PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

mmmk
26. únor 2009

Suri, tak to jsem moc rada, ze me nekamenujes 😉 Nejsem karieristka, ale v tehle praci bych dostala po trech mesicich neomezenou smlouvu a byla bych tam prakticky nenahraditelna (znalosti prostredi, jazyku, systemu atd.) a tim bych ziskala super pozici. Pozdeji bych samozrejme na materskou mohla a to bych se pak mohla treba po roce i driv vratit na castecny uvazek do prace. Proto to beru jako obrovskou sanci. Tohle je snad prvni cyklus, kdy je mi uplne jedno, jak to dopadne 😅
Vidis, jak byla rozhodnuta mit dite ve 26 (narozky mam v prosinci), tak mam nejvyssi cas 😀

wiwian
26. únor 2009

ahojky spolutehule 😀
no ja mam radost z ovulace a hlavne ze bych mela sva vysnena dvojcata kdyz tam byly 2 folikly, takže ještě aspoň 10 dní sem těhotná 😀

mmk třeba díky tomu že si tak v pohodě se to povede 😉 nebo az vysadís HA tak se tělo nastartuje

wiwian
26. únor 2009

no nevím jestli by na mě nehleděly některé jak na blázna kdybych založila takovou diskuzi 😝 😀

surenka
26. únor 2009

Tak tebe už fakt nedoženu 😀 A neřekla bych ani, že jsi kariéristka, taky mi přijde dobré se mít po mateřské do čeho vrátit (a ne po skončení VŠ odejít na mateřskou a po třech letech čekat, že mě všichni přijmou s otevřenou náručí...) Já bych jen prostě chtěla mít jistotu, že dítě mít jednou budu, třeba v šestatřiceti, takže bych byla ochotná si tu dobu počkat 😉 (akorát že ten ďáblík a tomáš nevěřící mi občas našeptává, že to třeba nemusí být nikdy a to mě docela děsí 😖 )

surenka
26. únor 2009

Dobře - nechtěla jsem to říkat, ALE: bolí mě v podbřišku a prsa a taky mi poskočila teplota (na mě teda nezvykle vysoká 😀 ) a při troše snahy bych vydolovala i ty pocity na zvracení a kovovou pachuť 😀 (a teď realita - břicho a prsa jsou ještě po pregnylu a utrog. , teplota nejspíš z toho, že jsem si včera nachladila záda 😖 a chutě jsou vsugerované 😀 )

Jen do toho wiw, založ ji 😉 😀

mmmk
26. únor 2009

Tak me tentokrat po pregnylu neni vubec nic. Mela jsem si dneska pichnout dalsi, ale kaslu na to. Vetsina lidi to nedela, tak to jednou zkusim bez toho. Hlavne chci mit jistotu, az udelam trbea 14DPO test a ne tam videt duchy po pregnylu 😀

surenka
26. únor 2009

Já jsem měla pregnyl jen jednou, zato megadávku 10 tis. jednotek, takže kdoví, jak dlouho to v těle vydrží, jestli těch 12 dní nebo víc...

mmmk
26. únor 2009

Aha, tak ja mela teda jen 5tis. jednotek. Ale poprve me tak tri ctyri dny po prvnim bylo silene a po tom druhem zrovna tak!

maja42
26. únor 2009

holky, diskuse "příznaky těhotenství velmi... atd" a tam se děvčata diagnistikují kolikrát už od 10DC 😉 nebo tady jednou taky byla fajnová diskuse, holka si tam stanovila potrat asi 24DC ("přišla jsem o miminko, embryjko se neudrželo"). tož to nám, protřelým harcovnicím, nutně musí připadat k smíchu, že.
já jsem momentálně v rozpacích ze své ovuly. nevím, jestli ji můžu čekat v prvním porevizním cyklu (minule byla po revizi 19DC). včera 14DC jsem zkoušela ovu test (poprvé v životě, nakoupeno zde na koňovi, tak nevím, jaká kvalita), byla tam slabá čárka. večer pobolívaly vaječníky. ráno teplota hópla nahoru. a dnes ovu test neukázal vůbec NIC. tož teď nevím. mám skutečně nízkou hladinu LH, jak si myslí můj dr a přičítá tomu špatné dozrávání vajec (řežábek v poradně taky připustil) a dvě MA nebo to nebyla ovula? bůh suď, uvidím, jak se bude vrbit teplota dál.

