem byla totálně vyřízená

mmmk
13. únor 2009

Vsak to je podle me o tom, jak si to telo zvykne. Mne pri prvnim kole injekci nebylo taky moc dobre. Ne jako ze by mi bylo vylozene zle od zaludku, ale byla jsem takova jakasi protivna a spala bych uz v 6 vecer, ted uz o tom ani nevim 🙂

lenickan
autor
13. únor 2009

já si nemyslím, že by si mé tělo zvyklo. Jelikož první 3M léčbu jsem měla prosinec07, leden + únor 08 a tehdy mi bylo šíleně.
Myslím, že je to spíše tím dávkováním. Jelikož 1/2 mi dokázala snížit přirozenou hladinu FSH ale nedokázala nastartovat mozek, aby začal produkovat a produkovat🙂
Takže jsem byla vlastně v přechodu

mmmk
13. únor 2009

Ja bych prave rekla, ze pri vyssi davce uz telo vi, co ma delat. Ty hormony nemaji startovat hypofyzu, ty maji rozbehnout funkci tech organu, ktere podlehaji hormonalnimu rizeni.

lenickan
autor
13. únor 2009

mmmk clomifen citrát (clostil, clomhexal) právě stimulují hypofýzu aby tvořila vlastní FSH. Injekce už jsou přímo FSH který stimuluje vaječník už ne hypofýzu

mmmk
13. únor 2009

V tom pripade mi prijdou injekce jako mensi zlo 😅

lenickan
autor
13. únor 2009

proto prostě injekce zaberou fakt na každýho (je jedno v jakých dávkách) ale neznám nikoho na koho by prostě nezabral ani dlouhý ani krátký protokol opakovaně...

V tom je problém clomhexalu, vysvětloval mi to doktor a přijde mi to logické. Prostě při clomifenu hypofýza vytvoří "vlastní" FSH.

Injekční stimulace už je přímo uměle vytvořené (nebo kdoví jak - prý z moči) FSH🙂))

Nevím co je lepší - každopádně je to šetrnější k tělu a na většinu žen to zabírá... - jak uvádí MUDr. Řežábek na své poradně.

lenickan
autor
13. únor 2009

clomhexal je šetrnější

lenickan
autor
13. únor 2009

jsem fakt zvědavá zda tento cyklus zabere nebo ne🙂 ale už se nestresuju... vidím spásu v CARu🙂

mmmk
13. únor 2009

Leni, tak ja bohuzel i znam zenske, ktere musely IVF podstoupit s vajickem darkyne, protoze se jim vajicka nevytvorily fakt po nicem. Znam dve takove ze sveho okoli.

lenickan
autor
13. únor 2009

no ale to měly špatnej vaječník, nebo už byl vyčerpán ne?

wiwian
13. únor 2009

ahojky ja už nemuzu hlava nespolupracuje a prace prestava bavit :o(

wiwian
13. únor 2009

leni teplotu měřím pak můžeme porovnávat :o)) už se těším až mi jednou ff vyznačí ovu, v jednom cyklu mi ji teda vyznačil, ale pak jak sem zadavala teploty tak si to zas rozmyslel 😝

wiwian
13. únor 2009

ja sem četla že hormony jsou různé čistoty a při pco by se měly používat ty nej, ale už nevím proč 😝 😅 prostě hlava už ma vikend

lenickan
autor
13. únor 2009

wiw tak už nepracuj🙂)))
mne jí vyznačil 33DC ukaž grafík? Jaký jsi DC?

wiwian
13. únor 2009

mmmk no tak snad se dobereme k vlastnim vajičkum 😉

wiwian
13. únor 2009

lenicka ale ja musim :o( menim praci tak musim dodelat resty co tu zbyly a jsou to vetsinou hnusy hnusů 😀

mmmk
13. únor 2009

Prave ta jedna mi o tom povidala, ale ona ma jen ucnak, takze nejaka biologie sla vzdycky mimo ni (tim ji nezatracuji, jen omlouvam jeji neznalost) a ona rikala, ze se ji asi 2x udelal folikul, ale nebylo v nem vajicko (jestli to je takto mozne) a pak uz nikdy nic. Pritom taky rikala, ze vzdycky pravidelne menstruovala atd. a kdyz se zacali snazit o dite, bylo ji asi 24.
A ta druha jedno dite mela v 20 a dalsi chtela ve 30 a museli mit vajicko darkyne. Nicmene se z jednoho zavedenyho vajicka dockali jednovajecnych dvojcatek 🙂 Tam vubec netusim, co je za duvod, kdyz jedno dite ma. Zda se mi divny, aby se vajecniky vycerpaly. Ona tvrdi, ze to z toho, ze od porodu brala 10 let v kuse HA, coz se mi teda nejak nezda.