PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

hypo
11. únor 2009

jo u me byla dr. taky prevedcena 🙂 ale uz ji to preslo 🙂 a me taky 🙂
ze zacatku to vypadalo dost nadejne ale po pravde me se uz na nic cekat nechce tak i kdyby porad tvrdila jak to pujde samo tak bych sla do IVF ....

mmmk
11. únor 2009

No jo, ale tebe tlaci cas, to docela chapu. U mne to jeste tak strasny neni a navic mam motivaci v kamaradce, co minuly mesic porodila druheho sladouska - ma uplne ty stejne problemy jako ja 😵

lenickan
autor
11. únor 2009

sisi: vůbec se neomlouvej naopak děkujeme za příspěvek. Takže máš PCO a zabraly až injekce? Myslím, že na tom taky skončíme... tedy kéž by to tím dopadlo🙂)) gratulujeme🙂))

lenickan
autor
11. únor 2009

mmk kolik Ti je?

mmmk
11. únor 2009

Mne je 26 😉

zuzuza
11. únor 2009

Ahojky holky, často sem na vás nakukuju, chci se zeptat, nevíte kdo se v Brně zabývá tím, že léčí PCO? Teda krom clostilbegytem právě injekcema třeba tím puregonem...kdyby mi ivf nevyšlo....myslíte, že by to zkoušeli v caru? To asi těžko, tam by mi doporučili další ivf, ale na to bych šla až za půl roku, ale jestli jsou taky nějací doktoři, kteří stimulují mírně vaječníky, aby se pak mohlo provádět domácí snažení......

lenickan
autor
11. únor 2009

Tak to z pohledu věku čas máš... ale stejně si myslím, že ač si to člověk snaží nepřipouštět je to velký záhul pro tělo.
Mne je 29 takže mám taky relativně čas ale moc to odkládat nechci🙂

mmmk
11. únor 2009

Zuzi, nezkouselas ten kontakt na toho doktora v Zebetine nebo kde? Toho z lekarske fakulty? Treba by o nekom vedel nebo by ti mohl napsat nejake doporuceni pro nejaky CAR.

Leni, taky to nechci moc odkladat, mne se libi byt mladsi mamka 🙂

lenickan
autor
11. únor 2009

zuz: nemysli na to kdyby to nevyšlo... ono to vyjde s naší diagnozou je IVF velmi úspěšné🙂)) ale i kdyby to nevyšlo tak prostě ti to v car napsat musej, je to tvé rozhodnutí tvé přání, můžeš to podpořit IUI. A myslím, že se to tak běžně i dělá, málo která jde z jedno IVF do druhého.

Má doktorka mi chtěla injekce napsat, ale já už jí řekla že ne že jdu prozatím jinam... je to ale soukromá praxe...

zuzuza
11. únor 2009

mmmk vidis ten kontakt mam jenže to je strašně z ruky, divala jsem se tehdy a nemela bych tam spojeni, sice je to kousek od meho bydliste, ale jelikoz pracuji v brně, tak by to bylo ještě horší spojení než do třebíče kam ted jezdím, já bych právě potřebovala někde v brně a klidně soukromou praxi, ale hlavně, aby mi dali ty injekce, no oni nám v caru řekli, že máme horší spermio, že můžu otěhu i přirozeně, ale že když máme problém oba, tak že je šance malá, ale tomu nevěřím, dneska má horší spermio kde kdo.