jinak si myslím, že jste všchny prokazatelně zbouchnuté 😀 jako sugesce je sviňa, já se v našem prvním cyklu snažení po prvním MA dokonce dvakrát poblila (před MS, která přišla jako hodinky).

surenka
26. únor 2009

Já ty témata na jedné straně chápu, ty holky prostě potřebují slyšet to, co si myslí, od někoho jiného, ať je to jak chce absurdní 😒 A že takové holky opravdu existují, jsem zjistila, když jsem byla v čekárně v centru a s jednou si povídala - nevěděla, co přesně bere za léky, PROČ je bere a jestli na ni během půl roku zabírají 😅 (šlo jen o kombinaci clostil, pregnyl a utrog). Taky byla zvědavá, jestli ji už doktor konečně pustí na IVF a že kdyby chodila jinam, měla by už dvojčata (jak jí někdo radil 😕 ) Takže mě nijak nepřekvapuje, že někdo řeší potrat 24 DC 😀

Jinak na ovuly jsem já expert - měla jsem za tři roky dvě 😀 😅

mmmk
26. únor 2009

Majo, vystihla jsi to opet presne 😀 Priznaky tehotenstvi velmi kratce po ovulaci ctu pro pobaveni 😀 Kamoska je vyznavacka cerneho humoru a cte si tyhle diskuze od zacatku, jak tam mely byt vsecky tehulkyyy a vsecky do jedne maji v pasu nastaveny SNZ 😀

Surenko, tak podobnych rad jako te slecne se mi sem tam dostane taky od nekoho z okoli 😅 😀 Teda krom rad typu "Nohy nahoru" a "Nemysli na to" 😀
A taky jsem teda byla oznacena za bezcitu, kdyz jsem se psychicky nesypala po 14 dnech od testu, kdy jsem zacla krvacet, ale uz par dni predtim jsem tusila, ze je neco spatne 😅 Tak jako bylo mi to lito, ale od zacatku jsem tusila zradu (doktorka me nechtela vysetrit driv jak za mesic atd.), proto jsem se k tomu nejak neupinala. Trochu jsem si povzdychla pak v zari, kdyz kamoska porodila, ze jsem taky mohla mit mimco. Ale ta radost z jejiho mimca to nejak zaplasila 😉

maja42
26. únor 2009

no já teda po tom prvním potratu řvala dost a smutná jsem z toho doteď (termín je za tři týdny...), ale to asi protože to těhotenství bylo pěkné a já kravka si tím trajdáním způsobila hemotom a nakonec jsem to mohla vyčítat jenom sobě. teď u toho druhého vím, že jsem udělala VŠECHNO a stejně to nemohlo nic zachránit, těhotenství bylo marné od začátku a zázraky se nedějí - nebo možná někomu jinému 😉

mmmk
26. únor 2009

Tak ja to svedla na doktorku, ze me nechtela vysetrit a nasadit utros. Muj dokturek zlatej (fakticky sekac) ale dosel na to, ze to bylo hodne pozdni ovulaci a nizkou a starou sliznici. Pro me to znamena, ze kdyz se to povedlo jednou, musi se to povest i podruhe.

Jinak, Suri, moje skore je

2006 - 0 zaznamenanych ovulaci
2007 - 0 zaznamenanych ovulaci
2008 - 1 zaznamenana ovulace -> 1x MA (statisticky byl rok 2007 velmi uspesny - 1 promenena sance)
2009 - 2 zaznamenane ovulace, zatim 0 tehotenstvi 🙂 Docela pekna bilance na to, ze je teprve unor 😉

surenka
26. únor 2009

Máš teda kvalitně propracovanou statistiku 😀 Moje skóre - 3:2 (roky: ovu) a 2:0 (ovu:těhu) No na to, že za rok by těch ovu mohlo být aspoň 11 a krát 3, je to teda krize 😀 Charakter, hlavně charakter, ten je nejdůležitější 😀 😉

mmmk
26. únor 2009

Jo, to vis, statistiky, grafy, analyzy, to je moje 😀 Jsem to sem asi psala, jak se doktorka ptala, jak vypada krivka BT v aktualnim cyklu a ja ji rekla, ze krivka teplot je kolisajici, ale trend ma klesavou tendenci a vzestup se nepredpoklada 😀 😀 😀 Uz se me pak nidky neptala 😅 😀

