PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

surenka
23. bře 2009

Zuz, tak to se mi zdá krásné, myslím, že to doroste v každém případě - já jsem měla 12DC folikl 16 mm a sliznici 8 mm a to se stimulací gonalem 😎
Jinak ta kniha by mě taky zajímala 😉

spagatice
23. bře 2009

Holky já tu knihu mám a je to psané dost odborně.

zuzuza
23. bře 2009

Aha, takže si ji nemám kupovat? nic pro laika se tam nedovím?

spagatice
23. bře 2009

Já mám tu knížku, kterou napsal Cibula, Stárka a Vrbíková. No a vlastně jsem si akorát potvrdila všechno co už jsem věděla tady z koníka. Řekla bych, že pro laika je tak 10 % z té knížky. Jediná věc, o které jsem nevěděla, že PCO mají i muži 😀

wiwian
28. bře 2009

ahojky tak tu knížku jsem taky chtěla, ale asi si ji teda nekoupím když tam není nic zajímavého

jinak příští cyklus jdu do FSH tak uvidím jak to bude zabírat

zuzuza
28. bře 2009

Wiw ahoj!!!!!!

mmmk
4. čer 2009

Zuz, Wiw, Sur, kde jste?

atomix
11. čer 2009

Holky, slyšely jste, že Clostil kazí děložní sliznici, tak proto se může mimčo neuchytit?

mmmk
16. čer 2009

Tobe evidentne nic nezkazil 😉

atomix
18. čer 2009

Ale jo kazil, v cyklech s clostilem jsem se dostala vzdy jen ke 20 jednotkam HcG a konec. Ted se nam snad zadarilo mimo stimulovany cyklus. A jeste jsem pila caj na delozni sliznici jak o zivot.

mmmk
21. čer 2009

Atomix, sorry, ale tohle je off topic, nam zadne clostil nezabral. A nikoli, tak, ze bychom neotehotnely, ale proste nam po tom nenrostl ani jediny folik. Hypo byla na IVF, Lenicka mela uspech s injekcemi. Takze nejaka sliznice jde mimo nas 🙂 Mimochodem clostil ji nekazi, on jen nepodporuje jeji rust 😉 Proto se pri injekcich dostava po ovulaci utrogestan 😉

kkamca
23. čer 2009

tak si vás pročtu

kkamca
23. čer 2009

MMMK můžeš mi nějak vysvětlit ten pojem PCO

mmmk
28. čer 2009

Kami, myslim, ze jsem ti to vysvetlila v clostilove diskuzi. Ale klidne se ptej dal. Ja sem jen tak moc nechodim 😀 Ale snad se povede tuhle relativne plodnou diskuzi vzkrisit 🙂

kkamca
28. čer 2009

😀 mmmk:jo vše už bylo vysvětleno na clostilkách..

surenka
1. srp 2009

Koukám, že se tady vesele těhotní, jako kdyby PCO ani neexistovalo 🙂 Všem gratuluju, možná kdybych tady věrně vydržela, třeba by na mě to štěstí taky padlo (jak známo, štěstí sedá na kde co 😀 ) Nějak jsem neměla chuť psát, žádná změna, jsem na tom pořád stejně... Tak zdravím mmmk a wiw 😉

mmmk
2. srp 2009

Sur, ja taky 😀 Tak budem tedkom verne chodit, snazilkovat, testikovat a pak i tehulkovat, co? 😀

surenka
2. srp 2009

No já vím, že je to moje chyba - místo toho abych si nakoupila hromadu těhutestů, tak já chytrá si nechám napsat HA 😀 Ale za to stejně můžeš ty, nějak mě ten tvůj nápad s HA nahlodal a tak jsem si v červnu po neúspěšném třetím IUI nechala místo Utrog dát HA... A musím říct, že je to to nejlepší, co jsem pro sebe mohla udělat - jsem v klidu, nepozoruju se, neřeším se, jen si užívám prázdné hlavy 😉 Kromě toho se mi aspoň trochu zlepšily vlasy a pleť, stačí mi málo (ale chci ještě víc 😀 ) O to horší asi bude zase návrat do PCOreality, ale co už 😅

mmmk
2. srp 2009

Jj, ja mela tentokrat, nevim proc, extra dlouhy cyklus - 39.DC, 12 DPO, test cisty jako lilie - mam jeste doufat? 😀 😀 Dlabu na doufani, pozitri jdu na krev a pohovor s doktorem o dalsi lecbe. Mam nejake zlepsovaci navrhy.