Jinak leni, myslíš, že mám teda při ivf šanci? jedna holčina s pco tady z koníka, jestli ji znáte zuzali, tak byla na prvním ivf a hned se chytla dvojčátka a už je nějak v 15 tt na první pokus, no já budu po punkci hned píchat agolutin a to denně nejméně 14 dní do testu a taky brát estrofem 3x1 tbl denně, tak se snad podaří povzbudit to těhu, co myslíte? jinak jsem vlastně zdravá, je to problém hormonální, děloha snad bude na udržení mimi ok, ale je to děs holky, co chodím na ty diskuze, tak už asi 5 holek testovalo, některé po ET nekteré po KET a ani jedna nemá //

wiwian
11. únor 2009

zuzi a nechcete nechat udělat kontrolni spermio na obilnaku, oni totiz ta soukromá centra mají jiné referenční hodnoty a pak ty spermiogramy vychazeji spatne

jinak zdravím :o)

wiwian
11. únor 2009

zuzu hlavně v klidu, doporučuju diskuze nečíst :o) a jinak co se týká injekcí tak pokud je to přání pacienta tak by to měli splnit, nemůžou tě nutit do něčeho co nechceš , ale s těma injekcema se teda pokud vím pracuje spíš v CAREch neb soukromá praxe na to nemá peníze, asi ani čas chut a naladu

lenickan
autor
11. únor 2009

zuz: nestresuj se... Myslím že s PCO a horším spermiem je dobré mezi IVF podpořit IUI. Ale určitě si myslím, že máš šanci je to 50 na 50 a pokud ne napoprvé tak na podruhé to zabere určitě!! Jinak mám kolegyňku ta má taky PCO a hned první IVF a dvojčátka🙂 takže bud v klidu opravdu... vím že budeš netrpělivá, ale tím tomu nepomůžeš... přeci🙂

zuzuza
11. únor 2009

wiw, no jo jenže k čemu by mi to bylo? Že bych na ně pak do caru nastoupila, že nám řekli, že ho máme špatný a ono je ok? Já věřím, že nějaký odchylky tam být můžou, ale spíš si myslím, že to hlavně říkaj z toho důvodu, aby si lidi doplatili icsi že jo, wiw a ty chodíš na obilňák?

wiwian
11. únor 2009

jinak ja sem dneska v poledne brala 2 clostily pac sem rano zapomněla :o( ale ej mi ok tak snad to nevadi 😅

wiwian
11. únor 2009

zuzu no kvuli IUI 😀

lenickan
autor
11. únor 2009

holky taky doporučuji diskuze nečíst ale přečtěte si prosím album katuska23, to jsou teprve problémy

wiw: já jsem doted v soukromé praxi a tam mi injekce sami nabídli, sice bych je platila ale to už je opravdu to poslední co bych řešila

wiwian
11. únor 2009

zuzu jj zatim jo 😀 ale třeba mi nedají lečbu co chci a půjdem jinam, ale myslím že to bude ok, jsou tam komunikativní

lenickan
autor
11. únor 2009

wiw nevadí me je gyndr. předepsala zase a 3 denně a prý je můžu brát klído najednou... Což mi přišlo divné
brala jsem ráno 2 a večer dám 1🙂

hypo
11. únor 2009

len- katusku znam, cetla jsem to, chodi ke stejne dr. jako ja

wiwian
11. únor 2009

leni o Kate vim, ale ja to radši ani moc nečtu pač to by se pak člověk i bál otěhotnět 😀 😅
tak to je fajn dr. že by se do toho s tebou pustila, jenže je asi pravdou že zkušeností moc nemá, takže by to na tobě testoval, na což asi čas nemáš 😅

lenickan
autor
11. únor 2009

wiw jakou chceš léčbu??

wiwian
11. únor 2009

tak ja zas letim :o) pěkně pište večer si vás dočtu 😉

lenickan
autor
11. únor 2009

hypo to je hrůza vid? Uplně mi včera skoro tekly slzy... taky jí znám ještě z měření bazální teploty

Přesně wiw - nemám na to čas a ani si nechci huntovat tělo, chci jít tam kde ordinuje jednu léčbu za druhou a ne tam kde řečí antiko, výtok apod.

mmmk
11. únor 2009

Zuzi, tak snad by sis tam mohla udelat termin treba jednou, spis jako konzultaci, rict mu, co chces a co si o tom mysli on a jestli by ti nemohl doporucit nejakeho kolegu, co se tim zabyva. Centra prave resi PCO razantne - hned IVF. Verim, ze se vam povede a bude po problemu 😉 A mazej z tech diskuzi pryc 😀 Tam si fakt odvahy a optimismu nedodas 😉