lenickan
autor
27. únor 2009

ahoj holky.
Mmmk nemyslím si že by řekl něco jiného než na poradně. Naopak. Přesně to co napsal tam řekl i mne. Při PCO a stimulaci FSH určitě hrozí přestymulování a např. 5 vajíček. Pak nastane otázka co s takovým cyklem? Nechat odeznít, změnit na IVF? To prý budeme řešit až ta situace nastane - takže super. Každopádně začneme s minimálníma dávkama budeme sledovat a ev. přidávat...
Jinak manža má spermio stejné, takže v normě.
Myslím, že nám to klapne🙂
nevím jakým způsobem budou tu průchodnost prověřovat - asi kontrostrastní látka - nechám se překvapit - vždyt je to už ve středu🙂 to je fofr.
Jen abych to nedostala tak brzo jako posledně:(

surenka
27. únor 2009

Ahoj leni, jestli je to kontrastní látka, tak je to HSG. A máš pravdu, je lepší se nechat překvapit než se dlouho dopředu stresovat jako já 😉 Ale když bych si měla vybrat mezi laparo a tímhle, asi beru tohle, protože nemocnice nemusím a narkózu už vůbec ne... S tím přestimulováním bych se nebála, jestli začnete na malých dávkách a budou tě kontrolovat, tak to vyjde 😉

mmmk
27. únor 2009

Leni, ten prvni cyklus bude fakt jen zkusebni, ani se neupinej k tomu, ze to vyjde, at pak nejsi zklamana. Musi ti poladit davku. A kdyz bude pet vajuch, tak co, nech to odeznit. Vsak vzhledem k anovulaci jsi jich zatim moc nevyplytvala 😉 Ja bych teda do takoveho hrrr IVF nesla.

shaarka
27. únor 2009

ahoj super holky 😉 (s niektorymi som si uz pisala 🙂 )
tak som precitala par stran dozadu a velmi sa mi paci, ze ste tu take odbornicky, trpezlive a racionalne. a velmi sa mi paci, s akou ironiou beriete statistiku (roky:ovulky:tehotenstva) 😀 😀 😀 to ste ma teda pobavili a dufam, ze ma vezmete do klubu! 😉 😵 😵 😵
ja sa ozyvam teraz hadam do kazdej PCO temy tu na konovi, zhanam informacie. zmenila som doktorku, ta mi diagnostikovala PCO, ukazala krasne koraliky na UZV. vzhladom na 3x otrasny HP idem nanho zas, od noveho cyklu (dnes som tusim 24.DC), teraz beriem duphason, aby som aspon dostala menzes. BT si meriam od septembra:
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
prorodzenu menstruaciu som mala asi 3x za zivot (medzi 15. - 18. rokom zivota). potom som asi s dvoma prestavkami brala HAK, spolu 12 rokov. vysadila som v juli min. roku, vo veku 30 rokov 😀 a ovulka?
co ej to ovulka?
nikdy ziadna. 😀 (alebo zeby vtedy, ked som mala prrodzeny menzes??? 😉 😀)
tak studujem, ze co za preparaty do mna budu pchat 😀 😀 😀
ako je to u vas so stitnou zlazou?
a s indexom BMI?

aha... a este som chcela povedat: uplne najviac ma vytacaju lutostive reci typu "neboooj, vsetko bude v poriadku" a "to sa spravi, len na to nemysli" a "kup si nejake bylinkove cajiky a uvidis, ze sa vam podari ani sa nenazdas" 😀 😀 😀 😀 😀

mmmk
27. únor 2009

Ahoj Sari, vitej do klubu 😀 Jedine, co ty opravdu sama muzes udelat pro PCO je byt trpeliva. A najit doktora, kteremu duverujes. Nevim, jestli jsi zkusila clostil, treba ti pomuze. Nevis, co bylo na tvem HP spante? Jakou jsi mela hodnotu testosteronu?
Taky trpim amenorheou, stitnou zlazu mam naprosto v poradku, i kdyz tak kolem 13. roku jsem mela zvetsenou (brala jsem cosi s jodem). BMI mam ted asi 19, nez jsem zacla brat hormony, mela jsem 18. A obezita je jednim ze znaku, ale nutne nemusi byt. Stejne jako spatna plet nebo nadmerne ochlupeni 😉