Sur, mi vysvetli, jak snazilka jako ty si muze nechat napsat HA 😀 😀 Prece stacilo na to nemyslet, ne? 😀

surenka
2. srp 2009

Já jsem totiž to snažení s HA posunula na vyšší úroveň - doufala jsem, že když jednou zapomenu tabletku (to se mi podařilo - nemyslela jsem na to 😀 ), tak že otěhotním a ono nic, to mě teda překvapilo 😀

A jaké máš zlepšovací návrhy? Já jsem dr. tak nějak lehce nakukala nějaké další tři IUI a IVF v roce 2010, a pak jsem se doma tloukla do hlavy, protože do IVF jít nechci a řekla jsem to jen proto, aby viděl, že jsem se někam posunula... No posunula - směrem k antikoncepci 😀 A nejhorší je, že mé líné a horší já mi nakukává: nech to tak, proč se snažit, neomezuješ se, vyspíš se, máš plány, a pak si představím, že bych byla doopravdy těhotná a rozum jde do háje 😀

mmmk
2. srp 2009

Mam v planu zmenit kapanek lecbu - jakoze kombinaci clostilu a injekci a hcg pichnout v momente 20mm foliku, druhy den zas a treti den zas, ale uz v polovicni davce. Tak doufam, ze pozitri na to doktora ukecam 🙂 My mame jeste minimalne 7 ovulaci, nez zacneme uvazovat o IVF 😅 Ale se mi nechce.

surenka
2. srp 2009

Aha, a v čem je rozdíl mezi injekcema a clostilem s injekcema a pak třikrát pregnyl místo jednou? O tom jsi někde četla? 😉 Jestli je tam 100% úspěšnost, tak do toho jdu 😀 😉

mmmk
3. srp 2009

O te uspesnosti ti pak podam report 😀 Po kombinaci clostilu a injekci jsou pry lepsi folikuly a vic hcg je na praskani foliku a na podporeni ovulace. Ta davka hcg musi byt vetsi nez fsh, cim vyssi, tim lepsi 🙂
Jinak letosni skore ovulaci a tehotenstvi je zatim 5:0 😠 😀

surenka
3. srp 2009

Moje skóre je letos teda bídné - 2:0 🙄 Ale za to si můžu sama, kdybych byla víc akční a "co bych pro mimíska neudělala" 😀 , byla bych na tom líp...

Já zatím zůstanu u FSH (teda záleží na pojišťovně 😒 ), evidentně na mě zabíralo i množství hcg, minule to vypadalo úplně úžasně - doktorka, co mi dělala IUI, byla pomalu nadšenější než já, bylo to od ní milé 🙂 Akorát že teď mám před sebou HSG, měla bych si pořídit katetr (který je prý příjemnější, ale musím si ho platit) a objednat se, ale nechávám to až na září...

zuzuza
3. srp 2009

Ahoj holky, MMMK nazdárek, jak se máte? My jsme už 16. tt a asi budeme kluk.

Jinak clostil na mě nezabíral tak jak měla sliznici mě otřesně snižoval tak na 4 mm 14. dc a tak podobně, to byl děs a to jsem jich brala třeba 5 denně....

mmmk
3. srp 2009

Sur, to je neprijemny, ja byla teda "jen" na laparce. Zitra skripnu doktora a vymamim z neho nejaky novy napad 😀 Nejakou letni terapii 😀

Zuzi, to je super 😵 A proc to nemas nastaveny v pasu, at vime, kolikat tt jsi? 😕

surenka
3. srp 2009

Zuzu, gratuluju 😵 Tak vidím, že se určitě taky dočkám, když si počkám (a že já umím čekat 😀 )

Letní terapii 😎 Tu si umím naordinovat sama, já bych potřebovala ÚSPĚŠNOU terapii 😀 Jinak HSG je pro mě menší zlo než laparoskopie, nemocnice moc nemusím a když je to jen ambulantní, beru to za jakoukoliv cenu/bolest 😅

surenka
3. srp 2009

Ale možná kdybych si koupila tu knížku, o které psala spagatice, tak mi taky svítí v pase tt 😀 Třeba je to nakažlivé přes knížky a to bych teda úspěšná byla, jen na dovolené jsem si koupila 4 a ještě mám nějaké vyhlédnuté (pravda, o PCO teda nejsou 😕 😉

Mmmk, doufám, že se o ty nápady se mnou hezky podělíš a já to pak budu zkoušet na svého dr. (no když mi u něj prošla HA, tak už mi snad odkýve všechno 😀 ) Já se tady směju, ale večer před HSG rozhodně plná humoru nebudu 😅

mmmk
4. srp 2009

Surenko, bylo mi prave receno, ze mam kvalitni foliky po puregonu, tak neni treba zatezovat telo clomifenem, ktery mi nezabral 😅 Jen mi zvysil davku hcg na 10tis. jednotek 😅 Takze zadna letni terapie, jen si uziju tehotenske priznaky po pregnylu ve dvojnasobne davce 😀
Minuly cyklus mi bylo po hcg silene blbe, precitlivelost na pachy a to jsem si teda tech tehotnych 14 dni uzila 😀

Musi to byt knizka? Nestacila brozurka o PCO dneska rano u doktora? 😀 Nedozvedela jsem se tam vubec nic noveho. Jmenovalo se to PCO jeste neznamena ztratu nadeje na prirozene poceti 😀

surenka
4. srp 2009

Dr. určitě ví, co dělá 😉 Já mívám 10 tis. jednotek hcg pokaždé, naštěstí na mě nějak extra nepůsobí, jen mám citlivá prsa, ale to mívám i s utrogestanem. Jediné, co jsem snášela hodně špatně, byl metformin, když jsem ho začala brát znovu po nějaké pauze (prostě jsem ho vysadila, protože za takovou cenu prostě léky brát nebudu, navíc když mám dobrý cukr; a co mám FSH, tak mi ho dr. už stejně nepředepisuje ).

Jsou to břídilové, s nějakýma PCObrožurkama na nás 😀