A Wiwian ma pravdu v tech referencnich hodnotach. Neni tajemstvim, ze CARy ty hodnoty zhorsuji, aby to lidi driv dohnalo k IVF. I nam se to stalo. Kdyz novy doktor videl vysledky spermia meho manzela, ani nechtel delat kontrolni (manzel mel jedno vysetreni pul roku stare z byvaleho bydliste a pak 3 mesice stare ze statniho CARu), smal se a pry to zhorseni vseho o polovinu od predchozich vysledku (z normalni laboratore) je jen taktika a ze manzel i nadale zustava naprosto v poradku 🙂

hypo
11. únor 2009

jo hruza to je, proto to uz moc nectu......
uz bych se bala jit i k dr.

lenickan
autor
11. únor 2009

hypo ano přesně tak. Chudák Katuška, obyčejná laparka a OPU vid? A takhle dopadla... ale ona se dá dohromady a vše dobře dopadne... moc jí to přeju...
nějaké moje 3 clostily denně to je úsměvný...
Ale až mi ve čt. řekne že tam zase nic nenarostlo tak mne jebne a budu bulit né že né... A pak rovnou injekce🙂

lenickan
autor
11. únor 2009

mmk - nechce se mi věřit, že až tak by to zkreslovali? To je šíleně nemorální

mmmk
11. únor 2009

Leni, ten muj soucasny doktor tam delal nekolik let primare, ale odesel na soukromo. A to mi rekl muj gynekolog, ze muj dr. (CAR) se uz dostaval casto do konfliktu, kdyz treba nechtel, aby sla zenska rovnou na IVF, ale aby se zkusilo i neco jineho a taky to zkreslovani vysledku. Vzdyt mne tam v tom puvodnim CARu rekli, ze se nikdy bez IVF ditete nedockame, ze moje telo neni schopne vytvaret folikuly!!! A prijdu k novymu Dr. a on mrkne na vysledky, usmeje se a rekne mi, ze IVF mi neudela, protoze nevidi duvod, ze to pujde prirozene, kdyz se dobre nastimuluju. Jen to muze trvat, pac to i u naprosto zdravych paru trva.
Jinak v CR jsem to slysela i treba o Sanusu 😅

zuzuza
11. únor 2009

Ano lenicko, myslím, že máme s mmk pravdu, vždyť oni z toho icsi mají 9900 to je na tom celém ivf to nejdražší, jenže nech si udělat spermio jinde a pak jim to tam nes a říkej jim, že ho máme v pořádku, to na to člověk taky musí mít hubu, což já nemá, já jsem raději za dobře, no při prvním pokusu si to icsi zaplatíme, sám ten doktor nám řekl, že je to jen mírně pod normou to spermio, nenutil nám icsi, my sami se rozhodli, že když už do toho jdem, tak si ten první pokus zaplatíme......ale slyšela jsem hodně, že v těch soukromých carech to takto dělají, ale co je na tom pravdy, on se ten spermiogram taky čas od času může lišit, takže třeba ted už by ho měl lepší, nebo taky horší že?

Jinak fakt už moc nemůžu chodit na diskuze čekání na výsledek při ivf, jelikož pak se spíše psycjhicky připravuji na neúspěch a to tedy rozhodně nechci, myslím, že myslet pozitivině a být v pohodě psychické je půlka úspěchu, jinak se hoplky ničeho nebojte, kdy jste náhodou došly až tam kam já na ivf, je to naprosto v pohodě, injekce sice štípou a je to dost dlouhavý, já mám dlouhý protokol takže i s HA mě to veme tak ty dva měsíce minimálně, ale jak říkám jsem fit, přežila jsem už odsátí cysty, ted už jen opu a aby nebyl ohss a je to v klidku🙂