shaarka
27. únor 2009

clostil skusim, ved ho berie kazda druha. a pregnyl a duphaston. nemam problem. nic ma neboli, na nic nie som hakliva... 😀 z nicoho mi nie je zle (len z penicilinu, paradoxne 😀 )
testosteron som mala tusim 0,86 a mozno 1, co je len nepatrne zvyseny. ze vraj. tak mi povedala stara doktorka. som zvedava, ake budu vysledky na dalsom HP.
LH a FSH som mala nizke. ale ide o to, ze Dr. mi vysledky porovnavala s fazou, v ktorej som mala byt. ale ja som si doma urobila graf (kde so mnahodila vsetky hormony) a zistila, ze tie hodnoty nestupaju tak, ako by mali. len velmi pomalicky. a okrem toho si myslim, ze mi tri odbery nestacia na to, aby zistila, ako sa to pohybuje...
ovu testy mam v albume - ciarka raz silnejsia, raz slabsia, ale daleko nepozitivna 😀 😀
prolaktin som mala ok.
progesteron ziadny, samozrejme. 🙂 nadmerne ochlpenie nemam...
ideme vonku zit. dik, ze si sa ozvala, budem pokracovat zajtra. pa ***

mmmk
27. únor 2009

Sharko, ovu testy vynech. Pokud mas koralky na vajecnikach, ukazuji uplne nesmysly a zbytecne utracis penize. Rid se tim, co ti dr. rekne a zajdi do diskuze Liecba clostilbegytom a holky tam maji tabulku uspesnych/neuspesnych a kdyztak ti poradi. FSH injekce jsou dalsi krok a podle me te stejne Dr. nebo v CARu donuti ten clostil vyzkouset.

shaarka
28. únor 2009

ahaaaaaaaa
tak to uz vysvetluje, preco som bola z tych ovu testov taka popletena!! 😀 😀 😀 uz mi je to jasne.
uz sa tesim na ten clostil.
a od metforminu si vela slubujem... 😉
prajem krasnu sobotu 😵

surenka
28. únor 2009

Tu tvou sbírku ovu testů jsem viděla, Shaari, máš v tom hotové jmění 😀 😉 Já taky nemám problém se štítnou žlázou a BMI mám 21. Zato tvůj testosteron bych chtěla mít, ten můj je přímo obludný - 4,2 😀 😅 Jinak na mě nezabral ani clostil a evidentně ani metformin, ale u každého je to jinak, právě proto jsme skončili u injekcí 😉

mmmk
28. únor 2009

Suri, ale beres ten kortikoid (prednison?), ne? To by ti melo snizit. Vem si priklad ze mne - prvni 3,2, pak v pulce lecby (100 dni celkem) prijemnych 1,8 - hranicni hodnota a ted po skonceni lecby 0,2 😵 😵 😵 On ten testosteron je pekna svine, protoze casto muze zpusobovat spontanni potraty ☹

zuzuza
28. únor 2009

Ahojky holky, jdu vás jen pozdravit🙂, tak jsem ode dneška 2v1, tak mi držte pěsti, dostala jsem dnes do bříška dvě morulky, tak snad se pěkně uchytí🙂

mmmk
28. únor 2009

Zuzi, zrovna jsem na tebe nedavno myslela a ted jsem teda cekala, ze rozkliknu tohle tema a budes mit uz nastaveny metrik 😵 Ale i tak drzim pesti, jak nejsilneji umim 😵

zuzuza
28. únor 2009

Děkuji mmmk🙂, jsi hodná, říkala jsem si, že vás musím přijít navštívít, jestli bude metřík, tak až koncem března🙂

surenka
28. únor 2009

Prednison mám, ten se bere od začátku cyklu až do stanovení hcg nebo do MS (0,5-0-1). Jinak mezitím mi testosteron neměří, tak nevím, jestli se snižuje (ale podle toho, jak vypadám, tak ani ne 😀 😒 )

Zuzu, držím pěsti 😵

mmmk
28. únor 2009

Zuzi, to snizeni se projevi jeste za dlouho.

Jo, hlasim priznak, co by mohl byt tehotensky - nafoukle bricho -> snedla jsem misu cizrnove kase 😀 Tim je zahada rozlustena 😀 Ale verim, ze se najdou take, co mi reknou, ze ty tlaky v brise je roztahovani delohy 😀